TWÓJ KOKPIT
0

Gry

Star Wars Retrospective - Episode V

2008-06-22 09:22:08 GameTrailers

Na stronie GameTrailers pojawił się długo wyczekiwany Epizod V cyklu: „Star Wars Retrospective”. Jest to seria dokumentów traktująca o grach komputerowych w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Odcinek piąty poświęcony jest strategiom, takim jak Battlefront, Empire at War, czy Galactic Battlegrounds. Z filmiku dowiemy się jakie gry RTS powstały i jak ewoluowały przez lata. To też świetna okazja by zobaczyć wiele gier Star Wars w akcji. Poprzednie części „Star Wars Retrospective” znajdziecie tutaj: #1, #2, #3, #4. Epizod VI Star Wars Retrospective będzie poświęcony serii Jedi Knight. Zapraszamy wszystkich do oglądania:


KOMENTARZE (8)

Gry

Nowy tytuł Star Wars na konsole - trailer UPDATE

2008-06-20 12:41:45 MARSite

LucasArts zapowiedział właśnie nowy tytuł Star Wars - The Clone Wars. Gra wyjdzie w dwóch wariacjach. Pierwsza z nich ukaże się na Nintendo DS, druga ukaże się na Nintendo Wii i wedle zapowiedzi umożliwi wreszcie pełne wykorzystanie możliwości Wiimote do kontroli miecza świetlnego. Pełnego newsa znajdziecie TUTAJ.
UPDATE (Nestor - 21/06/2008 13:35)

Na stronie GameTrailers pojawił się zwiastun nadchodzącej gry. Zawiera on oparte na podstawie filmu scenki, w tym kilka nowych, z gry i kilka prezentacji pojedynków. Całość jest bardzo okazała, dlatego zachecamy wszystkich do jej obejrzenia:KOMENTARZE (26)

Gry

''KotOR 3'' MMO w 2010?

2008-06-19 19:01:40 TheForce.Net

Nie tak dawno pisaliśmy o zwolnieniach w LucasArts i wyjawieniu przez byłych już pracowników tej firmy, nad jakimi tytułami pracowali dotychczas. Wśród nich pojawiła się pozycja: KotOR 3 MMO.

Tymczasem serwis Destructoid pisze, że na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy EA, szef zarządu - John Riccitello – mówił o planach koncernu na przyszłość. Wśród nich pojawił się projekt współpracy z LucasArts i BioWare przy produkcji gry MMO (Massively Multiplayer Online). Jak się każdy może domyślać, jedyną obecnie przygotowywaną grą tego typu przez te wytwórnie jest właśnie Knights of the Old Republic 3. EA ma zamiar wzmocnić się poprzez rozwój w nieeksploatowanych sektorach przemysłu gier, a jednym ze sposobów na to jest własnie współtworzenie MMO o niespotykanym potencjale.

Serwis Destructoid podaje także rok 2010 jako prawdopodobną datę premiery: „Knights of the Old Republic 3 MMO”, nie podano jednak źródła tej rewelacji. Pamiętać należy, że wszystkie te informacje to tylko plotki i plany, więc nie należy się nimi zbytnio sugerować...
KOMENTARZE (33)

Gry

Dokument o fabule ''The Force Unleashed'' - tłumaczenie UPDATE

2008-06-13 17:04:20 GameTrailers

Kilka dni temu światem fanów Star Wars wstrząsnął nowy trailer „The Clone Wars”. Dzisiaj nadeszła pora na następne uderzenie Mocy. A to za pośrednictwem nowego dokumentu o grze The Force Unleashed. Filmik nosi nazwę: A New Chapter: The Story of The Force Unleashed i skupia się na historii, jaka rozgrywa się w grze. Jak na razie oficjalna ma problemy z działem Video, przez co źródłem tej rewelacji stał się serwis GameTrailers.Dokumnent zawiera wiele nowych scen, które pozwalają nam dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy, takich jak:
-przybliżona data rozgrywania akcji gry
-sposób w jaki Darth Vader pozyskał nowego ucznia
-coś o „Egzekutorze”
-twarze znanych bohaterów

Do tego filmik naszpikowany jest nowymi scenami walk, a więc jest na czym „zawiesić oko”. Mimo tego, że ta mini produkcja zawiera wiele potencjalnych spoilerów, to jednak warto rzucić na nią okiem, ponieważ bardzo zaostrza apetyt na cały The Force Unleashed. Jeżeli ktoś chce oglądnąć filmik w dużej rozdzielczości powinien zaglądnąć tutaj.

Temat na forum


UPDATE (Nestor - 13/06/2008 23:55)

Jaro przygotował tłumaczenie filmiku na język polski. Jest ono wierne w 100% temu, co zawiera dokument. Z pewnością ułatwi to fanom, którzy nie znają języka angielskiego zrozumieć istotę całego filmiku. UWAGA! Tłumaczenie jest pełne spoilerów, jeżeli nie chcecie poznawać szczegółów dotyczących fabuły po prostu nie czytajcie poniższego tekstu.


