TWÓJ KOKPIT
0

Gry

Producenci TOR opowiadają o żołnierzach Republiki

2009-05-29 22:33:40 SWTOR.com

Na początku miesiąca twórcy gry „Star Wars: The Old Republic MMO” ukazali nam kolejną klasę postaci, jaką jest żołnierz Republiki (w oryginale Republic Trooper). W dzisiejszym Developer Dispatch #3, czyli cyklicznym webdocu prowadzonego przez twórców gry, klasa żołnierza powraca jak bumerang.Wszystko po to, aby przybliżyć przyszłym graczom i obserwatorom projektu, jak powstawały i zmieniały się koncepcje żołnierzy Republiki oraz cały ich ekwipunek. Przy okazji można zobaczyć kilka nowych fragmentów gry – między innymi sposób, w jaki żołnierz rozprawia się z przeciwnikami oraz typologię jego poruszania się. Być może po oglądnięciu poniższego filmiku zdecydujecie się na grę tą klasą postaci kiedy „The Old Republic” będzie już dostępne. Warto posłuchać co do powiedzenia mają: Damion Shubert, Paul Adam, Charles Boyd, Francisco Buyo na temat żołnierzy Republiki. Oryginał Developer Dispatch #3 - w lepszej jakości - znajdziecie tutaj na stronie SWTOR.com.
Temat na forum
KOMENTARZE (21)

Gry

LucasArts potwierdza Battlefront: Elite Squadron

2009-05-26 21:56:43 LucasArts

5 dni temu pisaliśmy o przyznaniu stosownych kategorii wiekowych grze Star Wars Battlefront: Elite Squadron przez Entertainment Software Rating Board. Miał to być przedsionek informacji jakie wypłynęły do sieci w związku z nową grą. Dziś oficjalna strona LucasArts potwierdziła tytuł „Star Wars Battlefront: Elite Squadrons” oraz to że zostanie wydany on na konsole PSP i Nintendo DS. Nad grą pracuje Rebellion (PSP) oraz n-Space (NDS). Powstała już nawet oficjalna strona gry, na której znajdziecie krótkie opisy oraz pierwsze screeny.Po raz pierwszy w Battlefronta będzie można grać na kilku poziomach jednocześnie. Grę rozpoczniemy na własnych stopach, dowodząc pojazd naziemny, lub walczyć w kosmosie. Później będziemy mogli przemieścić się w dowolną lokację, lądować na okrętach flagowych. To na ilu frontach przyjdzie nam walczyć zależy tylko od gracza. Tutaj każdy oddany strzał i pokonany wróg decyduje o zdobyciu przewagi na jednym z frontów i przyspieszy nasze przejście do innej bitwy.

Fabuła gry będzie wplątana pomiędzy najważniejsze bitwy jakie widzieliśmy w gwiezdnej sadze. Graczom przyjdzie się wcielić w X-2, klona stworzonego z DNA mistrza Jedi, którego oryginalnym zadaniem jest eliminacja Jedi, czyli wykonanie rozkazu 66. X-2 postanawia jednak nie wykonywać zadania i przyłącza się do Rebelii. X-2 nie jest jednak jedynym klonem, który posługuje się Mocą. Istnieje jeszcze jego brat X-1, który wybrał mroczną ścieżkę. Konfrontacja między nimi jest nieunikniona.

W „Star Wars Battlefront: Elite Squadron” na PSP będziemy mogli grać w trybie multiplayer przeznaczonym dla 16 graczy, natomiast dla Nintendo DS przewidziano 4 osobowe intensywne potyczki. Ponadto wersja na PSP pozwoli tworzyć własną postać w stopniu dotąd niespotykanym w Battlefroncie, z ujęciem takich szczegółów jak ubranie, uzbrojenie, rasa, umiejętności. Gracze będą mogli odblokować setki przedmiotów dostępnych w grze. Wersja na Nintendo DS będzie stawiać bardziej stanowczo na poszczególne klasy broni, takie jak: broń ciężka, miecz świetlny czy blastery. W grach będzie można wcielać się w nowych i starych „złych i dobrych” bohaterów, w tym w Dartha Vadera, Luke’a Skywalkera, Bobę Fetta, Kita Fisto, Dartha Maula oraz ikony poprzednich Battlefrontów i „The Force Unleashed”. Poniżej kilka przykładowych screenów z gry, pierwsze 2 pochodzą z wersji PSP a 2 kolejne z Nintendo DS.

