TWÓJ KOKPIT
0

Gry

The Force Unleashed - wersja demo

2008-07-28 08:54:57 TheForce.net

Podczas tegorocznego ComicConu Matt Shell, marketing manager LucasArtsu, w krótkim wywiadzie zapowiedział, iż już w sierpniu pojawi się demowa wersja gry The Force Uleashed, dostępna oczywiście jedynie na XBoxa Live oraz Play Station Network. Demo będzie zawierać nieco zmodyfikowaną rozgrywkę w fabryce TIE.

Poniżej można obejrzeć wywiad w całości:


KOMENTARZE (10)

Gry

Imię Sekretnego Ucznia

2008-07-24 12:10:47 Baca na ICO

Redaktor Baca z Imperial City Online odkrył w przepastnych trzewiach internetu imię sekretnego ucznia, bohatera gry "The Force Unleashed". Imię to znalazło się w streszczeniu książkowej wersji TFU autorstwa Seana Williamsa. Wcześniej znaliśmy już pseudonim Sekretnego, jakim jest "Starkiller", to o tym imieniu na S mówił Hayden Blackman w jednym z wywiadów. Natomiast prawdziwym imieniem Starkilera jest Spoiler: Jacob Nion, syn Kento Niona Koniec spoilera.

Co więcej odkryto też kanoniczne zakończenie całej fabuły:
Spoiler:
Sekretny Uczeń stacza morderczy pojedynek z Darthem Vaderem na Gwieździe Śmierci, po zakończeniu pojedynku ginie zamordowany przez Imperatora Palpatine.

Koniec spoilera

Temat na forum
KOMENTARZE (24)

Gry

Star Wars Retrospective - Episode VII

2008-07-21 22:11:44 GameTrailers

Siódma część cyklu Star Wars Retrospective, prowadzonego przez serwis GameTrailers, poświęcona jest grom rozwijającym uniwersum Gwiezdnych Wojen. Pod obiektyw idą takie znamienite tytuły jak: Shadows of the Empire, Knights of the Old Republic i Knights of the Old Republic II: Sith Lords. W filmiku możecie zobaczyć całą gamę fragmentów ze wszystkich trzech gier, opis ich fabuły oraz nawiązania do pozostałych tytułów ze świata Star Wars.

Poprzednie części "Retrospective":
 • Episod I,
 • Episod II,
 • Episod III,
 • Episod IV,
 • Episod V,
 • Episod VI.  KOMENTARZE (12)
 • Gry

  KotOR MMO tworzony przez BioWare

  2008-07-18 14:29:33 Jaro na forum

  Potwierdziły się wcześniejsze liczne doniesienia o nowej grze dziejącej się w świecie Star Wars z gatunku MMO (to skrót od "massively multiplayer online"), czyli masowej grze internetowej, w której spotkać się mogą nawet tysiące graczy jednocześnie.
  Cytując szefa Electronics Arts John Riccitello za serwisem gry-online: „Mamy w produkcji dwa najbardziej zniewalające w branży MMO tytuły, a za informacje o tym drugim ludzie gotowi są umierać” – mówi Ricitello. Wiemy, że jednym z nich jest Warhammer: Age of Reckoning powstający w studiu EA Mythic. Drugi powstaje w kooperacji z Lucasem i Bioware, dodaje Riccitello i jak twierdzi szef EA zbliżamy się do momentu, w którym firma będzie mogła powiedzieć nam o tym coś więcej. Dopytany przez wścibskiego redaktora, czy chodzi o projekt Knights of the Old Republic MMO, Riccitello odpowiedział krótko „Tak.”

  Wiadomość jest tym mniej ekscytująca, że póki co nie ma żadnych konkretniejszych szczegółów dotyczących gry, ani informacji premierze gry.

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (28)

  Gry

  Pierwsze relacje grających w ''The Force Unleashed''

  2008-07-17 20:34:22 TheForce.Net

  Jakiś czas temu redaktorzy TheForce.Net mieli okazję zagrać w The Force Unleahed i to na kilku konsolach, co daje nam możliwość porównania tych wersji gry. Dla rozgrzania atmosfery mamy dla was także filmiki z serwisu GameTrailers obrazujące to, o czym w swoich recenzjach piszą redaktorzy TF.Nu. Przypomnijmy, że premiera gry planowana jest na 16 września.

