TWÓJ KOKPIT
0

Gry

Gameplay "Ultimate Sith Edition"

2009-10-31 17:44:51 Gametrailers.com

Strona Gametrailers.com zaprezentowała nam gameplay z gry „The Force Unleashed: Ultimate Sith Edition”. Trwający trzy i pół minuty filmik prezentuje Starkillera infiltrującego bazę Echo. Gameplay możecie zobaczyć pod tym linkiem lub poniżej.

Przypominamy, że gra w Polsce ukaże się prawdopodobnie 20 listopada. Można ją już zamawiać, w cenie 83,90 zł w sklepie Agard.
KOMENTARZE (16)

Gry

Kolejna klasa z The Old Republic ujawniona

2009-10-30 18:35:54 SWTOR.com

Dziś na stronie gry The Old Republic ukazał się opis kolejnej klasy, jaką będą mogli zagrać wszyscy, którzy cenią sprawiedliwość i ład - rycerza Jedi. Oto on:

Jako symbol nadziei dla galaktyki w ciężkich i mrocznych czasach, rycerz Jedi stoi na straży zasad Zakonu - ponad 20.000 lat chroni on Republikę i wprowadza pokój wszędzie gdzie się pojawi. Jedi walczyli jako generałowie, przywódcy partyzantki i wojownicy przez pokolenia, jednak ich umiejętności w walce zostaną teraz poddane największej próbie.

Przez lata ćwiczeń i medytacji, Jedi synchronizowali ciało i umysł w perfekcyjną i harmoniczną jedność. Wykorzystując zmysł i widzenie w Mocy połączone z błyskawicznym refleksem i precyzją w walce, rycerze sprowadzili walkę do rangi sztuki, walcząc z gracją akrobaty i wykorzystując eleganckie techniki walki.

Inspirująca przyjaciół i deprymująca wrogów obecność Jedi jest mile widziana w każdej konfrontacji. Wiele lat walki o sprawiedliwość zdobyło rycerzom zaufanie niezliczonych sojuszników i nienawiść wielu wrogów. Niektórzy jednak są na tyle nierozważni, żeby wyzwać doświadczonego rycerza, nie mając odpowiednich środków i okoliczności do obrony.

Sithowie wygrali wiele bitew podczas obecnej wojny, rozszerzyli wpływy Imperium i zmusili Republikę do obrony. Po podpisaniu Traktatu z Coruscant, Sithowie umocnili swą wojskową potęgę, a Jedi wycofali się na Tython, co spotkało się z podejrzeniami ze strony wielu republikańskich polityków. Jednak wojna jeszcze się nie skończyła, a Jedi pozostają nieugięci w swoim postanowieniu. Wykorzystując Jasną Stronę i swe niezłomne przywiązanie do Republiki, walczą z ogromną determinacją, nieraz w samym środku największej bitwy, w obronie demokracji i wolności przeciw tym, którzy jej zagrażają.Nieważne jak niesprzyjające są okoliczności, Jedi ufa Mocy i zachowuje zimną krew. Wiedza i samokontrola są krytyczne dla podejmowania mądrych decyzji, podobnie jak spokój ducha i jasność umysłu. Skupienie się pozwala rycerzowi polegać na intuicji; właściwa ocena sytuacji prowadzi do właściwego rozwiązania problemu.

Dla wielu istot Jedi jest strażnikiem cennego marzenia: marzenia o wolności, sprawiedliwości i jasnej przyszłości. Los galaktyki i spełnienie tego marzenia zależy od umiejętności rycerzy Jedi.

Czy to broniąc sojuszników odbijając strzały z blastera czy walcząc z Lordem Sithów, rola rycerza jest kluczowa w każdym konflikcie. Wykorzystuje on starożytne techniki przekazywane z pokolenia na pokolenie. One to, wspomagane przez Moc, pozwalają rycerzowi na dokonywanie nadzwyczajnych czynów.

Spokojne i wyważone ruchy w walce wzbudzają zachwyt w widzach. Mimo tego, że zmuszeni nieraz są walczyć, serca Jedi wypełnia spokój i służba. To nieco ironiczne dla niektórych, jednakże mądrość podpowiada, że właśnie to oddanie pozwala Jedi być tak sławnymi bohaterami.

