TWÓJ KOKPIT
0

Gry

Zapowiedź nowej Operacji w "The Old Republic"

2012-08-31 16:28:23 SWTOR.com

"Terror from Beyond" jest nową Operacją, która zabiera graczy na planetę Asation, w Enklawie Gree. To bagnisty świat, który został zasiedlony przez Gree tysiące lat temu. Nie jest to ich rodzinna planeta, ale znajduje się tam niezwykła technologia, zaadaptowana przez kastę rzemieślników. Kluczowym wytworem tej technologii jest brama mogąca przesyłać materię z całej galaktyki. Sithowie znani jako Przerażający Mistrzowie zasiali chaos na Asation aktywując ją, dzięki czemu na planetę przedostały się budzące grozę potwory. Zadaniem graczy jest jest pokonanie ich, zamknięcie bramy i zniszczenie agentów Mistrzów.

Prawdziwym wyzwaniem będzie układanka, dzięki której będzie można pokonać głównego bossa. Polega ona na naprawie wielkiego komputera Gree z jego wnętrza. Zaangażowani mają w nią być wszyscy gracze w grupie. Na Asation mamy też spotkać pewnego "znajomego". Twórcy nie mówią, kto to będzie, jednak dają podpowiedź: osoba ta nie będzie specjalnie zadowolona z tego, że nas widzi.

Ostatnie spotkanie postawi nas twarzą w twarz ze stworem nie z tego świata. Jest to najbardziej ciekawy wizualnie osobnik, jakiego stworzyli twórcy gry."Terror from Beyond" ma się pojawić w przyszłym miesiącu wraz z nowym patchem o numerze 1.4.

Kompletną zapowiedź przeczytacie w tym miejscu.Przypominamy, że wszystkie newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

Temat na forum.
KOMENTARZE (18)

Gry

"Star Wars 1313" tylko dla pojedynczego gracza

2012-08-29 23:30:26 Gram.pl

Na niedawno zakończonym konwencie Celebration VI pojawił się panel z twórcami gry Star Wars 1313, na którym dowiedzieliśmy się garstki nowych informacji na temat tej produkcji. Przede wszystkim rozczarowani będą ci, którzy chcieli zagrać w nią w trybie multiplayer - w 1313 takiej możliwości nie będzie. Nadal nie uściślono, na jakie platformy trafi gra, wiadomo jednak, że na pewno nie pojawi się wersja na konsole przenośne. Być może najważniejszą informacją jest jednak to, że w swoim czasie produkcja ta doczeka się swoich DLC, czyli rozszerzeń możliwych do ściągnięcia z internetu. Na bardziej precyzyjne wiadomości na ten temat trzeba będzie na razie poczekać.

Temat na forum.
KOMENTARZE (25)

Gry

"First Assault" - nowa gra LucasArts?

2012-08-29 17:24:14 Fusible

Pamiętacie, jak przy okazji jednego z wywiadów dotyczących Star Wars 1313 wspomniano o innej grze, będącej równoległym projektem LucasArts? Całkiem możliwe, że właśnie dowiedzieliśmy się o niej czegoś nowego, gdyż internetowe media donoszą, że Lucasfilm zarejestrował kilka domen i patentów dotyczących nazwy Star Wars: First Assault. Na dobrą sprawę ciężko wywnioskować, czy chodzi tu o film, serial czy inny projekt multimedialny, wpisy patentowe obejmują jednak m.in. gry komputerowe i wideo. Warto pamiętać, że w podobny sposób dowiedziano się o istnieniu 1313 czy choćby Detours (który to projekt ostatecznie okazał się serialem).
KOMENTARZE (22)

