TWÓJ KOKPIT
0

Gry

BioWare nie radzi sobie ze Star Wars: The Old Republic?

2009-06-25 23:17:00 Gamecorner.pl:

Na Gamecorner można znaleźć dość niepokojącą analizę tego, co się dzieje ostatnio z TORem. Chłopaki poskładały newsy do kupy i starają się wnioskować. Prawdę mówiąc nie wygląda to dobrze.

Electronic Arts zwiera szyki, czyli łączy dwie podległe sobie firmy w jedną. Chodzi o Mythic, twórców Warhammer: Age of Reckoning, którzy zostali zespoleni ze słynnym BioWare - i to na zasadzie zależności, więc od teraz szef BioWare będzie także szefem Mythic. Poprzedni szef tego ostatniego, Mark Jacobs, stracił pracę.

No dobra, ale co to znaczy? Pomyślmy chwilę.

Fakty

Mythic to specjaliści od MMO. Warhammer Online, Dark Age of Camelot, Ultima Online w sumie też - mają mnóstwo doświadczenia i odpowiedni know-how. BioWare to specjaliści od gier cRPG. Baldur's Gate, Knights of the Old Republic, Neverwinter Nights, Mass Effect. Żadnego MMO. Ale teraz produkują taką właśnie grę, Star Wars: The Old Republic ...

Spekulacja

Najbardziej oczywiste wyjaśnienie, które według brzytwy Ockhama jest też wyjaśnieniem prawdziwym - BioWare się nie wyrabia, więc Electronic Arts dokooptowuje zespół aktualnie bezrobotnych zawodowców, żeby pomógł. To jest oczywiste - Mythic będą pomagali w produkcji The Old Republic.

Pytania

Tylko jak to jest? BioWare nie daje rady, projekt MMO ich przerósł i Mythic spieszy na ratunek jak Chip i Dale? Czy też może BioWare idzie całkiem dobrze, ale po prostu brakuje im siły roboczej, "murzynów", którzy będą zasuwali przy dopieszczaniu mało interesujących ale ważnych z technicznego punktu widzenia spraw? A może ktoś Electronic Arts po prostu zobaczył jak kiepska jest wczesna wersja The Old Republic i to całe zwarcie szeregów to gest rozpaczy?Nie wiadomo. Nie wiadomo też, czy ta "fuzja" wyjdzie nam, graczom, na dobre. W teorii brzmi to bardzo dobrze i obie firmy mogą się teraz wspierać swoim wieloletnim doświadczeniem, ale... dwa grzybki w barszcz? No właśnie. Od teraz jest dwukrotnie większa szansa na to, że chłopaki po prostu, zwyczajnie, po ludzku... coś spartolą.

KOMENTARZE (0)

Gry

Wiiloty w kształcie mieczy i blastera

2009-06-24 21:19:51 StarWars.com

Firma Bensussen Deutsch & Associates, Inc. w niedalekiej przyszłości rozpocznie produkcję nowych Wiilotów przeznaczonych dla fanów Star Wars. Przypomnijmy, że Wiiloty to przyrządy sterowania dla konsoli Nintendo Wii biorące pod uwagę specyfikację tej platformy. W zapowiedzi nowych Wiilotów nie było by nic specjalnego, ale Wiiloty produkcji Bensussen Deutsch & Associates, Inc. przypominać będą kształtem miecze świetlne. Będą one wzorowane na mieczach Anakina Skywalkera (niebieski) i mistrza Yody (zielony). Gracze będą mogli włączać ostrze swojego świetlnego Wiilota. Zostały tak zaprojektowane, by ich wygląd nie przeszkadzał w graniu i zapewniał najwyższy komfort rozgrywki. Eric Bensussen, szef Bensussen Deutsch & Associates, Inc. tłumaczy, że dzięki mieczom gracze będą mogli bardziej wczuć się w akcję niż dotychczas.Kolejnym nowym Wiilotem będzie blaster żołnierza klona, specjalnie przygotowywany dla gry „The Clone Wars: Republic Heroes”, której premiera odbędzie się we wrześniu tego roku. Żeby jeszcze bardziej uwiarygodnić rozgrywkę będzie można grać w trybie pierwszej osoby. Samo „Republic Heroes” będzie przystosowane do obu wersji Wiilota, zarówno do tradycyjnego jak i nowego blastera. Blaster ma mieć jednak tą przewagę, że będzie dawał graczom lepsze spojrzenie na pole bitwy.Nowe gadżety dla Nintendo Wii dostępne będą w sprzedaży jesienią.
KOMENTARZE (23)