Galaktyka jest w stanie wojny od dziesięcioleci, a mimo podpisania Traktatu, Jedi nie łudzą się, że pokój prędko nastąpi. Mimo tego, iż tradycyjne stroje Jedi to zarówno lekkie szaty jak i skórzane ubrania, wielu rycerzy idąc do walki nosi elementy lub nawet całe ciężkie zbroje.
Temat na forum
KOMENTARZE (29)

Gry

Premiera ''LEGO Star Wars: The Complete Saga'' na PC

2009-10-30 18:35:46 Cenega

Wczoraj swoją polską pecetową premierę miała gra „LEGO Star Wars: The Complete Saga”. Co ciekawe, jej zapowiedź pojawiła się niespełna 2 tygodnie temu. „LEGO Star Wars: The Complete Saga” to połączenie dwóch gier z serii LEGO Star Wars: „LEGO Star Wars: The Video Game” i „LEGO Star Wars II: The Original Trilogy”, rozszerzone o nowe poziomy i postacie. „LEGO Star Wars: The Complet Saga” ma już w zasadzie 2 lata, wcześniej gra została wydana tylko na konsole. Grę można nabywać na pośrednictwem sklepu internetowego dystrybutora - firmy Cenega - w tym miejscu za niecałe 70 złotych brutto. Szkoda tylko, że polska premiera nie ma nic wspólnego z polską wersją gry. „LEGO Star Wars: The Complete Saga” nie ma polskiej wersji językowej, dostępna jest tylko i wyłącznie angielska.

Poniżej zamieściliśmy opis gry pochodzący ze strony dystrybutora:LEGO® Star Wars®: The Complete Saga pozwoli Ci po raz pierwszy w historii pobawić się wszystkimi sześcioma częściami filmu Gwiezdne Wojny! W grze czekają na Ciebie nowe poziomy, postaci i opcje, które dostarczą Ci mnóstwo zabawy, kreatywnej rozrywki oraz dawkę niepowtarzalnego humoru. W grze znajdziesz również wszystkie charakterystyczne cechy, które sprawiły, że LEGO® Star Wars®: The Video Game oraz LEGO® Star Wars® II: The Original Trilogy były prawdziwymi hitami! Całkowicie nowe poziomy m. in. z Epizodu II, które nigdy wcześniej nie były dostępne w grach, nowe grywalne postaci takie jak Watto, Zam Wessell, Boss Nass oraz miliony nowych możliwości! To wszystko w LEGO® Star Wars®: The Complete Saga!

Cechy charakterystyczne: - Wszystkie sześć części filmu Gwiezdne Wojny w jednej grze! - Nowe postacie, poziomy, misje i możliwości! - Ponad 160 grywalnych postaci! - Rozbudowane opcje tworzenia własnych postaci! - Tryb kooperacji dla 2 graczy! - Niepowtarzalny humor!KOMENTARZE (15)

Gry

Star Wars: Trench Run na iPhona

2009-10-25 14:14:31 StarWars.com

”Star Wars: Trench Run” to nowa gra na iPhona i iPod Touch, która pozwoli ponownie przeżyć najlepsze momenty „Nowej nadziei”. Gra przygotowywana przez firmę Infrared5 i wydana przez THQ Wireless da nam okazję walki w bitwie o Yavin IV i lotu w kanionach Gwiazdy Śmierci w poszukiwaniu małego celu o 2 metrach szerokości. W „Trench Run” manewrowanie X-Wingiem polega na przechylaniu iPhona lub iPod Touch. Dotykając jedną ze stron ekranu oddajemy strzał, natomiast dotknięcie przeciwnej strony ekranu powoduje wezwanie Mocy, która spowalnia akcję i pozwala nam na lepszą kontrolę. Gra dzieli się na dwa główne scenariusze: latanie w kanionie i walka z myśliwcami TIE nad Gwiazdą Śmierci. ”Star Wars: Trench Run” będzie dostępna w sklepie iTunes za 4,99$.

Gra ma niebywałą grafikę 3D bazującą na pierwszym filmie z serii Gwiezdne Wojny. Zadbano również o efekty specjalne w postaci wybuchów, eksplozji i dobrze odwzorowanych modeli statków. Moc da graczowi kilka chwil więcej na zestrzelenie przeciwnika lub zbliżenie się do niego na tyle by był w polu rażenia. W grze nie zabraknie gwiezdnej muzyki Johna Williamsa. Dostępnych będzie kilka poziomów trudności, począwszy od łatwego a skończywszy na Jedi. Będzie można grać w dwóch trybach kamery: widok z kokpitu lub z trzeciej osoby, czyli zza myśliwca.