Gry

Celebration VI: Clone Wars Adventures

2012-08-26 09:11:11 TheForce.net

Jeden z wczorajszych paneli Celebration VI był poświęcony "Clone Wars Adventures" - grze sieciowej skierowanej do młodszej części fanów. Początek prezentacji dotyczył głównie sukcesów, jakie odniósł produkt - zarejestrowanych w niej jest 10 mln. osób, ma 584 etapy i wydano w niej 1136 różnych przedmiotów. Ważne dla twórców gry jest tworzenie jej tak, by nawiązywała do właśnie wyświetlanych odcinków "The Clone Wars". Tak było w przypadku gry "Battle of Umbara" (z okazji premiery aktu o tejże planecie), podczas której po raz pierwszy w grze pojawiły się pojazdy, czy niedawno wydanej "Skimrish on Carlac", gdzie gracze mogą potykać się z Mandalorianami.Czego zatem mogą się spodziewać gracze w przyszłości? Przede wszystkim będzie to rozszerzenie istniejących minigier - "Republic Defendera" i nowe karty w "Card Assault". Domki graczy będą miały teraz ogródki i oczywiście zobaczymy nowe meble, zwierzaki, a także mikstury. Nowością będzie wprowadzenie PvP - gracze będą mogli się potykać na tzw. Battle Arenas. Będą też mogli należeć do czterech nowych klas: Light Side, Dark Side, Trooper i Mercenary, choć niektóre z nich nie będą dostępne dla graczy bez subskrypcji. Klasy będą się rozwijać w miarę postępu gry, a nowymi umiejętnościami będą: błyskawica Mocy i leczenie Mocą. Twórcy czekają na decyzję z Lucasfilmu, czy będą mogli pokazać inne umiejętności. Do grudnia ma się pokazać pięć nowych lokacji.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (12)

Gry

Celebration VI: "Descend into Underworld" - dokument o "SW: 1313"

2012-08-24 05:24:59 Gamespot

Twórcy „Star Wars 1313” właśnie zaprezentowali nam pierwszy z serii internetowych dokumentów, które mają przybliżyć świat gry. „Descend into Underworld” - jak sama nazwa wskazuje - opowiada o koncepcji tworzenia podziemnego świata, jakim jest Poziom 1313.

Jak opowiadają twórcy, 1313 to mroczny, zimny świat, gdzie nigdy nie dochodzi światło słoneczne. Co ciekawe, autorzy nie mówią o poziomie jako o dzielnicy Coruscant, lecz jako o odrębnym mieście, które - jak pisaliśmy wcześniej - jest zbudowane i na powierzchni, i na „suficie” budynków znajdujących się powyżej, dzięki czemu ma się klaustrofobiczne wrażenia. Droga do 1313 ma być niczym zejście do dantejskiego piekła, a samo miejsce to jedna wielka „zła dzielnica”. Ważne są też słowa dotyczące postaci: nie będą one czarno-białe, jak to ma miejsce w filmach, lecz ich moralność będzie raczej w szarych kolorach. Zapraszamy do oglądania.I jeszcze kilka ciekawostek z panelu poświęconego tej grze, który miał miejsce na Celebration VI. Po pierwsze, zwiastun, który widzieliśmy to nie jest cinematic tylko zwiastun zrobiony na podstawie gry (gameplay). Nad grą pracowali nie tylko ludzie z LucasArts, ale też pracownicy Industrial Light & Magic oraz Skywalker Sound. Wcześniej zdarzały się wspólne projekty, ale ten jest zdecydowanie inny. Wiele narzędzi, które normalnie wykorzystywane są do pracy nad filmami zostało przerobionych tak, by można było stworzyć grę. Owszem wymaga to pewnych zmian w podejściu, bo graficy z ILM są przystosowani do pracy nad ujęciami, które często mają opisane np. za pomocą storyboardów. Tu te ujęcia są bardziej dynamiczne, kamera może się ruszać, co nastręcza pewne trudności. Wszystko musi być zrobione w animacji czasu rzeczywistego, dlatego choć wykorzystywano istniejące narzędzia komputerowe, musiano je zmodyfikować, a nawet napisać nowe. Nawet dla ludzi z ILM to było spore wyzwanie. Efekt który widzieliśmy pochodzi z wersji gry skierowanej na platformę PC, w związku z czym mamy pewność, że gracze na wszystkich dostępnych platformach otrzymają równie dobry graficznie produkt.

