TWÓJ KOKPIT
0

Gry

''The Making of Tython''

2009-01-31 10:25:06 SWTOR.com

Twórcy Star Wars: The Old Republic we wczorajszym „Friday's Updates” zaprezentowali nam nowy webdoc na temat gry. Jest nim The Making of Tython, a materią jaka jest w nim poruszana została planeta Tython, na której mieściła się Akademia Jedi z czasów wojny między Republiką a Imperium Sithów. Z filmiku dowiemy się jak wygląda proces tworzenia planety oraz co chcą nam przekazać osoby pracujące w studio BioWare w Austin. Dokument zawiera także kilka ciekawych konceptów artystycznych oraz krótkie fragmenty samej gry, między innymi pojedynek Jedi z Nexu, który wcześniej mieliśmy okazję poznać dzięki screenom TORu. „The Making of Tython” w wersji z YouTube znajdziecie poniżej:
Temat na forum
KOMENTARZE (16)

Gry

Porcja screenów i tapet z TOR

2009-01-24 11:10:33 Massively.com

Twórcy gry Star Wars: The Old Republic nie próżnują i po raz kolejny dostarczają oczekującym fanom porcję nowych screenów. Ponownie prym wiodą główne planety konfliktu między Jedi a Sith: Tython i Korriban. Listę wszystkich opublikowanych dotychczas screenów znajdziecie tutaj.We wczorajszym updacie dorzucono także 4 nowe tapety, którymi każdy będzie sobie mógł przywdziać pulpit. Tematem przewodnim stali się użytkownicy Mocy jak i miejsca z nimi związane. Kilka artów znamy już z poprzednich konceptów artystycznych jakie było nam dane podziwiać wcześniej. Pełna lista tapet z TOR dostępna jest w tym miejscu.Temat na forum
KOMENTARZE (38)

Gry

Battlefront 3 siedliskiem plotek

2009-01-17 16:26:24 Kotaku, IGN

Wczorajszego dnia amerykańskie serwisy rozgrzały się wręcz do czerwoności przez nowe plotki dotyczące gry Battlefront 3. Burzę i aktywne śledztwo dziennikarskie rozpoczął wyciek filmiku zainicjowany przez pracownika Free Radiacal. Okazuje się jednak, że nowości zaprezentowane w owym filmiku nie zostaną wprowadzone do „Battlefronta 3”, takie jak na przykład płynny lot z poziomu gruntu na orbitę i odwrotnie. Wszystko rozchodzi się o prawa autorskie, a do opracowanych na początku zmian ma prawo tylko Free Radiacal. Nowy producent poradzi sobie jednak z tym problemem w bardzo prosty sposób – zamiast lotu, którym sami moglibyśmy sterować, dostaniemy przerywnik filmowy. Wszystko zmiany są jednak nadal nie znane, gdyż do końca oficjalnie nie wiemy, na jakim etapie stanęły prace w Free Radiacal.


Jedno z założeń wersji alpha „Battlefront 3” zakładało najprawdopodobniej możliwość grania postacią Dark Obi-Wan. Dowodem w tej kwestii są poniższe projekty:Starzec zniekształcony przez korupcję Ciemnej Strony. Jest pustelnikiem, który szuka miejsc i rzeczy mających silne połączenie z Ciemną Stroną. Każdy artefakt jaki znajdzie (kryształ, talizman, kości) zatrzymuje dla siebie poprzez przyczepienie go do ubrania. Aktualnie przebywa na bagnach Dagobah.


Ponadto okazuje się, że nad grą nie będzie już pracowało studio Rebellion, a projekt przejmie Pandemic. To już druga zmiana producenta „Battlefronta 3” od rozpoczęcia prac nad grą. Nie wiadomo przez to jak zaawansowane są obecnie prace nad grą oraz czy zostanie ona ostatecznie wydana. Tylko LucasArts zna odpowiedzi na dręczące nas pytania...
KOMENTARZE (32)

Gry

Wyciek filmiku z ''Battlefront 3''!

