TWÓJ KOKPIT
0

Gry

"The Old Republic" przechodzi na system free-to-play

2012-07-31 22:45:15 SWTOR.com

To, co niektórzy podejrzewali od jakiegoś czasu, w jesieni stanie się faktem. Gra "The Old Republic" przejdzie na system free-to-play (czyli darmowy). Oczywiście będzie można też opłacać abonament jak dotychczas. Jak powiedział Matthew Bromberg z BioWare Austin: Gracze chcą elastyczności i wyboru. Opcja abonamentowa stała się dużą przeszkodą dla tych wszystkich, którzy chcieli być częścią uniwersum TOR-a.

Co do ograniczeń są one następujące:

- Przy tworzeniu postaci nie będzie można wybrać rasy i kilku innych opcji jak w przypadku pełnej wersji

- Gracze z darmowym dostępem będą ograniczeni tym jak wiele Flashpointów, misji kosmicznych i Warzones będą mogli wykonać przez tydzień

- Tylko gracze opłacający abonament będą mogli ukończyć Operacje

- Niektóre opcje podróży nie będą dostępne

- Mogą występować kolejki przy logowaniu dla graczy z darmowym dostępem

- Nie będzie można wystawić 50 przedmiotów na aukcję jak w przypadku subskrybentów.

Niektóre opcje będzie można odblokować przy pomocy tzw. Cartel Coins. Subskrybenci również dostaną owe "monety" w prezencie, dzięki czemu będą mogli kupować unikalne przedmioty, jak np. kowakiańską małpojaszczurkę, tron medytacyjny Sithów czy zaginiony hełm Dartha Nihilusa.Dodatkowo pojawiły się informacje odnośnie jednej Operacji, jednej Warzone i misji kosmicznych.

I. Operacja Terror from Beyond:

Walcz z nieznanymi do tej pory niebezpieczeństwami na kontrolowanej przez Gree planecie Asation, aby powstrzymać dojście do władzy Przerażających Mistrzów!

II. Warzone Ancient Hypergate:

Walcz o przejęcie nowej planety o nazwie Asation w nowej lokacji do gry PvP, która zaprezentuje nową mechanikę gry.

III. Misje kosmiczne

Nowe misje dostępne będą po osiągnięciu 50 poziomu doświadczenia.

Pojawiło się również głosowanie na nagrodę dla aktywnych subskrybentów. Będą to: holoreplika rancora, specjalna kapsuła z karbonitem oraz zabawny Jawa, który uwielbia przyjęcia i okazuje to przy każdej okazji. Głosować można na facebookowej stronie gry.Przypominamy, że wszystkie newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

Temat na forum.
KOMENTARZE (20)

Gry

"The Old Republic" nominowane do nagród Game Developers Center

2012-07-30 08:40:07 GDCOnline

Podczas konferencji Game Developers Center Online ogłoszono nominacje do nagród tejże organizacji wśród gier MMO. Wyniki ogłoszone zostaną 10 października w Austin. Wśród nominacji znalazła się także gra "Star Wars: The Old Republic". Oto pełna lista gier i kategorii:

I. Najlepszy projekt gier online: (ta kategoria prezentuje najlepszą mechanikę gry, projekty questów itp.)

- Glitch (firmy Tiny Speck)

- Realm of the Mad God (Wild Shadow Studios/Kabam/Spry Fox)

- Star Wars: The Old Republic (BioWare Austin)

- Dragonvale (Blackflip Studios)

- Woodland Heroes (Row Sham Bow)

II. Najlepsze efekty wizualne: (m. in. animacje postaci, wygląd interfejsu, tworzenie w 2D i 3D itp.)

- Tera (Bluehole Studio/En Masse)

- Empires&Allies (Zynga LA)

- Star Wars: The Old Republic (BioWare Austin)

- Age of Empires Online (Robot Entertainment&Gas Powered Games)

- Glitch (Tiny Speck)

III. Najlepsze relacje z graczami: (największa i najlepsza liczba odpowiedzi projektantów oraz osób odpowiedzialnych za owe relacje z serwisów, forów itp.)

- World of Warcraft (Blizzard Entertainment)

- League of Legends (Riot Games)

- Solitaire Blitz (PopCap/EA)

- World of Tanks (Wargaming.net Belarus)

- Diamond Dash (Wooga)

IV. Najlepsza technologia online: (kodowanie, grafika, sztuczna inteligencja itp.)

- Diablo III (Blizzard Entertainment)

- Star Wars: The Old Republic (BioWare Austin)

- Indiana Jones Adventure World (Zynga Boston)

- Tera (Bluehole Studio/En Masse)

- The Sims Social (Playfish)

V. Najlepsza gra dla portali społecznościowych: (chodzi o gry na Facebooka czy MySpace)

- CastleVille (Zynga Dallas)

- Rage of Bahamut (Cygames/Mobage)

- Draw Something (OMGPOP/Zynga)

