TWÓJ KOKPIT
0

Gry

Tworzenie klas Wojownika i Inkwizytora Sithów

2009-12-25 16:34:47 SWTOR.com

Na stronie gry The Old Republic ukazał się kolejny materiał z serii dzienników producenta, tym razem poświęcony Ciemnej Stronie Mocy czyli klasom Inkwizytora i Wojownika Sithów.

Skupiono się na tym, co dla nich najważniejsze, czyli potędze i dominacji. Każda z owych klas ma odmienną historię i cele, jakie sobie stawia osiąga różnymi drogami. Pierwsza klasa to typ "czarownika", druga typowego wojownika.

Wojownik preferuje rozwiązania siłowe, typu rozbijanie drzwi, walka bezpośrednia itp. Historia Inkwizytora to historia "polityczna", historia człowieka, który chce osiągnąć zaszczyty w Imperium. Wojownik doskonali swoje umiejętności walki, Inkwizytor polega głównie na Mocy.

Dodatkowo każda z klas będzie miała inny miecz świetlny - innego wzoru i z innymi właściwościami, a także inne kolory zbroi i ubrań. W przypadku wojownika głównie będzie to czerń i czerwień, inkwizytor dostanie purpurę i szarość.Temat na forum
KOMENTARZE (18)

Gry

Screeny z ''Battlefront III'' w wersji od Free Radical

2009-12-21 21:25:29 TheForce.Net

Co jakiś czas do sieci wypływają kolejne rendery i koncepty artystyczne z „Battlefront III” pochodzące z zasobów studia Free Radical. Wśród graficznych plotek i przecieków brakowało jednak konkretów w postaci screenshotów. Na forum Battlefront3.net użytkownik o pseudonimie Wenis zamieścił 5 screenów pochodzących z wersji „Battlefront III” na XBoxa produkcji wyżej wymienionego Free Radical. Oto screeny wraz z krótkimi opisami:


Jets to tak zwany ekran wczytywania, który widzimy podczas ładowania mapy. Tutaj występuje w formie podróży przez nadprzestrzeń.


Jest to jeden z najbardziej wartościowych screenów, ukazujący nam miejsca respawnu. Do wyboru kosmos lub powierzchnia planety.


Wybór klasy postaci w trybie gry „Heroes vs Villians” z możliwością doboru ekwipunku.


Mapa galaktyki w trybie „Galactic Conquest”. Ładnie zilustrowana ale uboga. Czyżby 11 planet i Gwiazda Śmierci były wszystkim na co stać producentów?


Przykład konfiguracji pada XBoxa. W tle widzimy holoobrazy rodem z pierwszego „Battlefronta”.


Pamiętać trzeba, że wszystkie te screeny pochodzą z pozbawionego praw do pracy nad „Battlefront III” studia Free Radical, a obecny status produkcji gry jest nieznany. Takie informacje są jednak pokazem tego, w którą stronę seria „Battlefront” rozwijała się według pierwszych wizji LucasArts. Sam tytuł nie jest przecież martwy, w końcu wydany ostatnio „Battlefront: Elite Squadron” na PSP i Nintendo DS jest bardzo udaną grą i dobrą kontynuacją swoich poprzedników. Na konkretne wieści na temat pcetowego „Battlefronta” musimy jednak czekać, Stwórca tylko wie jak długo jeszcze...
KOMENTARZE (16)

Gry

Ujawniono nową planetę z gry "The Old Republic"

2009-12-18 16:43:31 SWTOR.com

Daleko w Zewnętrznych Rubieżach, piaski Tatooine palą dwa jasne słońca. Małe osady urozmaicają krajobraz. Wydmy i kaniony zabiły już wielu podróżników, którzy zbyt daleko zapuścili się na pustynię. W owych nielicznych miasteczkach i osadach, znaleźć można schronienie przed gorącem, ale zaufanie jest tam równie rzadkie jak woda. Podróżnicy i miejscowi jednakowo muszą uważać i oglądać się za siebie.

