TWÓJ KOKPIT
0

Gry

Co nowego w systemie Dziedzictwa?

2012-03-31 19:25:47 SWTOR.com

Jak już niedawno informowaliśmy, w nadchodzącym uaktualnieniu 1.2 do gry The Old Republic sporą rolę będzie odgrywał system Dziedzictwa. Wiemy już, że ma on polegać na tworzeniu specyficznych więzów pomiędzy naszymi bohaterami, a w ostatnim wpisie na blogu developera pojawiły się szczegóły odnośnie korzyści, jakie będzie można z tego czerpać.

Na dobrą sprawę system Dziedzictwa uaktywnia się po wybraniu przez gracza tzw. Legacy Name, co staje się możliwe po ukończeniu 1. rozdziału gry poprzez jedną z postaci. Od tej chwili wszystkie postaci danego gracza znajdujące się na tym samym serwerze stają się częścią Dziedzictwa, co umożliwi umieszczenie ich w specjalnym drzewku zależności, uwzględniającego więzy rodzinne (m.in. rodzeństwo, małżonkowie czy potomstwo - również adoptowane), ale nie tylko (mogą to być po prostu sojusznicy lub wrogowie). Wszystko zależy tu od decyzji gracza, co - jak mają nadzieję producenci - pomoże usprawnić aspekt RPG The Old Republic. Nie jest to jednak jedyna funkcja Dziedzictwa, ponieważ, tak jak w prawdziwym życiu, losy jednych członków rodziny (w tym przypadku ogólnie wszystkich postaci w naszym drzewku) będą wpływały na pozostałych, co ma skutkować licznymi bonusami.

Niektóre z nich ujawnią się po osiągnięciu przez nasze postacie określonych momentów w grze. Dla przykładu, po ukończeniu 2. rozdziału przez daną postać otrzyma ona swoją własną "emotkę" - określony dla pewnej klasy ruch, jak np. miotanie błyskawicami pomiędzy jedną ręką a drugą przez inkwizytora. Ta sama emotka staje się jednak dostępna również dla pozostałych postaci z naszego Dziedzictwa, niezależnie od ich klasy. Wzmocnione zostają również buffy naszych postaci - jeśli np. nasz inkwizytor ukończy 2. rozdział, buff każdej innej postaci będzie miał efekt nie tylko charakterystyczny dla jej własnej klasy, lecz zostanie powiększony również o efekty przynależne inkwizytorowi.Po przejściu 3. rozdziału dana postać przekazuje pozostałym swoją Heroic Ability. U inkwizytora jest to duszenie Mocą, u agenta Imperium bombardowanie orbitalne, a u przemytnika kopniak w newralgiczny punkt ciała (itd.) - tak więc Jedi znajdujący się w systemie Dziedzictwa będzie mógł się nauczyć np. umiejętności inkwizytora. Aby ograniczyć ilość obrońców pokoju szastających mocami ciemnej strony, twórcy gry postanowili zbalansować rozgrywkę, ograniczając użycie tych zdolności do chwil, kiedy nasza postać ma włączoną swoją umiejętność Heroic Moment i posiada u boku aktywnego towarzysza.

Inny bonus dotyczy właśnie towarzyszy. Jak wiadomo, dzielą się oni na kilka typów (uzdrowiciel, zasięgowy DPS itd.). Ukończenie wszystkich rozmów i questów towarzysza danego typu przyznaje określony pasywny bonus do statystyk, inny dla każdego typu towarzysza. Wydłuża to również okres trwania Heroic Moment i skraca odstępy pomiędzy użyciami tej umiejętności. Bonusy te przechodzą na wszystkie postaci z naszego drzewka Dziedzictwa, nawet jeśli nie ukończyły one jeszcze wszystkich questów bądź rozmów ze swoim towarzyszem tego samego typu.