Wszystko to, a także więcej, zobaczyć możecie na trailerze promującym grę, który dostępny jest na stronie StarWars.com w tym moejscu lub poniżej, w wersji z YouTube:


KOMENTARZE (9)

Gry

The Old Republic - kolejny timeline

2009-10-24 14:09:47 SWTOR.com

Wczoraj na oficjalnej stronie gry The Old Republic ukazał się kolejny odcinek wspomnień mistrza Gnost-Durala.

Niemal dekadę po powrocie Imperium Sithów i wybuchu Wielkiej Wojny, Sithowie wygrali wiele bitew, ustanawiając swoją dominację w Zewnętrznych Rubieżach. Kiedy jednak zwrócili wzrok na Środkowe Rubieże, Republika przygotowała niespodziankę. Imperialny oddział przybył na planetę Bothawui, aby przejąc nad nią kontrolę, lecz czekała tam na nich cała republikańska flota. Po pokonaniu wrogów świętowaniu nie było końca, jednak prawdziwy moment chwały miał jeszcze nadejść. Większa część floty wyruszyła by bronić pozostałych światów, zostawiając mały oddział Jedi i żołnierzy. Nie mieli oni szans przeżyć bitwy z przeważającymi oddziałami, jednakże ich odwaga i poświęcenie stanowiła większą wygraną niż każda bitwa. Bohaterowie z Bothawui przywrócili nadzieję całej galaktyce, a Republika walczyła z większym poświęceniem i odwagą, by uhonorować ich pamięć.Temat na forum
KOMENTARZE (13)

Gry

Wymagania sprzętowe ''The Force Unleashed'' na PC

2009-10-18 15:05:45 TheForce.Net

Interesujące dane podał serwis Aspyr.com. Chodzi mianowicie o wymagania sprzętowe dla posiadaczy PC, którzy mają w planie zakupić „The Force Unleashed: The Ultimate Sith Edition”. Przypomnijmy, że twórcy gry bronili się rok temu stwierdzeniem, że „The Force Unleashed” nie zostało wydane na PC z uwagi na gigantyczne wymagania sprzętowe, których nie udźwignąłby nawet całkiem nowy komputer. Od premiery „The Force Unleashed” na konsole już trochę czasu upłynęło, zmieniły się technologie, a komputery wprowadzane do obiegu są szybsze niż przed rokiem. Ale czy w „The Force Unleashed: The Ultimate Sith Edition” będzie mógł pograć każdy? Oto i wymagania sprzętowe dla gry:

Minimalne wymagania sprzętowe dla PC:
 • system operacyjny: Windows XP Service Pack 3, Windows Vista Service Pack 2, Windows 7
 • procesor: 2.4 GHz Dual Core Processor (Intel Core 2 Duo or AMD Athlon X2)
 • pamięć: 2 GB RAM
 • wolne miejsce na dysku twardym: 23.8 GB + 1 GB
 • karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 9.0c
 • karta graficzna z akceleratorem 3D w 100% zgodna ze sterownikiem DirectX 9.0c
 • mająca 256 MB pamięci operacyjnej z Shader 3.0
 • karta graficzna (ATI): Radeon HD 2900
 • karta graficzna (Nvidia): Geforce 8800
 • napęd: 8X DVD-ROM drive

  Rekomendowane wymagania sprzętowe dla PC:
 • procesor: Intel Core 2 Duo 2.8 GHz or AMD Athlon X2 Dual-Core 5200+
 • karta graficzna z akceleratorem 3D zgodna z DirectX 9.0c mająca 512 MB
 • karta graficzna (ATI): Radeon HD 4870
 • karta graficzna (Nvidia): Geforce 9800 GT
 • pamięć: 2 GB RAM

  Gra nie będzie działać na systemach operacyjnych Windows: 95, 98, ME, 2000 i NT.


  W Stanach Zjednoczonych „The Force Unleashed: The Ultimate Sith Edition” wydane zostanie 3 października (PC) i 23 listopada (wersja na XBox 360 i PS3). U nas, według najnowszego odkrycia Luke’a S popartego linkiem do Allegro, gra ukaże się 20 listopada. Informacja ta pokrywa się z tym co wcześniej podawał do wiadomości LEM.


