TWÓJ KOKPIT
0

Gry

Twórcy "The Old Republic" o nowej Operacji

2013-03-27 08:51:56 SWtor.com

Jak już pisaliśmy, wraz z patchem o numerze 2.0 dostaniemy Operację pod tytułem "Legions of Scum and Villainy" dla 55-poziomowych graczy. Jak pisze jeden z projektantów Operacji i Flashpointów, George Smith:

Historia rozpoczyna się po Operacji "Terror from Beyond" i kontynuuje historię Przerażających Mistrzów. Do Republiki i Imperium dochodzą plotki o spotkaniu najemników, handlarzy bronią oraz treserów bestii wojennych, odbywającym się na pustynnej planecie Darvannis. Dane wywiadu wskazują na to, że Kartel Huttów zbiera armię w sobie tylko wiadomym celu. Obie frakcje wiedzą, że należy ich powstrzymać.Gracze zjawiają się na obrzeżach miasta zbudowanego w kanionie, w samym środku burzy piaskowej, która rozpętała się o zmierzchu. Zanim dotrą do bram, muszą pokonać Dash'roode, stwora, który urządził sobie kryjówkę w burzy piaskowej. Kiedy już go pokonają i dotrą na miejsce, bram pilnować będzie "jednoosobowa armia droidów", która oferuje "zniszczenie za rozsądną cenę!". W mieście będą musieli zmierzyć się z armią najemników. Szybkość i zdolność ukrywania się są kluczowe dla przeżycia w nocy, kiedy centrum miasta jest patrolowane. Gracze będą też musieli rozsądnie planować zakupy, kiedy rozmawiać będą z handlarzem bronią Olokiem, zwanym Cieniem. W końcu staną naprzeciw przywódców armii i odkryją prawdziwą naturę spotkania.Dla zespołu z BioWare, tworzenie nowej Operacji jest zawsze ekscytujące a jednocześnie stanowi wyzwanie. Zawsze mamy na uwadze to, jakie wyzwania postawić graczom, którzy grają w trybie Hard. Jednak chcemy też, żeby poczuli, że są częścią opowiadanej historii, kiedy przechodzą Operację i to jest sednem poziomu trudności Story Mode. Darvannis też stanowiła dla nas inspirację. Na przykład pomysł zagubienia się w burzy piaskowej stał się podstawą spotkania Dash'roode. Podobnie jak w przypadku innych Operacji, również "Legions of Scum and Villainy" zawiera "puzzle". Tym razem gracze muszą uporać się z przypadkiem bogatego kupca, który przegląda zapasy "Cienia" Oloka. Olok sprzedaje kilka droidów wojennych. Używając kredytów od bogacza, gracze mogą kupić droidy, ale jednocześnie należy uważać, bo mogą dostać więcej niż się spodziewali.Na śmiałków, którzy stawią czoła najemnikom na Darvannis czekają nagrody. Będą to dwa rodzaje zestawów zbroi: jeden dla Story Mode a drugi dla Hard Mode. Każda z nich daje nowy wygląd klasie gracza.

Mam nadzieję, że Darvannis da wam tyle przyjemności z gry ile my mieliśmy z jej tworzenia!
Przypominamy, że dotychczasowe newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

Temat na forum.
KOMENTARZE (4)

Gry

Data premiery dodatku "Rise of the Hutt Cartel"

2013-03-25 19:18:19 SWtor.com

Jak kilkakrotnie wspominaliśmy, na wiosnę miał pojawić się oficjalny dodatek do gry "The Old Republic" zatytułowany "Rise of the Hutt Cartel". Dziś podano konkretną datę - będzie to 14 kwietnia tego roku. Dodatkowo zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym twórcy po raz kolejny opowiadają o planecie, na której rozgrywa się akcja dodatku - Makeb.Przypominamy, że dotychczasowe newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

Temat na forum.
KOMENTARZE (13)

Gry

Screeny z "First Assault"

2013-03-15 16:16:59 Kotaku, inne

Star Wars: First Assault, gra LucasArts, o której dowiedzieliśmy się minionej jesieni, według najnowszych informacji będzie strzelanką typu multiplayer. Zagra w niej do 16 graczy (po ośmiu po obu stronach konfliktu), którzy wcielą się w żołnierzy Imperium i Rebeliantów.