Gry

Nowinki ze świata gier

2009-06-18 19:30:23 EUCantina

Na początek zacznijmy od tytułu, na który już czekają rzesze polskich fanów. Chodzi oczywiście o The Clone Wars: Republic Heroes, grę która zostanie wydana na PC w polskiej wersji językowej 15 września tego roku. Serwis TeamXBox.com opublikował 3 filmiki z gry. Jak się można domyślać, gameplay pochodzi z „Republic Heroes” na platformę XBox 360. Wszystkie trzy klipy ukazujące: Obi-Wana i Anakina w akcji, walczące klony oraz ponownie Anakina wraz z Ahsoką stawiających opór droidom dostępne są tutaj.

Temat na forum


Serwis GameSpot natomiast zamieścił wywiad przeprowadzony na E3 z pracownikami BioWare pracującymi przy The Old Republic. Panowie w większości powtarzają to co dowiedzieliśmy się z innego wywiadu, na szczęście dla nas pojawia się w ich wypowiedziach także trochę nowości. Gordon Walton zdradził, że w grze zobaczymy planety, które jeszcze w żadnej grze nie zostały ukazane, a także to że do końca roku powinniśmy poznać spis planet, które zobaczymy wraz z premierą gry.Każdy kto ma kanał Zig Zap będzie mógł obejrzeć w sobotę 20 czerwca o godzinie 22:50 w paśmie programowym HYPER materiał poświęcony „The Old Republic” prosto z targów E3. Będzie to najprawdopodobniej oficjalna prezentacja traileru gry. Zapowiadana długość materiału to 8 minut.

Temat na forumKOMENTARZE (13)

Gry

Wywiad z twórcami The Old Republic

2009-06-16 21:33:18 MMOGamer

Jeden z redaktorów serwisu mmogamer.com (w wywiadzie skrótowo MMOG) przez pół godziny miał okazję porozmawiać z twórcami gry The Old Republic, Jamesem Ohlenem (JO) i Danielem Ericksonem (DE).

Twórcy zapowiadają m. in. osobną historię dla każdej postaci, unikalny system walki, epicki rozmach i twierdzą, że TOR będzie różnił się znacznie od każdej innej gry MMORPG.

Przetłumaczony zapis ich rozmowy znajdziecie w w tym miejscu.
KOMENTARZE (22)

Gry

Przemytnik - opis klasy

2009-06-12 23:35:10 SWTOR.com

Kolejną klasą, która została potwierdzona w wywiadzie udzielonym przez Jamesa Ohlena, reżysera TOR magazynowi "Edge" (pisaliśmy o nim w jednym z poprzednich newsów) jest przemytnik.

Dziś na stronie oficjalnej gry ukazał się krótki opis owej klasy.

Wojna między Republiką a Imperium Sithów sprzyja różnym niegodziwościom. Niestabilna sytuacja polityczna, a także piraci sprawiły, że szlaki stają się niebezpieczne. W takiej sytuacji najlepiej radzą sobie przemytnicy. Są to wolne duchy, które nie wahają się złamać paru reguł lub nagiąć prawa, aby dostarczyć towar z jednego punktu do drugiego. Muszą jednak być szybcy i nie dać się zaskoczyć, znajdując wyjście z każdej sytuacji.

Zdając sobie sprawę z surowych konsekwencji jakie nakłada Imperium Sithów, będą mogli sprzymierzyć się z Republiką. Chociaż nie są zbyt patriotycznymi typami, Republika oznacza wolność, a wolność jest dla przemytnika wszystkim. W przeciwieństwie do Sithów, nie ma ona szczególnie restrykcyjnych praw jeśli chodzi o przemyt, a zatem nie jest trudno zaakceptować wojskom i Jedi przemytników jako sojuszników.

