TWÓJ KOKPIT
0

Gry

"The Old Republic" także na konsole? UPDATE

2010-03-29 20:03:43 EUCantina

Podczas ogłoszenia gry "The Old Republic" na PC przewodniczący Electronic Arts, Frank Gibeau, w rozmowie z przedstawicielem największej strony o grach w Europie, Eurogamer.net, stwierdził, że ona, a także osadzony w innym świecie "Warhammer Online" mogą zostać przeniesione na konsole.

"Nie jesteśmy w stanie na razie powiedzieć z całą pewnością czy owe gry ukażą się na konsole" - stwierdził jednak. - "Są pewne warunki i zasady jakich trzeba się trzymać w tym biznesie. To [The Old Republic] jest produkt BioWare i Lucasa, a Electronic Arts jest w tym partnerem, gdyż jest właścicielem BioWare".

Dziś na stronie poświęconej grom video VG247.com ukazał się plan wydawniczy na 2011 rok dotyczący konsoli Xbox 360.Jak widać, wśród tytułów znalazła się także gra ze świata Gwiezdnych Wojen. Czyżby więc słowa Gibeau miały się potwierdzić? Na razie jest to niepewne, wszystko okaże się z czasem. Kto wie, może właściciele konsol doczekają się też konwersji na swoje maszyny.

Temat na forum.

UPDATE

A jednak ta wieść okazała się plotką. Sean Dahlberg, odpowiedzialny za kontakty z fanami na forum TOR oświadczył, że gra wyjdzie tylko na PC.

- Wiemy, że istnieje wiele systemów operacyjnych i platform, na których można grać, ale The Old Republic przeznaczona jest na komputery osobiste z systemem Windows. Dlaczego gra znalazła się na tej liście nie wiemy, ale nie powinno jej tam być.
KOMENTARZE (12)

Gry

Wieści ze świata gier Star Wars

2010-03-28 21:07:29 różne

Na początek warto zacząć od zapowiedzi kolejnej aplikacji z grą Star Wars na iPhone’a o jakiej napisało Kotaku. Gra pod tytułem „Star Wars Cantina” będzie symulatorem Kantyny z Mos Eisley, którą zobaczyliśmy w „Nowej nadziei”. Będzie to druga tego typu gra od THQ Wireless, pierwszą był symulator myśliwca „Trench Run”. W „Star Wars Cantina” wcielimy się w barmana najbardziej klimatycznej knajpy uniwersum. Zadaniem gracza będzie kelnerowanie, donoszenie potraw i napitku gościom, nawet tym najbardziej niesfornym i wymagającym, którzy sprawią nam wiele problemów. Nasze zadania będziemy mogli wykonywać przy akompaniamencie kapeli Modal Nodes. Aplikacja niebawem trafi do App Store, skąd będzie można ją ściągnąć po uiszczeniu stosownej opłaty.
Serwis CVG donosił na początku marca, że TT Games (holding w którego skład wchodzi studio Traveller's Tales) przedłużyło umowę licencyjną z LEGO. Jest to wynik świetnych wyników sprzedaży gier z serii LEGO, które do tej pory „rozeszły się” w ponad 50 milionach egzemplarzy. Dla fanów Star Wars ta informacja może być zwiastunem kolejnych części „LEGO Star Wars”. W końcu na ten rok została zapowiedziana trzecia część serii z podtytułem „The Clone Wars”. Ale wychodząc poza to co już wiemy, można by spekulować o czym może być kolejne „LEGO Star Wars”. Fancy Pants Productions stworzyli animację z klocków LEGO zatytułowaną „The Force Unleashed”. Filmik trwa niecałe 2 i pół minuty i prezentuje starcie Starkillera z Jedi. Być może stylizowane „LEGO Star Wars” stanie się kursem Traveller's Tales? Tematów, które czekają na adaptację grową jest przecież co nie miara.
A skoro już jesteśmy przy „LEGO Star Wars III: The Clone Wars”, to w „Insiderze” numer 116 na stronie dziesiątej poświęcono trochę miejsca tej grze. Wśród powielonych informacji, jakie poznaliśmy w zapowiedzi, znalazło się kilka nowinek. Są to między innymi:
 • nowe tryby walki pozwalające na pojedynek jeden na jednego,
 • możliwość tworzenia własnej bazy i pola bitwy
 • nowe umiejętności: ataki mieczem świetlnym na odległość, siekanie mieczem świetlnym na kawałki, nowy rodzaj skoku z użyciem miecza świetlnego.