Jednym z podstawowych założeń gry jest właśnie to, by ludzie nie wiedzieli w którym miejscu kończy się filmik a zaczyna gra. To przejście ma być tak płynne, że aż niezauważalne. Dlatego właśnie mamy tak mocną współpracę między firmami Lucasa. Zresztą takie doświadczenie kinowe jest jednym z trzech głównych filarów gry. I nie chodzi tylko o to, by to wyglądało jak film, ale też o to, by nawiązywało mocno do filmów sagi (choćby przez pojazdy czy tła). Dwa pozostałe filary gry to przede wszystkim łowcy nagród i półświatek oraz przetrwanie w 1313. Półświatek to coś co istnieje w sadze od początku, to kantyna, to pałac Jabby, to miejsca gdzie nie ma dobra i zła, każdy jest kimś po środku. I o to chodzi w 1313, by nie było walki dobra i zła, Jedi i Sithów, Imperium i Rebellii. To wszystko jest zmarginalizowane, liczą się odcienie szarości, bardziej dorosły odcień Gwiezdnych Wojen. No a by gra była ciekawa, to my jako gracz musimy przetrwać na poziomie 1313. Coruscant składa się obecnie z 5000 poziomów, 1313 jest liczony od jądra planety. Kiedyś był powierzchnią planety, ale to wszystko zostało zabudowane, choć nie zapomniane.

Zapraszamy do dyskusji na forum.

Zachęcamy do śledzenia naszej relacji z Celebration VI, zarówno na stronie w formie newsów jak i na naszym profilu na facebooku w formie fotorelacji.
KOMENTARZE (9)

Gry

Kolejne concept arty do "Star Wars 1313"

2012-08-20 18:48:05 Eurogamer

Dzięki serwisowi Eurogamer.net w sieci ukazało się kilka kolejnych ilustracji koncepcyjnych związanych z grą Star Wars 1313, utrzymanych w podobnym stylu, co te zaprezentowane na początku sierpnia. Wszystkie obrazki można obejrzeć w wysokiej jakości na tej stronie, a oto nowe ilustracje:

Temat na forum.
KOMENTARZE (21)

Gry

Przyszłość "The Old Republic"

2012-08-17 12:51:53 SWTOR.com

Jak już wspominaliśmy kilkukrotnie, BioWare zapowiada nową zawartość w "The Old Republic". Przypomnijmy krótko: będą nowe Operacje, m. in. Terror from Beyond, nowe misje kosmiczne, planeta o nazwie Makeb a także Catharowie jako grywalna rasa. Dziś na stronie oficjalnej ukazał się filmik przedstawiający krótko to, co się pojawi.Z nowości natomiast warto wspomnieć, że od kilku dni dostępny jest tzw. "event", czyli wydarzenie, w którym można otrzymać nagrody za wypełnienie specjalnych misji. Nazywa się on "The Grand Acquisitions Race" i dostępny jest zarówno dla graczy Republiki jak i Imperium.

Przez krótki czas Konglomeracja Chevinów oferuje wielkie bogactwa tym, którzy przyniosą rzadkie i unikalne przedmioty. Znajdujące się w różnych częściach galaktyki rzeczy muszą zostać dostarczone zanim Chevinowie wrócą na swoją macierzystą planetę w Zewnętrznych Rubieżach! Należy jednak uważać, gdyż kilka osób z rządów Republiki i Imperium podejrzewa, iż za misją Chevinów kryje się coś mrocznego i tajemniczego...Przypominamy, że wszystkie newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

Temat na forum.
KOMENTARZE (8)