Aby przetrwać w galaktyce, nasz kolejny znajomek musi być sprytny, wygadany i zręczny. W tym fachu jego lub jej zdolności w przegadaniu kogoś lub przekupieniu dajmy na to bossa przestępczego półświatka, są nieodzowne. Ale i walka jest mu nieobca.

Przemytnicy sami tworzą swoje przeznaczenie. Niektórzy odmawiają współpracy z łowcami niewolników lub Sithami, inni zaś nie mają nic przeciwko temu. W tym fachu każdy szuka zaufanych partnerów, ale nie zawsze udaje się ich znaleźć. Każdy interes niesie ze sobą ryzyko. Można zostać bogaczem... lub anonimowym trupem w pustce kosmosu...

Noszą wygodne ubrania, z potrzebnymi modyfikacjami, a także jeden lub dwa blastery.

Jeśli chodzi o taktykę, przemytnik polega głównie na zaskoczeniu, ukrywaniu się i różnych sztuczkach mających na celu wyeliminowanie przeciwnika. Oczywiście może również walczyć otwarcie.

Temat na forum


KOMENTARZE (27)

Gry

Webdoci TOR z polskimi napisami

2009-06-11 00:48:08 Kalatnin za Gry OnLine

Serwis internetowy Gry OnLine rozpoczął nową inicjatywę, polegającą na nakładaniu polskich napisów na filmy prezentowane nam przez producentów gier. Ku naszej uciesze na szpicę wysforował się „The Old Republic”. Ten manewr pozwoli wszystkim nie rozumiejącym odpowiednio języka angielskiego na przeżycie wprowadzania fanów w meandry gwiezdnowojennego MMO. W pierwszym rzucie dodano takie filmiki jak:

 • Zapowiedź gry
 • Historia i tło
 • Powstanie Tythona
 • Zróżnicowane światy
 • Źołnierz

  O kolejnych aktualizacjach nie omieszkamy was poinformować.


  Na koniec małe potwierdzenie informacji, jakoby postacie niezależne w „The Old Republic” miały mówić każda własnym głosem. Wydaje się to nieprawdopodobne, ale sami pracownicy BioWare potwierdzają, że w tym celu zatrudniono setki aktorów. Informacje te pochodzą z wywiadu przeprowadzonego przez redaktora serwisu Massively.
  Temat na forum
  KOMENTARZE (11)
 • Gry

  Trailer The Force Unleashed nagrodzony

  2009-06-07 20:46:29 Adakus

  Zazwyczaj każde liczące się targi IT w branży posiadają własne nagrody i laury. Nie inaczej jest w przypadku E3, które zakończyły się wczoraj w Los Angeles. Golden Trailer Awards, tak nazywa się gala, na której co roku wręczane są nagrody dla najlepszych zapowiedzi (trailerów, spotów i plakatów) przemysłu rozrywkowego. W dziesiątej edycji Golden Trailer Awards, która odbyła się w pierwszy dzień targów E3, czyli 4 czerwca, w kategorii najlepszy trailer gry zwyciężyło promo The Force Unleashed. Został on przygotowany przez studio Eyestorm Productions. Premiera zwycięskiego traileru miała miejsce 10 czerwca 2008 roku. Dla przypomnienia trailer „The Force Unleashed”, jeden z tegorocznych zwycięzców Golden Trailer Awards:
  Być może w przyszłym roku Gwiezdnym Wojnom ponownie uda się wygrać. Tym razem dzięki trailerowi The Old Republic. Czas pokaże...


  Temat na forum
  KOMENTARZE (12)

  Gry

  Tak się gra w Elite Squadron

  2009-06-06 16:29:10 EUCantina

  LucasArts odsłonił przed nami w dużym stopniu „Battlefront: Elite Squadron”, zamieszczając na swojej stronie internetowej filmiki z gry. Każdy będzie sobie mógł sam porównać ile gra jest lepsza od swojego poprzednika „Battlefront: Renegade Squadron” i czy warto czekać na tą pozycję. Załoga EUCantina zamieściła filmiki LucasArts na serwisie YouTube, dzięki czemu możemy je wam zaprezentować. 4 filmiki ukazują walkę w kosmosie oraz starcia naziemne.

