TWÓJ KOKPIT
0

Gry

Modern Warfare spotyka Gwiezdne Wojny - dosłownie

2009-08-29 11:39:00 gazeta.pl

Dosłownie, bo chodzi o mod Star Wars: Galactic Warfare do Call of Duty: Modern Warfare.
Nie wygląda to źle prawda? Wygląda to wręcz dobrze. Co prawda ciekaw jestem, czy są jakieś zmiany w rozgrywce, czy też może jest to tylko nakładka na starego, dobrego CoDa, ale o tym przekonamy się wtedy, kiedy modyfikacja ujrzy światło dzienne. Kiedy to nastąpi? Niestety, nie podano orientacyjnej daty premiery, ale skoro twórcy chcą z czasem przenieść mod na Modern Warfare 2, to zapewne pierwsza wersja ukaże się przed listopadem.


KOMENTARZE (0)

Gry

Moc screenów z nadchodzących gier

2009-08-27 12:25:54 TheForce.Net

W ciągu ostatniego tygodnia na stronie LucasArts zamieszczono nowe screeny z nadchodzących gier Star Wars: The Clone Wars: Republic Heroes, Battlefront: Elite Squadron i The Force Unleashed: Ultimate Sith Edition. Screeny w większości zaprezentowano na konferencji prasowej LucasArts, jaka odbyła się na GamesCon 2009 w Kolonii w miniony weekend. Obrazki z “Republic Heroes” pochodzą z wersji gry na konsole Nintendo Wii i Xbox 360, natomiast te z “Battlefront: Elite Squadron” z PSP.

The Clone Wars: Republic Heroes (Xbox 360)
The Clone Wars: Republic Heroes (Nintendo Wii)
Battlefront: Elite Squadron (PSP)
The Force Unleashed: Ultimate Sith Edition

KOMENTARZE (44)

Gry

Nowa strona Republic Heroes

2009-08-23 00:46:22 StarWars.com

W miniony piątek została uruchomiona nowa odsłona oficjalnej strony gry „The Clone Wars: Republic Heroes”. Jest to jeden z etapów modernizacji podstron internetowych jakie znajdują się pod skrzydłami LucasArts. Swojego nowego miejsca w internecie doczekał się chociażby The Force Unleashed, dzięki dodatkowi "Ultimate Sith Edition".

Żeby strona „Republic Heroes” wyglądały bardziej nowocześnie i przyciągały tym samym młodszych użytkowników nawiguje się nią za pomocą wirtualnych paneli. Dodano także kilka nowości, które pomogą w promocji gry i jej rozgrywki. Mowa tu przede wszystkim o HoloNet News – filmikach rodem z holo wiadomości, opatrzonych głosem lektora, wprowadzających w klimat pierwszych misji „Republic Heroes”. Jest to kompilacja i rozwinięcie prezentowanych wcześniej gameplay’ów oraz trailerów, które można znaleźć w dziale video, tam też zablokowane są jeszcze 4 dokumenty, tak więc istnieje szansa, że przed premierą gry zobaczymy jeszcze kilka spotów gry. Nowinką techniczną strony jest Holocomm, za pomocą kamery komputerowej i kartki papieru będziemy mogli stworzyć nasz własny gwiezdny komunikator.

oficjalna strona internetowa The Clone Wars: Republic Heroes


Premiera odbędzie się 15 września, zarówno oryginalnego wydania jak i polskiego.


Temat na forum
KOMENTARZE (15)

Gry

Gameplay z The Old Republic

2009-08-22 19:53:55 SWTOR.com

Na tegorocznym GamesComie w Niemczech twórcy gry The Old Republic przedstawili 20-minutowy gameplay z gry. Pierwszy filmik przedstawia łowcę nagród oraz początek jego przygód. Oprócz niego widzimy przemytnika, walczącego z przeciwnikami oraz wojownika Sithów rozpoczynającego grę na Korriban, gdzie ma oczyścić grobowiec w Dolinie Mrocznych Lordów z nawiedzających go wrogów. W drugim filmie łowca i wojownik Sithów znajdują się na imperialnym transportowcu. Tam okazuje się, że kapitan sprzeciwił się rozkazom wielkiego moffa. W tym momencie przedstawiono wybór jakiego można dokonać podczas gry. Trzeci film to walka z Jedi i żołnierzami Republiki, również na owym statku.

W filmach widzimy nie tylko wybory moralne, ale i walkę oraz rozbudowany system dialogów a także planety, jakie odwiedzi gracz.Temat na forum
KOMENTARZE (36)

Gry

Twórcy The Old Republic o kolejnej klasie

2009-08-21 10:44:06 GameSpot

Serwis GameSpot przeprowadził wywiad z reżyserem gry The Old Republic, Jamesem Ohlenem i głównym programistą, Emmanuelem Lusinchi. Jego tematem była klasa wojownika Sithów. Rozmowa miała miejsce na tegorocznych targach GamesCom w Kolonii w Niemczech.

