TWÓJ KOKPIT
0

Gry

Kolejny odcinek opowieści twórców The Old Republic

2010-02-26 17:02:18 SWTOR.com

Dziś na stronie gry The Old Republic ukazał się kolejny odcinek serii Developer Dispatch, poświęcony planecie Taris, o której pisaliśmy w tym newsie.

Twórcy mówią, że zniszczenie Taris w pierwszej grze z serii KOTOR było potrzebne ze względu na to, iż chcieli mieć jakiś moment, który wstrząśnie graczami. Taris to jedna z planet-ikon w pierwszej części. Zastanawiali się jak może wyglądać po bombardowaniu dokonanym przez Dartha Malaka. Przedstawili również model rakghula i scenkę walki z owym potworem. Chcieli też, aby zarówno ci, którzy grają w służbie Republiki jak i ci gracze wolący Imperium Sithów, odcisnęli swój ślad, kiedy będą przebywać tam w The Old Republic.

Zapraszamy do obejrzenia:Przypominamy, że wszystkie newsy związane z TOR znajdziecie w naszej bazie danych.

Temat na forum
KOMENTARZE (5)

Gry

Dziwne zagrywki na stronie ''The Force Unleashed II''

2010-02-20 14:24:50 forceman na forum SWGames.pl

Po kilkutygodniowej ciszy w temacie „The Force Unleashed II” w końcu coś drgnęło. Na oficjalnej stronie gry standardowa grafika powitalna zaczęła się parę dni temu zmieniać. O zmianach donosili korespondenci TheForce.Net i innych światowych serwisów. Zmiany zauważył też użytkownik serwisu SWGames.pl forceman, który na tamtejszym forum zamieścił porównanie grafik z czwartku i piątku. Początkowo na stronie „The Force Unleashed II” dodano bestię znaną nam z trailera, następnie wkomponowano Starkillera wbijającego miecze świetlne w jej łeb.

Dzisiaj wszystkie zmiany zostały usunięte i grafika powitalna wróciła do swojego pierwotnego wyglądu: wizerunku Tajnego Ucznia Vadera z dwoma mieczami. Po co więc te wszystkie zmiany? Miejmy nadzieję, że to zwiastun rozbudowy strony „The Force Unleashed II”. Promocja gry w stylu promocji pierwszej części byłaby wskazana, tym bardziej, że fabułę całego projektu owiewa wiele tajemnic, których rozwiązania fani chcieliby poznać jak najszybciej.


Temat na forum


Tymczasem na blogu LucasArts Workshop podano informację, że finałowy DLC „The Force Unleashed”, czyli misja na Hoth został dodany do sieci PlayStation Network. Tak więc posiadacze konsoli PlayStation 3, którzy nie kupili „The Force Unleashed: Ultimate Sith Edition” a ścigali pierwsze dwa DLC mogą teraz nadrobić zaległości bez kupowania edycji specjalnej. 24 lutego Hoth DLC trafi również do sieci XBox Live.


Temat na forum
KOMENTARZE (12)

Gry

The Old Republic - Kącik Developera #2

2010-02-19 16:28:41 SWTOR.com

Dzisiaj na stronie gry The Old Republic ukazał się kolejny odcinek "Kącika Developera", którym będzie można oglądać pokazy animacji, szkice koncepcyjne i inne materiały, które złożą się na kompletną grę.

Pokazano w nim efekty walki oraz obrazek rancora, który będzie jedną z istot pojawiających się w grze. Oto one:

Przypominamy, że wszystkie newsy związane z TOR znajdziecie w naszej bazie danych.

Temat na forum
KOMENTARZE (12)

Gry

Kolejna grywalna planeta z The Old Republic

2010-02-12 17:00:50 SWTOR.com

Dziś na stronie gry "The Old Republic" ukazał się opis planety znanej bardzo dobrze miłośnikom gier i komiksów z serii "Knights of the Old Republic".

Taris to planeta bagienna, postapokaliptyczna, porzucona lecz nie zapomniana przez galaktykę od 300 lat. W obecnych czasach tylko ruiny świadczą o cywilizacji, która tu kiedyś żyła - cywilizacji zniszczonej przez Lorda Sithów, Dartha Malaka, którzy poszukiwał Bastili Shan, jednej z rycerzy Jedi.Symbolem nadziei i odkupienia win Republiki w obliczu okropności popełnianych przez Sithów, stała się odbudowa i rekolonizacja Taris. Zbudowano port kosmiczny, bazę wojskową i osady. Pozostałości niegdyś potężnego miasta-świata okazały się jednak o wiele bardziej niebezpieczne niż można było przypuszczać, a niektórzy wierzą nawet, że odbudowa jest niemożliwa. Jedna rzecz jednak jest pewna - naprawa tego co zniszczyli Sithowie jest równie niebezpieczna jak to, czego nie zniszczyli.