Jedna z ciekawszych nowinek związana jest z rasami. Jeśli nasza postać danej rasy osiągnie poziom 50., rasa ta straci swoje pierwotne ograniczenia klasowe - tak więc przy tworzeniu kolejnej postaci będziemy mogli stworzyć np. rycerza Jedi z rasy Sithów, o ile wcześniej podnieśliśmy postać tego gatunku do najwyższego poziomu. Tego typu udogodnienia będzie można również kupić, choć ma to kosztować wiele kredytów.

To jedynie niektóre z możliwości systemu Dziedzictwa - ma on nam pozwolić również m.in. na zdobycie droida astromechanicznego do naszego statku czy też umożliwić spędzenie nocy na tańcach z naszymi towarzyszami. Ponadto twórcy zapowiadają, że w kolejnych uaktualnieniach mają się pojawiać kolejne elementy rozbudowujące system Dziedzictwa.

Temat na forum
KOMENTARZE (3)

Gry

Jeszcze jeden trailer "Kinect Star Wars"

2012-03-27 20:07:04 VG24/7, inne

Premiera gry już 3 IV, ale jeszcze przed nią ukazał się kolejny z licznych filmików promujących Kinect Star Wars. Tym razem przedstawia on stereotypowego fana Gwiezdnych Wojen, dla którego gra ta najwyraźniej jest spełnieniem marzeń. Cały klip można zobaczyć poniżej:Kolejna informacja powinna szczególnie zainteresować polskich fanów. Na stronie gram.pl trwa już przedsprzedaż Kinect Star Wars w polskiej wersji językowej - zarówno samej gry, jak również w zestawie z konsolą stylizowaną na wygląd C-3PO i R2-D2. Ceny podawane przez serwis to odpowiednio 199,90 zł (cena sugerowana) oraz 1699 zł.

Temat na forum
KOMENTARZE (11)

Gry

Twórcy "The Old Republic" opowiadają o systemie Dziedzictwa

2012-03-23 17:47:53 SWTOR.com

W dzisiejszej aktualizacji na stronie gry "The Old Republic" twórcy opowiadają o systemie Dziedzictwa (po angielsku Legacy).

Jak niektórzy gracze w TOR wiedzą, punkty te zdobywa się podczas walk albo rozmów z postaciami niezależnymi. Jest to fioletowy pasek pod żółtym paskiem doświadczenia. Kiedy osiągniemy 50 poziom doświadczenia na przykład Sithem, odblokujemy tą rasę dla Republiki i będzie mogła zostać żołnierzem lub Jedi. Wykorzystać też będzie można umiejętności przeznaczone dla innych klas, np. przemytnik będzie mógł dusić przeciwnika jeśli doprowadzimy do 50 poziomu Wojownika Sithów. Będzie można zdobyć też odpowiedni strój, przeznaczony specjalnie dla systemu Dziedzictwa.

Zapraszamy do obejrzenia filmu:Przypominamy, że wszystkie newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

Temat na forum.
KOMENTARZE (24)

Gry

"The Old Republic" - kolejne informacje o patchu 1.2

2012-03-17 18:45:31 Swtor.com

Jak zapewne pamiętacie, BioWare niedawno opublikowało informacje o nowym patchu do "The Old Republic". Rozgrywka w wersji 1.2 zostanie znacznie ulepszona - o wszystkich zmianach pisaliśmy w tym newsie, lecz przypomnijmy najważniejsze: pojawi się system zwany Legacy, który umożliwi nam tworzenie całych rodzin postaci; zadebiutują słynne w grach MMO zwierzaki; zmiany dotkną też interfejsu. Twórcy TOR-a w swoim ostatnim artykule potwierdzili, że patch ujrzy światło dzienne już niebawem i zdradzili także kilka nowych detali. Na statkach gracze będą mogli zainstalować własne skrzynki mailowe, a system Legacy będzie się wiązał w pewien sposób z towarzyszami, którzy otrzymają różne bonusy. W warzonie "Novare Coast" będziemy rywalizować o stanowiska służące do ostrzeliwania bazy przeciwnika.