  Temat na forum


  Na koniec temat bumerang-widmo czyli „Battlefront III”. Kanadyjski portal o grach komputerowych GameStop zamieścił w sklepie swojej witryny pozycję o tytule „Battlefront 3” na Playstation 2. Po kilku godzinach link do przedmioty ściągnięto „z anteny”. Taka sytuacja miała miejsce już drugi raz. Według zwolenników teorii spiskowych był to manewr czysto PRowski, który zagrał na uczuciach fanów serii „Battlefront” czekających na trzecią część. Temat „Battlefront III” powraca na łamy serwisów informacyjnych co jakiś czas. A może komuś z LucasArts zależy żeby rozmowy na temat gry nie milkły? Tak czy owak, „Battlefront III” staje się powoli gwiezdnowojennym „Duke Nukem Forever”...  KOMENTARZE (8)
 • Gry

  Ruszyła strona dla testerów The Old Republic

  2010-03-28 20:19:49 SWTOR.com

  W dniu dzisiejszym Sean Dahlberg odpowiedzialny w firmie BioWare za kontakt z fanami nadchodzącej gry The Old Republic potwierdził, że ruszyła strona dla testerów tejże gry. Oto jak wygląda:  Jeśli jesteście szczęśliwcami, którym udało się zarejestrować pomyślnie i zostaliście dopuszczeni do testowania gry, powinniście udać się pod ten adres.

  Jak na razie nie ma tam jeszcze serwerów, ale z czasem pojawią się najpierw dla małych grup, potem coraz większych.

  Z innych informacji należy wspomnieć, że na oficjalnej stronie gry ukazał się nowy dział prezentujący biografie postaci występujących w The Old Republic. Na razie zaprezentowani zostali Wielki Moff Kilran, zwany Rzeźnikiem Coruscant, Hutt Nemro z miasta Jiguuna oraz mistrzyni Jedi, Shatele Shan. Twórcy zapowiadają rozszerzenie owych biografii na innych bohaterów.

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (14)

  Gry

  The Old Republic - Kącik Developera #3

  2010-03-19 16:57:14 SWTOR.com

  Dzisiaj na stronie gry The Old Republic ukazał się kolejny odcinek "Kącika Developera", którym będzie można oglądać pokazy animacji, szkice koncepcyjne i inne materiały, które złożą się na kompletną grę.

  Pokazano w nim efekty błyskawic Inkwizytora Sithów oraz twarze kobiecych postaci, ozdobionych tatuażami, z różnymi rodzajami fryzur itp. Oto one:

  Przypominamy, że wszystkie newsy związane z TOR znajdziecie w naszej bazie danych.

  Temat na forum
  KOMENTARZE (17)

  Gry

  Kolejne plotki o ''Clone Wars MMO''

  2010-03-18 18:49:42 Gry-OnLine

  W grudniu zeszłego roku pojawiły się pierwsze plotki na temat gry MMO osadzonej w czasach wojen klonów. Wówczas mówiło się, że Sony Online Entertainment twórca „Star Wars: Galaxies” oraz e-karciankę „Star Wars: Galaxies TCG” zabiera się za produkcję zupełnie nowego MMO opartego na motywach serialu „Wojny Klonów”. Od tamtego czasu na temat tego „tajemniczego projektu” było cicho.

  Wczoraj serwis Gamervision, powołując się na swoje tajne źródła w Sony Online Entertainment, podał informację, że omawiana wyżej gra powstaje i ma się nazywać „Clone Wars Adventures”. Byłby to produkt MMO zaadresowany do młodszej publiczności – dzieci w wieku od 8 do 12 lat, głównie fanów serialu „The Clone Wars”. Na domiar dobrego, w „Clone Wars Adventures MMO” gralibyśmy za pomocą przeglądarki internetowej, a sama gra ma być oparta na silniku gry „Free Realms”. Premiera tego przeglądarkowego MMO Star Wars miałaby się odbyć jesienią tego roku. Kto wie, być może w nowej grze Sony Online Entertainment wykorzystane zostaną graficzne koncepcje postaci użyte przez rysowników serialu i serii komiksowej o tym samym tytule?