Autorzy przekazali kilka ciekawych informacji odnośnie mrocznego wojownika. Zapraszamy do przeczytania w tym miejscu.

Warto też dodać, że gra będzie lokalizowana, na razie wiadomo o językach niemieckim i francuskim. Skoro o tym mowa, Ray Muzyka z BioWare powiedział w jednym z wywiadów, że ilość tekstu w grze będzie taka, jak w 40 powieściach razem wziętych.Temat na forum
KOMENTARZE (26)

Gry

Super Star Wars powróci na Wii

2009-08-10 18:39:15 Kotaku

W zeszłym tygodniu dużo mówiło się o wypowiedzi szefa LucasArts, który nie zaprzeczył możliwości ponownego wydania TIE Figthera albo X-Winga. Pisały o tym prawie wszystkie czołowe serwisy w kraju – i to nie tylko gwiezdnowojenne.

Dziś okazuje się, że nie do końca o „oldschoolowe” symulatory lotu chodziło, a o gry Star Wars wydane na Super Nintendo. Super Star Wars: The Empire Strikes Back i Super Star Wars: Return of the Jedi będzie można ściągnąć na konsolę Nintendo Wii za pomocą Virtual Console – sekcja Wii Shop Chanel służąca przede wszystkim do ściągania gier i emulatorów na Wii. Każdą z gier będzie można wymienić za 800 Wii punktów, punkty można zakupić w internetowym sklepie Wii. Gry z cyklu Super Star Wars pojawią się w Wii Virtual Console jeszcze w tym tygodniu.Super Star Wars są zręcznościowymi grami przygodowymi wydanymi na początku lat 90-tych na Super Nintendo Enterteinment System. Jak się nie trudno domyśleć, były one oczywiście konsolowymi adaptacjami Epizodów. Można w nich było grać większością bohaterów Rebelii znanych nam z filmów. Na końcu każdego etapu czekał boss pokroju Dartha Vadera lub Króla Wamp. A oto dwa screeny z „Super Star Wars: The Empire Strikes Back” dla wszystkich którzy nie kojarzą owego tytułu:Co najważniejsze, to dopiero początek współpracy Nintendo i LucasArts w dziedzinie odświeżania starych i niezapomnianych gier. A według przedstawicieli Nintendo Virtual Console jest najlepszym z możliwych sposobów na wskrzeszenie starych tytułów. Cierpliwie więc musimy czekać na kolejne zapowiedzi.
KOMENTARZE (12)

Gry

Dziennik projektanta The Old Republic

2009-08-07 23:31:09 SWTOR.com

Hall Hood, starszy projektant The Old Republic, w dzisiejszym wpisie na oficjalnej stronie gry ujawnił nieco więcej informacji na temat klasy przemytnika, o której pisaliśmy wcześniej.

Oddajmy mu głos:

Wyobraźcie sobie taką sytuację: siedzicie spokojnie w kantynie, kiedy trójka rodiańskich najemników podejmuje walkę z najbardziej atrakcyjną Jedi, jaką widzieliście. Kiedy dym się rozwiewa, Rodianie zostają wyniesieni na zewnątrz, a Jedi przeprasza wszystkich za zamieszanie. Czy:

a) próbujecie rozładować sytuację żartem,

b) każecie Jedi kupić sobie drinka, który wam wylała podczas walki,

c) próbujecie nakłonić nową przyjaciółkę do przyjścia do waszego stolika, by ją lepiej poznać?

Oczywiście odpowiedź to d) czyli "Wszystko naraz". Zapytacie: "Jak to? Przecież nie było takiej odpowiedzi". Poczuliście właśnie pierwszy smak życia przemytnika. Pora wybrać własne opcje, a nie ograniczać się tylko do jednej. Ścisłe przestrzeganie reguł to dobre dla zwykłych ludzi. Przemytnicy biorą życie takim, jakim jest.

Czekajcie, słyszę jak mówicie: "Nikt nie może z powodzeniem flirtować z rycerzem Jedi. Nie ma sensu nawet próbować. Kodeks Jedi zabrania romansowania, noszą też najbardziej skuteczne i śmiercionośne 'powstrzymywacze' romansów. Jedi nigdy nie zaakceptuje zaproszenia od niechlujnie wyglądającego typa zajmującego się przemytem, prawda?"

Otóż nie! Przemytnicy mogą romansować z kim chcą. Zapytajcie ich, jak nie wierzycie.