Nowy rozdział: Historia The Force Unleashed

Dobrze opowiedziana historia i przedstawienie postaci to w LucasArts chleb powszedni. Właśnie na tym się w firmie koncentrujemy. Kiedy zaczynaliśmy prace nad The Force Unleashed, chcieliśmy, by stanowiła ona kontynuację, nowy rozdział sagi Gwiezdnych wojen. Osobiście uważam przerwę między trzecim a czwartym epizodem za niezwykle "urodzajną". Mamy Imperatora wcielającego w życie swój plan, mamy Vadera tropiącego ostatnich Jedi, pojawiają się pytania w rodzaju: co Bail Organa i księżniczka Leia robili w tym czasie, mamy tworzącą się Gwiazdę Śmierci. Wszystkie te elementy braliśmy pod uwagę i stworzyliśmy scenariusz.

Łatwo stwierdzić, że to Vader powinien być centralną postacią opowieści, ponieważ tak zrobił George w przypadku całej sagi. Chcemy rozpocząć historię z hukiem, zaciekawić graczy, więc pozwalamy im na początku pokierować Vaderem.

Gdy tylko gracze wezmą w ręce kontrolery, pierwszą rzeczą, którą zobaczą, będzie Darth Vader przybywający na Kashyyyk, ponieważ wie, że Wookiee ukrywają tu pewnego Jedi.

Jedi oczywiście nie poddaje się bez walki i to jest pierwszy prawdziwie "wyzwolony" moment w grze. Vader wyczuwa jednak, że coś jest nie tak, że w pobliżu jest ktoś dużo potężniejszy. I gdy tylko podnosi miecz w celu wykonania ostatniego cięcia, zostaje mu on wyrwany z ręki - co się jeszcze nigdy wcześniej nie zdarzyło! Vader oczywiście zaczyna się rozglądać, spogląda w dół i spostrzega tego małego chłopca.

Kiedy zdajesz sobie sprawę, że to tylko dzieciak, ale za to bardzo potężny, w którym Moc jest bardzo, bardzo silna, zatrzymujesz się i czekasz na rozwój wydarzeń.

I wtedy właśnie Vader zdaje sobie sprawę, że może wykorzystać tego chłopaka, że jest on niezwykle silny.

- Chodź ze mną.

Przeskakujemy wtedy wiele lat w przód, chłopiec jest teraz tajnym uczniem Dartha Vadera...

- Powstań, mój uczniu.

...który zostaje przez niego poddawany różnym testom, polegającym na na przykład tropieniu Jedi, by popisać się przed Vaderem.

- Jaka jest twa wola, mój mistrzu?

I zaczynasz grę jako tajny uczeń Vadera - wtedy historia nabiera rumieńców.

Pierwszą misją, jaką wykonujesz jako uczeń Dartha Vadera, jest odnalezienie jednego z ostatnich Jedi. Twój bohater zostaje wysłany do fabryki myśliwców TIE, która została przejęta przez generała Rahma Kotę.

Vader mówi mu: "Imperator nigdy nie może się o tobie dowiedzieć. Musisz zabić wszystkich na pokładzie: zabij ludzi Koty, ale jeśli natkniesz się na szturmowców, zrób z nimi to samo."

Ponieważ jesteś tajnym uczniem Dartha Vadera, chce on utrzymać ten stan.

- PROXY, podaj mi czas.

Załoga Rogue Shadow bardzo przypomina Nową nadzieję, gdzie mamy Luke'a, Leię, Hana, Chewie, R2 i 3PO na pokładzie Sokoła Millennium - Rogue Shadow to swego rodzaju jego ciemnostronne, sithiańskie odbicie. Oczywiście energia ciemnej strony nie jest wiecznie aktywna: pojawia się między pasażerami więź, a nawet miłość.

- Zobaczę cię jeszcze kiedyś?
- Raczej nie, nie sądzę.

Oczywiście jest też wątek narodzin Rebelii - małej grupki bojowników o wolność, którzy w końcu staną przeciwko Imperatorowi i Darthowi Vaderowi w Epizodzie IV.

To część kanonu Gwiezdnych wojen, to początek Sojuszu, "zmiany warty", zmian w Rebelii. Naprawdę napracowaliśmy się nad scenariuszem i jest on momentami zupełnie nieprzewidywalny.

Czeka cię wiele niespodzianek: możesz kroczyć jedną drogą, a skończysz na innej. Myślę, że rozwój postaci i wybory, jakie podejmiesz będą się później przewijać - i to nie tylko w trakcie akcji.

Chcemy stworzyć z naszej gry naprawdę integralną część sagi.

Myślę, że historia zmusi cię do spojrzenia z innej perspektywy na Imperatora, Dartha Vadera i czas pomiędzy epizodami trzecim i czwartym.

Nie będziesz mógł się doczekać na to, co się wydarzy w następnej kolejności.

