TWÓJ KOKPIT
0

Gry

Chissowie w "The Old Republic"

2010-10-29 18:06:29 SWTOR.com

Tak samo oddaleni od społeczeństwa i tajemniczy jak system, z którego przybyli, Chissowie pozostają sekretem dla większości mieszkańców galaktyki. Z dala od Republiki i Imperium, ci błękitnoskórzy humanoidzi wyewoluowali w zaawansowaną cywilizację znaną jako Dynastia Chissów, zamieszkującą nieznane regiony galaktyki. Mimo ciągłych walk o władzę w obrębie panujących rodów, Dynastia potrafiła kontrolować swoje imperium, a cywilizacja rozwijała się. W ten sposób udawało im się przebywać w izolacji przez tysiące lat... dopóki nie zostali odkryci przez Imperium Sithów.

W późnych latach wygnania, Sithowie nawiązali kontakt z Chissami, a to, co stało się potem przeszło do historii Imperium. Wcześniej, gdy Imperium napotykało obcą cywilizację mogącą się bronić, domagali się poddania i złożenia hołdu Imperatorowi. Każda z nich odmawiała, więc planeta zostawała podbita, a jej mieszkańcy zabijani albo brani do niewoli. Ponieważ spory w łonie Dynastii rzadko rozwiązywane są przy pomocy siły zbrojnej, Chissowie zgodzili się na spotkanie z przedstawicielami obcych. Dowództwo wojskowe Sithów wyraziło zgodę, chociaż było zaskoczone takim obrotem sprawy.

Za zamkniętymi drzwiami odbyło się spotkanie najlepszych chissańskich negocjatorów oraz imperialnych dyplomatów, wśród których był także dowódca sekretnej gwardii Imperatora. Nic z tego co tam mówiono nie przedostało się do opinii publicznej, ale jego skutki zadziwiają dzisiejszych dyplomatów i historyków. Chissowie stali się pierwszymi oficjalnymi sprzymierzeńcami władcy Sithów. Ich armie, zasoby oraz dochody z podatków zostały za darmo oddane do dyspozycji Imperium. W zamian Imperium pozwoliło Chissom zarządzać ich planetami i zobowiązało się nie postawić stopy na Csilli, ojczystej planecie Chissów bez ich pozwolenia. Nie mógł tam przebywać ani polityk, ani turysta, ani ogólnie rzecz biorąc żaden Sith.

W następnych latach Chissowie pomagali w podboju Republiki i zdobyli sobie zaufanie oraz podziw Imperium jako militarni sprzymierzeńcy. Wykonywali rozkazy bez słowa protestu i w pewnym momencie wtopili się w społeczeństwo. Dynastia Chissów utrzymuje własne siły zbrojne, niezależne od armii Imperium, a członkowie rasy nadal pozostają tajemniczy, nawet kiedy pracują ze swoimi przyjaciółmi Sithami. Dla Republiki nadal pozostają zagadką a ich egzystencja pozostaje nieznana, z wyjątkiem paru znanych polityków i Chissów obracających się w kręgach wojskowych.

Przypominamy, że wszystkie newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

Temat na forum
KOMENTARZE (12)

Gry

Informacje o agencie Imperium Sithów z "The Old Republic"

2010-10-29 18:02:22 SWTOR.com

Dziś na stronie "The Old Republic" ukazały się informacje o Agencie Imperium. Są to:

I. Klasy zaawansowane

Agent działający w polu jest mistrzem w wielu dziedzinach i potrafi odnaleźć się w kaźdym środowisku, aby osiągnąć cele jakie wyznaczy mu Imperium. Czy to czając się w mroku i używając pola maskującego aby wyeliminować wrogów z bliskiej odległości, czy używając zaawansowanych metod, aby utrzymać kompanów przy życiu, agent polowy jest w stanie przewidzieć każdą sytuację i odpowiednio na nią zareagować.

Skoncentrowany na eliminowaniu celów, snajper jest najbardziej elitarnym i profesjonalnym strzelcem w całej galaktyce. Po długim treningu jego karabin staje się precyzyjnym narzędziem. Snajper potrafi znaleźć słabe punkty wroga i w odpowiednim momencie odwrócić losy bitwy.


II. Kaliyo Diannis

Nagrania CorSecu przedstawiają holograficzny obraz gangstera obejmującego ramieniem Rattatakankę niewielkiego wzrostu. W jednej ręce trzyma ona karabin blasterowy w drugiej zaś butelkę wina przygotowaną specjalnie dla niej. Podpis głosi: "Pierwsze spotkanie Kaliyo Djannis i Vanusa Cruora".

Krążą o niej sprzeczne pogłoski, z których niewiele można się dowiedzieć o jej przeszłości. Przynajmniej przez dekadę pracowała jako ochroniarz i zabójca dla niemal pół tuzina syndykatów zbrodni, siedziała w więzieniu i utrzymywała kontakty z najbardziej gwałtowną siatką anarchistów. Nie wiadomo czy robiła to z powodów politycznych czy dla samego dreszczyku emocji.

Kiedy zawiedzie jej broń, Kaliyo odwołuje się do swojego uroku osobistego. Wielu członków kryminalnego podziemia uważa ją za atrakcyjną w pewien drapieżny sposób. Jej współpracownicy (m. in. Anspi'shel, Nohm Veyaiko czy osoba znana jako "Charczący") określają ją jako kobietę lubiącą manipulować istotami żywymi. Inni pozostają jej ślepymi wyznawcami nawet kiedy odeszła. W każdym razie wszyscy którzy pracują z lub przeciw Djannis muszą mieć się na baczności - nikt nie wychodzi ze spotkania z niską Rattakanką bez szwanku.