Przez wiele stuleci Tatooine nie wzbudzała większego zainteresowania, aż 500 lat temu na planecie pojawiła się Korporacja Czerka, planująca odszukać naturalne zasoby, które, jak wierzyli jej przedstawiciele, leżały zakopane pod piaskami. Próby eksploatacji zakończyły się niepowodzeniem, ale niegościnne środowisko znakomicie nadawało się do czegoś innego - projektu tajnej broni Korporacji. Nie napotykając większych przeszkód, kompania sprowadziła technologię i przedmioty obcego pochodzenia, i przeprowadzała eksperymenty zbyt straszne i niebezpieczne, by można je było przeprowadzać w innej części galaktyki. Nie wiadomo jak przebiegały badania, jednakże nagle i bez ostrzeżenia, Czerka opuściła Tatooine, zostawiając kompleks w którym tworzono nową broń, aby pochłonął go piasek.Dawna placówka, Anchorhead, stała się przystanią dla wszelkiej maści przemytników, piratów i wszystkich tych, którzy z jakichś powodów chcieli "zniknąć". Chociaż miasto służy jako przystanek dla statków Republiki w Zewnętrznych Rubieżach, na planecie nie ma jej oficjalnych sił.

Nie dostrzeżone przez Republikę, Imperium przybyło na Tatooine, aby znaleźć dawne tajne laboratoria Korporacji Czerka. Mały garnizon stacjonuje w Mos Ila, który to port kosmiczny grupa Jawów przywróciła do "życia", mając nadzieję na otworzenie placówki handlowej. Ale owoce ich pracy zagarnęło Imperium, wyrzucając ich z powrotem na pustynię. Dzięki temu, wojsko ma już otwartą drogę do Anchorhead. Ale między Mos Ila a Anchorchead leży zakopana w piasku straszliwa tajemnica...
Temat na forum
KOMENTARZE (32)

Gry

''The Force Unleashed II'' nie dla PCtów?

2009-12-15 18:42:34 Luke S na forum za CD-Action

Nie da się ukryć, że miniony weekend dla fana Star Wars minął pod znakiem „The Force Unleashed II”, które zostało zapowiedziane przez LucasArts na Video Games Awards 2009. Teaser trailer gry wywołał burzę komentarzy i postów na forum na temat możliwości rozwoju fabuły, po tym co zobaczyliśmy. Poza informacją, że gra ma mieć swoją premierę w 2010 roku nie wiedzieliśmy z podstaw nic więcej, ale powoli się ten stan rzeczy zmienia.

Jak donosi serwis CD-Action na amerykańskim Amazonie zostały już umieszczone strony produktów „The Force Unleashed II” i jego wydań. Wśród nich zabrakło bardzo bliskiego polskim graczom PCeta. Konsolowcy za to nie mają się czym martwić, bowiem w preorderze zamówić można „The Force Unleashed II” na: PS3, PSP, XBox 360, Nintendo Wii i Nintendo DS. W dodatku podano dzień 31 grudnia 2010 jako datę premiery gry. Nie należy jednak przywiązywać do niej dużej wagi, bo jest ona z pewnością tylko orientacyjną datą wydania „The Force Unleashed II”, którą bez problemu można w każdej chwili zmienić – jest to praktyka dość popularna wśród sklepów internetowych.

Wygląda na to, że LucasArts zafunduje nam powtórkę z rozrywki w postaci wydania swojego – obecnie – sztandarowego produktu tylko na konsole. Być może później gra też pojawi się na PC przy okazji edycji specjalnej, tak jak to było z „The Force Unleashed: Ultimate Sith Edition”.

”The Force Unleashed II” na Amazon.comTemat na forum
KOMENTARZE (46)

Gry

''Battlefront III'' nadal w produkcji?

2009-12-14 19:09:56 VG24/7

LucasArts nigdy nie potwierdziło oficjalnie, że pracuje nad „Battlefrontem III”. Według plotek i pobieżnych informacji prace nad projektem były przenoszone ze studia do studia kilkukrotnie, co tylko spowalniało tempo tworzenia gry. W chmarze notorycznych złych wieści pojawia się w końcu światełko w tunelu.

Redaktor serwisu Battlefront3.net przeprowadził krótki wywiad z aktorem Chrisem Marazzo, który ostatnio wykonywał dla LucasArts kilka zleceń, na temat „Battlefronta 3”. Chriss wyjaśnił, że pierwotny tytuł gry, nad jaką pracował nosiła nazwę „Battlefront 3”, ale całość ewoluowała i powstał dodatek do „Empire at War” czyli „Forces of Corruption”. Później padły bardzo ważne słowa, jakoby: Battlefront 3 nadal był w produkcji, a przesłuchanie związane z grą, w którym Marazzo brał udział, było jednym z najzabawniejszych i najprzyjemniejszych w jego karierze.