- Empires&Allies (Zynga LA)

- The Sims Social (Playfish)

VI. Najlepsza oprawa audio:

- Star Wars: The Old Republic (BioWare Austin)

- Tribes: Ascend (Hi-Rez Studios)

- Marvel: Avengers Alliance (Playdom/Disney)

- Diablo III (Blizzard Entertainment)

- Indiana Jones Adventure World (Zynga Boston)

VII. Najlepsza nowość na rynku gier MMO (łącznie z grami typu Free to Play i na portale społecznościowe)

- CastleVille (Zynga Dallas)

- Star Wars: The Old Republic (BioWare Austin)

- DragonVale (Backflip Studios)

- Draw Something (OMGPOP/Zynga)

- Rage Of Bahamut (Cygames/Mobage)

VIII. Najlepsza rozwijająca się gra (kategoria, do której zalicza się wychodzące do nich patche, nowe zadania, rozmowy na forach itp. w ciągu roku do maja 2012 r.)

- League of Legends (Riot Games)

- Rift (Trion Worlds)

- CityVille (Zynga)

- World of WarCraft (Blizzard Entertainment)

- EVE Online (CCP Games)

IX. Innowacje w grach online:

- Journey (thatgamecompany)

- Realm of the Mad God (Wild Shadow Studios/Kabam w/Spry Fox)

- Star Wars: The Old Republic (BioWare Austin)

- DayZ Mod for ArmA II (Dean Hall/Bohemia Interactive)

- Idle Worship (Idle Games)

Przypominamy, że wszystkie newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

Temat na forum.
KOMENTARZE (7)

Gry

Zapowiedź nowego towarzysza w "The Old Republic"

2012-07-17 06:00:19 SWTOR.com

Oficjalna strona gry "The Old Republic" zaprezentowała zwiastun, w którym przedstawia postać nowego towarzysza dla gracza - droida-zabójcy, HK-51.

Pogrzebana pod lodową powierzchnią Belsavis spoczywa armia najbardziej zabójczych i wzbudzających trwogę maszyn. Wydawało się, że została zniszczona kiedy imperialny krążownik został strącony z nieba, jednak niedawno została odkryta przez Mrocznych Lordów, renegatów. Zarówno Republika jak i Imperium próbują zdobyć dla siebie ową groźną broń. Ten kto jest na tyle odważny, żeby zapuścić się w głąb wraku, zdobędzie potężnego nowego towarzysza.Przypominamy, że wszystkie newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

Temat na forum.


KOMENTARZE (14)

Gry

Gry "Star Wars" taniej na Steamie

2012-07-16 21:01:32 Steam

Do 23 lipca na platformie Steam kolekcję kilkunastu gwiezdnowojennych tytułów będzie można kupić dwa razy taniej, czyli za około 50€, a każdą grę z pakietu objęto na ten czas 40-procentową zniżką. Jeszcze bardziej atrakcyjna oferta dotyczy Knights of the Old Republic - do godzin rannych 18 lipca można kupić tę grę za jedną czwartą normalnej ceny. Zainteresowanych zakupem którychś z tych pozycji w formie elektronicznej odsyłamy na Steama.
KOMENTARZE (10)

Gry

Wywiad z Dominikiem Robilliardem

2012-07-11 17:55:58 Forbes

Dominic Robilliard, creative director tworzonej obecnie gry Star Wars 1313, udzielił niedawno krótkiego wywiadu dla strony Forbes.com, w którym opowiedział o współpracy LucasArts z innymi działami Lucasfilmu, inspiracjach przy tworzeniu gry i, oczywiście, o nietypowo dojrzałym podejściu jak na gwiezdnowojenne produkcje. Cały wywiad możecie przeczytać poniżej:

P: Gwiezdne Wojny od dziesięcioleci trzymały się z dala od dorosłych tematów – dlaczego teraz nadszedł odpowiedni czas na obranie nowego kierunku dla tej marki?
O: Myślę, że ta dojrzała część świata jest tak zniewalająca dlatego, że zawsze wiedzieliśmy o niej czającej się gdzieś w tle. Od kiedy obejrzałem oryginalne Gwiezdne Wojny i tą kultową scenę w kantynie, pragnąłem zobaczyć więcej tego tajemniczego, przestępczego kontekstu, reprezentowanego przez takie postacie jak Han Solo i Jabba. Co ważne, to nie tylko fajny pomysł na umiejscowienie gry, ale też odpowiednie środowisko dla przeżyć gracza, które staramy się stworzyć. Dużą częścią naszej motywacji do rozgrywki jest wytworzenie u gracza ekscytującego uczucia zagrożenia, ciśnienia i napięcia, co w rzeczywistości oznacza, że potrzebujemy bardziej przyziemnego bohatera, bardziej intuicyjnej mechaniki i, co może najważniejsze, słabości, do których możemy się odnieść. Do tej części wszechświata doprowadziły nas właśnie słabości i więcej ludzkich cech zamiast bardziej boskich Jedi, których LucasArts wykorzystywał w przeszłości.