KOMENTARZE (30)

Gry

Nowe screeny z ''The Force Unleashed''

2008-06-10 19:25:58 TheForce.Net

Dzisiejszego dnia na stronie EuroGamer pojawiła się galeria z nowymi screenami z gry The Force Unleashed. Znajdziemy tam zdjęcia z wcześniej emitowanych preview, a także zupełnie nowe. Całą galerie znajdziecie w tym miejscu. Poniżej mała próbka tego, co czeka posiadaczy Xbox’a 360 i innych konsol.Przypomnijmy, że premiera całego projektu będzie miała miejsce 16 sierpnia.
Temat na forum
KOMENTARZE (15)

Gry

Outsourcing w LucasArts?

2008-06-09 17:24:34 Gamecorner

Niepokojące wieści dochodzą ostatnimi dniami z LucasArts. Jak się okazuje, firma zwolniła od 75 do 100 pracowników. Do grupy zwolnionych należą miedzy innymi: testerzy, programiści, artyści, a nawet szefowie całych projektów. Zwolniono nawet Shawna Storca, człowieka odpowiedzialnego za gry z serii Lego. Najgorsze w całym tym zamieszaniu jest to, że pozbyto się także osób, które pracowały nad nieskończonymi projektami, takimi jak: Knights of the Old Republic 3 (tworzonego w porozumieniu z Bioware, a więc nie należy się obawiać zamknięcia produkcji), Battlefront 3, nowego Indiany Jonesa, nowej gry na Wii (czyżby The Clone Wars Game?) oraz nowego Star Wars Lego.

Sprawa jest dość tajemnicza, nawet LucasArts nie potwierdziło jeszcze zwolnień. Nie wiadomo też jak zwolnienia wpłyną na obecnie produkowane gry. Serwis traktujący o grach konsolowych i komputerowych – Kotaku, donosi że bardzo możliwe jest dalsze kontynuowanie prac na zasadzie outsourcingu. Outsourcing jest to zlecenie wykonania pewnych zadań podmiotom zewnętrznym – zazwyczaj za granicą, gdzie koszty produkcji są znacznie niższe. Tak też możemy się spodziewać orientalnych nazwisk w napisach końcowych w przyszłych grach Star Wars.
KOMENTARZE (13)

Gry

Sterowanie w ''The Force Unleashed''...

2008-06-04 17:57:37 Nintendic.com

Na stronie Nintendic.com pojawiły się informacje o trybie walki mieczem świetlny na konsole Wii. Konsola Nintendo znana jest ze swojego charakterystycznego pada, który twórcy nadchodzącego wielkimi krokami The Force Unleashed postanowili wykorzystać. W efekcie powstała specjalna technika sterowania mieczem świetlnym. Daje nam ona możliwości wykonywania podstawowych ruchów mieczem, takich jak: atak poziomy - z lewej do prawej i prawej do lewej, atak pionowy – z góry na dół i z dołu do góry i wiele innych podstawowych ruchów jakie się wykorzystuje podczas walki na miecze świetlne. Do tego twórcy „The Force Unleashed” na Wii zaserwowali konsolowcom kilka technik użycia Mocy, między innymi: Force Power i Force Repulse. Redaktorzy z serwisu GamerPro, którzy mieli przyjemność zobaczenia trybu walki w akcji, mówią że korzystanie z niego jest niesamowitym doświadczeniem.
Poniżej znajdziecie małą instrukcję wszystkich dostępnych ruchów dla gry na Nintendo Wii:Przypomnijmy, że projekt „The Force Unleashed” ma swoją premierę już 16 sierpnia tego roku.
KOMENTARZE (18)

Gry

Przegląd gier Star Wars na Atari

2008-06-02 17:54:34 Zakazana Planeta

Na Zakazanej Planecie pojawił się dzisiaj bardzo ciekawy artykuł – autorstwa garreta - o grach Star Wars wydanych na Atari. Pewnie większość z was nie kojarzy nazwy Atari. Była to gra telewizyjna, a później taką samą nazwę miał komputer tej firmy. Na rynku gier Star Wars Atari dominowało w latach 80, by później oddać pole pospolitym PCetom. W artykule znajdziecie informacje o takich pozycjach jak: „Star Wars: The Empire Strikes Back”, „Star Wars: Return of the Jedi - Death Star Battle”, czy też „Star Wars Jedi Arena”. Artykuł jest świetnym sposobem do nadrobienia zaległości przez osoby, które nie miały przyjemności śledzić przeglądu gier spod znaku Gwiezdnych Wojen pod nazwą Star Wars: Retrospective, prowadzonego przez serwis Gametrailers.com (dla przypomnienia: #1, #2, #3, #4). W artykule zaprezentowane są również plakaty z gier na ATARI oraz kilka filmików prezentacji z samych gier. Wszystkich serdecznie zapraszamy do czytania:

artykuł o grach SW.atari na Zakazanej Planecie

KOMENTARZE (9)
Loading..