W blogu developera Charles Boyd opisał natomiast szczegóły fabularne wiążące się z zadaniami w patchu - opis zawiera kilka spoilerów:

Traktat z Coruscant jest już jedynie mętnym wspomnieniem. Ognie wojny szaleją na nieskończonej liczbie światów, a bohaterowie, pochodzący zarówno z Republiki Galaktycznej, jak i z Imperium Sithów, odnieśli już niesamowite zwycięstwa i spowodowali znaczne straty w wojsku i rządach drugiej strony. Przywódcy Republiki obiecują podwoić wysiłki zbrojeniowe i przeprowadzają najbardziej agresywne kampanie, jakie widziano w ostatnich dziesięcioleciach. Mroczna Rada natomiast stara się podnieść po ostatnich stratach i zmusić przeciwnika do odwrotu w coraz bardziej śmiercionośny sposób. Obie strony potykają się, by przejąć kontrolę nad zasobami niezbędnymi do dalszego prowadzenia walk.

Cały ów chaos stwarza możliwość przebudzenia się dotąd nieznanych zagrożeń, które, korzystając z panującej anarchii, rozprzestrzeniają się na całą galaktykę i terroryzują wszystkie systemy gwiezdne. Obie strony będą musiały zdać się na swoich najodważniejszych, najmądrzejszych i najsprytniejszych herosów, by pokonali owe zbuntowane jednostki zanim przechylą szalę wojny na jedną lub drugą stronę.

Po pierwsze, zostaniecie wezwani na nękaną wojną Korellię, gdzie dołączycie do jej sił, by walczyć w nowej dzielnicy, zwanej Czarną Dziurą. Rafinerie znajdujące się w niej posiadają rzadkie i niestabilne paliwo do statków, zwane hipermaterią. Jest ono niezbędne nie tylko do wszelkich podróży kosmicznych, lecz także do operacji flot Republiki i Imperium. Skorumpowany korelliański radny przejął kontrolę nad całą dzielnicą, chcąc współpracować z obiema stronami i tym samym podwoić swoje zyski. Aby to osiągnąć, zatrudnia najzaciętszych najemników i najbardziej śmiercionośne szumowiny z półświatka, na jakich tylko go stać i zamyka swoje budynki, niewoląc jednocześnie pracowników rafinerii. Czy reżim nowego radnego przetrwa - to już zależy od Was.Kolejną sprawą jest flashpoint "Lost Island", w którym drużyna będzie podążać za szaleńcem odpowiedzialnym za ostatni wybuch zarazy rakghouli w systemie Kaon. Ten błyskotliwy i mściwy naukowiec stworzył zaawansowane szczepy śmiercionośnego wirusa, które mogą zagrozić każdej żywej istocie, a należące do niego laboratoria pełne są owoców jego eksperymentów. Co najgorsze, mężczyzna nie ma żadnych wyrzutów sumienia przeciwko rozprzestrzenieniu jego "odnowionej" plagi na planety bliskie i dalekie; możliwe jest, że całkowita zagłada to jego ostateczny cel. Oczywiście nawet jeśli graczom uda się powstrzymać plan szaleńca, możliwe jest, że kilka rakghouli wydostanie się na wolność i będą one siać terror pośród gwiazd...

Wreszcie, operacja "Explosive Assault" zabierze grupy elitarnych graczy na planetę Denovę, gdzie renomowana grupa najemników-obrońców połączyła się z weteranami sił Imperium i odebrała ten kluczowy świat zarówno z rąk Republiki, jak i państwa Sithów. Denova posiada ogromne zasoby rudy baradium, której używa się do tworzenia najpotężniejszych ładunków wybuchowych, jakie kiedykolwiek istniały. Mogły to dać owej nowej armii siłę do wyzwania każdej potęgi w galaktyce, lecz jej ostateczny cel jest równie tajemniczy, co jej motywy. Lecz jakaś nieznana siła może manipulować wszystkim odgórnie - siła, która jest mroczniejsza i straszliwsza, niż ktokolwiek może sobie wyobrazić.