P: Dzięki jakim środkom ujrzymy tę część Gwiezdnych Wojen, której nie widzieliśmy wcześniej?
O: Zobaczycie postacie motywowane i mierzące się z sytuacjami bardziej dorosłymi z tematycznego punktu widzenia. Mówimy o stworzeniu świata malowanego odcieniami szarości zamiast bardziej oczywistych czerni i bieli oraz dobra i zła pojawiających się w filmach. Spora część tego klimatu wywodzi się od postaci borykających się ze sprawami, które łatwiej odnieść do nas i do świata, w którym żyjemy. Przestępczość jest bardzo dobrą odskocznią do pokazania tych mroczniejszych problemów. Uniwersum Gwiezdnych Wojen zawsze było powiązane z naszym światem, bo stwarza znajome, choć inne wrażenie, i to jest ponura strona tego równania.

P: Jak zmienił się proces produkcji dzięki integracji Lucasfilmu?
O: To naprawdę produktywne i twórcze doświadczenie. Nigdy nie zdecydowaliśmy się zmieniać sposobu, w jaki coś było robione, dla samej zmiany lub dla wymuszenia integracji tam, gdzie nie pasowało to do gry. Próbowaliśmy po prostu odnaleźć zdroworozsądkowe odpowiedzi na pytania dotyczące produkcji, które zadawała ta gra. Przy takim podejściu proces połączenia sił z innymi gałęziami Lucasfilmu po prostu wyszedł od grupy utalentowanych artystów, pracujących razem i chcących zrobić coś fajnego.
Niesamowicie było patrzeć, jak ten głęboki, powszechny respekt rósł, kiedy każda grupa przyglądała się, jak inne wykonują swoją robotę. Goście z ILM są mocno zafascynowani renderowaniem w czasie rzeczywistym (30 klatek na sekundę, a nie potencjalne godziny renderowania jednej klatki) i ludzie z LucasArts uwielbiali wgłębiać się w proces tworzenia fotorealistycznych postaci i środowisk, tak więc możemy znacznie zwiększyć wierność naszych renderów. Wiedza o tym, jak daleko możesz się posunąć przy grafice i filmikach zupełnie zmienia tworzone przez ciebie poziomy, budowane przez ciebie środowiska i interaktywne elementy, wśród których możesz umiejscowić gracza. Z perspektywy rozgrywki jest to zupełnie wyzwalające.

P: Co ze świata gier zainspirowało cię przy tym tytule? Co powiesz o filmach?
O: Jestem wielkim fanem Naughty Dog, zarówno ich gier, jak również ich podejścia. Ich ochota do dzielenia się i rozmawiania o swoich metodach również jest inspirująca. Wpływy i inspiracje przy tym, co robisz są naprawde ważne, bo to one są kluczem do twojej autentyczności jako twórcy – o ile wykorzystujesz te inspiracje do tworzenia czegoś nowego i świeżego. Jestem też sporym fanem serii Assassin's Creed i klasycznych przygodówek, takich jak Shadow of the Colossus i Ico. Jeśli chodzi o filmy, jesteśmy oczywiście fanami Nolana, którego filmy o Batmanie i Incepcja są wspaniałymi przykładami tego, że największe hity kasowe też mogą być inteligentne. Zdolność do tworzenia filmów, które mają taką głębię, spójność, zapierającą dech w piersiach akcję i uzyskują tak ogromny, powszechny aplauz jest niesamowitym darem. Lubimy też coś mroczniejszego. Gdy chodzi o ciekawych bohaterów, ich relacje i śmiałą strukturę, wymieniamy filmy takie jak Dzień próby, Ludzkie dzieci i tego typu rzeczy. Prawo ulicy i Rodzina Soprano również są dobrymi inspiracjami z telewizji.

Temat na forum.
KOMENTARZE (2)

Gry

Kolejny gameplay z "Battlefronta III"

2012-07-04 19:55:27 YouTube

Dość niedawno mieliśmy okazję pokazać nieco niepublikowanych wcześniej materiałów z Battlefronta III, czyli ostatecznie skasowanej produkcji studia Free Radical. Tym razem na powierzchnię wypłynął gameplay, na którego obejrzenie potrzeba całej godziny, i choć pochodzi on z bardzo wczesnej wersji gry, powinien być niezłą gratką dla entuzjastów niedoszłego sequela BF II. Ujrzymy tam między innymi znaną z Elite Squadron Desolation Station, wnętrza Gwiazdy Śmierci, Kashyyyk i fragment kampanii fabularnej z Miasta w Chmurach. Nie zabrakło również walk kosmicznych, opartych na mechanizmie nieco różniącym się od tego z Battlefronta II, jak również gry bohaterami takimi, jak choćby Boba Fett. Zapraszamy do obejrzenia filmu poniżej:


KOMENTARZE (21)
Loading..