TWÓJ KOKPIT
0

Gry

Pamiątka po "Star Wars Galaxies"

2011-12-22 14:24:31 SW Galaxies

Choć Star Wars Galaxies zakończyło działalność już tydzień temu, w internecie nie opadł jeszcze szum związany z tym wydarzeniem. Byłych graczy SWG (i nie tylko) z pewnością zainteresuje inicjatywa pod tytułem Star Wars Galaxies Memory Book. Jest to ponad 250-stronicowy plik pdf, umieszczony na oficjalnej stronie gry [update: oryginalny link już nie działa, Memory Book można jednak ściągnąć stąd]. Przedstawia on najważniejsze elementy świata i społeczności tego gwiezdnowojennego MMO wraz z krótkim opisem i licznymi grafikami. "Książka" porusza następujące zagadnienia:

 • kalendarium wydarzeń związanych z grą;
 • planety;
 • rasy;
 • profesje;
 • gra w przestrzeni kosmicznej;
 • statki;
 • domy i miasta;
 • historia Senatu Galaktycznego (specjalny komitet wyróżnionych graczy);
 • Star Wars Galaxies Trading Card Game;
 • tryb galaktycznej wojny domowej;
 • zakończenie rozgrywki.

  Na szczególną uwagę zasługuje ostatni dział, z którego można dowiedzieć się szczegółów na temat tego, w jaki sposób świętowano odejście Galaxies. Dla osób zainteresowanych statystyką warto przytoczyć informację, że spośród trzynastu aktywnych do końca gry serwerów na czterech zwyciężyło Imperium, a na pozostałych dziewięciu Rebelia.

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (12)
 • Gry

  Premiera "The Old Republic"

  2011-12-20 00:19:48

  Już dzisiaj, to jest 20 grudnia, na całym świecie nastąpi premiera długo oczekiwanej gry z gatunku MMORPG zatytułowanej "Star Wars: The Old Republic", w dwóch wersjach - zwykłej i kolekcjonerskiej, zawierającej m. in. soundtrack i figurkę Dartha Malgusa. Abonament w Polsce wynosi 59.99 zł/miesiąc, a dystrybutorem w naszym kraju jest firma Electronic Arts Polska.

  Zapraszamy do zapoznania się z recenzją gry napisaną przez naszego redakcyjnego kolegę, Lorda Barta. Znajduje się ona w tym miejscu.

  Dodatkowo ukazał się film, w którym twórcy opowiadają o tworzeniu gry, postaciach itp. :  Przypominamy, że wszystkie newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (40)

  Gry

  "Star Wars Galaxies" odeszło do przeszłości

  2011-12-19 21:03:12 SW Galaxies

  Zgodnie z planem 14 XII na każdym serwerze Star Wars Galaxies wyłoniono zwycięzców w trybie Galactic Civil War. Dzień później odbyło się jeszcze kilka bitew i innych wydarzeń, po czym serwery zostały zamknięte. Ostatnie chwile Galaxies przeszły niemal niezauważone, przesłonięte nadciągającą premierą The Old Republic, ale społeczność graczy pierwszego MMO w świecie Gwiezdnych Wojen odczuła tę stratę. W sieci pojawiły się liczne wspomnienia dotyczące gry oraz filmiki z ostatnich chwil różnych serwerów. Jeśli jesteście ciekawi, jak świętowano odejście SWG i jak wyglądały fajerwerki, możecie obejrzeć poniższy filmik, jeden z wielu tego rodzaju, jakie można znaleźć na stronie YouTube:  Strona gry została praktycznie zamknięta - znajduje się tam teraz tylko oświadczenie Tony'ego Tysona, napisane w imieniu developerów gry, w którym dziękuje on wszystkim graczom i przytacza własne wspomnienia związane z Galaxies. Można je przeczytać w tym miejscu.

  Pierwsze informacje o SWG pojawiły się w 2001 r. Gra była mocno wyczekiwana przez fanów i powszechnie mówiło się, że zapowiada się na hit. Pomimo to jej premiera była parokrotnie przekładana; anulowano również zapowiedziane wersje konsolowe, co doprowadziło wręcz do plotek o zarzuceniu projektu. 26 VI 2003 r. doszło w końcu do wyczekiwanej premiery. Pomimo borykania się z problemami technicznymi, Galaxies spotkało się z wielkim zainteresowaniem - w pierwszym tygodniu zarejestrowało się około 125 tysięcy użytkowników. Gra była w tym okresie znana z tego, że aby dokonać znaczących osiągnięć, trzeba się było mocno napracować - pierwszy Jedi pojawił się na serwerach dopiero w listopadzie, wtedy, kiedy polscy fani w końcu doczekali się swojej premiery gry. Niedługo potem jednak poziom trudności został zmniejszony, co według niektórych graczy znacznie zmniejszyło atrakcyjność rozgrywki.

  Gra doczekała się kilku dodatków, książki (wydane niedawno w Polsce Ruiny Dantooine), własnej gry karcianej, a nawet konwentów specjalnie dla graczy w Galaxies. Co ciekawe, plotki o zakończeniu działania SWG pojawiły się już w 2006 r. (w marcu i w kwietniu), a w związku z malejącym zainteresowaniem grą ponad dwa lata temu faktycznie zamknięto około połowę serwerów. Do ostatecznego końca gry musieliśmy jednak czekać właśnie do 15 XII bieżącego roku.