  Daniel Baratta dostał przydział na konsoli Wii. Według Daniela poziom pierwszy gry jest bardzo dobrze skonstruowany, dzięki niemu poznany całą klawiszologie i możliwości postaci. Sama możliwość grania Darthem Vaderem wprowadza miły klimat. Dzięki temu, że Wiilot robi nam za miecz świetlny, jesteśmy zmuszeni do grania z widoku trzeciej osoby. Niesamowite też są możliwości użycia Mocy, możemy: przewracać ściany, rzucać przedmiotami, czy chociażby detonować bomby. Na każdym poziomie znajdzie się coś, co możemy użyć do zabicia naszego przeciwnika. Tryb pojedynków między graczami jest uzbrojony w 32 charaktery. W trybie multiplayer, który dostępny jest na konsolach: Wii, DS i PSP mamy możliwość zagrania deathmatchu z żywymi przeciwnikami. Gra posiada 9 różnych lokacji, od Tatooine po Coruscant. Postać gracza może w czasie pojedynku przejść w stan Unleshed, w którym to jej statystyki i moce osiągają maksymalny poziom.


  Randy Chiles miał przyjemność zagrania w „The Force Unleashed” na XBox’ie 360. Randy dość szczegółowo streszcza nam początkowe fazy gry. Ciekawostką jest, że podczas starcia z pierwszym Jedi na Kashyyyku kamera zmienia swój ustawienie i mamy panoramiczny podgląd wszystkiego z widoku trzeciej osoby. Gra Tajnym Uczniem Vadera znacznie się różni od misji treningowej, w której walczymy Darthem Vaderem. Zawiera ona elementy RPG, dzięki którym sami decydujemy, które Moce mamy rozwijać. Początkowo postać Starkillera ma surowy charakter w porównaniu do Mrocznego Lorda Sithów. Można także umacniać swoją postać poprzez dodawanie jej nowych kombo i ciosów. Gra ma 4 poziomy trudności. Długość grania to średnio 15 godzin.


  Zachary Baratta grał natomiast w w „The Force Unleashed” na PS2. Zachary jest pod wrażeniem, że gra tak dobrze wygląda na konsoli Playstation 2, która jest już przecież wiekowa i wcale nie odstaje poziomem od tej z PS3, lub Xboxa 360. W tej wersji gry Darth Vader na Kashyyyku porusza się powolnie, ale to świetny sposób by popróbować korzystania z wszystkich jego Mocy. Gra jest świetnie skonstruowana i można ją śmiało polecić wszystkim osobom, które nie miały wcześniej możliwości grania mieczem świetlnym. Dużą wadą „The Force Unleashed” na PS2 dla Zacharego jest to, że nie ma ona trybu multiplayer.  Orignały tekstów w języku angielskim znajdziecie w tym miejscu: Wii, XBox 360, PS2.


  Korzystając z okazji organizowanych właśnie targów E3, na stronie GameTrailers.com pojawiło się wiele filmików związanych z The Force Unleahed. Filmiki prezentujemy poniżej. Natomiast serwis DS-x2 stworzył 2 nowe galerie screenów z gry, oto one: pierwsza i druga.


  Temat na forum
  KOMENTARZE (11)

  Gry

  Nowy trailer ''Clone Wars: Lightsaber Duels''

  2008-07-15 22:43:49 GameTrailers

  Prosto z konferencji prasowej Nintendo, która odbyła się na targach gier video E3, serwis GameTrailers przesłał nowy zwiastun gry przeznaczonej na konsolę Wii: ''Clone Wars: Lightsaber Duels'', w którym to trailerze zauważyć można jak na miecze świetlne walczy się słynnym wiimotem, czyli kontrolerem gry charakterystycznym dla tej konsoli:  Gra ukazać się ma późną jesienią 2008.
  KOMENTARZE (20)

  Gry

  Lucasfilm zajmuje nazwę ''SW: The Old Republic''

  2008-07-11 14:56:49 starwars-universe.com

  Jak odkrył serwis fanowski starwars-universe.com,3 lipca tego roku Lucasfilm zarejestrował trzy znaki handlowe: Star Wars The Old Republic, Star Wars Sagas, oraz Star Wars Legends. Zarejestrowano je jako programy komputerowe, rozrywkowe, przeznaczone do rozgrywki w sieciach lokalnych, oraz globalnej, czyli innymi słowy jako masowe gry video. Nazwy te zarejestrowano dokładnie w ten sam sposób jak parę lat temu nazwę "Star Wars Galaxies", można więc przypuszczać, że jedna z tych fraz to tytuł nowej gry MMO w świecie Star Wars. Być może tworzonej przez BioWare.
  Oryginalny dokument rejestracyjny można obejrzeć w tym miejscu.
  KOMENTARZE (23)

