TWÓJ KOKPIT
0

Gry

TOR: Afera ze związkami... partnerskimi

2013-01-25 19:34:31 polygamia.pl

Niedawno zapowiedziano pierwszy dodatek do „The Old Republic” Rise of the Hutt Cartel, a wraz z nim zostanie wprowadzona możliwość romansów homoseksualnych. Jak łatwo się domyśleć, sprawa budzi pewne kontrowersje i robi się o niej głośno.

Romanse i związki bohaterów tej samej płci nie są w grach niczym nowym. Firma Bioware wprowadzała podobne rozwiązanie w innych swoich produktach, jednak nie zdecydowano się na nie w „The Old Republic”. Wkrótce po premierze wywołało to pewne dyskusje, zarówno zwolenników tego rozwiązania, jak i przeciwników. Bioware uciął wszelkie dyskusje obiecując, że kiedyś wprowadzi taką opcję (zarówno dotyczącą towarzyszy gracza jak i bohaterów niezależnych). No i wygląda, że dotrzyma słowa, ale od razu pojawiają się pewne kontrowersje. Po pierwsze obecnie cała gra przeszła na tryb free-2-play, natomiast sam dodatek będzie płatny. Nie będzie można grać za darmo. Po drugie romanse osób tej samej płci zostaną ograniczone tylko do nowej planety Makeb (tam się będzie dziać akcja dodatku). Oczywiście takie rozwiązanie nie mogło przejść bez echa. Cześć społeczności internetowej i prasy zaczęła szeroko komentować to rozwiązanie, zarzucając mu, że spycha homoseksualistów do getta bądź nabijać się, że gra przeszła na tryb pay-2-gay. Makeb stała się planetą gejów i lesbijek. Fakt faktem, że obecne rozwiązanie tworzy zamkniętą enklawę, ale trzeba też zrozumieć Bioware. Każde inne rozwiązanie wymaga ogromnego nakładu pracy, nie tylko zmian w samym kodzie, ale także nagrania na nowo wielu kwestii mówionych. Zwłaszcza gdybyśmy chcieli dodać romanse z wszystkimi towarzyszami, których obecnie jest koło 40. Na razie można romansować w sumie z 20 towarzyszami (po 10 dla mężczyzn i kobiet). Tu trzeba pamiętać, że TOR jest póki, co największym przedsięwzięciem jeśli chodzi o ilość nagranych dialogów. Cała gra jest mówiona. Jeff Hickman, producent wykonawczy TORa przepraszał ostatnio, że dodawanie homoseksualnych romansów trwa tak długo, ale faktycznie jest z tym mnóstwo roboty. Twierdzi też, że obecne rozwiązanie jest przejściowe, choć na kompletne przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać. Nie wiadomo do kiedy.

Obecne rozwiązanie nie podoba się także bardziej konserwatywnym środowiskom, które nie chcą by do gry dodawano takie wątki. Niektórzy krzyczą nawet, że to zrujnuje grę i ludzie odejdą. Jest jeszcze inna grupa fanów, którzy twierdzą, że te wątki nie są najważniejsze i o wiele bardziej byliby zadowoleni z naprawy błędów TORa czy sprawieniu, by po zakończonej rozgrywce nie było nudno, niż dodawania tego typu bajerów. Pomijając fakt, że samo rozwiązanie może i jest kulawe, to chyba największy problem zrobił tu PR Bioware. Może zamiast zapowiadać, należałoby to wrzucić i dopiero wtedy się tym pochwalić, tak niestety wokół nowego dodatku narosło sporo emocji. Szkoda by było, gdyby one go w całości przyćmiły.

Przypominamy, że dotychczasowe newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych. Niezdecydowanych zachęcamy do gry i do dołączenia do naszych gildii: Glory of the Empire oraz Glory of the Republic.

Temat o TORze na forum. Natomiast o problemach z seksualnością w sadze można porozmawiać tutaj.
KOMENTARZE (25)

Gry

"The Force Unleashed II" za dychę

2013-01-25 14:10:25 Media Markt

Jeżeli zastanawiacie się nad kupnem The Force Unleashed II, być może zainteresuje Was oferta Media Marktu, gdzie do 31 stycznia trwa promocja na część asortymentu. Wśród przecenionych produktów jest jedna gra Star Wars, a konkretnie właśnie TFU II, którą przez ten czas będzie można kupić za 9,99 zł. Niestety, promocja dotyczy tylko gry na platformę PC.