Jak podaje serwis Kotaku, historia gry sięga okresu, gdy głową LucasArts był Paul Meegan. First Assault, wtedy pod roboczą nazwą Trigger, miał być próbą stworzenia czegoś na miarę Call of Duty. Co więcej, według anonimowego źródła z LA - osoby, która rzekomo miała do czynienia z tą grą - może ona być swoistym badaniem rynku przed produkcją długo oczekiwanego Battlefronta III, a nawet posłużyć jako baza do stworzenia tej gry na nowo (bez wykorzystywania materiałów ze studiów, które podejmowały wcześniej nad nią pracę). Według tego samego źródła rozpoczęto już wczesne eksperymenty z kontynuacją tej historycznej serii - rzekomo testuje się obecnie mechanikę pojazdów i statków kosmicznych.

Zakładamy, że First Assault w ogóle się ukaże, samo to jednak nie jest rzeczą pewną. Tak jak w przypadku Star Wars 1313, pojawiły się wątpliwości odnośnie tego, czy nowy właściciel Lucasfilmu, Disney, jest zainteresowany grą. Podobno wcześniejszy terminarz zakładał oficjalną zapowiedź First Assault we wrześniu 2012 (dotychczasowe informacje opierają się głównie na przeciekach) i premierę wiosną tego roku. Obecnie status projektu jest pod znakiem zapytania.

Być może najciekawsze przecieki dotyczą jednak nowych screenów, które są pierwszym tego typu materiałem z gry dostępnym w sieci. Do Internetu wyciekły także dwa klipy wideo - fragmenty trailera opartego na wstępnej wersji gry - zostały jednak usunięte na żądanie Lucasfilmu. Dlatego też przedstawiamy tylko screeny:Temat na forum.
KOMENTARZE (45)

Gry

Twórcy "The Old Republic" o nowej planecie

2013-03-08 22:34:24 SWtor.com

Charles Boyd, główny programista gry "The Old Republic" opowiedział dzisiaj o Makeb, planecie, którą ujrzymy w nadchodzącym dodatku "Rise of the Hutt Cartel". Oto fragmenty jego wypowiedzi:

Na wczesnym etapie projektowania postanowiliśmy, że piękna niegdyś planeta została zrujnowana przez katastrofy ekologiczne. Makeb, która wydawała się atrakcyjna i przytulna, przekształciła się w środowisko, które może w każdej chwili usunąć się spod nóg. (...)

Wszystkie budynki i miejsca, w których można zamieszkać są ulokowane na szczytach górujących nad powierzchnią planety płaskowzgórzach. To powoduje, że geografia planety jest unikalna w porównaniu do wcześniej przez nas stworzonych. Można zobaczyć wspaniałe widoki, ale może też być niebezpiecznie, kiedy zaczną się trzęsienia ziemi. Owe płaskowzgórza mogą w jednej chwili stać się śmiertelnymi pułapkami, mogącymi spaść w bezdenną otchłań mgieł poniżej. Miasta podzielone są na połowy uskokami przebiegającymi przez ulice i budynki.

Kiedy scenarzyści zastanawiali się jacy wrogowie mogą czekać na graczy na Makeb, wybór był jeden: Huttowie. Agresja Kartelu Huttów została przedstawiona w operacji Karagga's Palace II i chcieliśmy przenieść ten konflikt na pierwszą linię frontu na Makeb i dać graczom szansę pozbycia się Kartelu raz na zawsze. Huttowie zapewnili nam okazję do pokazania jak krucha jest równowaga sił kiedy Republika i Imperium walczą ze sobą. Cała galaktyka jest gotowa do podbicia, a tylko kwestią czasu jest kiedy potężny i bogaty osobnik (np. Hutt) wykorzysta okazję i przejmie władzę.

