TWÓJ KOKPIT
0

Gry

Bugi w grach Star Wars #1

2009-04-26 17:45:50 SWGames.pl

Na łamach polskiego serwisu poświęconego w całości grom komputerowym SWGames.pl rozpoczął się interesujący cykl artykułów. Owe artykuły dotyczyć będą bugów w grach Star Wars, czyli zwykłym omyłkom i niedopatrzeniom programistów naszych ulubionych gier. Żeby w prosty sposób zobrazować czytelnikom problem bugów w grach cykl będzie wsparty krótkimi filmikami pokazującymi omawiane zagadnienia. Jak zdradza nam sam autor cyklu - TheMichał, na początku większość tekstów skupi się na grze Battlefront II, bowiem tam bugi są najbardziej powszechne.

Na pierwszy ogień idzie pierwsza część Battlefront'a i jego „przenikalne ściany” na przykładzie lokacji Rhen Var Citadel. Szczegóły na temat tego bugu poznacie w tym miejscu.

Bugi w grach Star Wars #1

KOMENTARZE (15)

Gry

The Clone Wars: Republic Heroes

2009-04-23 00:22:57 Destructoid

Zazdrość wielkich producentów konsol wyszła fanom gier Star Wars na dobre. Bowiem LucasArts zamówiło w australijskim Krome Studios kolejną grę „The Clone Wars”. Nowy tytuł będzie nazywać się The Clone Wars: Republic Heroes. Serwis Destructoid.com donosi, że prace nad grą są już w zaawansowanym stadium. Nie podano jednak przybliżonej daty premiery „Republic Heroes”. Wiadomo jednak, że będzie to gra przeznaczona dla konsol Xbox360 i PS3. Samo Krome Studios pracowało już wcześniej nad kilkoma wersjami „The Force Unleashed” i poprzednimi „The Clone Wars” na konsole Nintendo. Microsoft i Sony doczekały się „własnych” konsolowych „Wojen Klonów”, czego efektem jest właśnie „The Clone Wars: Republic Heroes”.

O samej grze na razie wiemy niewiele. Posiadaczom Xbox360 i PS3 przyjdzie pograć w pełną akcji grę, w której będziemy widzieć postacie z trzeciej osoby. Przewidziano również możliwość gry dwuosobowej. W Republic Heroes pojawią dwa tryby misji: Jedi i Clone. W pierwszym wcielimy się w Anakina Skywalkera lub jego padawanką Ahsoką Tano. W drugim natomiast przyjdzie nam zagrać łowcą nagród Cadem Banem – poznanym przez fanów w ostatnim odcinku pierwszego sezonu serialu. Gra skupiać będzie się na walce wręcz, pojawi się też umiejętność kontrolowania droidów, chociażby taka jak „kulanie” droideka.
KOMENTARZE (23)

Gry

Ord Mantell – kolejna planeta z TOR

2009-04-11 11:34:13 SWTOR.com

We wczorajszej aktualizacji oficjalnej strony Star Wars: The Old Republic poszerzono świat rozgrywki o kolejną planetę. Po Nal Hutta czas przyszedł na Ord Mantell. Jest to planeta pokryta wyspami wulkanicznego pochodzenia, którą skolonizowali Korelianie 9 tysięcy lat przed wybuchem Wielkiej Wojny. Po podpisaniu Traktaktu Corusańskiego skorumpowani władcy Ord Mantell wybrali Republikę jako swoją stronę konfliktu, wbrew powszechnemu sprzeciwowi społecznemu. Co w efekcie doprowadziło do powstania silnego ruchu separatystycznego na planecie i pogrążyło ją wojnie domowej. Osłabiona administracja Ord Mantell jest stale nękana przez siły rebeliantów i stała wymarzonym miejscem działalności wielu grup przestępczych i syndykatów zbrodni. W „The Old Republic” przyjdzie nam przekonać się jak sytuacja na Ord Mantell tak naprawdę wygląda.

Więcej na temat historii planety możecie poczytać tutaj. Tutaj i tutaj natomiast znajdziecie screeny z gry i koncepty artystyczne dotyczące Ord Mantell. Poniżej mała próbka tego co czeka graczy już za kilka miesięcy:
Ponadto w zeszłym tygodniu na łamach SWTOR.com pojawił się obszerny artykuł poświęcony łowcom nagród w grze, o których potwierdzeniu już pisaliśmy. Tekst objawia jednak sporą ciekawostkę. Otóż klasa łowców nagród będzie musiała opowiedzieć się tylko po stronie Imperium Sithów. Tym samym będzie można wykonywać zadania należące tylko do tej frakcji. Nie chodzi tutaj raczej o zabranie graczom jednej możliwości wyboru, ale o wykrystalizowanie stron konfliktu, w której to Sithowie są źli, a Jedi tymi dobrymi. Być może za jakiś czas pojawi się kontrfrakcja dla Republiki, która będzie spełniała tą samą funkcję co łowcy nagród dla Sihtów? Fani jak zawsze pozostawieni są w niepewności do czasu kolejnych aktualizacji... Cały artykuł w języku angielskim dostępy jest w tym miejscu.


Temat na forum
KOMENTARZE (24)

Gry

Restoration Project trailer

2009-04-07 19:45:46 Team Gizka

Chyba każdy słyszał o Team Gizka i "The Sith Lord Restoration Project". Otóż panowie i panie mają zamiar przywrócić tony wyciętych materiałów z KotORa II, z powrotem do gry.

Prace nad modyfikacją trwają już kilka lat. O projekcie zrobiło się ostatnio bardzo cicho, lecz na wielu forach dyskusja odżyła, z powodu nowego trailera jakiego nam zaprezentowano. Możecie go zobaczyć poniżej.
Wielu fanów zastanawia dlaczego na końcu filmiku znajduje się napis "Lato 2008". Jak na razie nie wiadomo czy to miała być data premiery modu, czy też przez całe lato był sklejany ten filmik.
W każdym razie widać sceny i słychać dialogi, których nie było we wcześniejszych buildach. Tak więc widać że Team Gizka nie próżnuje. Wszystkim fanom serii KotOR zależy by skończyli jak najszybciej.
KOMENTARZE (35)
Loading..