III. Statek

Statki Marynarki Imperialnej są produktami wielu wieków badań i postępów. Flota została zaprojektowana aby jak najszybciej i jak najefektywniej zniszczyć Republikę. Jednak podczas Wielkiej Wojny Imperium zmieniło nieco strategię budowania statków. Odkrywszy nowe technologie i poprawiając plany w miarę postępów, inżynierowie zbudowali nowe typy. Pierwszym z nich był przeznaczony do zadań wywiadowczych i dla agentów X70B-Phantom - najbardziej nie rzucający się w oczy a jednocześnie wyposażony w najnowsze zdobycze techniki statek jaki znała galaktyka. Poczynając od lśniącego, niewykrywalnego dla radarów wyposażenia wnętrza po nowoczesne systemy nawigacji, Phantom jest tak zaawansowany, że masowa produkcja nie wchodzi w rachubę. Eksperymentalne prototypy dotyczas zbudowane będą brały udział w najważniejszych misjach wywiadowczych i powierzone zostaną najbardziej zaufanym i odpowiedzialnym agentom.Przypominamy, że wszystkie newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

Temat na forum
KOMENTARZE (7)

Gry

Recenzja ''The Force Unleashed II'' na tvgry.pl

2010-10-28 20:28:27 tvgry.pl

Redakcja serwisu tvgry.pl przygotowała dwa videomateriały, które mogą zainteresować fanów czekających na polską premierę „The Force Unleashed II”.Pierwszy z nich to recenzja gry autorstwa Marcina „Dela” Łukasińskiego i Krzysztofa „Lordareona” Gonciarza. „The Force Unleashed II” zebrało od tvgry.pl niepochlebną recenzję i ocenę 2/5. Plusami najnowszej produkcji LucasArts są: oprawa graficzna i efektowność. Minusów na nieszczęście jest znacznie więcej i to one zajmują większą część recenzji. Wszyscy przecież spodziewaliśmy się po „The Force Unleashed II” wiele, a tymczasem gra poddawana jest wręcz chłoście prowadzonej przez recenzentów z całego świata. Ale chyba największym ciosem dla „The Force Unleashed II” jest potwierdzenie, że jest to bardzo krótka gra, której sprostanie zajmie około 4 godzin. W recenzji tvgry.pl pełno jest akcji z gry i urywków filmowych, których nie prezentowano dotychczas w oficjalnych materiałach.

Recenzja „The Force Unleashed II” od tvgry.pl


Drugi z materiałów videofilmowych to demonstracja możliwości Starkillera w drugim etapie gry – na planecie Cato Neimoidia. Del kolejno omawia wszystko, co widzimy na ekranie, w szczególności zwracając uwagę na nowości, których jak sam przyznaje: „nie ma zbyt wiele”. Dzięki temu filmikowi można zapoznać się chociażby z działaniem Mocy Force Fury, o której twórcy „The Force Unleashed II” tak ochoczo wspominali.

Gameplay „The Force Unleashed II” od tvgry.pl


Do oglądnięcia obu klipów serdecznie Was zachęcamy!


Temat na forum
KOMENTARZE (30)

Gry

Światowa premiera ''The Force Unleashed II''

2010-10-26 21:56:34

Na koniec tego pełnego w soczyste premiery dnia premiera jednej z najważniejszych produkcji gwiezdnowojennych roku – gry „The Force Unleashed II”. Ten tytuł od pierwszej zapowiedzi elektryzował fanów Star Wars na całym świecie. Po sukcesie „jedynki” gracze wiedzieli czego można spodziewać się po jej kontynuacji, tym bardziej, że twórcy zapowiadali poprawę wielu elementów rozgrywki. Przez prawie rok, jaki czekaliśmy na dzisiejszy dzień dostaliśmy masę materiałów na temat „The Force Unleashed II”. Huragan wywołał kinowy trailer gry, który w czerwcu kilka dni przed targami E3 trafił do sieci. Te 226 sekund emocji wywołało skrajne uczucia wśród fanów. Później już w trakcie samych E3 ujrzeliśmy mnóstwo nowych informacji i mediów. A kiedy transformacja oficjalnej strony „The Force Unleashed II” dobiegła końca, twórcy zaczęli przedstawiać webdoci traktujące o poszczególnych aspektach całego projektu (#1, #2, #3). W międzyczasie były też: spora paczka screenów, trailer z prawdziwego zdarzenia, spoty telewizyjne i kampania plakatowa w miastach USA.Te wszystkie wydarzenia zaprowadziły nas do punktu, w którym jesteśmy teraz. Jest to jednak premiera tylko dla Amerykanów. Europejczycy (w tym rzecz jasna i Polacy) muszą poczekać jeszcze 3 dni do 29 października, czyli dnia europejskiej premiery „The Force Unleashed II”.

Na naszym podwórku gra ukaże się w polskiej wersji językowej jedynie w wydaniu dedykowanym na PC w sugerowanej cenie 119 złotych brutto. Wymagania sprzętowe dla komputerowej wersji „The Force Unleashed II” znajdziecie w tym newsie. Dystrybucją gry w Polsce zajmie Licomp Empik Multimedia. A oto oficjalny opis gry:Saga Star Wars ma swój dalszy ciąg w „Star Wars: The Force Unleashed II”, oczekiwanej kontynuacji najszybciej sprzedającej się gry z uniwersum Gwiezdnych Wojen. W pierwszej części poznaliśmy Starkillera – tajnego ucznia Dartha Vadera – który swoimi działaniami wzbudził płomień rebelii w dalekiej galaktyce. Teraz, Starkiller uzbrojony w zupełnie nowe moce oraz 2 miecze świetlne, przebija się przez szeregi wrogów w desperackiej próbie odszukania odpowiedzi na temat własnej przeszłości.