Premiera gry zaplanowana jest na koniec tego roku. Konsolowcy mają więc na co czekać!
KOMENTARZE (24)

Gry

Star Wars Battlefront: Elite Squadrons

2009-05-21 17:48:50 VG24/7

Problemy z Star Wars Battlefront III znane są nie od dziś. Studia pracujące nad grą zmieniane są jak rękawiczki, w efekcie czego prace nad projektem stoją od dłuższego czasu w miejscu. Dzisiaj pojawiło się światełko w tunelu dla fanów serii Battlefront. Wszystko za sprawą Entertainment Software Rating Board – amerykańsko-kanadyjskiej organizacji wyznaczającej granice wiekowe grom. Na liście ESRB pojawiła się pozycja Star Wars Battlefront: Elite Squadrons, i to aż dwukrotnie! Jest więc bardzo możliwe, że LucasArts wyda dwa nowe Battlefronty - o tym samym tytule - na konsole PSP i Nintendo DS.

Podsumowanie ESRB dla gry w wersji na PSP: jest to gra akcji w której gracze zdobędą różne doświadczenia walcząc w bitwach. Prezentowana z trzeciej osoby postać, może przemierzać statkiem przestrzeń kosmiczną, lądować na okrętach i brać udział w potyczkach oraz budować armie i je doskonalić. Gracz do walki może używać blaterów, ładunków wybuchowych i mieczy świetlnych do niszczenia droidów i ludzi, którzy często wydają agonalne dźwięki. Podczas jednej ze scen pomiędzy poziomami, nieuzbrojony mężczyzna zostaje zabity z miecza świetlnego, kiedy inna postać oddaje strzały z blasteru.

Podsumowanie wersji na Nintedo DS jest bardzo zbliżone do powyższego: "Star Wars Battlefront: Elite Squadron" jest pełną przygód grą, w której gracze zdobywać mogą różne doświadczenia walcząc w bitwach. Prezentowana z trzeciej osoby postać, może przemierzać statkiem przestrzeń kosmiczną, latać grawicyklem, walcząc jednocześnie. Bitwy naziemne zawierają połączenie walki na odległość za pomocą blasterów i starcia z bliska przy użyciu mieczy świetlnych. Poziom zniszczeń i życia wyznaczają wykresy.

Miejmy nadzieje, że jest to konkretna przystawka do wydania dwóch nowych gier i że już niebawem dowiemy się czegoś więcej na temat „Star Wars Battlefront: Elite Squadrons”. W końcu sezon targów IT tuż tuż...
KOMENTARZE (18)

Gry

LEGO Star Wars: The Quest for R2-D2

2009-05-19 19:38:45 TheForce.Net

Fanów gier z serii LEGO Star Wars bardzo ucieszy ta wiadomość. Bowiem na oficjalnej stronie LEGO w dziale poświęconym Gwiezdnym Wojnom pojawiła się nowa aplikacja. Konkretyzując, LEGO Star Wars: The Quest for R2-D2 jest grą opartą na technologii Flash, dzięki czemu możemy w nią grać w naszych przeglądarkach internetowych, podobnie z resztą jak kultowy QuakeLive’a, którego wielu Bastionowiczów już zna.„LEGO Star Wars: The Quest for R2-D2” w niczym nie odbiega od swoich „komputerowych” poprzedników. Tutaj również biegamy Jedi, niszczymy droidy Separatystów, zbieramy klocki i przechodzimy do następnych poziomów. Brakuje tylko elementu kooperacji, który umożliwiał jednoczesną grę dwóm graczom. Producentem gry jest studio Three Melons.

Gra rozpoczyna się od nadania przez zagubionego w kosmosie R2-D2 rozpaczliwego sygnału - bez wiedzy, że jego impuls zawiera plany budowy potężnego sekretnego statku. Ktokolwiek przechwyci ten sygnał, zdobędzie droida i nową unikalną broń. Starcie pomiędzy Separatystami i Republiką jest bliskie.

„LEGO Star Wars: The Quest for R2-D2” to pozycja obowiązkowa dla niemal każdego fana, w końcu ten kto nie miał okazji pograć w LEGO Star Wars teraz ma okazję przekonać się na czym owe gry polegały i to całkowicie za darmo. Interesujące jest również to, że w sierpniu swoją premierę będzie miała pełna wersja gry. Pozwoli nam to na granie 4 różnymi postaciami (dojdą na pewno Obi-Wan Kenobi i Hrabia Dooku) – na razie możemy prowadzić tylko Anakina Skywalkera. Do tego dojdzie 15 unikalnych poziomów i pewnie jeszcze wiele innych niespodzianek.