Są to może informacje szczątkowe, ale pochodzą od osoby, która z trzecią częścią „Battlefronta” miała styczność. W dodatku trudno zasypać inwestycję, na którą poświęcono dużo czasu, wydano konkretne pieniądze i w prace nad nią zaangażowano sporo osób. Drogi fanie serii „Battlefront”, nadzieja umiera ostatnia...

Dla przypomnienia krótki filmik ze sneak peekiem pochodzącym z prezentacji wersji beta gry, kiedy nad projektem pracowało jeszcze studiu Free Radiacal.


KOMENTARZE (24)

Gry

The Force Unleashed II

2009-12-13 09:43:23 GameTrailers

Nie żadne „Star Wars Legends”, ale „The Force Unleashed II” jest grą zapowiedzianą na wczorajszej gali wręczenia nagród Video Games Awards. O tym tytule mówiło się od kilku tygodni, jak się minionej nocy okazało, w większości były to błędne domysły. Poniższy teaser trailer rozwiewa wszystkie wątpliwości i napawa optymizmem w szczególności fanów „The Force Unleashed”.Oficjlana strona LucasArts jak na razie przygotowała tylko małą zakładkę dla „The Force Unleashed II” i nie ma tam zamieszczonych żadnych sensownych informacji na temat gry. LucasArts nie podało też niczego ciekawego w swojej notce prasowej. Nie podano kiedy gra ma mieć swoją premierę poza rokiem – 2010 oraz na jakie platformy zostanie wydana. Na oficjalne informacje pozostaje więc czekać...

Teraz scenarzyści „The Force Unleashed II” będą „mieli nie lada orzech do zgryzienia, bowiem muszą wiarygodnie udowodnić, że Galen Marek przeżył starcie z Imperatorem na Gwieździe Śmierci. W teaserze widzimy, że przebywa on na planecie gdzie jest gladiatorem i walczy z gigantycznym potworem - być może nowym rodzajem rankora. Starkiller dzierży dwa niebieskie miecze świetlne, co jest odzwierciedleniem symbolu „II” w tytule gry. Idąc na arenę Galen ma wątpliwości i wzbiera jego złość, które wywołują przedstawione w formie nękających go głosów Yody i Vadera myśli, ale wspomnieniel o Juno Eclipse rozwiewa wszelkie złe emocje i uspokaja Galena. Na razie wiemy niewiele, w zasadzie tylko to co widzimy na teaserze. Sprawa jest bardzo tajemnicza, choć intrygująca.


Temat na forum
KOMENTARZE (166)

Gry

Kilka informacji o The Old Republic

2009-12-09 22:13:37 Gry-online.pl

Dzisiaj na stronie www.gry-online.pl ukazał się artykuł opisujący kilka rzeczy jakie znajdziemy w grze The Old Republic. Oto jego streszczenie (pełną wersję znajdziecie w tym miejscu. )

Każda klasa w grze ma być w pewnym stopniu elastyczna i umożliwiać rozwój bohatera w kilku różnych specjalizacjach. Na przykład Przemytnik, który może podążać dwiema ścieżkami: Rewolwerowiec oraz Łajdak. Pierwsza z nich posiada umiejętności takie jak korzystanie z dwóch pistoletów naraz, ulepszone używanie osłon czy kopniaki „poniżej pasa”. Rozwój drugiej odblokuje za to lepsze mechanizmy pozostawania w ukryciu, leczenia się oraz strzelania w głowę.

Urozmaiceniem w rozgrywce mogą być towarzysze naszego bohatera. Każda klasa będzie miała innych NPC do wyboru, a wybrany kompan może zarówno zastąpić „żywego” gracza podczas misji, jak i nawet bezpośrednio zlecić nam jakąś misję. W przypadku Inkwizytora Sithów będą to Kaleeshanin o imieniu Xalek (który zostaje w pewnym momencie fabuły uczniem gracza) oraz przedstawiciel rasy zwanej Dashade, nazywający się Khem Val, walczący w zwarciu.Oprawa graficzna to połączenie klasycznych klimatów z nieco kreskówkowymi kształtami i kolorami. Przypomina to animowane Wojny Klonów a także grę Borderlands. Skala gry wymaga ograniczenia jakości grafiki - postacie i otoczenie niezbyt przystają do dzisiejszych standardów wyznaczanych przez inne produkcje. Udźwiękowienie stoi jednak na wysokim poziomie, bo wszystkie postacie, łącznie z postacią gracza będą miały swoje głosy. Różne opcje dialogowe prowadzą do tych samych odpowiedzi, wynik zaś konwersacji jest z góry ustalony.