  Bespin - kosmos
  Cato Neimoidia
  Bespin
  Tryb Heroes and Villians, czyli pojedynki
  Tutaj znajdziecie więcej informacji na temat gier Star Wars prezentowanych na targach E3.
  KOMENTARZE (13)

  Gry

  Wieści z targów E3

  2009-06-03 23:58:04 EUCantina

  Wczoraj mocnym akcentem, w postaci traileru The Old Republic, rozpoczęły się zapowiedzi i prezentacje nadchodzących gwiezdnowojennych gier na targach E3, które odbywają się aktualnie w Los Angeles. Serwisy internetowe spieszą z informacjami, jakie uzyskały od producentów gier i LucasArts. Oto małe podsumowanie tego, co udało się zebrać dziennikarzom przebywającym na E3:


  The Clone Wars: Republic Heroes

  W grze znajdzie się 8 Jedi do wyboru, jeden z nich będzie posiadał interesującą umiejętność nazywaną droid jacking, która pozwoli Jedi skoczyć na górę droida i trzasnąć ofiarę w głowę. Dzięki temu Jedi przejmuje kontrolę nad droidem, sterując jego ruchami. Umiejętność działa na każdy typ droida, nawet wtedy, kiedy wybierzecie tryb dwuosobowy z kooperacją. W grze będzie można grać również jednym z 10 klonów. Ci goście mają różne style walki i umiejętności, skupiające się głównie na pozbieranych z pola walki broniach. Będą mogli znaleźć: blastery, detonatory termiczne oraz specjalne bronie, takie jak: minigun do niszczenia dużych grup przeciwników, lub wyrzutnie rakiet. Do użytku zostaną wprowadzone plecaki rakietowe pozwalające brać udział w boju od góry.

  Podczas przebijania się przez poziomy natrafimy na chwilowe wyzwania. Jeżeli się zdecydujemy wziąć w nim udział, będziesz konkurował ze swoimi współtowarzyszami w scenariuszu takim jak bitwa czy wyścigi o najwyższy wynik. W wersji demo gry wizja jest bardzo podobna do tej znanej nam z kreskówki, a akcja bardzo szybka. Poziom Jedi rozpoczynał się w starej górniczej instalacji, a kampania klonów w systemie Naboo. Na wszystkich graczy czeka w sumie 30 unikalnych misji.

  Tutaj znajdziecie galerię nowych i starych screenow z „Republic Heroes”.


  Battlefront: Elite Squadron

  Tak jak to było w pierwszy zapowiedziach, w „Battlefront: Elite Squadron” poza standardowym bieganiem i sterowaniem pojazdami będzie można również kontrolować takie mechanizmy jak rebelianckie działo jonowe na Hoth. Gra ma elementy klasycznej strategii, w której atakujemy pozycje wroga i zajmujemy punkty. Możemy też lecieć promem na okręt, zniszczyć jego reaktor i ewakuować się w kapsule ratunkowej na powierzchnię planety by tam dokończyć bitwę.

  Problemem gry jest to, że jest zbyt ambitna jak na PSP czy Nintendo DS. Walki w kosmosie zostały dopracowane względem Battlefronta II. Jednak starcia naziemne wyglądają na spowolnione w porównaniu z oryginałem. Problem stanowią ograniczeniach jakie niesie ze sobą system PSP.


  The Old Republic

  BioWare po raz pierwszy pokazał rozgrywkę i pozwolił nielicznym spróbować gry. W demie grano takimi klasami postaci jak: łowca nagród, Sith i przemytnik. Pojawiło się trochę dialogów i walki. Według testujących „The Old Republic”, gra przypomina połączenie „Knights of the Old Republic”, „Mass Effect” i „World of WarCraft”. Łowca nagród zadaje dużo obrażeń walcząc na odległość. Sith zbiera stopniowo punkty mocy by po czasie zaatakować znacznie potężniej. Przemytnik natomiast jest typem gościa lubiącym brudne sztuczki, podobnie jak Han Solo, strzela pierwszy albo kopie obcych w ich genitalia zanim rozwali im głowę. Kolejną ciekawą opcją przemytnika jest chowanie się za różnymi przedmiotami, ma on nawet specjalne ruchy ochronne.