W Stanach Zjednoczonych co poniektórzy mieli już przyjemność zagrania w „The Force Unleashed II”. Serwisy streamowe powoli zapełniają się fragmentami cutscenek jak i samych gameplay’ów. Ale z zapoznawaniem ich wstrzymajcie się, do momentu w którym własnoręcznie nie odkryjecie tajników wizualnych i fabularnych „The Force Unleashed II”. Zachodnie serwisy traktujące o grach dość krytycznie podchodzą do „The Force Unleashed II”, narzekając przede wszystkim na walory opowiadanej historii, której poziom nijak się ma do poprzedniej części. Joystiq.com nazywa tą produkcję „nie tą kontynuacją której szukamy” („Not the sequel you're looking for” w oryginale).

„The Force Unleashed II” jest tytułem kontrowersyjnym już z samego założenia możliwości powstania. Wie o tym każdy kto miał styczność „The Force Unleashed”, gdzie historia została zamknięta. Twórcy jednak początkowo zgrabnie wybrnęli z pułapki kanonu i przekonali fanów do słuszności istnienia kontynuacji. Ale czy „The Force Unleashed II” spełni wygórowane oczekiwania fanów rozbrzmiałe po ostrej kampanii indoktrynacyjno-marketngowej? Na przekór prawdziwym fanom powiem, że najlepiej o tym przekonać się na własnej skórze, nieważne w jaki sposób, czy poprzez książkę, grę czy komiks. „The Force Unleashed” było kawałem dobrego Star Wars – klimatycznego i epickiego, swą szansę więc w pełni wykorzystało. Dajmy dwójce tą możliwość również.


Temat na forum
KOMENTARZE (31)

Gry

Platformy w ''The Force Unleashed II''

2010-10-24 14:11:21 GameSpot

Twórcy „The Force Unlashed II” uraczyli nas kolejnym webdociem, w którym opowiadają o tajnikach gry. W filmiku pod tytułem „Unleash the Force on your favorite platform” (wyzwól Moc na swojej ulubione platformie) szefowie poszczególnych wydań gry prezentują specyficzne aspekty „swoich” edycji.

Na początek głos zabierają: naczelny producent Vince Kudirka i Julio Torres – producent wykonawczy. Julio opowiada o wersji „The Force Unlashed II” na PS3, XBoxa 360 i PC, które są bliźniacze. Nastawiono się przede wszystkim na poprawienie Mocy względem pierwszej części gry, innowacją jest podwójny rzut mieczami świetlnymi; ulepszony został również system renderowania, co zapewni doskonalsze efekty wizualne.

Później Vince Kudirka omawia kolejna wersją gry czyli „The Force Unlashed II” na Nintendo Wii. Tutaj postawiono szczególny nacisk na sterowanie i precyzyjne celowanie, tak by móc wyzwolić całą „potęgę” wiilotów. Dwa miecze Starkillera dały producentom wiele nowych możliwości, z czego ci skrzętnie skorzystali i wprowadzili kilka „szalonych” kombo. Ciekawą Mocą jest Mind Trick na Wii, ponieważ można z dużą dokładnością wskazywać cele opanowanemu przez gracza przeciwnikowi. Trochę miejsca poświęcono trybowi wieloosobowemu na Nintendo Wii – niespotykana w dzisiejszych czasach forma rozgrywki w dwóch wymiarach, o którym już co nieco pisaliśmy. Dla przypomnienia: „Gra przypomina archaiczne bijatyki. Do wyboru mamy 8 postaci – każda z nich ma unikalne Moce i ciosy – oraz kilka lokacji znanych z serii i filmów. W walce może uczestniczyć aż 4 graczy jednocześnie, wygrywa ten, który przetrwa starcie z pozostałymi.” Moc Force Fury na Nintendo Wii jest zupełnie inna niż ta na PS3/XBox360/PC, polega na zwolnieniu czasu, co pozwala na zadanie większej ilości ciosów wrogom.

Ostatnią omawianą wersją jest „The Force Unlashed II” na Nintendo DS, opowiada o niej Gavin Lueng. Tutaj dopracowana przede wszystkim ataki z dystansu oraz poszerzono gamę Mocy Starkillera. O tym jak wygląda ta edycja, a także te opisywane powyżej, dowiecie się z poniższego webdoca „The Force Unlashed II”.Tymczasem do światowej premiery „The Force Unleashd II” pozostały niespełna 2 dni! Na sklepowe półki w Europie gra powinna trafić w piątek. W sieci Empik już trwa kampania reklamowa najnowszego hitu LucasArts. Na wejściu do salonów czekają specjalne standy a na ścianach rozwieszono plakaty informujące o rychłej premierze „The Force Unleashd II”.


Temat na forum
KOMENTARZE (13)

Gry

Galactic Passport w sprzedaży

2010-10-23 09:08:37 Clone Wars Adventures

Od kilku dni w w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych znajduje się „Galctic Passport”, czyli specjalny zestaw dla miłośników „Clone Wars Adventures”. Kosztuje on 19,99 dolarów, a jest wart około trzydziestu. Oto, co zawiera:

 • 90-dniowe członkostwo.

 • Dodatkowa rasa – Togrutanie.

 • 500 jednostek Station Cash.

 • Figurka Yody.

