TWÓJ KOKPIT
0

Gry

Nowa gra w uniwersum Star Wars

2013-11-28 20:37:55 CD-Action

Niedawno pisaliśmy, że nie powstaną nowe gry związana z nadchodzącymi epizodami, ale również, że niekoniecznie musi to oznaczać brak gier spod znaku Gwiezdnych Wojen. Wygląda na to, że mieliśmy rację.

Okazuje się, że kolejna gra powstaje prawdopodobnie w studiu Electronic Arts Canada, dotychczas odpowiedzialnym za next-genowe (current-genowe?) wersje FIFY.
Do wniosków takich można dojść analizując ogłoszenia jakie zamieściło studio na Twitterze. Poszukiwane są osoby na stanowiska "głównego projektanta walki" oraz reżysera animacji.
Z podanych informacji wynikało, że osoby te będą pracować przy projekcie na platformy next-genowe, grze z otwartym światem w uniwersum wykreowanym przez George'a Lucasa. W obecnej chwili z ogłoszeń zniknęły informacje mówiące o otwartym świecie i Gwiezdnych Wojnach. Bardzo prawdopodobne wydaje się być, że gra powstaje we współpracy ze studiem Visceral Games, które niedawno również poszukiwało nowych osób do prac nad projektem w realiach science-fiction. Scenariusz taki jest uzasadniony również ze względów praktycznych, kanadyjski oddział Elektroników to specjaliści od silnika IGNITE, na którym mają powstawać wszystkie tytuły EA, wnieśliby zatem do projektu zaplecze technologiczne. Natomiast Visceral ma doświadczenie z grami wyniesione z prac nad serią Dead Space czy trzecią częścią konsolowego Army of Two.
KOMENTARZE (8)

Gry

Nie będzie gier opartych o nowe filmy?

2013-11-26 22:12:10

Wciąż czekamy na pierwsze informacje związane z nowymi filmami, niewiele wiemy o dalszych losach gier pod przewodnictwem Electronic Arts. Podczas jednego z ostatnich wywiadów Blake Jorgensen wyjawił jednak, że na gry związane z Trylogią Sequeli nie powinniśmy czekać.

Przez lata zrobiliśmy już kilka gier na podstawie filmów i tym razem chcemy się upewnić, że nie robimy czegoś takiego.


Ze słów tych wynika, że nie ukażą się gry towarzyszące nowym filmom, pamiętajmy jednak, że na 2015 rok zaplanowany jest reboot Star Wars Battlefront i Electronic Arts zadba zapewne aby promocja gry skorzystała na premierze filmu. Ponieważ licencja na tytuł została udzielona na 10 lat, można się spodziewać, że nie powstaną również gry dla kolejnych epizodów. Niekoniecznie jest to zła wiadomość, może dzięki temu uda się uniknąć "dzieł" takich jak wydane na Playstation2 "Revenge of the Sith".
Dyrektor finansowy EA twierdzi, że kroki te podjęto aby uniknąć tworzenia na ostatnią chwilę gier nie spełniających wymagań graczy. Na razie możemy w to uwierzyć i dołożyć cegiełkę do kredytu zaufania jaki Elektronicy zaciągają u fanów, oby tylko umieli ten kredyt spłacić.
KOMENTARZE (11)

Gry

Star Wars Angry Birds II dostępne na komputery

2013-11-17 21:37:17Star Wars Angry Birds II miało swoją premierę 19 września, o czym informowaliśmy tutaj. Aż dwa miesiące musiały jednak upłynąć aby gra zadebiutowała na komputerach stacjonarnych. Od kilku dni dostępna jest pudełkowa edycja nowego tytułu od Rovio. W stosunku do edycji na smartfony nie wprowadzono większych zmian, na PC-tach nie da się jednak korzystać z telepodów co czyni tą wersję nieco uboższą. Tym bardziej dziwi cena z jaką sprzedawana jest gra. W sklepach za tytuł zapłacić trzeba 39 złotych, w sprzedaży wysyłkowej około 29 złotych.
KOMENTARZE (10)

Gry

Kilka wieści o nadchodzącym dodatku do "The Old Republic"

2013-11-15 10:21:05 różneJak już kilka razy wspominaliśmy, w przyszłym roku zadebiutuje darmowy dodatek do gry "The Old Republic"zatytułowany "Galactic Starfighter". Dzięki graczom, którzy mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu z twórcami (tzw. SWTOR EA Cantina Tour) dowiedzieć się możemy, że:

- Wszystkie klasy i modele statków z podstawowej wersji pojawią się w dodatku. Część z nich kupić będzie można za Cartel Coins.

- We wcześniejszym dostępie (o którym niżej) dostępne będą statki zwiadowcze, bombowce czy kanonierki.

- W lutym otrzymamy nowy Flashpoint (Stocznie Kuat). Ma to być "pomost" łączący grę ze "Starfighterem".Poza tym, z oficjalnych wieści na temat dodatku wynika, że:- Walka odbywać się będzie w trybie PvP, dostępni będą także nowi towarzysze. Przewidziano różne lokacje i style gry.

- Będzie można wybrać unikalny statek i stworzyć go praktycznie od zera dzięki możliwości dokupienia broni, zdolności itp.

- Przypomnijmy daty wcześniejszego dostępu: dla subskrybentów będzie to 3 grudnia (ci dostaną specjalne wzory, które będą mogli umieścić na swoim statku [Strike Fighter and Scout “Valiant”], dwa uniformy pilotów oraz dwa tytuły w grze), dla graczy ze statusem preferred 14 stycznia 2014 (dla nich przewidziano dwa uniformy i jeden tytuł), pozostali zaś będą mogli cieszyć się dodatkiem od 4 lutego 2014 (tacy gracze otrzymają dwa uniformy).

Ostatnią zaś wieścią, nie związaną z dodatkiem, jest to, iż powrócą wydarzenia związane z Gree, szukaniem artefaktów dla Chevinów oraz plagą rakghuli na Tatooine. Twórcy zapowiadają, że pojawią się one "wcześniej niż później" oraz będą bardziej rozbudowane.

Poniżej przedstawiamy kilka screenów i rysunków koncepcyjnych ze "Starfightera" oraz najnowszy trailer.Przypominamy, że dotychczasowe newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

Temat na forum.
KOMENTARZE (10)

Gry

Timothy Zahn tworzy grę komputerową

2013-11-07 22:12:20


Timothy'ego Zahn'a nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Fanom Gwiezdnych Wojen pisarz ten znany jest przede wszystkim jako autor kultowej już Trylogii Thrawna, a ostatnio także Skoku Millenium. Tym razem Timothy zaskoczył wszystkich i sięgnął po inny projekt.

Zahn zamierza spróbować swoich sił przy tworzeniu gier komputerowych. Dzieło zwie się roboczo Timothy Zahn's Parallax i ma być staroszkolną grą w stylu Master of Orion. Chociaż powstający tytuł nie będzie osadzony w świecie Star Wars, to nadal zapowiada się ciekawie. Będzie to gra z gatunku określanego skrótem 4X -"explore, expand, exploit, and exterminate". Na tym etapie prac niewiele jest do pokazania ponieważ Zahn oraz programista Abram Jablonski chcą aby sponsorzy tytułu mogli mieć udział w powstawaniu światów, ras obcych, flot i technologii.

Właśnie sponsorzy, powstawanie gry można w cokolwiek materialny sposób poprzeć na Kickstarterze, tam też możecie zobaczyć pierwszy zwiastun produkcji. Możecie też przejrzeć konto gry na facebooku.
KOMENTARZE (2)
Loading..