Przypominamy, że wszystkie newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

Temat na forum.
KOMENTARZE (2)

Gry

Nowy zwiastun "Kinect Star Wars"

2012-03-13 13:54:54 MTV.com

Do premiery Kinect Star Wars 3 kwietnia coraz bliżej, a tymczasem w sieci pojawiają się kolejne reklamy i trailery. Jeden z takich filmików zaczął być niedawno emitowany w stacji MTV. Ukazuje on między innymi niebezpieczeństwa czyhające na pilotów ścigaczy, tańczącego Palpatine'a i jego świtę oraz walki kosmiczne. Cały zwiastun można obejrzeć poniżej.Temat na forum
KOMENTARZE (17)

Gry

Wieści o kolejnym patchu do "The Old Republic"

2012-03-06 02:14:22 różne

Na wczorajszym spotkaniu członków gildii "The Old Republic" z całego świata, które odbyło się w Austin w Teksasie, zaprezentowano trailer tego, co czeka nas w nadchodzącym na początku kwietnia patchu o numerze 1.2. I tak na przykład:

- Otrzymamy nowe zadania, zwane The Fall of Corellia (przeznaczone dla Imperium) i Corellia Rising (dla Republiki). Będziemy tam walczyć o utrzymanie czegoś zwanego "Czarną Dziurą" (Black Hole) - nie wiadomo, czym ona będzie.

- Pojawi się nowy Flaspoint zatytułowany Lost Island. Będzie to kontynuacja Kaon Under Siege.

- Kolejne zadanie, tzw. Operacja, będzie nosić tytuł Explosive Conflict i umieszczone zostanie na planecie Denova, gdzie walczą ze sobą Republika i Imperium.

- W trybie PvP będzie można porównywać swoje wyniki z wynikami innych graczy.

- W tzw. Warzones będzie można m. in. "wyrzucić" "bezczynnych" graczy. Przy okazji ujawniono nazwę jednej z nich: Novare Coast.

- W systemie Legacy będzie można stworzyć drzewo genealogiczne; postacie z niego zyskają nowe umiejętności (np. Sith będzie mógł używać miotacza płomieni). Nie przewidziano na razie nowych ras, jedynie istniejące (np. Chiss będzie mógł zostać przemytnikiem). Dodatkowo odblokujemy różne emotki.

- Co do banków gildii będzie 5 zakładek, każda będzie miała 90 miejsc na przedmioty; za 5 milionów kredytów można będzie dokupić szósty; przedmioty będzie można "wyciągać" z banku co tydzień; koszt ponownego rozdysponowania umiejętności oraz naprawy sprzętu również będziemy mogli pokryć używając banku. Maksymalna ilość kredytów w nim wynosić ma 999,999,999,999,999.

- Będzie można wyłączyć niektóre ustawienia kamery i zmieniać wygląd interfejsu.

- Dostaniemy również swoje własne zwierzaki.

Pozostaje zatem czekać na nieco bardziej szczegółowe informacje, później na samo wprowadzenie patcha, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia wspomnianego filmiku, w którym pojawiają się także inne niż podane wyżej informacje.Przypominamy, że wszystkie newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

Temat na forum.
KOMENTARZE (13)

Gry

Kolejny gameplay z "Kinect Star Wars"

2012-03-05 17:38:45 YouTube

Do sieci wyciekł nowy filmik z rozgrywki w Kinect Star Wars. Jest on co prawda dość surowo zmontowany, ale pokazuje system sterowania w kilku trybach gry. Dowiadujemy się z niego również, że w Galactic Dance Off można będzie tańczyć ze szturmowcami... i że w odległej galaktyce też istnieje coś na wzór Y.M.C.A.To nie koniec nowin, ponieważ stosunkowo niedawno kolejny filmik zaprezentował szczegóły wyglądu konsoli, którą można będzie kupić wraz z grą. Nie tylko będzie ona inspirowana wyglądem R2-D2, ale też będzie wydawała charakterystyczne dla niego dźwięki, a po wysunięciu napędu na płytę ukaże się na nim znany z Nowej nadziei cytat Help me Obi-Wan Kenobi. You're my only hope.Temat na forum
KOMENTARZE (9)
Loading..