  Temat na forum
  KOMENTARZE (68)
 • Gry

  ''LEGO Star Wars: The Complete Saga'' PC w Polsce

  2009-10-17 16:12:55 Paradoks

  Na stronie firmy Cenega Polska pojawiła się informacja, która ucieszy fanów gier z seri LEGO Star Wars:  Jako partner firmy Activision w Polsce, Czechach na Słowacji i Węgrzech, z przyjemnością ogłaszamy, że do naszego planu wydawniczego trafiła gra LEGO® Star Wars®: The Complete Saga. Ta wyjątkowa gra łączy niepowtarzalny świat klocków LEGO® ze wspaniałymi postaciami, epizodami i pojazdami z kultowych Gwiezdnych Wojen. LEGO® Star Wars®: The Complete Saga to zestaw 2 gier LEGO® Star Wars®: The Video Game oraz LEGO® Star Wars® II: The Original Trilogy z nowymi elementami.

  LEGO® Star Wars®: The Complete Saga pozwoli Ci po raz pierwszy w historii pobawić się wszystkimi sześcioma częściami filmu Gwiezdne Wojny! W grze czekają na Ciebie nowe poziomy, postaci i opcje, które dostarczą Ci mnóstwo zabawy, kreatywnej rozrywki oraz dawkę niepowtarzalnego humoru. W grze znajdziesz również wszystkie charakterystyczne cechy, które sprawiły, że LEGO® Star Wars®: The Video Game oraz LEGO® Star Wars® II: The Original Trilogy były prawdziwymi hitami! Całkowicie nowe poziomy m. in. z Epizodu II, które nigdy wcześniej nie były dostępne w grach, nowe grywalne postaci takie jak Watto, Zam Wessell, Boss Nass oraz miliony nowych możliwości! To wszystko w LEGO® Star Wars®: The Complete Saga!

  Cechy charakterystyczne:
  - Wszystkie sześć części filmu Gwiezdne Wojny w jednej grze!
  - Nowe postacie, poziomy, misje i możliwości!
  - Ponad 160 grywalnych postaci!
  - Rozbudowane opcje tworzenia własnych postaci!
  - Tryb kooperacji dla 2 graczy!
  - Niepowtarzalny humor!


  Do tego dołączyć należy stornę produktu dedykowaną dla LEGO Star Wars: The Complete Saga, gdzie poza opisem gry znajdziecie kilka screenów.

  "LEGO Star Wars: The Complete Saga" to zbiorcze wydanie dwóch gier LEGO Star Wars na konsole, którego premiera była w 2007 roku. W Polsce gra nie doczekała się swojej edycji. Ale najwidoczniej Cenega swoje zaległości nadrobi już niebawem. W sklepiku Cenegi zamieszczono zegar odliczający dni do premiery "LEGO Star Wars: The Complete Saga" na PC. Licznik wskazuje 12 dni do końca, premiera wypada więc w czwartek 29 października.
  KOMENTARZE (22)

  Gry

  Trailer ''Elite Squadron'' na PSP

  2009-10-17 14:40:00 CVG

  W zeszłym tygodniu pisaliśmy o trailerze „Battlefront: Elite Squadron” na Nintendo DS. Teraz przyszedł czas na trailer gry w wersji na PSP. Nie zawiera on tradycyjnie gameplay’u, ale raczej w stylu trailera „The Old Republic” przekazuje klimat na jaki gracze będą mogli liczyć. Filmik mimo tego, że jest krótki – trwa niespełna kilkadziesiąt sekund – to ukazuje nam kilka mocnych scenek.  Drugą ważną informacją dla wyczekujących „Battlefront: Elite Squadron” jest ujawnienie daty premier gry dla poszczególnych regionów świata:
 • Ameryka Północna – 3 listopada
 • Europa – 6 listopada
 • Australia – 11 listopada
  W dodatku 5 listopada „Battlefront: Elite Squadron” będzie można ściągnąć na PSP z internetu za pomocą PlayStation Network.

  Ponadto na stronie polskiego wydawcy gier Star Wars firmy Licomp Empik Multimedia uaktualniono kartę „Battlefront: Elite Squadron”. Dodano okładkę i klika screenów obrazujących lokacje z gry. Poniżej prezentujemy oficjalny opis polskiego wydawcy:
  Stań na polach bitew, które rozciągają się od ziemi aż po przestrzeń kosmiczną i pokłady statków kosmicznych. Całkowicie nowa fabuła i rozbudowana rozgrywka zapewniają że każda bitwa będzie inna niż poprzednia.