  Póki co nie ma żadnej oficjalnej zapowiedzi czy potwierdzenia ze strony Sony Online Entertainment lub LucasArts. Można jednak żywić nadzieję, na powstanie gry i alternatywy dla „The Old Republic”, która przyciągnie do naszej społeczności kolejnych fanów na stałe.
  KOMENTARZE (16)

  Gry

  Strona ''The Force Unleashed II'' znowu się zmienia UPDATE

  2010-03-17 19:14:23 LucasArts

  Kilka tygodni temu pisaliśmy o zachodzących zmianach na oficjalnej stronie gry „The Force Unleashed II”. Wówczas do poczciwie stojącego Starkillera dorobiono tło w postaci Rancora. Po paru dniach wszelkie zmiany znikły i grafika powitalna wróciła do swojego pierwotnego wyglądu. Dziś redaktorzy LucasArts.com ponownie rozpoczęli zmienianie szczegółów. Tym razem Starkiller dorobił się okowów z łańcuchami. Nie wiemy co jeszcze zostanie dodane oraz jak długo kajdany będą skuwać dłonie Starkillera. Warto zatem monitować stronę „The Force Unleashed II” regularnie.  Do tego również dziś, jak widać na grafice po prawej, założone zostało konto „The Force Unleashed II” na Facebooku. Owy profil spełnia póki co rolę bazy multimediów jakie do tej pory zostały zaprezentowane opinii publicznej. W profilu „The Force Unleashed II” znajdziecie zatem trailer gry, screeny ze zmian strony sprzed kilku tygodni oraz kilka nowych grafik. Poza tym zostając fanem „TFU2” na Facebooku można liczyć szybki dostęp wszelkich nowinek na temat gry podczas surfowania po popularnym serwisie społecznościowym.


  UPDATE (18.03.2010 18:40)

  Zgodnie z oczekiwaniami obserwatorów posunięć LucasArts na oficjalnej stronie „The Force Unleashed II” ponownie zmieniła się grafika powitalna. Do Starkillera dołączył majestatyczny Darth Vader.
  Temat na forum
  KOMENTARZE (22)

  Gry

  Kolejna planeta z The Old Republic

  2010-03-12 17:01:40 SWTOR.com

  Dziś na stronie gry The Old Republic ukazał się opis nowej planety - Belsavis.

  Wiedza Republiki o Belsavis wyprzedza czasy Wielkiej Wojny Nadprzestrzennej, lecz przez wieki nie była to istotna planeta. Zauważana jedynie ze względu na niezwykłą aktywność wulkanów, poza tym była niezbyt interesująca. Dodano ją na mapy, lecz tylko jako ciekawostkę znajdującą się na Zewnętrznych Rubieżach.

  50 lat temu, badając szczeliny, w których zachował się tropikalny klimat i opierające się w niezwykły sposób lodowym czapom planety, naukowcy Republiki odkryli starożytne, zbudowane jeszcze przez Rakatan, więzienie. Za polami energii i drzwiami z wytrzymałego metalu, trzymano najniebezpieczniejszych więźniów galaktyki. Próby zbadania i zabezpieczenia sieci podziemnych korytarzy i cel zostały powstrzymane przez niebezpieczną obcą rasę i niemal niepowstrzymane droidy.

  Zdając sobie sprawę z tego, iż kwestią czasu jest, kiedy więźniowie się uwolnią, Republika umieściła na planecie swoje siły i wybudowała nowe więzienie. Otrzymało ono nazwę "Grobowiec". Miano tam trzymać tych, na których nie można było wykonać wyroku śmierci z takich czy innych powodów.

  Gdy wybuchła Wielka Wojna z Imperium, "Grobowiec" zapełnił się. Byli tam Mandalorianie, wytwory alchemii Sithów, a nawet sami Lordowie. Kiedy po Imperium rozeszła się pogłoska o więzieniu, rozpoczęto jego poszukiwania. Mimo wysiłków Republiki, by zachować jego położenie w sekrecie, Sithowie rozpoczęli operację mającą na celu uwolnienie wszystkich swoich ludzi tam trzymanych.  Kiedy zjawili się żołnierze Imperium, powierzchnia Belsavis i sam "Grobowiec" stały się polem bitwy i chaosu. Sithowie nauczyli się, że uwolnienie lojalnych poddanych bez narażania się na gniew i szaleństwo współwięźniów nie będzie łatwe. Mimo tego, że Republika wyrusza na Belsavis, groźba, że tajemnicze zło uwolni się ze starożytnego więzienia, jest niezwykle realna...
  Przypominamy, że wszystkie newsy związane z TOR znajdziecie w naszej bazie danych.