Aby rozpocząć grę w „LEGO Star Wars: The Quest for R2-D2” należy z tego miejsca pobrać aplikację instalacyjną (kliknij na baner GAME). Po jej instalacji można się już spokojnie delektować nową częścią LEGO Star Wars, dostępną w przeglądarce.

LEGO Star Wars: The Quest for R2-D2

KOMENTARZE (23)

Gry

TOR Timeline #2 - Mandalorian Blockade is Broken

2009-05-17 17:57:50 SWTOR.com

Na stronie projektu The Old Republic pojawiły się kolejne zapiski z holocronu strażnika archiwów zakonu keldorańskiego mistrza Jedi Gnost-Durala (głos aktora Lance’a Henriksena). Poprzednim razem było nam dane posłuchać opowieści na temat Wielkiej Wojny, podpisania Traktatu z Coruscant i jego skutków dla mieszkańców galaktyki. Tym razem Gnost-Durala opowiedział o pewnym etapie wojny pomiędzy Republiką a Imperium Sithów, w który wmieszane były „postronne grupy interesów”.
Mandaloriańska blokada głównych republikańskich szlaków handlowych skutkowała głodem i niepokojem wśród kolonii. Śmiała przemytnicza znana jako Hylo Visz postanowiła dokonać niemożliwego, pokonać budzącą postrach flotę mandaloriańskich okrętów i dostarczyć wszelkie potrzebne towary i dobra mieszkańcom Coruscant.

Filmik jest dobrym źródłem wiedzy na temat okrętów, jakie brały udział w Wielkiej Wojnie, pojawiają się one w migawkach serwowanych przez mistrza Jedi Gnost-Durala. Fani Mandalorian poznali też wygląd tamtejszych zbroi mandaloriańskich. Sama Blokada Mandaloriańska miała miejsce 7 lat przed podpisaniem Traktatu z Coruscant. Cierpliwi i wymagający znajdą The Old Republic Timeline #2 - Mandalorian Blockade is Broken tutaj - prosto ze strony SWTOR.com. Natomiast poniżej wersja dla mniej elitarnych via YouTube.
Temat na forum
KOMENTARZE (18)

Gry

LEM wyda Republic Heroes w wersji PL

2009-05-15 00:38:40 LEM

Jak donosi firma Licomp Empik Multimedia na swoim serwisie, w jej planie wydawniczym pojawiła się pozycja The Clone Wars: Republic Heroes. Co najważniejsze, wersja gry na PC zostanie wydana z polskim dubbingiem! Edycje konsolowe będą natomiast w oryginalnej wersji językowej - angielskiej. W dubbingu udział wezmą ci sami aktorzy, którzy podkładają głosy postaciom z serialu „Wojny Klonów”. W „Republic Heroes” usłyszymy więc:

 • Tomasza Bednarka jako Anakina Skywalkera
 • Agnieszkę Kudelską jako Ahsokę Tano
 • Jarosława Domina jako Obi-Wana Kenobiego
 • Artura Dziurmana jako Mace'a Windu

  Premiera gry już za równe 4 miesiące, czyli 15 września. W tym newsie znajdziecie znajdziecie ciekawe informacje na temat gry oraz kilka screenów. Poniżej zwiastun „The Clone Wars: Republic Heroes” w bardziej przystępnej formie niż poprzednio:
  Temat na forum
  KOMENTARZE (31)
 • Gry

  Screeny z Republic Heroes

  2009-05-11 21:42:48 LucasArts

  Na stronie LucasArts w dziale „The Clone Wars” utworzono podstronę poświęconą grze „Republic Heroes”. Poza znanym nam już pierwszym trailerem projektu zamieszczono tam więcej szczegółów na temat samej gry. Najważniejszą informacją jaką tam można znaleźć jest pełna lista platform na jakie gra zostanie wydana. Są to: Wii, Xbox 360, PlayStation 3, PlayStation 2, PSP system, Nintendo DS oraz PC. Posiadaczy komputerów stacjonarnych z pewnością ta nowinka ucieszy, doczekali się w końcu nowej gry przygodowej Star Wars.  Na stronie zamieszczono również kilka przykładowych screenów, których galerię znajdziecie tutaj.  Pozostałymi ciekawostkami na temat gry są z pewnością:
 • wprowadzenie nowej „szumowiny” jaką jest Kul Teska
 • możliwość gry takimi postaciami jak: Anakin Skywalker, Obi-Wan Kenobi, Ahsoka Tano, Mace Windu oraz Kit Fisto
 • możliwość używania swoich przeciwników jako „ruchomej” broni za pomocą Mocy
 • bycie częścią elitarnego oddziału klonów z takimi żołnierzami w składzie jak komandor Cody, czy kapitan Rex
 • możliwość zdobywania punktów doświadczenia i przeznaczania je na nowe umiejętności
 • potwierdzono również, że akcja gry w chronologii ma zostać umieszczona między pierwszym a drugim sezonem serialu „Wojny Klonów”