Historia, którą napisaliśmy dla tej klasy, jest specjalnie skoncentrowana na humorze i romansach. Jeśli będziecie grali przemytnikiem, wasze linie dialogowe będą wypełnione śmiesznymi powiedzonkami (zwykle w niewłaściwym czasie i okolicznościach), a także spotkacie ludzi, którzy nie mogą oprzeć się czarującym łotrzykom.

Będziecie mogli flirtować i śmiać się z każdego: bossów półświatka, graczy w gry hazardowe, łowców nagród, senatorów, szlachciców, szpiegów, Jedi, a nawet Sithów.

Ale to nie wszystko. Przemytnicy prowadzą ekscytujące życie, podejmują się szalonych wypraw, których nikt przy zdrowych zmysłach by nie przyjął, i odpowiadają jedynie przed samym sobą. Dodatkowo nie ryzykują swoją głową za darmo. W przeciwieństwie do świątobliwych Jedi czy obowiązkowych żołnierzy, przemytnicy zawsze mogą domagać się zapłaty za swe usługi. Republika potrzebuje was do zniszczenia Imperialnych konwojów? Brzmi jak dobra zabawa, ale musi być w tym zysk. Huttowie chcą przemycić nową technologię przez militarne blokady? W porządku, to nie problem jak długo płacą z góry.

Czy przemytnicy pracują dla Imperium Sithów? Niekoniecznie. Tam płaca jest parszywa, godziny pracy przestrzegane, a klienci przyprawiają o dreszcze. Imperium chce kontrolować ludzi. Jeśli przemytnik chciałby, żeby mówiono mu co ma robić, znalazłby sobie stałą pracę.

Oczywiście nie wszyscy są najemnikami. Niektórzy mają złote serca i czasem przechodzą na emeryturę mieszkając na swoich prywatnych księżycach. Ci bohaterowie szlaków przestrzennych wykorzystują swe talenty do pomagania biednym i uciśnionym. Może nie jest to opłacalne, ale "dobrzy" przemytnicy mogą znaleźć wielu przyjaciół. A kiedy paru gangsterów noszących takie ksywki jak np. Rogun Rzeźnik chcą cię zabić, zawsze dobrze mieć paru kumpli, na których możesz liczyć.

Najlepsi przemytnicy otaczają się zaufanymi kompanami, którzy mogą im pomóc np. blasterem kiedy sytuacja stanie się nieciekawa. Han Solo miał Chewbaccę, a przemytnicy w TOR będą również mieli wybór między godnymi zapamiętania towarzyszami.

Oczywiście nie znaczy to, że nie poradzicie sobie sami. Klasa ta może wymanewrowywać i przechytrzać potężnych przeciwników. W galaktyce pełnej noszących miecze świetlne półbogów, mogących podnosić gwiezdne niszczyciele za pomocą umysłów, wielu ludzi nie docenia "zwyczajnych" gości uzbrojonych jedynie w blastery. To wielki błąd. Przemytnicy to najlepsi strzelcy w galaktyce, i potrafią się ukrywać do momentu swojego wielkiego wejścia. Kiedy się ujawnią, mają w zapasie kilka, powiedzmy, "nieortodoksyjnych" sztuczek w walce, które zaskakują przeciwnika. Jedi mogą przewidywać rzeczy, zanim się wydarzą, jednakże przemytnik zawsze strzela pierwszy.Gra daje graczom możliwość przeżycia jej tak, jakby chcieli gdyby mogli zostać Hanem Solo czy Lando Calrissianem. Inne gry pozwalają wam zaangażować się w niewielkie ilości przemytu dla zysku czy symulują "łajdaków" jako bonusy do statystyk, ale żadna z nich nie zbliżyła się do pokazania humoru, romansu czy po prostu dobrej zabawy bycia przemytnikiem, który zwycięża na przekór okolicznościom. Każdy członek zespołu odpowiedzialnego za grę jest oddany pokazaniu najlepszego archetypu przemytnika.

Nasi projektanci walk wychodzą niemal ze skóry, żeby wasi koledzy-gracze śmiali się głośno i pytali jak wam się udało zrobić na przykład taki przewrót czy inny numer "kaskaderski". Zespół odpowiedzialny za animację tworzy rozmaite ruchy postaci, które oddają brawurę i szybkie reakcje, dzięki którym Hanowi Solo udało się strzelić trzy razy (trzy razy!) do Dartha Vadera na Bespinie. Twórcy światów w grze nie ustają w wysiłkach, by wykreować miejsca przepełnione typami spod ciemnej gwiazdy. Inni zajmują się małymi detalami, które spajają wszystko, od pistoletów blasterowych do lśniących ubrań, które zawstydziłyby szafę Landa.