Gry

Zaskakujący wygląd dolnych poziomów Coruscant

2012-08-15 13:43:52 LucasArts.com

Od czasu swojego debiutu w sieci, oficjalna strona Star Wars 1313 w końcu doczekała się swojej pierwszej aktualizacji. Znajdziemy tam przede wszystkim opublikowany niedawno trailer, kilka screenów oraz pokazane już wcześniej concept arty, ale także nową ilustrację koncepcyjną autorstwa Ryana Churcha, pracującego wcześniej między innymi przy produkcji nowej trylogii. Warto w niej zwrócić uwagę chociażby na "wieżowce", zwieszające się ze sklepienia niczym stalaktyty. Co prawda na razie nie wiadomo, czy pomysł ten zostanie wykorzystany w gotowej grze, lecz wskazówką mogą być podobne konstrukcje ukazane w zwiastunie. Oto cały obrazek:Temat na forum.
KOMENTARZE (29)

Gry

Pierwszy trailer "Star Wars 1313"

2012-08-14 17:31:32 YouTube

W końcu ukazał się pierwszy trailer gry Star Wars 1313, oparty na elementach rozgrywki. Niektóre z zawartych w nim scen widzieliśmy już wcześniej, pojawiły się tu jednak również materiały ujawnione dopiero teraz, w tym panorama tytułowego poziomu 1313. Kolejne wiadomości dotyczące nowej produkcji LucasArts powinny pojawić się już wkrótce w związku z panelem poświęconym grze na nadchodzącym konwencie Celebration VI, tymczasem zaś zapraszamy do obejrzenia zwiastuna poniżej.Temat na forum.
KOMENTARZE (27)

Gry

"The Sith Lords Restored Content Mod" ukończony

2012-08-05 19:00:50

Słowem wstępu: The Sith Lords Restored Content Mod to fanowski projekt, przywracający do gry Knights of the Old Republic II elementy wycięte w procesie produkcji w celu sprostania naglącym terminom. Jego pierwsza odsłona ukazała się jesienią 2009 r. i od tamtego czasu doczekała się kilku poprawek, a kilka dni temu mod został udostępniony w swojej ostatecznej wersji, 1.8., dodającej ostatnie elementy i poprawiającej wykryte błędy.

Jednym z koordynatorów projektu, skupiającego osoby z kilku państw, jest Polak Zbigniew Staniewicz, znany jako zbyl2. Wywiad przeprowadzony z nim z okazji premiery moda można przeczytać na stronie PC Gamer, zaś chętnych do ściągnięcia programu zapraszamy tutaj. Imponująca lista elementów przywróconych przez TSLRCM widnieje w tym miejscu.

Ta sama grupa fanów pracuje też nad innym modem, M4-78EP, dodającym do gry usuniętą przez twórców planetę droidów. Choć TSLRCM przywraca do KotOR-a II wszystkie zdatne do odrestaurowania elementy, oryginalnego materiału dotyczącego M4-78 pozostało tak niewiele, że jest to w dużej mierze praca zespołu fanów, co, jak twierdzi ekipa, mija się z koncepcją "przywracania" materiału. Z tego względu jest to materiał na oddzielny mod, który ma być jednak kompatybilny z modem Restored Content.

Temat na forum.
KOMENTARZE (25)

Gry

Nowe concept arty do "Star Wars 1313"

2012-08-03 22:27:05 CVG

Od pewnego czasu w sieci było dość cicho o Star Wars 1313, w końcu jednak doczekaliśmy się kolejnych ciekawych materiałów z gry. Tym razem są to ilustracje koncepcyjne, prezentujące, a jakże, dolne poziomy Coruscant. Obrazy nie tylko są utrzymane w odpowiednio mrocznym tonie, ale też zawierają konkretne i trudne do przegapienia wskazówki odnośnie "doroślejszego" charakteru tej produkcji. Wszystkie nowe ilustracje możecie obejrzeć poniżej:


Pojawił się również wywiad z Michaelem Koperwasem (nadzorca prac nad grafiką komputerową), Kimem Librerim (odpowiedzialny w ILM-ie za efekty wizualne) oraz Dave'em Smithem (główny artysta projektu Star Wars 1313). Opowiadają oni między innymi o wyglądzie prac nad graficznym aspektem gry, swoich inspiracjach oraz współpracy w ekipie.Temat na forum.
KOMENTARZE (30)
Loading..