Głęboko w ruinach znajduje się dzedzictwo plagi, która niegdyś rozprzestrzeniała się w Podmieście. Stwory zwane rakghulami - stworzone przez alchemię Sithów - nadal krążą po powierzchni planety. Każdy atak może zmienić ofiarę w okropne, zarażone monstrum. Raporty donoszą, że niektóre z rakghuli mogą posiadać niezwykłe i niesłychane moce.

Aby stawić czoła zagrożeniu, siły Republiki i Jedi starają się jak najszybciej skolonizować Taris. Odbudowa zniszczeń sprzed 300 lat będzie zwycięstwem i świadectwem tego, że Sithowie nie są niezwyciężeni. Ale Imperium stara się nie dopuścić do osiągnięcia tego celu...
Przypominamy, że wszystkie newsy związane z TOR znajdziecie w naszej bazie danych.

Temat na forum
KOMENTARZE (26)

Gry

Podsumowanie ostatnich 10 lat w grach

2010-02-10 22:53:41 SWGames.pl

TheMichał na łamach swojego serwisu poświęconego grom Star Wars SWGames.pl rozpoczął niedawno publikować serię artykułów mających na celu podsumowanie ostatniego dziesięciolecia w grach spod znaku Star Wars. Jest to idealna okazja bym powspominać „stare dobre czasy” lub dowiedzieć się czegoś nowego na temat gier, w które nie miało okazji się pograć. Na pierwszy ogień idą lata 2000-2002, w których wydano takie tytuły jak: • Jedi Power Battles
 • Obi-Wan's Adventures
 • Battle for Naboo
 • Demolition
 • Force Commander
 • Obi-Wan
 • Rogue Squadron: Rogue Leader
 • Super Bombad Racing
 • Galactic Battlegrounds
 • The New Droid Army
 • Jedi Starfighter
 • Racer Revenge
 • Bounty Hunter
 • Jedi Knight II: Jedi Outcast

  Seria ma się docelowo składać z trzech części. Kolejna z nich opisująca lata 2003-2006 ukaże się w przyszłym tygodniu. Bacznie więc obserwujcie SWGames.pl!

  Dziesięciolecie w grach Star Wars - Lata 2000-2002

  KOMENTARZE (18)
 • Gry

  LEGO Star Wars III: The Clone Wars

  2010-02-08 18:20:28 LucasArts

  Niektórzy tą informację wymodlili przez te długie, lata jakie minęły od wydania „LEGO Star Wars II”. Dzisiaj LucasArts i TT Games zapowiedziały trzecia część najlepiej sprzedającej się gry z serii LEGO, czyli „LEGO Star Wars III: The Clone Wars”. Były już „LEGO Star Wars” w klimacie Epizodów, teraz pora przyszła na serial „Wojny Klonów”. Gra ma mieć swoją premierę jesienią tego roku. Zostanie wydana na prawie wszystkie popularne platformy: Nintendo Wii, Nintendo DS, PlayStation 3, PSP, Xbox 360, PC.

  Darrell Rodriguez, prezes LucasArts, powiedział, że: „LucasArts kontynuuje powiększanie swojej półki z rodzinną rozrywką o kolejne pozycje”. Pracownicy TT Games wkładają dużo wysiłku w to, co robią, chcą by nowe „LEGO Star Wars” było lepsze niż pozostałe, a tym samym najlepsze. Poprzeczkę postawili sobie dość wysoko, ponieważ do tej pory seria „LEGO Star Wars” sprzedała się w ponad 20 milionach egzemplarzy na całym świecie, a utrzymanie sprzedaży na tak wysokim poziomie jest nie lada wyczynem. Chociaż połączenie brandu LEGO i „The Clone Wars” to w obecnych czasach zapewnienie murowanego sukcesu.