 • Tapety, filmiki i o wiele więcej.
Dodatkowo, Amerykanie mogą kupić też specjalne karty pre-paid, umożliwiające doładowanie zasobów Station Cash. Jak widać, tysiąc jednostek jest wart dziesięć dolarów. Przy zakupie karty, otrzymamy kostium dla naszej postaci – komandora Cody’ego, kapitana Argyusa lub Anakina Skywalkera.

Fani CWA z pewnością zauważyli, że gra jest aktualizowana każdego tygodnia. Przybywa bowiem do niej zawartość związana z odcinkiem, który właśnie został wyemitowany. Na przykład po „Sphere of Influence” pojawiła się możliwość grania jako Pantoranie (niestety, tylko dla osób z kontem premium), a po odcinkach na Mandalorze – nowy zestaw kostiumów i gadżetów. Przykładowe stroje prezentujemy poniżej. Osoby zainteresowane aktualizacjami, zapraszamy w przyszłości na oficjalną stronę gry, clonewarsadventures.comZapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (8)

Gry

Kolejne biografie bohaterów "The Old Republic"

2010-10-22 17:28:36 SWTOR.com

Dziś na stronie gry "The Old Republic" ukazały się kolejne biografie bohaterów. Oto oni:

I. Bouris Ulgo

Będący arogantem i "sztywniakiem", Bouris Ulgo jest jednak patriotą, który uważa siebie za jedynego szlachcica przy zdrowych zmysłach żyjącego na Alderaanie. Jest dowódcą sił zbrojnych planety i wielokrotnie odznaczanym generałem Republiki. W armii spędził 35 lat. Po zakończeniu Wielkiej Wojny pragnął wrócić do swoich posiadłości, jednakże ku swojemu zdziwieniu nie został zwolniony ze służby tylko poproszony o pozostawanie w stanie najwyższej gotowości podczas gdy alderaańska szlachta rozgrywała swoje polityczne gierki.

Ulgo popierał senatora Gaula Panteera, następcę tronu, który zadeklarował niepodległość planety, aby wymusić na Republice poprawki do Traktatu z Coruscant. Wiele lat później Bouris widział jak książę i królowa dokonują żywota w tajemniczych okolicznościach, zostawiając Alderaan bez władcy i oficjalnie pozostający poza Republiką.

Kiedy kłócący się zwykle członkowie rady poparli Ród Thul i pozwolili jego członkom wrócić z wygnania, Ulgo zareagował. Ród Thul był podejrzewany o współpracę z Imperium. Kiedy imperialni robotnicy przybyli aby odbudować posiadłości Thulów, generał ogłosił stan wyjątkowy i zażądał, aby rada zaprzestała bezsensownych sporów o sukcesję i ogłosił się królem.

A potem oszalał....II. Diab Duin

Niewiele osób w Republice wiedziało o Aetenie II, małej górniczej planecie na Zewnętrznych Rubieżach. Ale kiedy odkryto złoża kryształów stygium, nieocenionych przy budowie statków i mieczy świetlnych, Wielki Kanclerz zdecydował się utajnić odkrycie, obawiając się imperialnych szpiegów. Wybrał dla Aeten II kogoś, kto nigdy nie zdradzi: Diaba Duina.

Duin jest ponurym, małomównym Sullustaninem, zawsze przekonanym, że galaktyka znajduje się na skraju rozpadu, a każdy sukces jedynie odwleka nieuniknione. Jeśli uda się go w końcu przekonać, że wszystko będzie dobrze, ujawnia niezwykłą intuicję, ale przebicie się przez jego ponurą osobowość nie jest łatwe. Ludzie nie zwracają na niego uwagi, myśląc, że jest pesymistycznie nastawionym biurokratą, ale wkrótce ze zdziwieniem odkrywają, że jest o wiele bardziej niezależny niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Ma żonę i dwoje dzieci, jego domeną są negocjacje, posiada rozległe kontakty.

III. Strażnik

Osoba znana jako "Strażnik" jest jednym z najlepszych szpiegów Imperium Sithów. Jego zadaniem jest doglądanie Wywiadu Imperialnego, aprobowanie infiltratorów wrogiego terytorium oraz egzekucje wrogów Imperium. Jest opdowiedzialny za wszystkich swoich agentów a jeśli zawiedzie, Minister Wywiadu i Mroczna Rada zawsze może wyznaczyć kogoś innego.

Obecny Strażnik swoje stanowisko piastuje od 10 lat, jest biegły zarówno w sztuce szpiegostwa jak i biurokracji. Doglądał zawieszonych obecnie projektu Morning Crest i operacji Starbender. Utrzymuje swoją pozycję wiedząc, kiedy słuchać rozkazów, a kiedy przejąć inicjatywę. Potrafi też dyscyplinować swoich agentów - ci, którzy zdobędą jego podziw są traktowani surowo ale sprawiedliwie, podczas gdy ci, którzy nie sprostają zadaniom zostają usunięci.