  Temat na forum
  KOMENTARZE (40)

  Gry

  ''Star Wars: Galaxies'' największym rozczarowaniem ostatnich 10 lat

  2010-03-07 13:43:54 GameTrailers

  Serwis GameTrailers przygotował swój własny ranking 10 największych zawodów wśród gier ostatnich 10 lat. Nie chodzi tutaj o najsłabsze czy najgorsze gry dekady, ale o gry, które zawiodły graczy. Zamysł twórców nie zawsze idzie w parze z oczekiwaniami rynku i konsumentów. Lista GameTrailers ma na celu pokazać, które pozycje mogły stać się prawdziwymi hitami i przejść do historii jako trzon kanonu, a w rzeczywistości były zwykłymi średniakami. Wśród takich tytułów jak: „Sonic the Hedgehog”, „Doom 3”, „Fable”, „Metal Gear Solid 2”znalazł się „Star Wars: Galaxies” – i to w dodatku na pierwszym miejscu. „Star Wars: Galaxies” miał według GameTrailers niebywały potencjał, ale został on zmarnowany przez niedopatrzenia producenta i bugi. W poniższym filmiku redaktorzy GameTrailers tłumaczą, dlaczego poszczególne gry znalazły się w rankingu, wśród nich mogą znaleźć się także wasze ulubione tytuły.  Czy „Star Wars Galaxies” naprawdę jest aż takim rozczarowaniem by zająć niechlubne pierwsze miejsce w rankingu prestiżowego serwisu?


  Jeżeli już jesteśmy przy podsumowywaniu, to TheMichał z SWGames.pl zakończył swój autorski cyklu artykułów pod tytułem: Dziesięciolecie w grach Star Wars, o którego starcie pisaliśmy tutaj.  Teksty o kolejnych latach znajdziecie idąc za tropem poniższych linków:
 • Dziesięciolecie w grach Star Wars: lata 2003-2006
 • Dziesięciolecie w grach Star Wars: lata 2007-2009

  KOMENTARZE (15)
 • Gry

  Twórcy The Old Republic o Negocjatorze Jedi

  2010-03-05 16:53:27 SWTOR.com

  Joanna Berry, jedna ze scenarzystek gry The Old Republic, opowiedziała fanom o tworzeniu jednej z ostatnich klas - Negocjatora Jedi. Oddajmy jej głos:

  Moim ulubionym filmem zawsze będzie "Imperium Kontratakuje". Ale bardziej od bitwy o Hoth, którą śledziłam "przyklejona" do fotela kiedy pojawiły się AT-ATy, najbardziej charakterystycznym momentem był trening Luke'a pod okiem Yody na Dagobah.

  Przed tym, Moc była słowem, którym Obi-Wan i Darth Vader określali siłę, której dni już przeminęły. Ale na Dagobah widzimy Moc inaczej: nie jako prostą sztuczkę wpływającą na umysły szturmowców, ale coś większego. Moc spaja galaktykę. To coś, co w rękach mistrza może wyciągnąć X-Winga z bagna. A po scenie w jaskini, w której Luke stawia czoło swoim największym lękom, rozumiemy najważniejszą lekcję Jedi: nie każdy problem da się rozwiązać cięciem świetlnego miecza.

  Negocjator Jedi wie to najlepiej. Wytrenowany w sztuce używania Mocy, napędzany ciekawością i żądzą wiedzy wie, że przez Moc wszystkie rzeczy są połączone.

  Rozpoczynasz grę wśród ruin i lasów planety Tython. Wciąż czają się tam niebezpieczeństwa i tajemnice z minionych wieków. Ale sprawy Jedi nie ograniczają się tylko do jednego świata. Możesz się znaleźć na innych planetach, poszukując wiedzy, starych kultur i doskonalić używanie Mocy. Możesz planować wypady na wrogie bazy z pomocą wojsk Republiki, czekających na twoje przeczucia, a nawet prezentować Zakon obcym rasom, których pierwszym zapytaniem będzie: "Czym jest Jedi?"