  Temat na forum
  KOMENTARZE (52)

  Gry

  Twórcy The Old Republic o Inkwizytorze Sithów

  2010-02-05 17:16:19 SWTOR.com

  Dziś na stronie gry The Old Republic ukazał się artykuł, w którym jedna ze scenarzystek gry, Rebecca Harwick, opowiada o klasie Inkwizytora Sithów. Oto co ma do powiedzenia:

  Jak wyjaśnić, kim jest Inkwizytor Sithów? Można powiedzieć, że jest to Imperator Palpatine, a Dartha Vadera można rozpatrywać jako Wojownika, ale to w dużym skrócie. Ten archetyp to tylko inspiracja. Nie jest to przeznaczenie czy droga jaką można do niego dojść, raczej przewodnik na owej drodze. Inkwizytor może być Raistlinem [arcymag z książek z serii Dragonlance - przyp. tłum.] , Lucyferem, Juliuszem Cezarem. Po prostu może być tym, kim chcecie żeby był.

  Kiedy zaczynaliśmy pracę nad grą, wiedzieliśmy, że chcemy mieć więcej niż jedną klasę Sitha. W oryginalnej trylogii występuje ich tylko dwóch, ale różnią od siebie - brutalny, zakuty w ciężką zbroję Darth Vader i słaby fizycznie, ale potężny w sztuce władania Mocą Palpatine. Kiedy sięgnęliśmy też do nowej trylogii i seriali animowanych, wzięliśmy pod uwagę hrabiego Dooku, Dartha Maula i Asajj Ventress. Czy Sith jest szybkim wojownikiem, który używa Mocy do wzmocnienia swoich umiejętności w walce, wykalkulowanym zwodzicielem potrafiącym stanąć do pojedynku na miecze świetlne czy mistrzem manipulacji i mrocznych sekretów? Czy używa jednego, dwóch, a może podwójnego miecza? Mając do wyboru więcej niż jedną klasę Sitha, mogliśmy pozwolić sobie na inspirowanie się tymi wszystkimi postaciami, a nie stworzeniem Sitha potrafiącego wszystko, ale w niczym nie będącym mistrzem.

  BioWare i LucasArts zawsze chciały, żeby gry opowiadały jakąś historię, więc nie znajdziemy tu tylko mieczy świetlnych i umiejętności Mocy - dzięki posiadaniu Wojownika i Inkwizytora jesteśmy w stanie ukazać Zakon z dwóch różnych perspektyw, dokładniej przyjrzeć się Imperium Sithów w czasach w których toczy się gra oraz zaprezentować różne historie postaci.

  Podczas gdy Wojownik Sithów jest mistrzem walki, Inkwizytor jest władcą najciemniejszych sekretów - wszystkiego tego, co jest dziwne i niebezpieczne w Mocy. Postać ta nie polega na brutalnej sile i zastraszaniu, ale na manipulacji, korupcji i wiedzy.

  Podczas gdy Wojownik startuje z pozycji uprzywilejowanej, przygotowywany do małego do treningu w akademii na Korriban, Inkwizytor to niewolnik pragnący zdobyć prestiż i zostać Sithem albo zginąć.

  Szybko zdaje sobie sprawę z korzyści jakie może mu dać wyższy status jeśli przejdzie próby na własnych zasadach i z własnymi mistrzami. Tak zwana wolność Sithów zakorzeniona jest głęboko w tradycji i społeczeństwie, w którym silniejsi rządzą słabszymi. Czy Inkwizytor poszukuje potęgi w tradycyjny sposób, grając zgodnie z zasadami wyznaczanymi przez władców Korriban, czy też kosztem całego Imperium? Może będzie próbował poszukiwań na drodze światła w imperium spowitym ciemną stroną? To najtrudniejsza ścieżka. Może przyłączyć się do społeczeństwa, zmienić je albo odrzucić.

  Ale to ponownie tylko wstęp. Gracz sam wybiera jak potoczy się jego droga i wybory. Tak, mogę powiedzieć, że zdarzać się będą dziwne artefakty, napotkacie jednego albo dwa duchy Mocy i będziecie mieli wiele okazji posłużyć się błyskawicami. Ale też będziecie mogli wyglądać jak niewinny kwiat, lecz pod nim być wężem. Manipulować, korumpować, szczuć Sithów jednych na drugich.

  Gratulacje, niewolniku. Zdobyłeś wolność. Co z nią zrobisz?


  Przypominamy, że wszystkie poprzednie newsy związane z TOR znajdziecie w naszej bazie danych.

  Temat na forum

  KOMENTARZE (16)
  Loading..