2009-01-15 18:05:56 Kotaku

Do sieci wypłynął filmik prezentujący możliwości przygotowywanej gry Battlefront 3. Nagranie zostało sporządzone w listopadzie na prezentacji wersji alpha gry, która była zorganizowana dla przedstawicieli LucasArts. Za wyciek odpowiedzialny jest jeden z pracowników studia Free Radiacal, które straciło licencję na prace nad trzecim Battlefrontem. Przypomnijmy, że obecnie grą zajmuje się Rebellion. Filmik mimo słabej jakości pokazuje, na co stać „Battlefront 3”. Jest wypełniony strzelaninami i wybuchami. Zawiera nawet dwa fragmenty (próba aresztowania Jedi i pojedynek na miecze świetlne), które mogą być podstawą fabuły dla gry. Trzeba przyznać, że całość robi wrażenie a produkcja gry idzie w dobrym kierunku.
KOMENTARZE (62)

Gry

''The Force Unleashed'' uzyskało nominację

2009-01-13 21:55:35 Kotaku

Po nieudanym starcie „The Force Unleashed” w Video Games Awards 2008, przyszedł czas na kolejne konkursy. Nadchodzącą okazją będzie rozdanie nagród Writers Guild Awards 2009 organizowanej przez Writers Guild of America (związek scenarzystów amerykańskich). „The Force Unleashed” uzyskało nominację w kategorii najlepszy scenariusz gry video.Wszyscy, którzy mieli do czynienia z „Mocą wyzwoloną” – nieważne w jakiej formie – wiedzą, że nasz przedstawiciel nie jest bez szans. Nad jego fabułą pracował cały sztab ludzi: Haden Blackman, Shawn Pitman, John Stafford i Cameron Suey; ostatecznie ich pracę przypieczętował sam George Lucas. Możne nawet „The Force Unleashed” pokusić się o zwycięstwo, w końcu posiada wiele walorów nawiązujących do Epizodów Star Wars, które przyciągają ogromne rzesze ludzi. Pozostałe gry, które staną w szranki z „The Force Unleashed” to:

 • Dangerous High School Girls in Trouble!
 • Fallout 3
 • Command and Conquer: Red Alert 3
 • Tomb Raider: Underworld

  7 lutego trzymajmy kciuki za „The Force Unleashed”, ponieważ wtedy zostanie ogłoszony zwycięzca nagrody, którego wybierze gremium amerykańskich scenarzystów gier video.
  KOMENTARZE (13)
 • Gry

  ''Battlefront: Mobile Squadrons'' w produkcji

  2009-01-12 19:07:16 Star Wars Universe

  Nie tak dawno pisaliśmy o grze „The Clone Wars” na komórki, a tymczasem na horyzoncie pojawiła się w zeszłym tygodniu nowa pozycja na „kieszonkową platformę”. Firma THQ Wireless ogłosiła, że pracuje obecnie nad Star Wars: Battlefront: Mobile Squadrons. Ta wiadomość z pewnością ucieszy fanów serii Battlefront.

  Na obrazku z zapowiedzią, jaki otrzyłama redakcja serwisu PocketGamer.uk widnieje hrabia Dooku, Imperator Palpatine i Yoda – wszyscy trzymają w dłoniach miecze świetlne - oraz księżniczka Leia. Tak więc jest bardzo możliwe, że akcja gry będzie krążyła wokoło wszystkich Epizodów Gwiezdnych Wojen. Niestety owy obrazek nie został opublikowany. Na otarcie łez pozostała nam pierwsza wersja okładki. Spodziewać się powinniśmy, że nowa gra będzie połączeniem first-person shooter’u z elementami strategii czasu rzeczywistego.
  W 2005 roku mieliśmy już okazję pograć w Battlefrona na komórce. Gra ta nazywała się po prostu „Star Wars: Battlefront Mobile”. Premiera „Battlefront: Mobile Squadrons”, lub przybliżona data jego wydania nie została jeszcze określona. Prawdopodobnie jednak gra ukaże się w „sprzedaży” razem z trzecim Battlefrontem – za około rok.
  KOMENTARZE (14)

