TWÓJ KOKPIT
0

Gry

Kto jeszcze chce "Battlefronta III"?

2012-09-14 16:09:56 Connor Heggie

Wśród gier, które nigdy nie powstały, Battlefront III cieszy się chyba jedną z najliczniejszych grup zwolenników. W styczniu tego roku na facebooku powstała strona-apel do LucasArts, której założyciele liczą na zwrócenie uwagi na potrzebę powstania kontynuacji gier z tej serii gwiezdnowojennych strzelanek. Fani nie poprzestają na samym okazywaniu swojego zainteresowania BF III, ale też umieszczają na stronie swoją listę życzeń na temat usprawnień rozgrywki czy nowych jednostek, które chętnie ujrzeliby w skończonej grze. Jeżeli chcecie dołączyć do kampanii, możecie to zrobić klikając "lubię to" na tej stronie. Na ten moment akcja zebrała ponad 8000 zwolenników, ale cel jest niebagatelny - 7,5 miliona fanów, co miałoby przyciągnąć do grupy uwagę LucasArts. Czy uda się choćby zbliżyć do tego celu? Po części zależy to od was.
KOMENTARZE (30)

Gry

"The Old Republic" - kolejne zmiany w patchu 1.4

2012-09-07 21:33:35 Swtor.com

Opcja darmowego grania w "The Old Republic" coraz bliżej, lecz to nie jedyne zmiany, jakie czekają na graczy. Prócz nowej operacji i grywalnych Catharów czekają nas jeszcze zmiany umiejętności, a co za tym idzie - w sposobie walki, która jest esencją TOR-a. Kilka dni temu jeden z pracowników BioWare, Austin Peckenpaugh, podzielił się na oficjalnej stronie informacjami na ten temat. Ponieważ wiadomości o konkretnych umiejętnościach jest bardzo dużo, zainteresowanych zapraszamy pod ten link. Poniżej skrótowe informacje o tym, czego należy się spodziewać w najbliższej przyszłości:
  • Choć nie ma tego na oficjalnej stronie gry, inne serwisy zapowiedziały, że gracze dostaną nowe paski szybkiego uruchamiania na umiejętności.

  • Celem twórców jest zbalansowanie walki - tak więc część zmian będzie negatywna z punktu widzenia graczy. Umiejętności typu Electro Dart, Cryo Grenade, Electrocute i Force Stun - które oszałamiały na chwilę przeciwnika - będą miały teraz mniejszy zasięg, zmieniony z 30 metrów do 10.

  • Umiejętności odpychania przeciwników - na przykład Overload i Force Wave - zbyt często w PvP trafiały nie w tego, kogo trzeba. Dlatego teraz zupełnie je zmieniono - będą odrzucać przeciwników na odległość 15 metrów, ale tylko tych, którzy znajdą się w kącie 120 stopni od przodu postaci gracza.

  • Specjalizacje Mercenary i Commando będą miały od 18 poziomu umiejętność, która pozwoli im na przerywanie ataków przeciwnika.

  • Nowe umiejętności leczenia pojawią się dla klas uzdrowicieli.

  • Twórcy wzięli też pod uwagę prośby dotyczące klas z umiejętnościami skradania się - będą one bardziej efektywne podczas walk PvP. Zmniejszy się czas aktywacji i koszt użycia różnych zdolności właśnie z tym związanych.Inną wiadomością jest wynik głosowania na nagrodę dla aktywnych graczy - jest to Imprezowy Jawa, który wygrał z holorepliką rancora i kapsułą do zamrażania w karbonicie. "Zwierzak" będzie dostępny dla osób, które miały aktywne konto od 1 sierpnia i będą je miały do czasu ogłoszenia opcji gry za darmo.Przypominamy, że wszystkie newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (11)

Gry

Kolejny wywiad o "Star Wars 1313"

2012-09-05 16:45:18 StarWars.com

Na YouTubie ukazał się kolejny wywiad z Dominikiem Robilliardem, creative directorem Star Wars 1313. Wywiad porusza często podchwytywany temat współpracy różnych wydziałów LucasFilmu przy tej produkcji oraz problem tworzeniem gry o tak wyjątkowym charakterze, co wiąże się z dużymi oczekiwaniami fanów. Wideo możecie zobaczyć poniżej:Temat na forum.
KOMENTARZE (8)

Gry

Zadbaj o wioskę Ewoków

2012-09-02 14:17:05 StarWars.com

Na konwencie Celebration VI wspomniano o nowej grze, która ma się pojawić na stronie StarWars.com. Przyjrzyjmy się bliżej Ewok Village, grze, w której wcielamy się w wodza wioski Ewoków.