Niewiele wiadomo o jego życiu przed wstąpieniem do wywiadu, chociaż wywiad Republiki przypuszcza, że służył kiedyś w marynarce. Wojskowy idealizm zniknął zastąpiony przez pragmatyzm a pod osobowością niepozornego adminstratora czai się najbardziej niebezpieczny człowiek w Imperium..Przypominamy, że wszystkie newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

Temat na forum
KOMENTARZE (8)

Gry

Paczka screenów z ''The Force Unleashed II''

2010-10-18 20:03:44 FB i GameTrailers

Kilka dni temu na oficjalnym profilu „The Force Unleashed II” na Facebook’u dodano sporą porcję nowych screenów z gry. W większości są to fragmenty wyzwalania Mocy i rozprawiania się z coraz to wymyślniejszymi przeciwnikami przez Starkillera.Przy okazji premiery demka „The Force Unleashed II” w sieci ukazał się teaser zachęcający do zapoznania się z tą tematyką. Krótko opisując poniższy zwiastun: minuta dobrej nuty połączona z dobrze nam znanymi scenami – choć nie zabrakło też kilku nowych (w szczególności ucieszą one zagorzałych przeciwników tego gwiezdnowojennego projektu).Na marce Star Wars i wszystkich pomniejszych brandach można nieźle nakręcić obrót i zbić dobry kapitał marketingowy, to też wiele firm z chęcią po nie sięga, przy okazji słono płacąc za licencje. Nic więc dziwnego w tym, że czasopismo Complex wykorzystało tytuł „The Force Unleashed” i wydało ekskluzywnie stylizowaną linię zegarków Casio w wersji sportowej G-Shock (niegdyś tytularnego sponsora polskiego klanu Pentagram G-Shock). Dwa modele zegarków: Master (Darth Vader) X G-Sock GW-7900 i Apprentice (Starkiller) X G-Shock DW-6900 wykonano w ilości zaledwie 50 egzemplarzach każdy. Aby móc wygrać jeden z tych zegarków należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i cierpliwie czekać, wyniki losowania w listopadzie.


Temat na forum
KOMENTARZE (21)

Gry

The Old Republic Timeline #10 - Exar Kun War

2010-10-15 21:27:10 SWTOR.com

Dziesięciolecia przed wybuchem Wojen Mandaloriańskich, obiecujący Jedi, Exar Kun, rozpoczął zgłębianie sekretów Mocy. Mimo ostrzeżeń mistrzów, nie zawahał się eksperymentować z zakazanymi technikami dawnych Sithów. Po konfrontacji z duchem Mrocznego Lorda, Freedona Nadda na Onderonie i zniewoleniu Massasów na Yavinie IV, Kun wyruszył na wyprawę w celu zniszczenia Republiki i Zakonu Jedi. Po sprzymierzeniu się z kultem Krath i upadłym Jedi Ulicem Qel-Dromą, armie Exara zdołały zniszczyć bibliotekę Jedi na Ossusie, ale to było jego ostatnie zwycięstwo, zanim został zdradzony i pokonany. Wiele wieków później, Jedi odkryli, że kampania Exara Kuna miała miejsce kiedy starożytne Imperium Sithów i jego władcy znalazło swoje miejsce na planecie Dormund Kaas. Nie był on jednak związany z nimi. Duchy starożytnych Sithów prawdopodobnie także nie popierały Imperatora.Przypominamy, że wszystkie newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

Temat na forum
KOMENTARZE (35)

Gry

Krytyka "The Old Republic"

2010-10-15 19:41:25

Jeden z pracowników Bioware Mythic ukrywający się pod pseudonimem EA Louse, któremu grozi zwolnienie przewiduje klęskę gry „The Old Republic”. Na swoim blogu pisze on, że gra może być największą porażką EA, porównywalną z „Sims Online”. Dodaje, że twórcy najbardziej dumni są z udźwiękowienia i twierdzi, że będzie zajmowała 20 GB a większą część tego miejsca na dysku zajmie właśnie udźwiękowienie. Reszta gry to żart. Firma i George Lucas wiedzą o tym i panikują, dlatego właśnie część pracowników firmy Mythic została „zmuszona” do pracy w Austin [tam powstaje TOR - przyp. tłum.], bo nie można opóźnić ukazania się gry a także ironizuje, że wydano na nią więcej pieniędzy (300 mln. USD) niż James Cameron na swój film „Avatar”. Jednocześnie ubolewa, że gra Warhammer Online nie otrzymała dostatecznego wsparcia, a także że w momencie wypuszczenia jej na rynek nie była ukończona z powodu napiętych terminów i grożenia szefom pracującej nad nią ekipy. Gra sprzedała się w milionie egzemplarzy, a subskrybentów miesiąc później było zaledwie 300.000, obecnie ich poziom jest stały.

Problem z Bioware / Electronics Arts i TORem jest o tyle większy, że w ostatnich dniach w internecie pojawiło się kilka wpisów zachowanych w podobnym tonie, ale również atakujących EA Louse. Według niektórych jest to jeden z byłych pracowników firmy programistycznej, który stracił pracę właśnie ze względu na TOR. Czy zatem dziwne, że czuje odrazę i niechęć do tego projektu? Wśród bardziej merytorycznych zarzutów pojawiają się przede wszystkim takie, że projekt nie dostał dostatecznego wsparcia ani zasobów. A studio ma tylko kilka wejść do wersji beta (czy dlatego nie pokazywano publicznie gry?). Swoją drogą jeszcze kilka miesięcy temu, Bioware bardzo chwaliło sobie współpracę z EA. Pisano nawet: Chcemy sprzedać 10 milionów kopii. To dla nas nowa bariera do pobicia. Tworzymy razem gry, które są dobre, trafiają do pierwszej dziesiątki bestsellerów. Ale zdajemy sobie w żartach sprawę, że nasze produkty, zwłaszcza te wydane z Blizzardem to fenomenalne hity. 25 milionów egzemplarzy to sukces trudny do pobicia, jeśli TOR osiągnie tylko połowę z tego, będziemy zadowoleni..

