TWÓJ KOKPIT
0

Gry

"The Old Republic" - kolejne zmiany

2013-10-18 21:38:17 Swtor.com

W "The Old Republic" nadchodzi kilka nowych aktualizacji, z których na pewno największą będzie "Galactic Starfighter", darmowy cyfrowy dodatek, do którego wczesny dostęp subskrybenci otrzymają już 3 grudnia w aktualizacji 2.5. Dodatkowo, Bruce Maclean na oficjalnej stronie gry podzielił się kilkoma nowymi informacjami. 29 października ujrzy światło dzienne aktualizacja 2.4.2., która prócz zwyczajowych napraw drobnych bugów wprowadzi pierwszy sezon rankingowego PvP, a także listy najlepszych w PvP.Wiele osób narzekało, że nie może nazwać swojej postaci tak, jak chce, a wiele zajętych imion noszą bohaterowie, którzy nie są używani. Dlatego ekipa TOR-a postanowiła rozwiązać ten problem i 12 listopada rozpocznie się proces zmiany imion. Nie będzie to dotyczyć subskrybentów, ale gracze z nieaktywnym kontem mogą powitać swoje postaci z nowym mianem. Nie ma jeszcze większych detali, ale strona podaje, że oflagowanych do zmiany zostanie 36% bohaterów i będą to ci poniżej 10 poziomu, stworzeni zazwyczaj we wczesnych dniach gry. Ci z poziomem 30 lub wyższym na pewno zostaną przy starym imieniu.

Właśnie 12 listopada zacznie się kolejny Tydzień Łowców Nagród i będzie się odbywał co miesiąc. Tajemniczy okręt rasy Gree powróci zaś w grudniu. Od 27 listopada do 2 grudnia, z okazji Święta Dziękczynienia, twórcy gry chcą podziękować za wsparcie graczy, dlatego w tych dniach będzie można zdobyć podwójne punkty doświadczenia. W wyżej wspomnianej aktualizacji 2.5 ukaże się również nowy Warzone, zatytułowany "Makeb Mesa Arena". Swtor.com podało też dość szczegółową listę zmian w obrębie różnych klas, warto zauważyć, że przemianowano nazwy kilku umiejętności.

Przypominamy, że dotychczasowe newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

Temat na forum.
KOMENTARZE (7)

Gry

Dlaczego upadł LucasArts

2013-10-14 10:22:43 Kotaku

W kwietniu tego roku publicznie ogłoszono, że studio gier wideo LucasArts, zostaje zamknięte. Wtedy fakt zamknięcia LucasArts wiązano przede wszystkim z faktem, że Lucasfilm, czyli większa firma, w skład której wchodził LucasArts, zostało wykupione przez Disneya. Niedawno portal Kotaku opublikował artykuł, z którego wynika, że sytuacja wcale nie była jednoznaczna, to znaczy w momencie wykupienia los LucasArst jeszcze nie był całkowicie przesądzony. Według niektórych źródeł disneyowskie negocjacje z Electronic Arts zakładały, że studio LucasArts pozostałoby w całości i kontynuowało prace nad 1313 i First Assault. Poważne problemy studia zaczęły się jednak znacznie wcześniej. W całości po angielsku artykuł dostępny jest w tym miejscu, a poniżej postaramy się w skrócie opowiedzieć co spowodowało zamknięcie LucasArst.

Mówiąc naprawdę krótko było to: zbyt dużo dobry pomysłów, które zostały anulowane...oraz George Lucas. Według analizy Jasona Schreiera, firma „była sparaliżowana przez dysfunkcję, apatię i bark decyzji ze strony kierownictwa”.Dobrym przykładem niemożności LucasArtsu była gra 1313: prace nad nią rozpoczęły się w 2009 roku, wtedy miała nazywać się Underworld i miała być mocno powiązana z serialem telewizyjnym o tym samym tytule. Podczas projektowania, gra miała należeć do wielu rożnych gatunków: zaczęto od otwartego świata z elementami RPG, potem przestawiono się na strzelankę w stylu Gears of War, potem skupiono się na grze akcji w stylu Uncharted. Praktycznie jedynym wspólnym elementem różnych wersji projektu było Coruscant. Na polecenie George'a Lucasa głównym bohaterem gry miał być anonimowy łowca nagród. Problem był taki, że podobnie jak w innych oddziałach Lucasfilm, George Lucas przychodził na krótko do LucasArts, zmieniał radykalnie treść produkowanych przez niego projektów, a potem odchodził do kolejnych projektów. Tak robił przy "The Clone Wars" i tam udawało mu się to robić dość skutecznie. Jednak tutaj każda zmiana scenariusza, a na polecenie Lucasa było ich sporo, powodowało poważne opóźnienia całego projektu. Zaledwie osiem tygodni przed E3 Lucas oznajmił, że głównym bohaterem gry ma być Boba Fett.Podobne problemy deweloperskie pojawiały się przy pracach nad pozostałymi projektami: George Lucas chciał, żeby Star Wars: First Assault było konkurencją Call of Duty, jednak wielokrotnie zmieniano styl gry, oraz erę, w której się dzieje: z czasów po Powrocie Jedi, po Wojny Klonów, żeby wreszcie stać się kontynuacją Battlefronta. Były projekty tylko napoczęte, jak kolejna gra z otwartym światem, gra związana z Indianą Jonesem. LucasArts Singapore miało zajmować się remasterowaniem klasycznych gier LucasArtsu, jak Day of the Tentacle. Były projekty gier na platformy mobilne, na Facebooka, był nawet projekt własnej sieci dystrybucji online. To co istotne, to, że część z tych gier była już podobna bliska ukończenia. Gry były po testach i praktycznie gotowe do wysłania do sprzedaży. A mimo to nie ujrzały światła dziennego.

Kotaku - How LucasArts Fell Apart

KOMENTARZE (16)

Gry

"Galactic Starfighter" - nowy dodatek do "The Old Republic"

2013-10-09 12:05:45 Swtor.com

W „The Old Republic” czeka nas już wkrótce sporo zmian, a konkretnie drugi cyfrowy dodatek pod tytułem ”Galactic Starfighter”. Początkowo zapowiadany jako tak zwany „Super Secret Space Project“, ma on dodać wcześniej niedostępne opcje i tryby walki w kosmosie. Znajdą się w nim między innymi nowe statki i opcje ich modyfikowania (na przykład malowanie kadłuba) oraz wiele sfer bitewnych i gra PvP z dwunastoma graczami po każdej stronie.

Dodatek jest darmowy i subskrybenci będą mieli wcześniejszy dostęp do niego 3 grudnia, a gracze o statusie preferowanym (tzn. byli subskrybenci lub ci, którzy kupili coś ze sklepu online) 14 stycznia. Ogólna premiera nastąpi natomiast 4 lutego. Gracze biorący udział we wczesnym dostępie otrzymają szereg przedmiotów i innych bonusów: ci, którzy będą mieli wykupiony abonament 1 listopada (przed tym dniem lub w nim), dostaną kanonierkę i farbę do niej. Jeśli konto będzie nadal ważne w chwili rozpoczęcia wczesnego dostępu, dodatkowo dojdą do tego: kolejne farby, dwa kostiumy pilota oraz tytuły “Test Pilot” i “First Galactic Starfighter”. Subskrybenci ponadto będą zdobywać więcej doświadczenia. Gracze ze statusem preferowanym otrzymają dwa kostiumy pilota i tytuł „Test Pilot”. Na poniższym zwiastunie można się przekonać co nas czeka w nowym dodatku.Przypominamy, że dotychczasowe newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

Temat na forum.
KOMENTARZE (9)
Loading..