Temat na forum.
KOMENTARZE (31)

Gry

Trailer dodatku "Rise of the Hutt Cartel"

2013-01-23 18:03:58 SWtor.com

Jak pisaliśmy w tym newsie, wiosną tego roku pojawi się pierwszy oficjalny dodatek do gry "The Old Republic", zatytułowany "Rise of the Hutt Cartel". Dziś pokazał się jego zwiastun:Dodatkowo oprócz zapowiadanego 55. poziomu doświadczenia gracze, którzy zakupią dodatek, otrzymają prezenty: nowego zwierzaka zwanego Makrin Creeper, hologram przedstawiający huttyjskiego naukowca, doktora Oggurobba a także nowy tytuł: Postrach Huttów (Scourge of the Hutts).Przypominamy, że dotychczasowe newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

Temat na forum.
KOMENTARZE (10)

Gry

"Star Wars 1313" na PS3?

2013-01-17 17:16:30 Sony GermanyNiemiecki wydział Sony kilka godzin temu umieścił na swoim facebookowym profilu obszerną galerię screenów i konceptów do gry Star Wars 1313. Tym razem jednak to nie one znalazły się w centrum uwagi (wszystkie obrazki były już wcześniej publikowane), ale podpis, jaki towarzyszył galerii, a mianowicie "Star Wars 1313 erscheint 2013 für PlayStation 3".

Ta drobna informacja wywołała burzę komentarzy, jako że wcześniej nie ujawniano żadnych oficjalnych danych na temat docelowych platform (poza wzmiankami, że wersja gry użyta do demonstracji korzystała z nowoczesnych komputerów). Dziwiło szczególnie to, że w tym roku ma zadebiutować nowa odsłona PlayStation, a 1313 wygląda na grę nadającą się idealnie do konsoli nowej generacji, dlaczego więc nie miałaby się ukazać od razu na PS4?

Dyskusje zostały ucięte przez Sony, które wycofało kontrowersyjną informację ze swojego profilu, podając, że platformy docelowe nie są na razie znane. Wytłumaczono przy tym, iż galeria została umieszczona jako podkreślenie tego, że pracownicy Sony sami są podekscytowani grą i liczą na jej ukazanie się na PlayStation. Pozostaje kwestia tego, skąd w takim razie wziął się pomysł umieszczenia w opisie informacji o PS3...

Nie zdementowana została za to wieść o premierze w roku 2013, co dotychczas było informacją powszechnie powtarzaną, lecz niepotwierdzoną przez żadne oficjalne źródła. Jak widać, niemiecki wydział Sony również nie jest w pełni wiarygodnym dostarczycielem informacji, jest to już jednak pewna wskazówka.

Temat na forum.
KOMENTARZE (12)

Gry

Zapowiedź nowej misji w "The Old Republic"

2013-01-16 13:33:27 SWTOR.com

Niedługo w grze "The Old Republic" pojawi się kolejne wyzwanie dla graczy, którzy osiągnęli 50. poziom doświadczenia. Nazywało się ono będzie "Return of the Gree" i rozgrywać się ma na planecie Ilum. Dostępne będzie zarówno dla Republiki jak Imperium.

Tajemniczy, starożytny statek Gree, "Szary Secans" pojawił się nad Zachodnią Granią na Ilum. Ci, którzy znajdą w sobie dość odwagi, będą mieli szansę pomóc Gree i zmierzyć się z tajemniczym wrogiem czającym się wewnątrz maszyny.

Po przejściu owej misji gracze otrzymają nowy sprzęt, w tym broń i zbroje. Wydarzenie, w przeciwieństwie do innych, nie będzie jednorazowe, lecz ma trwać cały rok. Dodatkowo będą mogli wziąć w nim udział gracze systemu Free-To-Play (nie ponosząc przy tym żadnych kosztów).

Z innych ciekawostek: pojawi się system Reputacji - będzie można zdobywać ją wypełniając misje dla sprzymierzeńców Republiki lub Imperium, np. Vossów. Rangi będą następujące: "Nieznajomy", "Przybysz", "Przyjaciel", "Bohater", "Czempion", "Legenda". Dodatkowo odblokowane poziomy Reputacji będą dostępne dla wszystkich członków "rodziny" gracza (Legacy).

Wszystko to otrzymamy w patchu o numerze 1.7Przypominamy, że dotychczasowe newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

Temat na forum.
KOMENTARZE (7)
Loading..