  Z czasem, oprócz wiedzy i doświadczenia, zyskasz też reputację. Rada Jedi powierzy ci najniebezpieczniejsze i najdelikatniejsze misje. Wśród Sithów rozlegać się będą szepty o nowym, silnym wrogu. Może nawet uda ci się nauczać nowe pokolenia Jedi, tak samo jak twój nauczyciel nauczał ciebie.

  Ale Negocjator stąpa po cienkiej linii. Moc ma dwie strony. Aby naprawdę stać się mistrzem, musisz poznać obie: jasną i ciemną. A naturalna ciekawość może sprowadzić na Negocjatora kłopoty. Oprócz wielkiej mocy mogą pojawić się niebezpieczne myśli, na przykład: "Nie przejmuj się, że upadniesz w objęcia ciemnej strony. Jesteś tak potężny i sprytny, że możesz się oprzeć pokusom. A nawet jeśli odkryjesz jakiś artefakt czy tajemnicę, która może uczynić cię silniejszym, na pewno, z pomocą swojego wielkiego intelektu i zrozumienia Mocy będziesz wiedzieć, jakie jest najlepsze wyjście, prawda?"

  Kiedy rozważaliśmy tę postać, było kilka rzeczy, do których nawiązywaliśmy - mądrość i siła, jak Jedi radzi sobie z ciemną stroną czy w jaki sposób pracuje dla dobra Republiki. Ale głównym elementem historii Negocjatora jest tajemnica, inteligencja i odwaga do rozwiązywania problemów. Chcieliśmy aby przypominała Obi-Wana: kogoś kto zaczyna z niezwykłym zmysłem wewnętrznym i talentem, ale kto udoskonala je, uczy się o galaktyce i wybiera swoją ścieżkę.

  Dla mnie wyzwaniem, ale i zabawą, było zachowanie równowagi pomiędzy inteligencją i arogancją, co jest słuszne, a co pomoże wygrać wojnę z Imperium Sithów. Negocjator musi czasem zaakceptować "szarą" ścieżkę, mniej doskonały wybór. Musi podejmować decyzje, których nie może podjąć Republika aby ją zachować.

  Czy odważysz się zanurzyć i zgłębić tajemnice Mocy, stać się mistrzem zdolności, o których marzą Jedi? Może wyruszysz na poszukiwanie dawno zapomnianej wiedzy Zakonu? A może spojrzysz w przyszłość, potrząsając dłońmi ambasadorów i przywódców oraz walcząc ramię w ramię z najdzielniejszymi generałami Republiki?

  Może też zachowasz zdobytą wiedzę dla siebie, nagniesz innych do swej woli i bezlitośnie zniszczysz zagrożenie dla Republiki, wiedząc jaka może być kiedyś jego cena?

  To twój wybór, Negocjatorze.


  Przypominamy, że wszystkie newsy związane z TOR znajdziecie w naszej bazie danych.

  Temat na forum
  KOMENTARZE (9)

  Gry

  Artykuł o interfejsie gracza w ''The Old Republic''

  2010-03-04 22:00:36 SWTOR.net.pl

  Redaktorzy portalu tematycznego o „Star Wars: The Old Republic” SWTOR.net.pl opracowali wszystkie dostępne do tej pory informacje na temat interfejsu gry. Trzeba jednak zastrzec, że materiały dostępne w artykule mogą już być nieaktualne, gdyż pochodzą z jeszcze nieukończonego produktu. Z tekstu przy pomocy screenów i opisów ich poszczególnych elementów można dowiedzieć się jak w przybliżeniu będzie wyglądało i co zawierało GUI gracza. Są tam też przedstawione poszczególne zmiany graficznego interfejsu. Omawiany powyżej artykuł znajdziecie tutaj.  SWTOR.net.pl to jeden z wielu polskich portali poświęconych „The Old Republic”. Przeglądając go znajdziecie wiele przydatnych informacji na temat planet, klas postaci i frakcji. Na stronie znajduje się także zbiór wszelkich multimediów powiązanych z „The Old Republic” prezentowanych w internecie. Załoga SWTOR.net.pl ma też szeroką ofertę dla przyszłych gildii w postaci: konta www, skrzynki e-mailowej czy też forum.

  Ewolucja GUI gry SWTOR na SWTOR.net.pl

  KOMENTARZE (9)
  Loading..