Sytuacja na Makeeb daje szansę Republice i Imperium do znalezienia nowego terytorium. Po raz pierwszy od dziesięcioleci Republika ma przewagę. Jej siły spychają Imperium do defensywy. Scenarzyści bardzo chcieli pokazać, jak ta sytuacja może wpłynąć na podejmowanie decyzji w Republice. Przywódcy chcieliby wykorzystać ją i podążyć do ostatecznego zwycięstwa, więc prośba mieszkańców Makeb o pomoc stanowi dylemat. Wiadomo, że należy powstrzymać Huttów zanim staną się większym zagrożeniem, ale nie można też tracić z oczu ogólnego obrazu. Czy Makebańczycy są gotowi podjąć ryzyko, że ich wyzwolenie może przesądzić o wyniku wojny? Czy wartości ważne dla Republiki zostaną wystawione na próbę?

To stawia Imperium w opozycji. Mało jest żywych Imperialnych, którzy przyzwyczajeni są do porażki, a to, jak ich społeczeństwo może się przystosować do tej sytuacji było frajdą dla scenarzystów. Ale podczas gdy sprawy nie mają się zbyt dobrze w przestrzeni imperialnej, nie można jeszcze skreślać Imperium. Przedstawiciele Imperium dowiedzieli się, o co chodzi Huttom na Makeb, więc jeśli ich siły się pospieszą, można przypuszczać, że wykorzystają zaistniałą sytuację na swoją korzyść.
Dodatkowo ukazał się film, prezentujący Makeb:Przypominamy, że dotychczasowe newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

Temat na forum.
KOMENTARZE (6)

Gry

Produkcja Star Wars 1313 zawieszona

2013-03-02 13:59:08 KotakuOd dłuższego czasu nad niewątpliwie ambitnym projektem Star Wars 1313 zalegała cisza. Niestety, w tym przypadku brak wiadomości najwyraźniej nie jest dobrą wiadomością.

Według trzech niezależnych, choć bliżej nieokreślonych źródeł związanych z LucasArts, produkcja gry została zawieszona od czasu przejęcia Lucasfilmu przez Disneya, co może być powodem tej przeciągającej się pustki informacyjnej. Informatorzy podali też krótką historię rozwoju gry. Pomysł podobno pojawił się w 2009 r. przy okazji planowanego serialu aktorskiego i miał przerodzić się w pełną rozmachu grę RPG, lecz kwestie finansowe, które zahamowały serial, doprowadziły też do zrewidowania projektu i ograniczenia jego skali, jak również uniezależnienia fabuły od produkcji telewizyjnej.

W 2011 lub 2012 r. gra została przedstawiona Lucasowi, który odniósł się do niej przychylnie. Chciał on jednak zawrzeć w niej nawiązania do wczesnej historii Boby Fetta, Hana Solo czy innych postaci znanych z filmów (np. bothańskich szpiegów), co wymusiło kolejne zmiany fabularne i opóźnienia. Potem nastąpiła spektakularna prezentacja na E3, po której nie usłyszeliśmy już niemal niczego nowego.

Obecnie Lucasfilm jest oczywiście skoncentrowany na swojej nowej trylogii, przez co projekt 1313 mógł stracić na znaczeniu. Jest jednak także dobra wiadomość - LucasArts odpowiedziało na te plotki, że projekt nie został skasowany, a więc jest spora szansa, że ujrzy jeszcze światło dzienne; poza tym, informacje o zawieszeniu, choć wiarygodne, nie są jeszcze oficjalne. Na razie pozostaje nam czekanie.

Temat na forum.
KOMENTARZE (41)
Loading..