Walka wymaga ciągłego klikania myszą. Każde uderzenie mieczem świetlnym inicjujemy ręcznie. Wszystkie umiejętności są całkiem niezależnie od siebie. W arsenale Inkwizytora mamy klasyczne porażenie błyskawicą, blokującą przeciwnika na 15 sekund trąbę powietrzną, wysysanie Mocy, a także czar leczący. Kiedy już pozbędziemy się wszystkich przeciwników, możemy przejść w stan medytacji, co w kilka sekund zregeneruje nasze życie oraz Moc (która działa tak jak mana w każdym innym RPG).

Mapa po rozwinięciu zajmuje cały ekran, ale kiedy postać gracza się porusza, staje się półprzezroczysta jak mapa z Diablo.

Uzupełniając te wieści, na stronie darthhater.com znajduje się kilka innych informacji. I tak: bohater posiada umiejętność "Call Shuttle" działającą jak kamienie teleportacyjne czy portale, przenoszące do innej lokacji. Można ją uaktywnić w budynkach lub pod ziemią.

Postać gracza opisują następujące statystyki: Prezencja, Siła Woli, Spryt, Siła, Zręczność, jak dużo obrażeń może znieść zbroja i jak jest ona wytrzymała. Szanse na uderzenie krytyczne również są widoczne, na dole karty bohatera.

Dużą pomoc oferuje możliwość znalezienia swojego celu na mapie. Na danym obszarze, gdzie znajduje się np. NPC zlecający zadanie pojawiają się kółka. Zielona strzałka wskazuje właściwą drogę do wyjścia w lochach. itp. Kiedy wykonamy część questa pojawi się informacja o tym (np. zebraliśmy jeden z czterech kamieni/pierścieni/kawałków zbroi i tak dalej). W dzienniku główne zadania oznaczone są kolorem niebieskim, a poboczne żółtym.

Przycisk "Szukaj Grupy" pozwoli nam przyłączyć się do grupy graczy, która będzie zainteresowana podróżowaniem i wykonywaniem zadań razem z nami.

Będziemy mogli dowolnie zmodyfikować swoją postać pod względem wyglądu zewnętrznego.

Umiejętność Przyzwania Towarzysza pozwoli nam przywołać naszego kompana. Jeśli umrze, możemy go ożywić. Nie wiadomo jednak czy każdy będzie ją miał, czy jedynie Inkwizytor.

Wprowadzono też nową rangę wrogów, "Standard", o której jednak niewiele wiadomo, oprócz tego, że jest podobna do "Elite" z World of Warcraft.Temat na forum
KOMENTARZE (15)

Gry

Znamy tytuł nowej gry Star Wars

2009-12-09 19:58:25 Mistrz Jedi Radek na forum

Kilkanaście dni temu nadzieje fanów na nową dobrą grę Star Wars rozpalił trailer zapowiedzi, która odbędzie się na tegorocznej gali wręczenia nagród Video Game Awards 12 grudnia.. Bardzo szybko „nowa gra Star Wars” stała się tematem numer jeden aktywnie grających fanów.

Dziś na całą sprawę padło nowe światło. Otóż jak donosi portal CD Action australijskie biuro do spraw klasyfikacji filmu i literatury zanotowało na swojej stronie pozycję pod tytułem Star Wars Legends, który jest najprawdopodobniej ową „nową gra Star Wars”. Gra została zanotowana w czerwcu tego roku z klasą M (znacznik „mature” – dla dorosłych). Wszystko z powodu „przemocy fantasy”, co może oznaczać że przemoc w grze nie jest przedstawiana realistycznie. Jest więc prawie pewne, że nie będzie to produkcja pokroju "The Clone Wars: Republic Heroes” skierowana konkretnie w stronę młodszych fanów.To nie pierwsze tego typu odkrycie. W zeszłym roku Australijczycy wykręcili podobny numer. Warto też przypomnieć doniesienia na temat patentowania znaków handlowych przez LucasArts w lipcu 2009 roku. Wówczas „zaklepane” zostały trzy tytuły: „The Old Republic”, „Star Wars Sagas” i nasze „Star Wars Legends”.

My tymczasem zamieniamy starą sondę na nową i czekamy na wasze opinie na temat tajemniczego „Star Wars Legends”.