  Stań do walki na zupełnie nowych polach bitew. Zacznij jako piechur, poprowadź pojazd bojowy, przejmij myśliwiec i prowadź walki w kosmosie a na końcu wyląduj na pokładzie statku przeciwnika , aby zniszczyć go od środka. Twoje działania w danym obszarze, na bieżąco wpływają na inne.

  Zostań bohaterem nieopowiedzianej dotąd historii, która rozgrywa się pomiędzy historycznymi bitwami gwiezdnej sagi.

  System gry zapewnia że warto będzie grać wielokrotnie. Dzięki szerokim możliwościom konfiguracji możesz stworzyć i uzbroić własne klasy postaci.

  Uwolnij swoją Moc, w specjalnym trybie 'Dobrzy i źli', gdzie możesz grać klasycznymi bohaterami Star Wars jak: Luke Skywalker, Obi-Wan Kenobii, Kit Fisto, Darth Maul, Hrabia Dooku, Bobba Fett oraz postaciami z innych gier jak Renegade Squadron czy Force Unleashed.

  Pilotuj statki i pojazdy znane z filmów:X-Wing, AT-RT, LAAT czy myśliwce droidów.

  KOMENTARZE (15)
 • Gry

  Kolejna planeta z ''The Old Republic'' ujawniona

  2009-10-16 18:38:17 SWTOR.com

  Dziś na oficjalnej stronie gry The Old Republic pojawił się opis kolejnej planety, dostępnej dla graczy, targanej konfliktami Balmorry.

  Po podpisaniu Traktatu z Coruscant wiele planet w galaktyce cieszyło się względnym spokojem. Nie należała jednak do nich Balmorra, długotrwały sojusznik Republiki, cieszący się swoją niepodległością, a także wiodący producent broni i droidów. Obecnie mieszkańcy pracujący i żyjący na planecie są okupowani przez siły Imperium.

  Wkrótce po kolonizacji we wczesnych latach powstawania Republiki, Balmorra stała się przystanią dla wytwórców groźnych broni i robotów bojowych. To a także bliskość Światów Jądra spowodowało, że planeta była w stanie ciągłej wojny z sąsiadami. Dostrzegając potencjał jaki niosła ze sobą produkcja machin wojennych, Sithowie postanowili zająć Balmorrę, a wtedy Republika wysłała swoich żołnierzy aby wspomogli mieszkańców w walce o wolność.

  Wojna rozszerzała się. Republika nie była w stanie pomagać Balmoranom. Zaczęła wycofywać swoje wojska, by uzupełnić braki na innych frontach, aż w końcu, zgodnie z Traktatem z Coruscant, zmuszona była wycofać swoje poparcie dla planety. Jedynie mała grupka pozostała, by wspierać wysiłki mieszkańców i ich ruch oporu, ale prawda wkrótce stała się jasna dla żyjących tam ludzi: Republika zostawiła ich na pastwę losu. Mimo tego, Imperium Sithów nie mogło całkowicie zająć planety.  Teraz, kilka lat po podpisaniu Traktatu, odbudowana Republika próbuje sprawdzić na ile może się posunąć w stosunku do Imperium, nie naruszając pokoju. Z powrotem wysyła na planetę posiłki wycofane przed podpisaniem dokumentu. I chociaż Balmoranie doceniają i akceptują pomoc Republiki, nie mogą jednak zapomnieć tego, że jej siły opuściły wcześniej ich dom. Tymczasem Sithowie koncentrują swoje wojska na planecie, pragnąc za wszelką cenę położyć ręce na wytwarzanej tam broni i raz na zawsze zakończyć konflikt...
  Temat na forum
  KOMENTARZE (9)

  Gry

  Serwery Star Wars Galaxies zostaną wyłączone

  2009-10-15 21:08:52 SWGames.pl

  Dzisiejszego dnia dobiega końca okres darmowego transferu postaci z serwerów „Star Wars Galaxies”, które mają zostać zamknięte, do nowych miejsc zamieszkania. Okienko transferowe otworzono dokładnie miesiąc temu – 15 września. Akcja ta jest efektem malejącego zainteresowania gwiezdnym MMO i próbą jego ratowania, poprzez zlikwidowanie serwerów o najmniejszej populacji, gdzie aktywność graczy była znikoma. Wszyscy, którzy nie zdążyli przenieść swoich postaci na czas, muszą liczyć się z ich utratą. Zamknięte zostanie 12 serwerów:

 • Corbantis
 • Europe-Infinity
 • Intrepid
 • Kauri
 • Kettemoor
 • Lowca
 • Naritus
 • Scylla
 • Tarquinas
 • Tempest
 • Valcyn
 • Wanderhome

  Do dyspozycji grających pozostanie nadal 13 serwerów:

 • Ahazi
 • Bloodfin
 • Bria
 • Chilastra
 • Eclipse
 • Europe-Chimaera
 • Europe-FarStar
 • Flurry
 • Gorath
 • Radiant
 • Shadowfire
 • Starsider
 • Sunrunner  Czy to czyszczenie oznacza koniec sześcioletniego bytu dla „Star Wars Galaxies”?

  KOMENTARZE (6)
 • Gry

  Trailer Elite Squadron na DS

  2009-10-11 23:01:02 StarWars.com

  Po całej masie wywiadów, gameplay’ówi i pierwszym webdocu związanych głównie z „Battlefront: Elite Squaron” na PSP czas przyszedł na poznanie drugiej twarzy nowego „przenośnego Battlefronta”. Oficjalna witryna StarWars.com zaprezentowała w swoim dziale video trailer gry w wersji na Nintendo DS. Trailer pokazuje przykładowe momenty walki w przestrzeni kosmicznej i na powierzchni planet. A oto i on:
  Na deser można dorzucić parę filmików z gameplay’u, które od niedawna krążą po internecie za sprawą LucasArts.com. Pierwszy z nich to pokaz walki w trybie pojedynków „Heroes and Villians” natomiast drugi to przelot głównego bohatera gry na śmigaczu typu BARC.

  Warto przypomnieć, że światowa premiera „Battlefront: Elite Squaron”, która odbędzie się 3 listopada tego roku nie ominie również Polski.
  KOMENTARZE (12)

  Gry

  Polska premiera The Clone Wars: Republic Heroes

  2009-10-09 18:59:50 LEM

  Zgodnie z planem wydawniczym firmy Licomp Empik Multimedia dziś swoją premierę ma gra „The Clone Wars: Republic Heroes”. „Republic Heroes” to już 3 gra z serii „The Clone Wars” po wcześniejszych dwóch dedykowanych na konsole marki Nintendo. Teraz praktycznie każdy będzie mógł wziąć udział w wojnach klonów i zagrać swoim ulubionym bohaterem w grze dostępnej na platformy: PC, XBox 360, PS3, PSP. W Stanach Zjednoczonych, gdzie premiera „The Clone Wars: Republic Heroes” odbyła się kilka dni wcześniej można jeszcze kupić grę na Nintendo Wii i Nintendo DS. Z myślą o posiadaczach konsoli Nintendo Wii firma Bensussen Deutsch & Associates, Inc. wydała na świat wiloty i blastery w kształcie gwiezdnowojennych broni. Poniżej znajdziecie opis polskiego wydawcy „Republic Heroes” oraz okładkę edycji na PC. Przypominamy, że „Republic Heroes” na PC jest dubbingowane, przez tych samych aktorów, którzy podkładają głosy w serialu animowanym.  Dzięki Republic Heroes młodzi i starsi fani Gwiezdnych wojen mogą zaznać niezwykłych galaktycznych przygód w świecie Wojen klonów. Przy tworzeniu polskiej wersji językowej wydania na PC wzięli udział aktorzy podkładający głosy postaciom w serialu TV!

  Po raz pierwszy gracze mogą walczyć pod postacią ich ulubionych rycerzy Jedi bądź żołnierzy armii klonów ze znakomitego serialu telewizyjnego – począwszy od znanych twarzy jak Anakin Skywalker, skończywszy na nowych bohaterach jak Kapitan Rex z armii klonów.

  Nowa fabuła, która łączy odstęp czasowy pomiędzy pierwszym a drugim sezonem serialu, rzuca gracza w wir przygód na drodze do powstrzymania tajemniczego techno-zabójcy i jego destrukcyjnych knowań.