W końcu zespół odpowiedzialny za pisanie historii okazał wielką miłość do ciętych dialogów, niezwykłych charakterów i szalonych zwrotów akcji, żebyście mogli cieszyć się z grania przemytnikiem. Jeśli będziecie chodzić z Jedi lub żołnierzem i rozmawiać z bohaterami niezależnymi, to właśnie wy będziecie mieli najlepsze linie dialogowe. Jeśli te pozostałe klasy będą chciały zarobić na boku parę kredytów ekstra, będą niemądre jeśli nie pozwolą wam prowadzić negocjacji.

No, czas zamykać kantynę. Twoja nowa przyjaciółka Jedi opowiadała ci o dobrze płatnej ale i ryzykownej pracy w Zewnętrznych Rubieżach. Te nowe koreliańskie silniki, o które wszyscy się zabijają są drogie, a pieniądze nie rosną na drzewach. Poza tym ta praca wygląda na prostą. Co może pójść nie tak?

Zapnij pasy, przemytniku - czeka cię kolejna ekscytująca jazda.


Temat na forum
KOMENTARZE (27)

Gry

Przedsprzedaż Republic Heroes

2009-08-06 21:09:55 Empik

Na stronie Empik.com rozpoczęła się przedsprzedaż gry „The Clone Wars: Republic Heroes”, której wydawcą jest Licomp Empik Multimedia. Poznaliśmy tym samym platformy na jakie LEM zamierza wydać grę w Polsce, ich ceny, a także pierwsze oficjalne opisy po polsku. Edycja „The Clone Wars: Republic Heroes” na PC będzie wyposażona w polski dubbing. Szkoda tylko, że „Republic Heroes”, mimo dużej rozpoznawalności marki „Wojny Klonów” w Polsce, nie doczekał się polskiego tytułu. Premiera gry odbędzie się 30 września, a nie jak wcześniej zapowiadano – 15.


Dzięki Republic Heroes młodzi i starsi fani Gwiezdnych wojen mogą zaznać niezwykłych galaktycznych przygód w świecie Wojen klonów. Przy tworzeniu polskiej wersji językowej wydania na PC wzięli udział aktorzy podkładający głosy postaciom w serialu TV!

Po raz pierwszy gracze mogą walczyć pod postacią ich ulubionych rycerzy Jedi bądź żołnierzy armii klonów ze znakomitego serialu telewizyjnego – począwszy od znanych twarzy jak Anakin Skywalker, skończywszy na nowych bohaterach jak Kapitan Rex z armii klonów.

Nowa fabuła, która łączy odstęp czasowy pomiędzy pierwszym a drugim sezonem serialu, rzuca gracza w wir przygód na drodze do powstrzymania tajemniczego techno-zabójcy i jego destrukcyjnych knowań.

Oto szczegółowa lista cech Star Wars The Clone Wars: Republic Heroes:

– nowa, ekscytująca fabuła, która łączy lukę pomiędzy pierwszym a drugim sezonem telewizyjnego serialu Wojny klonów, dzięki której dowiedzieć się można więcej o tajemniczym łowcy nagród o imieniu Cad Bane oraz zapolować na skakoańskiego łotra zwącego się Kul Teska;

– możliwość wcielenia się w ulubione postaci rycerzy Jedi, wśród nich: Anakin Skywalker, Obi-Wan Kenobi, Ahsoka Tano, Mace Windu oraz Kit Fisto;

– wymagająca zręczności (gra pozwala na wykonywanie zdumiewających skoków) walka z droidami separatystów za pomocą miecza świetlnego oraz Mocy na poziomach pełnych interaktywnych obiektów;

– posługiwanie się bronią przeciwnika dzięki umiejętnościom Jedi, czyli dowodzenie droidami, bu skorzystać w walce z ich zdolności;

– sposobność walki po stronie elitarnego oddziału klonów, w postaci Komandora Cody, Kapitana Rexa i innych, a wówczas gracz otrzymuje siłę ognia żołnierzy-klonów na dotknięcie palca, w tym: wyrzutnie rakiet i detonatory termiczne;

– tryb współzawodnictwa z drugim graczem w trakcie zawartych w grze wyzwań, zwycięstwo w których owocuje punktami, a te z kolei pozwalają usprawnić postać gracza bądź odblokować bonusowe przedmioty.„The Clone Wars: Republic Heroes” zamówić możecie w tych miejscach:
  • edycja na PC w cenie 112,99 złotych w przedsprzedaży
  • edycja na PSP w cenie 131,99 złotych w przedsprzedaży
  • edycja na PS3 w cenie 225,99 złotych w przedsprzedaży
  • edycja na X360 w cenie 225,99 złotych w przedsprzedaży


    Temat na forum
    KOMENTARZE (13)
  • Loading..