Temat na forum
KOMENTARZE (19)

Gry

Polska premiera ''The Force Unleashed: Ultimate Sith Edition''

2009-12-05 17:37:29 LEM

Mało kto pomyślałby w zeszłym roku, że dzień tak wyjątkowy jak wczorajszy w ogóle nadejdzie. Wczorajsza premiera „The Force Unleashed: Ultimate Sith Edition” jest jednym z największych wydarzeń tego roku, jej echa słychać już za oceanem od dawna, bowiem w Stanach Zjednoczonych i Azji gra dostępna jest od kilku tygodni.

„The Force Unleashed: Ultimate Sith Edition” to wydanie specjalne „The Force Unleashed” powiększone o 3 nowe misje będące kontynuacją niekanonicznego zakończenia gry. Największym atutem „The Force Unleashed: Ultimate Sith Edition” jest wersja na PC – obok PS3 i XBox 360, na którą wielu fanów w Polsce czekało.

Przykładowy gameplay z gry znajdziecie w tym newsie, zdjęcia wydań kolekcjonerskich tutaj, a tutaj wymagania sprzętowe „The Force Unleashed: Ultimate Sith Edition” na PC, które w szczególności przed zakupem powinno się sprawdzić. Oficjalną stronę produktu polskiego wydawcy znajdziecie pod tym adresem. Poniżej zamieszczamy oficjalny opis gry pochodzący ze strony firmy Licomp Empic Multimedia.

Force Unleashed (Moc uwolniona) to pierwsza w historii Gwiezdnych wojen opowieść o tak potężnym rycerzu Jedi – i to znajdującym się u szczytu swojej potęgi. Akcja gry toczy się pomiędzy epizodem III a IV, gdy tajny uczeń Vadera pomaga mistrzowi zaprowadzić w galaktyce ład i porządek – zgodnie z wolą Imperatora, bądź przeciw niej.

To kilkanaście godzin mocnej fabuły, niespodziewanych zwrotów akcji, dynamicznych walk na miecze świetlne, posługiwania się potężną Mocą i zmagań z wymagającymi przeciwnikami, by poznać brakujące elementy układanki, której na imię Gwiezdne wojny.

Dodatkowo The Force Unleashed na PC ukazuje się jako „Ultimate Stith Edition”. Ultimate Sith Edition zawiera dodatkowe elementy jak - dwie misje dostępne jako DLC dla posiadaczy konsol XBOX 360 i Playstation 3 oraz trzecią misję dostępną wyłącznie w wersji Sith. Te dodatkowe misje stanowią rozwinięcie i kontynuacje jednego z zakończeń gry a tak naprawdę są zalążkiem zupełnie nowej wizji i historii świata Star Wars.


Sugerowana cena detaliczna „The Force Unleashed: Ultimate Sith Edition” to 99,99 PLN brutto.


Temat na forum
KOMENTARZE (35)

Gry

Negocjator Jedi

2009-12-04 08:41:03 Darthhater.com

Twórcy strony darthhater.com odwiedzili siedzibę LucasArts i mogli zagrać w demo The Old Republic, tym razem klasą Negocjatora Jedi. Podobnie jak wczoraj, przy klasie Inkwizytora Sithów, spisali swoje wrażenia. Oto jak będzie wyglądać Negocjator:

Postać inspirowana jest Yodą, Obi-Wanem i Jolee Bindo. Używa miecza, ale skupia się na używaniu Mocy, by pomóc towarzyszom pokonać wrogów. Jest mistrzem telekinezy i telepatii.I. Historia:

Negocjator jest oparty na archetypie postaci, którą widzowie ujrzeli po raz pierwszy na Dagobah. BioWare i LucasArts nazwali ją właśnie negocjatorem, kiedy światło dzienne ujrzała gra KOTOR.

Yoda był jednym z największych i najpotężniejszych mistrzów Jedi w historii galaktyki, znanym z wielkiej mądrości, mistrzostwa w używaniu Mocy i miecza. Potrafił przenosić duże obiekty za pomocą telekinezy, ale również był zdolnym szermierzem. Wykazywał się dużą szybkością i odpornością, wykonując akrobacje w powietrzu i łamiąc obronę przeciwnika.

Obi-Wan Kenobi był jedną z kluczowych postaci pod koniec Wojen Klonów. Uczył się u Yody i Qui-Gon Jinna, którzy byli Negocjatorami, i trenował Anakina i Luke'a Skywalkerów. Jego zdolności przekonywania i umiejętności walki czyniły z niego niebezpiecznego przeciwnika zarówno w walce jak i poza nią.