  Oto szczegółowa lista cech Star Wars The Clone Wars: Republic Heroes:

  – nowa, ekscytująca fabuła, która łączy lukę pomiędzy pierwszym a drugim sezonem telewizyjnego serialu Wojny klonów, dzięki której dowiedzieć się można więcej o tajemniczym łowcy nagród o imieniu Cad Bane oraz zapolować na skakoańskiego łotra zwącego się Kul Teska;

  – możliwość wcielenia się w ulubione postaci rycerzy Jedi, wśród nich: Anakin Skywalker, Obi-Wan Kenobi, Ahsoka Tano, Mace Windu oraz Kit Fisto;

  – wymagająca zręczności (gra pozwala na wykonywanie zdumiewających skoków) walka z droidami separatystów za pomocą miecza świetlnego oraz Mocy na poziomach pełnych interaktywnych obiektów;

  – posługiwanie się bronią przeciwnika dzięki umiejętnościom Jedi, czyli dowodzenie droidami, bu skorzystać w walce z ich zdolności;

  – sposobność walki po stronie elitarnego oddziału klonów, w postaci Komandora Cody, Kapitana Rexa i innych, a wówczas gracz otrzymuje siłę ognia żołnierzy-klonów na dotknięcie palca, w tym: wyrzutnie rakiet i detonatory termiczne;

  – tryb współzawodnictwa z drugim graczem w trakcie zawartych w grze wyzwań, zwycięstwo w których owocuje punktami, a te z kolei pozwalają usprawnić postać gracza bądź odblokować bonusowe przedmioty.


  Na koniec przypominamy trailer „The Clone Wars: Republic Heroes”.  Warto też zaglądnąć na forum Bastionu do tematu poświęconego grze, gdzie pojawiły się już pierwsze wrażenia i wypowiedzi dotyczące „Republic Heroes”.

  Temat na forum
  KOMENTARZE (15)

  Gry

  The Old Republic - tworzenie Coruscant

  2009-10-09 18:40:13 SWTOR.com

  Na stronie The Old Republic ukazał się kolejny materiał z serii Developer's Dispatch, tym razem poświęcony tworzeniu stolicy galaktyki, Coruscant.

  Podczas tworzenia planety-miasta twórcy chcieli, żeby gracz poczuł jego wielkość i potęgę, żeby czuł się "mały" w porównaniu do niego. Zastanawiali się też np. jakby wyglądał budynek Senatu w czasach gdy rozgrywa się akcja gry. Kiedy gracz zwiedza teren, czasem widzi pozostałości po ataku Sithów, ruiny i zniszczone budynki, a także może zapuścić się na dolne poziomy.

  Zapraszamy do obejrzenia materiału:  Temat na forum
  KOMENTARZE (8)

  Gry

  Wojownik Sithów - kolejna klasa z The Old Republic

  2009-10-02 21:31:45 SWTOR.com

  Na oficjalnej stronie gry The Old Republic ukazał się dziś opis klasy wojownika Sithów. Oddajmy głos twórcom:

  Niepowstrzymanemu wojownikowi Sithów zostaje powierzone zadanie zniszczenia wrogów Imperium i zapewnienie dominacji Sithów w galaktyce. Kumuluje w sobie niszczące emocje gniewu, strachu i nienawiści by wymazać ze swojego ciała i umysłu słabość i zostać samą brutalną skutecznością.

  Pragnąc zniszczyć chaos wprowadzony przez Jedi, Sithowie rządzą galaktyką przez zastraszanie i potęgę. Armie są trenowane do tego celu, jednak muszą mieć przywódcę - wojownika Sithów, potężnego i lojalnego, który poprowadzi ich do zwycięstwa i zdobywania.

  Wojownik nie przejmuje się i nie traci czasu na planowanie i manipulacje. Zdąża do celu po trupach, z przerażającą determinacją, zostawiając po sobie ruiny. Wzbudzając przerażenie gdziekolwiek się zjawi, wymaga od swoich zwolenników bezwzlędnego posłuszeństwa. Służy też swoim panom lojalnie, często zaskakując przeciwników swoim honorem i zdyscyplinowaniem.

  Czy wykonują wolę Mrocznej Rady czy zostają renegatami i chcą osiągnąć własne cele, zawsze znajdują się w centrum akcji. Nienawiść do Jedi stawia ich zawsze w pierwszym szeregu w walce z Republiką. Pragnienie zniszczenia Zakonu Jedi napędza ich akcje, ale nie powoduje, że stają się bezmyślnymi maszynami do zabijania.