Rozgrywka jest niezwykle prosta, a pomaga się w niej odnaleźć krótki tutorial. Naszym celem jest zadbać o to, aby osada się rozrastała i przyciągała coraz więcej mieszkańców. Trzeba przy tym zadbać, aby nasze Ewoki były szczęśliwe i nie uciekały z wioski, co uwidocznia procentowy wskaźnik ich zadowolenia oraz uśrednione paski podstawowych potrzeb - jedzenia, odpoczynku i zabawy. Co ciekawe, pomimo tego, że interesują nas głównie "globalne" wskaźniki, każdy z naszych poddanych ma swoje własne paski potrzeb, a nawet imię i profesję, choć te dwie ostatnie cechy są jedynie ciekawostką i nie mają wpływu na grę (poza tym, że bębniarz od czasu do czasu zagra nam jakąś ludową melodię, tancerka zatańczy itp.).

Do realizowania potrzeb służą odpowiednie chatki, takie jak kuchnia czy sypialnia. Wraz z osiąganiem konkretnych celów (np. przyciągnięcie do wioski 15 mieszkańców) zwiększa się nasz poziom, co z kolei pozwala na budowanie coraz ciekawszych budynków i innych konstrukcji. Tworzymy je oczywiście na drzewach, na których trzeba wznosić drewniane platformy łączone drabinkami, mostami czy linami. W prymitywnej kulturze Ewoków jedynym interesującym nas surowcem jest drewno, potrzebne do stworzenia każdej konstrukcji, a choć nasi poddani sami zatroszczą się o gromadzenie tego materiału, musimy stawiać szopy, które zwiększają limit drewna.

Na tym zasady rozgrywki właściwie się zamykają, warto jednak pamiętać o tym, że jeżeli dotrzemy do odpowiedniego poziomu, będziemy mogli kazać Ewokom wznosić "cuda", czyli wielkie mosty i schody, zwiększające powierzchnię naszej wioski. Za szczególne osiągnięcia (nie muszą być specjalnie imponujące - wystarczy np. wznieść po jednym małym budynku każdego rodzaju) możemy zdobyć odpowiednie trofea.

Krótko mówiąc, zabawa w Ewok Village jest prosta, lecz zapewnia rozrywkę na pewien czas. Chętnych do zapoznania się z tą grą zapraszamy na oficjalną, gdzie można zagrać w wersję beta.
KOMENTARZE (10)

Gry

"The Old Republic" najdroższą grą w historii branży

2012-09-01 14:08:59 Gizmodo

The Old Republic pobiło już jeden rekord, jako gra dysponująca największą ilością nagranych linii dialogowych (jest ich około 200 tysięcy). Gra doczekała się nawet swojego wpisu w księdze rekordów Guinessa. Wiadomo jednak, że taki zabieg drogo kosztował - i to na tyle, że The Old Republic można dziś nazwać najdroższą produkcją w historii gier wideo. Ranking przedstawiony na stronie Gizmodo wykazuje, że TOR kosztował od 150 do 200 milionów dolarów. A oto cała pierwsza dziesiątka:

1. The Old Republic: 150-200 mln $

2. GTA IV: 100 mln $

3. Gran Turismo 5: 80 mln $

4. Shenmue: 70 mln $

5. Too Human: ponad 60 mln $

6. Metal Gear Solid 4: 60 mln $

7. Halo 3: 55 mln $

8. APB: 50 mln $

9. La Noire: 50 mln $

10. Final Fantasy XII: 45 mln $

Temat na forum.
KOMENTARZE (16)
Loading..