  W demie zaprezentowano kawałek fabuły gry, w którym zadecydujemy o losie imperialnego statku. Kapitan okrętu nie wykonał rozkazu Wielkiego Moffa, a ty konfrontujesz się z nim. Dla potrzeb dema twoi towarzysze broni zabijają kapitana i przejmują kontrolę nad okrętem, w rezultacie czego statek Republiki z Jedi jako kapitanem na pokładzie atakuje gracza, a siły Republiki szturmują maszynownie. Ponadto wszystkie postacie niezależne będą posiadały własny unikalny głos.


  O tych oraz o innych informacjach pochodzących z targów E3 porozmawiać możecie na forum, w tym wątku.
  KOMENTARZE (15)

  Gry

  Trailer The Old Republic

  2009-06-02 13:42:28 SWTOR.com

  Dziś rano na oficjalnej stronie "Star Wars: The Old Republic MMO" zamieszczono pierwszy oficjalny trailer gry. Ten kto od rana śledzi forum Bastionu widzi jakie owy filmik wywołuje reakcje. Trailer zaprezentowała firma BioWare na targach E3, które rozpoczęły się dzisiaj w Los Angeles. Tytuł trailera to "Deceived", w przyszłości powinniśmy spodziewać się więcej takich dzieł. Pokazała to chociażby praktyka z "The Force Unleashed", w końcu liczących się targów w tym sezonie będzie jeszcze wiele. Nie przedłużając zapraszamy na trailer, który według niektórych fanów: może niektórym przypomnieć dlaczego zostali fanami. Oryginał traileru dostępny tutaj.  Na trailerze widzimy pamiętny moment przed podpisaniem Traktatu Corusańskiego, kiedy Sithowie podstępem zaatakowali stolicę Republiki mając na celu zabicie jak największej ilości Jedi i zmuszenie Senatu do zawarcia pokoju. W komiksie promującym "The Old Republic" mieliśmy tylko namiastkę tego wszystkiego, co widzimy tutaj. W końcu widać ogrom wojny i zniszczeń jakie spowodował atak Sithów.


  Dodatkowo na stronie SWTOR.com uruchomiono zakładkę HoloNet, w której znajdziemy bazę danych i webdoców jakie prezentują nam co jakiś czas producenci "The Old Republic". Holonet znajdziecie w tym miejscu.


  Temat na forum
  KOMENTARZE (138)

  Gry

  Nowe wieści o The Old Republic

  2009-06-01 05:30:14 starwarsmmo.net

  Na stronie starwarsmmo.net ukazały się skany z nowego numeru czasopisma "Edge Magazine". Znajduje się tam wywiad z Jamesem Ohlenem, reżyserem gry The Old Republic. Jedną z rzeczy, których można się z niego dowiedzieć, jest ujawnienie kolejnej klasy postaci - przemytnika.

  Startuje on na planecie Ord Mantell. Jego statek zostaje ukradziony, a on sam jest z tego powodu słusznie zdenerwowany. Wyobraźcie sobie jak byłby wściekły Han Solo, kiedy dowiedziałby się, że Sokół Millenium został skradziony - mówi Ohlen.

  James stwierdził także, że TOR ma zamiar konkurować z World of Warcraft.

  Jeśli chodzi o walkę, Jedi i Sithowie będą mogli używać Mocy (np. skakać, używać błyskawic, telekinezy itp.) oraz często niezwykłych ruchów w walce na miecze, podczas gdy klasom "zbrojnym" oddane zostaną do użytku różne rodzaje broni, np. blastery, granaty, wyrzutnie rakiet i tak dalej.

  Oto cały artykuł:  Temat na forum.
  KOMENTARZE (17)
  Loading..