  Każdy wojownik Sithów sam wykuwa swoje przeznaczenie. I biada tym, którzy staną mu na drodze.

  Jako naturalny przywódca, wojownik Sithów wzbudza zarówno strach jak i nigdy nie wygasającą lojalność w swoich zwolennikach i sprzymierzeńcach. Chociaż rzadko jest cierpliwy i nie znosi niekompetencji i niezdecydowania, zdaje sobie sprawę z siły jaką daje przewaga liczebna w walce z Jedi i nauczył się akceptować swoich kompanów, czy to Sithów czy łowców nagród czy też innych, którym nieobca jest ciemność.
  Neil Polner, jeden ze scenarzystów gry tak opisuje klasę wojownika Sithów:

  Wróćcie myślą do sceny z Nowej Nadziei, kiedy Darth Vader wchodzi na pokład republikańskiego statku, z jednym celem na myśli: schwytać księżniczkę Leię. Pewnie w wielu przypadkach, tak jak ja, pomyśleliście: "Chciałbym być takim facetem jak on".

  Nie wiem, może tylko ja tak miałem. Może ujawniła się moja ciemna strona. Przy następnych oglądaniach filmu przypominałem sobie zachwyty jakie towarzyszyły pojawieniu się Vadera. Być może wielu fanów SW lubi Luke'a albo Hana Solo. Jednak coś mi mówi, że takich jak ja jest więcej. Przez te wszystkie lata, jak ja, chcieliście pewnie uwolnić swego wewnętrznego Vadera.

  Powiem wam, że nasz czas w końcu nadszedł.

  Przygotujcie, się przyjaciele. W TOR wyjdziemy z ukrycia. Czas zapalić czerwony miecz i niech galaktyka zadrży pod waszym butem.

  Wojownik Sithów chce dominować i kontrolować wszystkich, a także całkowicie zniszczyć swych wrogów. Nikt nie potrafi tak walczyć mieczem świetlnym, wkładając w ciosy swój gniew i dzikość. Wszyscy się go obawiają, jest mistrzem walki bronią białą, a także potrafi wydusić z ciebie życie nawet cię nie dotykając.

  Bohaterowie niezależni, którzy nie boją się łowców nagród, są przerażeni, kiedy wojownik Sithów wchodzi do komnaty. Wojownik spogląda wokół i Jedi - nawet mistrzowie - drżą i czują jak ich wola i przekonania słabną pod jego wzrokiem. Sith przebija się przez batalion żołnierzy Republiki, zostawiając po sobie tylko dymiące resztki.

  Gracz zaczyna swoją przygodę jako uczeń najpotężniejszego Lorda w Imperium. Służy mu, jak Vader służył Imperatorowi, ale jego pan wie, że uczeń, którego kształci, jest najlepszy i najpotężniejszy. Jak długo gracz wykonuje wolę swego mistrza i zlecone zadania, może robić co mu się podoba.

  Możesz wszcząć wojnę przeciwko Jedi, bezustannie ścigać i neutralizować ich najpotężniejszych przedstawicieli. Możesz zostawiać po sobie na każdej planecie zgliszcza i ciemność a także znajdywać nieco bardziej subtelne metody by osiągnąć cel. Możesz mieć pomocników a nawet zbudować swoją własną bazę.

  Wrogowie Sithów prędko się zorientują, że jesteś niebezpieczny i nie można cię zignorować. Inni Sithowie, których spotkasz, będą chcieli się z tobą zmierzyć, a także - a może przede wszystkim - z twoim panem. A kto wie, może sam Imperator dowie się o twoich czynach.

  Dokąd to cię zaprowadzi? To już zależy od ciebie. Możesz służyć wiernie swemu mistrzowi, możesz knuć intrygi przeciw niemu, by któregoś dnia go zniszczyć, a nawet powrócić na Jasną Stronę Mocy i zniszczyć Imperium od wewnątrz.

  Jeśli to cię ekscytuje tak jak mnie, i puszczasz sobie temat Dartha Vadera przez 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę, to podkręć dźwięk i wystaw kolumny przez okno. Nie daj się wciągnąć w dyskusję, kto strzela pierwszy. Nie pozwól by wiązał cię kodeks Jedi. Odnajdź ciemność w sobie! Zanurz się w swoich emocjach i nagnij galaktykę do swojej woli.
  Temat na forum
  KOMENTARZE (18)
  Loading..