  Przypomnijmy, że premiera gry planowana jest na 15 września tego roku.
  KOMENTARZE (48)
 • Gry

  Trailer Republic Heroes

  2009-05-09 21:38:17 Kotaku

  Dziś potwierdziły się doniesienia Destructoida na temat nowej gry na konsole jaką będzie The Clone Wars: Republic Heroes. Wszystko za sprawą traileru gry jaki wypuścił do internetu LucasArts.  Na początku filmiku prezentowane są sceny znane nam z serialu „The Clone Wars”, wzmacniane opowieścią mistrza Yody na temat wojny pomiędzy Republiką a Separatystami. Później widzimy kilka scenek z gry, których głównymi bohaterami są znani nam Jedi i klony, a wszystko to oprawione jest muzyką z „Ataku klonów”.
  Z traileru dowiadujemy się między inny, że gra wyglądem będzie bardzo zbliżona do swojego poprzednika „The Clone Wars: Lightsaber Duels”. „Republic Heroes” zostanie wydane na takie platformy jak: XBox 360, Nintendo Wii, Nintendo DS oraz na Playstation 3. Premiera „The Clone Wars: Republic Heroes” odbędzie się 15 września 2009 roku. Akcja gry ma toczyć się pomiędzy sezonem pierwszym a drugim serialu „Wojny Klonów”. Poniżej znajdziecie bezpośredni link do omawianego traileru.

  Trailer The Clone Wars: Republic Heroes

  KOMENTARZE (53)

  Gry

  Nowa klasa postaci w The Old Republic

  2009-05-08 18:53:44 SWTOR.com

  Twórcy gry „Star Wars: The Old Republic” odkryli przed fanami kolejną klasę postaci w jaką będą mogli się wcielić. Po łowcach nagród czas przyszedł na żołnierzy Republiki. Żołnierze to elitarni specjaliści od walki będący w armii Republiki uzbrojeni w ciężkie blastery i trudne do spenetrowania zbroje skonstruowane przez czołowych techników zbrojeniowych. Wyszkoleni do walki w każdych warunkach żołnierze są w stanie walczyć daleko za liniami wroga przy użyciu wyćwiczonej precyzji, ogniowi zaporowemu i kilku bombom atakując dotkliwie przeciwnika. Nawet lordowie Sithów pomyślą dwa razy zanim włączą się do walki z żołnierzami – to właśnie oznacza być jednym najlepszych bojowników Republiki.  Przy okazji prezentacji nowej klasy postaci na oficjalnej stronie projektu „The Old Republic” zamieszczono dwie nowe tapety z wizerunkiem żołnierza, które pobierzecie z tego miejsca oraz własną podstronę tej klasy postaci, którą znajdziecie tutaj.
  KOMENTARZE (45)

  Gry

  Bugi w grach Star Wars #2

  2009-05-03 14:49:04 SWGames.pl

  Na stronie SWGames.pl opublikowana została druga część cyklu Bugi w grach Star Wars. TheMichał ponownie przyglądnął się ścianom lokacji z pierwszego Battlefronta. Choć tym razem przedstawiony bug może być w miarę pomocny dla osób, które wybrały złą klasę żołnierza na mapie Hoth. Jedyne co należy zrobić to wjechać Tauntanem w ścianę i zapaść się pod ziemię, brzmi dziwnie, ale na tym właśnie błąd gry polega. Więcej szczegółów w filmiku, który znajdziecie tutaj na stronie SWGames.pl.

  Bugi w grach Star Wars #2  Poprzednia część cyklu:
  #1
  KOMENTARZE (10)

  Gry

  Kolejny film z The Old Republic

  2009-05-01 21:23:37 EUCantina

  Majestatyczne lasy, toksyczne bagna, pustynie, niebezpieczne strefy wojny - planety stanowiące świat SW są unikalne i mają swoje historie. Oglądając najnowszy film dotyczący gry dowiecie się jak twórcy kreowali Tython, Korriban, Nal Hutta i Ord Mantell - kilka zaledwie z wielu światów, na których toczyć się będzie akcja The Old Republic.  Temat na forum.


  KOMENTARZE (17)
  Loading..