Temat również komentowano w branży, wypowiedział się miedzy innymi David Jaffe ze studia Eat Sleep Play. Stwierdził, że to normalne, bo w każdej ekipie znajduje się taki rodzynek, który krytykuje wszystko i samemu wie najlepiej. Natomiast Electronics Arts oficjalnie odcięło się od pogłosek i komentarza, mówiąc jedynie, że nie będzie wypowiadać się na temat niepotwierdzonych, anonimowych doniesień.

Czy zatem rzeczywiście czeka nas porażka, a co gorsza możliwość, że „The Old Republic” się nie ukaże? Czy może faktycznie to smutki rozżalonego programisty? A może prawda leży gdzieś bardziej po środku? Z czasem wszystko i tak wyjdzie, a jak mawiał mistrz Yoda w ciągłym ruchu przyszłość jest.Temat na forum
KOMENTARZE (23)

Gry

Kolejny spot telewizyjny ''The Force Unleashed II''

2010-10-13 19:24:09 StarWars.com

LucasArts podjął współpracę z agencją reklamową Goodness Manufacturing. Pierwsze owoce tego sojuszu poznaliśmy wczoraj w postaci spotu telewizyjnego „The Force Unleashed II”. Dziś oficjalna strona StarWars.com odkrywa kolejne formy promocji największego gwiezdnowojennego hitu jesieni. W wywiadzie Petera Vilmura z pracownikiem Goodness Manufacturing Rogerem Evoy’em poruszone zostały sposoby promocji „The Force Unleashed II” w Stanach Zjednoczonych. Reklamowanie gry nie skończy się na jednym spocie telewizyjnym, na oficjalnym koncie LucasArts na YouTube zamieszczono drugi kilkudziesięciosekundowy filmik. Tym razem spotkanie Starkillera z Darthem Vaderem odbywa się w zamkniętej scenerii. Uczeń rzuca swoim mistrzem a ten przebija kilka ścian, wychodzi jednak z tej opresji bez szwanku, by po powstaniu przyjąć wyzwanie młodzieńca.Jednak chyba najciekawszym sposobem dotarcia do potencjalnych konsumentów „The Force Unleashed II” będzie kampania plakatowa w wielkich miastach amerykańskich takich jak: Nowy Jork, Los Angeles, Chicago, Cleveland i San Francisco. Prezentowane poniżej plakaty nie będą dostępne w sprzedaży, służą one jedynie w celach promocyjnych. Prezentują one podstawowe emocje, jakie kryją się za nazwą „The Force Unleashed II”.
Temat na forum
KOMENTARZE (29)

Gry

''The Force Unleashed II'' w polskiej wersji językowej

2010-10-12 19:32:36 LEM

Wydawca gier LucasArts w Polsce firma Licomp Empic Multimedia uchyliła rąbka tajemnicy na temat polskiego wydania „The Force Unleashed II”. Z zamieszczonych na stronie LEM.com.pl informacji wynika, że „nasza” wersja „The Force Unleashed II” na PC będzie posiadała polskie napisy. Pozostałe edycje gry (XBox 360, PS3, Nintendo Wii) obejdą się bez zmian. Cenę polskiego komputerowego wydania „The Force Unleashed II” ustalono na poziomie 119 złotych brutto zaś te na XBoxa 360 i PS3 na 239,99 złotych brutto a na Nintendo Wii 199,99 złotych brutto. Poznaliśmy również oficjalny opis i okładkę gry.Saga Star Wars ma swój dalszy ciąg w „Star Wars: The Force Unleashed II”, oczekiwanej kontynuacji najszybciej sprzedającej się gry z uniwersum Gwiezdnych Wojen. W pierwszej części poznaliśmy Starkillera – tajnego ucznia Dartha Vadera – który swoimi działaniami wzbudził płomień rebelii w dalekiej galaktyce. Teraz, Starkiller uzbrojony w zupełnie nowe moce oraz 2 miecze świetlne, przebija się przez szeregi wrogów w desperackiej próbie odszukania odpowiedzi na temat własnej przeszłości.

Co ważne dowiedzieliśmy się jakie wymagania sprzętowe będzie mieć „The Force Unleashed II” na PC. Prezentują się one następująco:

 • system: Windows XP SP3, Vista, 7,
 • procesor: Intel Core 2 Duo 2,4Ghz lub AMD Athlon X2 5200+,
 • pamięć: 2 GB RAM, 10 GB miejsca na dysku,
 • karta grafiki: 256 MB z Shader 3.0. Radeon HD 2600 / Geforce 8600 GT,
 • karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c.

  W kwestii przypomnienia warto dodać, że dzisiaj do sieci Xbox Live Marketplace i PlayStation Network trafiło demo „The Force Unleashed II” dla właścicieli XBoxów 360 i PlayStation 3.

  Premiera „The Force Unleashed II” odbędzie się dokładnie za dwa tygodnie. W Polsce grę będzie można nabywać od piątku 29 października.


  Temat na forum
  KOMENTARZE (28)
 • Gry

  Telewizyjna reklama ''The Force Unleashed II''

  2010-10-11 19:34:22 USAToday

  W przyszłym tygodniu promocja „The Force Unleashed II” dotrze do amerykańskiej telewizji. LucasArts przygotował trzydziestosekundową reklamę, która ma zachęcać do nabywania gry. Póki co reklamówka dostępna jest tylko w internecie. Nie jest to reklamówka byle jaka, przypomina kinowy trailer „The Force Unleashed”, na którym dochodzi do starcia pomiędzy Starkillerem a Vaderem. Lord Sithów rzuca w stronę swojego ucznia niewybredną groźbę, a ten w odpowiedzi przeprowadza pokaz swoich nowych możliwości. Mamy więc do czynienia z bardzo udanym i dynamicznym promo, aby do niego dotrzeć należy zajrzeć tutaj.