  Gry

  Gra ''The Clone Wars'' na komórki

  2009-01-06 20:25:18 EUCantina

  Dla wszystkich fanów „Wojen Klonów”, którzy nie mają konsoli i nie mogą pograć w: „The Clone Wars: Jedi Alliance” lub „The Clone Wars: Lightsaber Duels” mamy dobrą wiadomość. Dzisiejszego dnia Oficjalna potwierdziła wydanie nowej gry: The Clone Wars Mobile Game, przeznaczoną oczywiście na komórki. Wszystko to dzięki firmie THQ, która była także producentem „The Force Unleashed” na iPhona.

  Zapowiedź zupełnie nowej gry Star Wars: The Clone Wars na komórki! Twoją misją będzie objęcie dowództwa nad oddziałem żołnierzy klonów i wytropienie nowej tajnej broni armii Separatystów. Weź udział we wszystkich 15 misjach na trzech różnych planetach. Zmierz się z czterema rodzajami robotów kontrolowanych przez Separatystów: Battle Droids, Super Battle Droids, Droidekas and Dwarf Spider Droids. Zniszcz wrogie budynki, transportowce oraz masy wojska za pomocą granatów, bomb i nalotów powietrznych. Współdziałaj ze znanymi postaciami z filmów Star Wars oraz z nowymi bohaterami prosto z „Wojen Klonów”, takim jak: Ahsoką Tano, sklonowanym żołnierzem Denalem, czy też kapitanem Rexem!
  Więcej informacji o grze znajdziecie w tym miejscu. Warto też przyjrzeć się ciekawym tapetom i dzwiękom.
  KOMENTARZE (24)

  Gry

  Proces tworzenia ''The Old Republic''

  2009-01-03 12:22:26 SWTOR.com

  Na stronie projektu Star Wars: The Old Republic MMO pojawił się artykuł poświęcony przenoszeniu konceptów artystycznych do wirtualnej rzeczywistości gry.

  Podstawowym zadaniem grafika komputerowego jest ożywienie (w formie 3D) rysowanego obrazka. Aby cały proces się powiódł art, na którym trzeba się wzorować musi być wykonany z największą starannością i dokładnością. Jedną z popularniejszych przeszkód, na jakie można natrafić jest zachowanie realizmu, które jest przecież kluczem do wiarygodności rozgrywki.

  Realna stylizacja niesie za sobą wiele korzyści. Najważniejszą z nich jest nadanie unikatowego i rozpoznawalnego stylu wyglądającego świetnie. Gra, która jest jedną wielką żyjącą przestrzenią grafiki pokazuje jak bardzo technologia może zadziwiać. „The Old Republic” ma wyglądać dobrze zarówno na komputerach nowych jak i tych starszych, obecnie i w przyszłości. Kolory podczas tworzenia odgrywają znaczącą rolę. To dzięki nim rozróżniamy czy dana postać jest użytkownikiem Jasne lub Ciemnej Strony Mocy.

  Poniżej zobaczycie jak w przybliżeniu wygląda proces tworzenia stroju bohaterów. Cały zespół ludzi pracuje nad tym by stroje w grze wyglądały odpowiednio szczegółowo, nieważne czy to szata czy to zbroja. Tworzenie odzień wierzchnich technologią 3D jest największym technicznym wyzwaniem dla twórców gry. Tutaj też pojawia się wiele pytań, których odpowiedzi po części kreują uniwersum Gwiezdnych Wojen.  Artykuł w języku angielskim możecie znaleźć tutaj. Znajdzie tam również kolejne concept arty, dlatego warto zajrzeć w to miejsce.

  Temat na forum
  KOMENTARZE (15)
  Loading..