Jolee Bindo był szarym Jedi, przedstawionym w grze "Knights of the Old Republic". Pustelnik ten ożenił się z wrażliwą na Moc kobietą, którą w sekrecie trenował. Kiedy Rada nie zgodziła się by ją trenował, odszedł z Zakonu i zamieszkał na Kashyyyku. Był mistrzem wpływania na umysł i nie bał się używać błyskawic Mocy.

Negocjatorzy będą mieli ograniczony wybór Mocy.II. Zdolności

Telekineza i telepatia to podstawowe umiejętności Negocjatora. Nie koncentruje się on na wykorzystaniu żywiołów jak w przypadku Inkwizytora Sithów; używa czystej Mocy, którą nagina do swej woli.

Oto jego zdolności:

Labirynt Umysłu - ta zdolność wpływa na grupę wrogów, hipnotyzując ich na jakiś czas. Trwa tak długo dopóki cel nie zostanie zaatakowany lub sama się nie skończy.

Przyciągnięcie Mocą - Negocjator przyciąga cel w zasięg broni. Działa na średnie i długie dystanse.

Uderzenie Mocy - Negocjator podnosi cel w górę, po czym rzuca go na ziemię, powodując obrażenia i ogłuszenie.

Błogosławieństwo - zdolność leczenia w trakcie i po walce tak przyjaciół jak i samego Negocjatora.

Medytacja - używana poza walką. Leczy zarówno obrażenia fizyczne jak i przywraca punkty Mocy.

Odepchnięcie - Negocjator odpycha przeciwników. Podobna zdolność była w grze "The Force Unleashed".III. Walka:

Jednym z wielu założeń The Old Republic jest to, aby poczuł się jak bohater. Dlatego wiele spotkań i walk będzie toczonych z grupami przeciwników (trzech lub więcej), a każda klasa będzie miała swoje sposoby na uporanie się z nimi. Negocjator używa telekinezy i telepatii, kontrolując wrogów.

Walkę zaczynamy od użycia "Labiryntu Umysłu". Pozbywając się dzięki temu jednego z wrogów na jakiś czas, można użyć "Uderzenia" kolejnym. Podczas gdy jeden jest ogłuszony a drugi zaphipnotyzowany, Negocjator zajmuje się trzecim.

Wszystkie poprzednie umiejętności używane były na dystans, więc teraz Negocjator przyciąga oponenta w zasięg miecza. Szybko się z nim rozprawia. W tym czasie przeciwnik będący pod wpływem "Labiryntu" już się otrząsnął, ale wkrótce i on ginie.

Kiedy bitwa się kończy, Negocjator używa "Medytacji" by odzyskać stracone punkty zdrowia i Mocy. Jeśli coś poszło nie tak w czasie walki, używa "Błogosławieństwa" i kontynuuje walkę.

Negocjator, podobnie jak Inkwizytor Sithów, używa lekkiej zbroi, ale może też odbijać strzały z broni, trafiając przeciwnika - jest wytrzymalszy niż można się spodziewać.IV. Podsumowanie:

Ta klasa nie jest zwykłym odpowiednikiem rzucającego zaklęcia osobnika z innych gier. Sprawdzi się zarówno w walce bezpośredniej jak i przy leczeniu.Temat na forum
KOMENTARZE (6)

Gry

Szczegółowy opis Inkwizytora Sithów

2009-12-03 21:43:45 Darthhater.com

Dziś na stronie darthhater.com ukazał się bardzo szczegółowy i wyczerpujący opis klasy Inkwizytora Sithów z "The Old Republic". Nie przedłużając, zapraszamy do lektury.

I. Historia:

Postać Inkwizytora jest inspirowana postaciami hrabiego Dooku i Imperatora Palpatine'a. Używa głównie błyskawic i innych "elektrycznych" umiejętności. W przeciwieństwie do negocjatora Jedi, który używa raczej taktyki, inkwizytor nie waha się stawać do bezpośredniej walki. Dzięki błyskawicom zostawia za sobą zwęglone resztki przeciwników.Archetyp inkwizytora Sithów jest po raz pierwszy widziany podczas walki Luke'a i Vadera w "Powrocie Jedi". Umiejętności Imperatora zostały zmienione kiedy walczył z Yodą i Mace'em Windu w "Zemście Sithów". Walka z użyciem błyskawic zastosowana przez Palpatine'a została pogłębiona gdy na ekranie pojawił się Dooku. Ta umiejętność i techniki walki mieczem świetlnym, których używały te dwie postacie, dały początek postaci Inkwizytora z gry.