  Telewizyjna reklama „The Force Unleashed II”  Temat na forum
  KOMENTARZE (20)

  Gry

  Następna planeta z "The Old Republic"

  2010-10-08 16:27:21 SWTOR.com

  Dziś na stronie gry "The Old Republic" ukazał się opis kolejnej planety - zimnej Ilum.

  Przez wieki ukryte skarby spoczywały w spokoju w najmniej spodziewanym miejscu na krańcu galaktyki - planecie Ilum.

  Pierwszymi, którzy odkryli potencjał w niej drzemiący byli Jedi. Podziemne złoża kryształów adegańskich znakomicie nadawały się do mieczy świetlnych, więc członkowie zakonu udawali się tam by zbudować w tym miejscu swoje bronie, często tracąc życie podczas owych wypraw. Przyczyniały się do tego zarówno mieszkające tam bestie jak i bezlitosny klimat.  Na Ilum powstawały małe enklawy i ukryte świątynie, w których wędrowcy mogli znaleźć wytchnienie. Dokonywał się tam "rytuał przejścia" podczas którego konstruowano miecze. Była to też bezpieczna przystań dla szanowanych mistrzów, którzy w spokoju oddawali się medytacjom.

  Obecnie jednak pokój został zachwiany. Sithowie odkryli położenie planety i zaatakowali całą swoją potęgą, zabijając małą grupkę Jedi broniącą enklawy oraz zostawiając za sobą gruzy świątyń. Siły Republiki były zbyt małe by dokonać kontrataku, a zakon zniszczony.

  Jednak dane wywiadu sugerują, że Sithowie nie interesowali się tylko kryształami. Politycy Republiki i członkowie Rady Jedi doszli do wniosku, że za wysyłaniem coraz większych sił oraz robotników na odległą planetę kryje się coś więcej, coś o wiele cenniejszego niż kryształy do mieczy...
  Przypominamy, że wszystkie newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

  Temat na forum
  KOMENTARZE (18)

  Gry

  Trailer ''The Force Unleashed II'' z prawdziwego zdarzenia

  2010-10-07 19:25:40 Facebook

  Świat ostatnio opętała nowa moda na trailery gier w iście kinowym wydaniu. Efektowne pokazy graficzne miło się ogląda, ale gdzieś ten oldschoolowy duch promocji gry umiera. Pół biedy, jeżeli taki trailer jest wykonany na silniku gry i w rzeczywistości pokazuje pewne opcje. Przypadek „The Force Unleashed II” nie był tutaj jakimś wyjątkiem, zaprezentowano pełen rozmachu kinowy trailer ukazujący jakiś tam zarys fabuły, który w konfrontacji z gameplay’ami jest bardzo mocno wypaczony. O tyle bardziej cieszy dzisiejsza informacja podana na oficjalnym profilu „The Force Unleashed II” na Facebook’u o tym, że w sieci pojawił się nowy trailer. I to nie byle jaki trailer, bo klasyczny i pełen zwrotów akcji filmik w starym stylu – zupełnie jak nagradzany trailer pierwszej części gry. Nawiązuje on praktycznie do wszystkiego, co do tej pory dowiedzieliśmy się na temat „The Force Unleashed II”: czy to w kolejnych odsłonach witryny gry, czy na pokazach na różnych konwentach. Wszystko to zostało zebrane w jedno miejsce i rozwinięte, okraszone władczym głosem Vadera i krzykami sprzeciwiającego mu się klona. Jest też wyzwolona Moc, która poprowadzi Starkillera do ostatecznego pojedynku ze swoim byłym mistrzem. A wszystko to w poniższym filmiku.
  Temat na forum
  KOMENTARZE (43)

  Gry

  Demo ''The Force Unleashed II'' dostępne od 12 października

  2010-10-06 23:30:57 StarWars.com

  No i w końcu pojawiła się upragniona informacja o demie „The Force Unleashed II”, na którą wielu graczy czeka od dłuższego czasu. Na wakacyjnych konwentach mówiono, że demo pojawi się dobry miesiąc przed premierą gry. Wczoraj na oficjalnym profilu „The Force Unleashed II” na Facebook’u podano, że demo gry zostanie udostępnione we wtorek 12 października, czyli za niecały tydzień, a równe 2 tygodnie przed światową premierą. Wersję demo „The Force Unleashed II” będzie można ściągnąć z platform Xbox Live Marketplace i PlayStation Network kolejno na konsolę: XBox 360 i PlayStation 3. Właściciele PC muszą więc obejść się smakiem i poczekać na pierwsze doznania do premiery.

  Etapem demonstracyjnym będzie poziom pierwszy gry, w którym klon Starkillera wymknie się z rąk Dartha Vadera na Kamino. Level ten wielokrotnie prezentowano w różnorakich gameplay’ach i pokazach możliwości „The Force Unleashed II”. Jego przejście zajmie graczom około 15 minut.

  Przypomnijmy, że „The Force Unleashed II” swoją europejską premierę będzie miało 29 października.


  Temat na forum
  KOMENTARZE (14)

  Gry

  Zaawansowane klasy z "The Old Republic"

  2010-10-01 17:39:52 SWTOR.com

  Georg Zoeller, jeden z głównych projektantów gry "The Old Republic" opowiedział w dzisiejszym odcinku Bloga Developera o zaawansowanych klasach (KZ). Oto co mówi:

  Jak wiecie, w TOR będzie 8 klas - każda ze swoją unikalną historią, w pełni udźwiękowiona, z przerywnikami filmowymi i misjami. To będzie unikalne doświadczenie dla graczy, tego nie robił wcześniej nikt zajmujący się grami MMO.