  Gry

  Battlefront III

  2008-07-10 09:34:00 ClubJade

  Amazon zamieścił pierwsze informacje dotyczące gry Battlefront III wraz ze wstępną datą premiery. Zgodnie z tym co napisali gra miała by się ukazać w marcu 2009 roku i być dostępna na Wii, Xbox 360, PlayStation 3, DS, PSP i PlayStation 2. Niestety oznaczałoby to, że kolejny raz posiadacze PC-tów nie będą mieli możliwości pogrania na swoich maszynach. Informacja dotycząca tej gry zniknęła jednak z Amazonu równie szybko jak się pojawiła, stąd też nie należy jej traktować na razie jako wiążącej.
  KOMENTARZE (18)

  Gry

  The Force Unleashed

  2008-07-10 09:24:19 ClubJade

  Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami Lucasarts, dzisiaj został opublikowany nowy trailer do gry The Force Unleashed. Trailer poza standardowym pokazem walk i możliwości gry ukazuje nam fragmenty niektórych dialogów.

  Trailer można obejrzeć tutaj lub na załączonym poniżej z youtuba filmiku.


  KOMENTARZE (29)

  Gry

  Star Wars Retrospective - Episode VI

  2008-07-09 22:52:04 GameTrailers

  Na stronie GameTrailers pojawiła się kolejna odsłona przeglądu gier SW: Star Wars Retrospective - Episode VI. Najnowszy odcinek został poświęcony w całości grom opisującym przygody Kyle'a Katarna, czyli: Dark Forces, Jedi Knight, Mysteries of the Sith, Jedi Outcast oraz Jedi Academy.

  Poprzednie części "Retrospective":
 • Episod I,
 • Episod II,
 • Episod III,
 • Episod IV,
 • Episod V.


  KOMENTARZE (11)
 • Gry

  The Force Unleashed we wrześniu

  2008-07-08 16:45:00 Krogulec za lucasarts.com

  Na Lucasarts.com pojawiła się informacja, w której przedstawione są daty premiery gry "The Force Unleashed" na różnych kontynentach. I tak, 16 września 2008 roku gra pojawić ma się na półkach sklepowych w USA, 17 w Australii i w południowej Azji a dwa dni później - 19 września 2008 roku w Europie. Przypomnijmy jedynie, że gra wydana ma być na takie platformy jak: Xbox360, Playstation 2, Playstation 3, a także Wii, Nintendo DS i PSP.
  KOMENTARZE (25)

  Gry

  A jednak Knights of the Old Republic 3?

  2008-07-08 16:45:00 Krogulec za lucasarts.com

  Jak donosi Lucasarts oraz Bioware, obie firmy łączą siły w tajemniczym projekcie dotyczącym pewnej niesprecyzowanej dotychczas gry. Co ciekawiej, powstała nawet strona projektu (www.lucasartsbioware.com), gdzie wpisywać można się na newslettera, a także pisać na przygotowanym forum. Na stronie projektu krótko przedstawiony jest dorobek obu firm, i m.in. wymieniony KOTOR jako jedno z osiągnięć Bioware. Knights of the Old Republic 3? Całkiem prawdopodobne.
  KOMENTARZE (21)

  Gry

  Gry The Clone Wars

  2008-07-08 16:40:00 Krogulec za lucasarts.com

  Jak się okazuje w stacji LucasArts powstaje nie jedna, a dwie gry związane z serialem The Clone Wars.
  "Star Wars - The Clone Wars: Lightsaber Duels", które będzie wydawane jedynie na Wii oraz "Star Wars - The Clone Wars: Jedi Alliance", gra, która produkowana jest przez związany z LucasArts zespół z Singapuru. Niewiele wiadomo o Jedi Alliance, do tej pory zdradzono tylko to, że gra posiadała będzie niesamowicie rozbudowany system walk na miecze.
  KOMENTARZE (5)

  Gry

  Okładka ''The Clone Wars Game''

  2008-07-03 21:21:43 TheForce.Net

  Na stronie TheForce.Net pojawiło się zdjęcie okładki nadchodzącej gry The Clone Wars , która ma zostać wydana na konsole Nintendo Wii i DS. Ta wersja okładki jest przeznaczona dla Wii. Być może LucasArts nas zaskoczy i wyda zupełnie inną jej wersję dla Nintendo DS. Jak widać na załączonym obrazku, producent gry nie zapomina wspomnieć o nowym systemie walki na miecze świetlne zwanym Lightsaber Duels, dzięki któremu gra powinna być dość znaczącym epizodem w historii gier Star Wars. Okładkę prezentujemy poniżej:  Przypomnijmy, że gra ukaże się w sprzedaży w wakacje 2008.
  KOMENTARZE (12)
  Loading..