Palpatine, znany również jako Darth Sidious, był jednym z najbardziej znanych inkwizytorów. Po raz pierwszy mogliśmy go zobaczyć w "Imperium Kontratakuje". Oprócz tytułu Lorda Sithów nosił tytuły senatora, Najwyższego Kanclerza i Imperatora. Był potężny Mocą, a błyskawice, którymi ciskał, stały się podstawą do stworzenia Inkwizytora. Dochodzenie do coraz wyższych zaszczytów jest jednym z zadań, jakie czekają na tę postać w grze, nadając jej głębi.

Darth Tyranus, znany bardziej jako hrabia Dooku, został uczniem Sidiousa po śmierci jego poprzedniego ucznia, Dartha Maula. Jako były mistrz Qui-Gon Jinna i uczeń Yody, był bardzo utalentowany w używaniu Mocy zanim spotkał Palpatine'a. Nauczył się od niego władania błyskawicami a także innych umiejętności, stanowiąc dobry materiał na Inkwizytora. Jak widać po pojedynkach z Anakinem, polegał na walce mieczem świetlnym i swoich mocach by dopiąć swego.II. Umiejętności:

Zdolność do manipulacji wyładowaniami itp. jest nieporównywalna z innymi użytkownikami Mocy. Dzięki niej może ranić i pozbawiać przytomności swoich wrogów na wiele sposobów. Podstawowym atakiem jest rzut mieczem świetlnym, jednakże to właśnie błyskawice sprawiają, że jest lepszy od innych, którzy używają Mocy.

Porażenie - ta umiejętność rani przeciwnika. Nie ma działania obszarowego a także czasu na rzucanie. Jednakże musi minąć jakiś czas zanim się ponownie "naładuje".

Klatka z Błyskawic - jest to umiejętność kontrolowania tłumu wrogów. Trwa dopóki nie zada celowi obrażeń lub się nie wyczerpie. Ma krótki okres "ładowania".

Trąba Powietrzna - kolejna umiejętność kontrolowania tłumu, jednakże zadająca obrażenia celowi i nie może zostać zablokowana przez inne zadające obrażenia moce. Ma najdłuższy czas "ładowania".

Przeciążenie - Inkwizytor wysyła falę elektryczności, która zadaje obrażenia i powala wrogów w jego najbliższym otoczeniu. Powoduje też ogłuszenie, kiedy ofiara próbuje podnieść się z ziemi.

Wyssanie Przez Błyskawicę - kolejna umiejętność przeznaczona do walki z grupą nieprzyjaciół. Oprócz zadawania ran ofierze, uzupełnia punkty Mocy Inkwizytora.

Mroczna Medytacja - używana po walce. Leczy zarówno fizyczne obrażenia, jak i uzupełnia punkty Mocy.

Mroczny Dar - możliwość leczenia siebie i towarzysza. Działa w trakcie i po walce.III. Walka:

Jednym z wielu założeń The Old Republic jest to, aby poczuł się jak bohater. Dlatego wiele spotkań i walk będzie toczonych z grupami przeciwników (trzech lub więcej), a każda klasa będzie miała swoje sposoby na uporanie się z nimi. Dla Inkwizytora będzie to (jak już zostało wspomniane parokrotnie) umiejętność używania błyskawic i elektryczności.

Nie będzie automatycznego atakowania celów. W zamian dostajemy rzut mieczem świetlnym, który powoduje rany u przeciwników, jednocześnie regenerując punkty Mocy naszego bohatera. Warto zauważyć, że różni się ona od ataków z "Age of Conan" czy "Diablo", gdzie naciskanie przycisku myszy powodowało jeden atak.Używając klawisza skrótu albo klikając prawym przyciskiem myszy na przeciwniku, możemy zadać wiele ciosów, wydłużających jednak "ładowanie" umiejętności.

Inną ciekawostką dotyczącą rzutu jest to, że każdy atak powoduje obrażenia, a animacja to odzwierciedla. Na przykład jeśli ofiara umiera już po drugim ciosie, Inkwizytor nie atakuje dalej, tylko przerywa walkę. Dzięki temu gracz nie jest zmuszony do obserwowania serii animacji kiedy wróg został już pokonany po pierwszych kilku uderzeniach. Znaczy to również, że animacje rzutu różnią się, dzięki czemu nie nudzą się.