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (16)

  Gry

  W "Kinect Star Wars" będzie można tańczyć

  2011-12-19 19:53:50 TheForce.Net, Kotaku

  Informacja o tańcu pochodzi od ESRB, organizacji zajmującej się oceną zawartości gier i przydzielaniem im kategorii wiekowych. Kinect Star Wars otrzymał ocenę "Teen", oznaczającą, że gra jest odpowiednia dla osób w wieku od trzynastu lat. Wśród opublikowanego przez ESRB uzasadnienia oceny znalazł się taki oto fragment: W tanecznej mini-grze niektóre żeńskie postacie wykonują prowokujące ruchy (np. kręcenie biodrami/pośladkami) i noszą odkrywającą odzież (częściowo odsłonięty dekolt/pośladki). Ponadto ESRB argumentuje, że w grze pojawiają się łagodne przekleństwa i przywołuje brutalny tryb gry rankorem.

  Inną informacją, tym razem jednak opartą głównie na plotkach, jest możliwa data premiery Kinect Star Wars. Pierwotnie była ona ustalona na obecny miesiąc, lecz została przełożona na nieokreślony termin. Serwis Kotaku donosi, że w zapowiedzianym na luty programie telewizyjnym ma odbyć się promocja konsoli Xbox 360 z motywami gwiezdnowojennymi. Mówi się, że jej premiera ma odbyć się w okolicach kwietnia, a jako że gra Kinect Star Wars ma być sprzedawana w pakiecie z konsolą, również powinna trafić na sklepowe półki najpóźniej w tym terminie. Są to jednak doniesienia niepodparte żadnymi oficjalnymi informacjami.

  Temat na forum
  KOMENTARZE (3)

  Gry

  Ostatni "pojedynek klas" z The Old Republic

  2011-12-19 19:19:22 SWTOR.com

  W piątek na stronie "The Old Republic" ukazał się ostatni filmik z serii "Choose your side". Tym razem twórcy zastanawiają się, kto jest lepszy: wojownik Sithów czy przemytnik. Zapraszamy do obejrzenia:  Przypominamy, że wszystkie newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (2)

  Gry

  Jak będzie się zmieniać strój Inkwizytora Sithów

  2011-12-09 22:21:05 SWTOR.com

  W dzisiejszej aktualizacji na stronie gry "The Old Republic" zobaczyć można jak zmieniać się będzie strój Inkwizytora Sithów w zależności od klasy zaawansowanej. Oto materiał:  Przypominamy, że wszystkie newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (13)

  Gry

  Klan PLM zaprasza nowych członków

  2011-12-07 20:18:31 Klan PLM

  Battlefront II uchodzi wśród wielu fanów za znakomitą strzelankę nawet w trybie singleplayer, ale niejeden gracz woli rozgrywkę z żywym przeciwnikiem, a nie tylko sterowanymi przez komputer botami. Taką możliwość zapewniają m.in. klany, zrzeszające graczy i rozgrywające walki pomiędzy sobą. Jeden z takich klanów, PLM, postanowił zaprosić bastionowiczów do wstąpienia w swoje szeregi. Oto wiadomość od nich:

  PLM to działający od 2008 r. największy polski klan najpopularniejszej strzelanki w uniwersum "Gwiezdnych Wojen" - "Star Wars: Battlefront II". Gry, która zapewnia znakomitą zabawę dzięki możliwości prowadzenia przez Internet rozgrywki z użytkownikami praktycznie na całym świecie. Tam zaczęliśmy, właśnie w sieci. Większość z nas (około 90% członków klanu) to fani "Gwiezdnych Wojen". Niczego innego nie można się zresztą spodziewać. Tag klanowy to skrót od Polish Masters.

  Pod koniec czerwca 2011r. udało nam się kupić pierwszy dedykowany serwer dla w/w gry, a kilka dni później płatny hosting strony. Ostatnio wkroczyliśmy do świata "Minecrafta", tu również z dedykowanym serwerem. Każdy klan powinien posiadać serwer głosowy. Oczywiście my również taki mamy: TeamSpeak 3 i Mumble.

  Ta krótka wizytówka Cię zainteresowała? Jesteś zainteresowany klanem? Może odwiedzisz nas i zarejestrujesz się na naszej stronie? Jest ona w ciągłej edycji, ale na pewno w końcu ją skończymy, tzn. wszystkie szczegóły zostaną dopracowane. Powodem, dla którego prace te ciągle trwają, jest wiek członków klanu - od 10 lat do osób grubo po trzydziestce... Jedni mają szkołę, drudzy pracę. Większość zaś mieści się w przedziale 15-20 lat (okres matur i studiów). Jeśli naprawdę zainteresował Cię nasz klan to zapraszamy! Wejdź na stronę www.multi-plm.pl, zarejestruj się, napisz podanie na forum i ciesz się zabawą z Klanem PLM! Po prostu dołącz do nas! :)

  Zapraszamy również inne klany do fuzji z nami! Zrzeszamy naprawdę znakomitych graczy!


  Przypominamy, że na naszym forum także istnieje wątek zrzeszający graczy w Battlefronta II.
  KOMENTARZE (13)

  Gry

  Następny "pojedynek klas" z "The Old Republic"

  2011-12-02 22:31:07 SWTOR.com

  W dzisiejszym odcinku cyklu "Choose your side" twórcy "The Old Republic" rozmawiają i zastanawiają się, która klasa jest lepsza: agent Imperium czy negocjator Jedi. Zapraszamy do obejrzenia:  Przypominamy, że wszystkie newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (8)
  Loading..