  Chcieliśmy się upewnić, że mamy możliwość wspierania kilku stylów gry w obrębie tych 8 klas. Więc wymyśliliśmy od podstaw klasy zaawansowane, aby zapewnić sobie możliwość stworzenia różnych kombinacji i ról wewnątrz każdej "zwykłej" klasy.

  Mamy obecnie czterech projektantów, każdy z nich jest odpowiedzialny za jedną klasę z każdej frakcji. Najpierw sprawdzamy czego oczekują od owej klasy fani filmów Star Wars i/albo fani gier MMORPG. Potem zaczynamy pracę nad tym, aby te oczekiwania zmienić w zabawę podczas gry, poprzez KZ. W kilku przypadkach prowadzi to do wprowadzenia "tradycyjnych" ról znanych z gier MMO do istniejących klas. Na przykład styl gry postacią leczącą jest bardzo popularny wśród wielu osób i chcieliśmy się upewnić, że oferujemy go w naszej grze. Prawdę mówiąc przedstawiamy dwie klasy, które mogą "zmienić się" w lekarza w każdej frakcji przez system KZ.

  W innych przypadkach mamy role, które są unikalne dla Gwiezdnych Wojen. Podczas gdy pomysł walczącej z daleka silnej postaci (tzw. "czołgu") jest trudny do zrealizowania w innych grach tego typu ze względu na przewagę walki wręcz, zaawansowana klasa żołnierza (Obrońca) jest w stanie znakomicie wpasować się do Star Wars, gdzie w większości przypadków walka odbywa się z użyciem blasterów i innych broni dalekiego zasięgu.

  Głównym celem wybrania KZ ma być dostęp do dwóch unikalnych drzewek zdolności, oferujących pasywne i aktywne umiejętności, które wzmacniają znacząco zdolności bojowe postaci. Trzecie drzewko jest dzielone między wszystkich członków danej klasy.

  Oto przykład KZ przemytnika:  Łajdak: ten osobnik nie waha się pobrudzić sobie rąk, a jako Zawadiaka [Scrapper] ma w zanadrzu kilka niekoniecznie czystych sztuczek podczas walki wręcz, [nazwanych Scatter Gun - przyp. tłum.] i dostęp do pola maskującego w różnymi ulepszeniami, co pozwala mu na dramatyczne wejście albo wyjście.

  Jako Doktor [Sawbones - slangowe określenie lekarza lub chirurga - przyp. tłum.] ma możliwość leczenia i wspierania towarzyszy, na przykład przez użycie Zestawu do Leczenia Nagłych Przypadków.

  A jeśli wszystko inne zawiedzie, Łajdak ma nieocenioną zdolność Strzelania jako Pierwszy.

  Rewolwerowiec jest wytrenowany w używaniu blasterów zarówno przeciw pojedynczemu celowi jak i kilku przeciwnikom i dokonuje spustoszeń z bezpiecznej odległości. Mając dostęp do Nielegalnych Ulepszeń Broni, może uzyskać przewagę nad wrogiem, który używa dozwolonych metod.

  Drzewko Snajpera posiada wiele zdolności wzmacniających osobiste możliwości, wspierające grupę i dodatkowe bonusy od strzałów z ukrycia.

  Zrzucając bomby na pobliskich przeciwników czy też strzelając im w plecy, zdolności Nieczystej Walki pozwalają na uzyskanie przewagi nad uczciwie walczącymi i upewnić się, że Rewolwerowiec zada ciosy większej liczbie przeciwników.

  Szczęście, dostępne dla obu KZ, pozwala przemytnikowi na przykład wyleczyć się używając zdolności Ukrycie albo zadać bardzo krytyczne obrażenia kiedy użyje Nieczystego Kopnięcia.

  Jak widzicie, gracze będą mogli "spersonalizować" swojego przemytnika i granie nim używając zdolności z wszystkich trzech drzewek, jak im się podoba: przy Łajdaku mogą być Doktorem jeśli chcą grać rolę tradycyjnego lekarza z MMO oraz używając zdolności z drzewka Szczęście. Mogą też być "niewidzialnym lekarzem" dystrybuując punkty Doktora i Zawadiaki.

  Dostęp do ekskluzywnych zdolności to tylko jedna z możliwości KZ. Dają one też dostęp do wyspecjalizowanego ekwipunku jak różne miecze świetlne, ciężka broń czy inne gadżety. Gracze będą mogli poznać po samym wyglądzie przeciwnika czy mają do czynienia z Obrońcą czy Negocjatorem Jedi - zanim jeszcze przeciwnik pokaże na co go stać.

  Nasz zespół chciał, żeby gracze poczuli się wygodnie w swojej klasie, zanim zaprezentujemy im nieco bardziej skomplikowany mechanizm gry, a więc nie od razu dostaną KZ podczas tworzenia postaci. Zamiast tego trzeba będzie znaleźć trenera w stolicy swojej frakcji. To opcja - nie trzeba koniecznie brać KZ.

  Na koniec - gra jest w trakcie testów. Każda zdolność, nazwa klasy itp. może się zmienić. BioWare jest znane z dopracowywania swoich gier. Słuchamy waszych sugestii i będziemy nadal wprowadzać ulepszenia.

  Niech Moc będzie z Wami!
  Przypominamy, że wszystkie newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

  Temat na forum
  KOMENTARZE (11)
  Loading..