Inkwizytor jest o wiele bardziej agresywnym wojownikiem niż Negocjator Jedi czy Agent Imperium. Niezbyt sprawdza się jako "czysta" postać rzucająca zaklęcia, bo niektóre jego umiejętności potrzebują potem minuty lub więcej do "naładowania". Najbardziej nadaje się do walki bezpośredniej, gdzie może używać miecza świetlnego.

Przykładem może być walka z trzema przeciwnikami. Inkwizytor rzuca najpierw "Przeciążenie" by zranić i ogłuszyć nieprzyjaciół. Potem używa "Klatki z Błyskawic" by wycofać jednego z nich z walki i "Porażenia" by zabić drugiego. Warto dodać, że "Porażenie" nie jest na tyle silne aby samodzielnie zabić wroga, jednak w połączeniu z "Przeciążeniem" daje zabójczy efekt. Używając "Rzutu Mieczem" pozbywa się trzeciego, jednocześnie odzyskując punkty Mocy. Ten, którego trzyma "Klatka" może być pokonany przy użyciu "Wyssania" albo "Rzutu Mieczem", by odzyskać punkty Mocy przed kolejną walką.

Inne umiejętności w podręcznym arsenale Inkwizytora wspierają ten styl gry, w przypadku gdyby walka była zbyt ciężka. Jeśli nasz bohater nie trafi we wroga "Przeciążeniem" albo po prostu chce kogoś usunąć z pola walki, sprawdzi się tu "Trąba Powietrzna", pozwalająca kontrolować i zabić cel. "Mroczny Dar" również dobrze się sprawdza.

Inkwizytor może używać jedynie lekkiej zbroi. Może odbijać strzały z blasterów, nadlatujące z każdej strony, nawet wtedy, kiedy ucieka z pola walki.

Kiedy gramy Inkwizytorem, możemy zaobserwować jak szybka i płynna jest walka w "The Old Republic". "Mroczna Medytacja" pozwala zaoszczędzić czas potrzebny na leczenie do minimum, ale najbardziej widoczne jest to przy wydawaniu punktów Mocy. Wiele umiejętności się zużywa, zużywając przy okazji owe punkty, ale można je szybko odzyskać dzięki "Rzutowi Mieczem" i "Klatką z Błyskawic". Rezultatem są ciągłe możliwości wykonania jakiejś akcji. Jeśli tak będzie z wszystkimi dostępnymi klasami, gracze będą mieli możliwość zapoznania się z aktywnymi, wymagającymi skupienia stylami walki.IV. Podsumowanie:

Podobnie jak w przypadku Negocjatora Jedi, Inkwizytor to skomplikowana klasa. Wielu przypuszczało, że nie sprawdzi się jako klasa lecząca, ale umiejęności tego bohatera sugerują coś innego. Dzięki możliwościom jakie dają im ich zdolności, nie są ograniczeni do stania z boku. Każdy, kto chciał kiedyś wykorzystać moc błyskawic do swoich celów, powinien wybrać Inkwizytora.Temat na forum
KOMENTARZE (8)

Gry

''Galactic Warfare''

2009-12-02 20:05:49 SWGames.pl

Jak donosi serwis SWGames.pl na 18 grudnia zaplanowana została premiera modu do „Call of Duty 4” pod tytułem ”Galactic Warfare”, autorstwa niemieckiej grupy Black Monkeys. Modyfikacja ta zmieni totalnie „Call of Duty 4” na modłę Star Wars i pozwoli przenieść się graczom w realia Galaktycznej Wojny Domowej. Każdy kto nie czuje się przekonany do tego typu kompilacji powinien obejrzeć poniższy fragmovie pochodzący prosto z „Galactic Warfare”, aby poczuć Moc możliwości „Call of Duty 4” i Gwiezdnych Wojen.W czasach kiedy seria „Battlefront” przestała być już fpsowym-mutliplayerowym guru, istnieje spora szansa, że „Galactic Warfare” odniesie spory sukces i przyciągnie też osoby niezwiązane dotychczas z gwiezdnym gamingiem.Chcących dowiedzieć się więcej na temat „Call of Duty 4: Galactic Warfare” odsyłamy na stronę projektu, którą znajdziecie pod adresem: blackmonkeys.de.
KOMENTARZE (18)
Loading..