TWÓJ KOKPIT
0

Gry

Zapowiedź kolejnych zmian w "The Old Republic"

2013-04-29 09:36:31

Już wkrótce, w patchu o numerze 2.1, który zostanie zaimplementowany do gry "The Old Republic", a zatytułowany będzie "Customization", znajdziemy wiele ciekawych elementów, m. in. innymi specjalny sklep, w którym będzie można zmieniać fryzurę, kolor stroju a nawet rasę, płacąc za to walutą z gry, czyli Monetami Kartelu (Cartel Coins). Mówi o tym jeden z pracowników BioWare:Jak można było zauważyć w powyższym filmiku, pojawią się również zapowiadani od dawna Catharowie jako grywalna rasa. Oto kolejna, krótka zapowiedź filmowa skoncentrowana wyłącznie na nich:Z jednego z postów na forum "The Old Republic" dowiadujemy się, że:

a) Rasa będzie dostępna za 600 CC

b) Dostępna będzie dla postaci gracza na wszystkich serwerach, nie tylko dla Legacy

c) Catharowie będą mogli być przedstawicielami każdej klasy

d) Będą mieli nowe fryzury i "tatuaże" na twarzy

e) Posiadać będą własną emotkę

f) Aric Jorgan, kompan żołnierza Republiki, otrzyma nowy wygląd, aby pasować do modeli tej rasy

g) Będzie można zmienić postać z rasy, którą się gra na Cathara w kiosku z filmiku powyżejPrzypominamy, że dotychczasowe newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

Temat na forum.
KOMENTARZE (16)

Gry

Premiera dodatku "Rise of the Hutt Cartel"

2013-04-14 09:02:47W dniu dzisiejszym oficjalnie ukazał się wyczekiwany przez graczy pełnoprawny dodatek do gry "The Old Republic", zatytułowany "Rise of the Hutt Cartel", chociaż ci, którzy zamówili go w styczniu, mogą grać już od wtorku, 9. kwietnia. Przypomnijmy oficjalny opis:

Stań twarzą w twarz z przerażającym wrogiem na nowej planecie, Makeb, kiedy zmierzysz się z niesławnym Kartelem Huttów i potworami oraz bronią masowej zagłady, którą ma w swoim arsenale. Kartel wyzywa zarówno Republikę jak i Imperium, stawiając na ich drodze nieznane wcześniej droidy i potężne stacje bojowe, które będą w stanie niszczyć wszystko, co stanie im na drodze. Będziesz zmuszony wybrać stronę konfliktu, zdobywając nowe zbroje, broń, zdolności itp.

Przeznaczony jest dla graczy od 50. poziomu, a maksymalny, który można osiągnąć, to 55. Jako ciekawostkę warto odnotować, iż Makeb jest jedyną planetą, na której można będzie romansować z osobami tej samej płci, o czym pisaliśmy tutaj

Dodatkowo twórcy udostępnili specjalne przedmioty, takie jak makrolornetka i droid-poszukiwacz, pozwalające odkryć nowe przedmioty, misje itp. zarówno na Makeb jak i wcześniejszych planetach. Aby je zdobyć, należy udać się odpowiednio do Sanktuarium Sithów na Dromuund Kass albo Plac Senacki na Coruscant. Owe urządzenia również dostępne są od 50. poziomu.Przypominamy, że dotychczasowe newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

Temat na forum.
KOMENTARZE (11)

Gry

Gameplay z Battlefront III

2013-04-11 12:34:29


Serwis Kotaku dotarł do dwuminutowego zapisu rozgrywki z projektu określanego mianem "wersji drugiej". Chodzi prawdopodobnie o drugą wersję gry Star Wars First Assault, która miała ostatecznie stać się nowym Battlefrontem. W materiale brakuje niestety ścieżki dźwiękowej, można jednak zobaczyć na jak zaawansowanym etapie były prace nad grą. Jakość grafiki wydaje się świadczyć o przeznaczeniu tytułu na sprzęt obecnej generacji, więc gdyby nie sprzedanie Lucasfilm i zamknięcie LucasArts, to być może już na dniach gralibyśmy w nowego Battlefronta. Pozostaje tylko żałować, że tego tytułu już nie zobaczymy.


KOMENTARZE (25)

Gry

Kolejny trailer Operacji "Legions of Scum and Villainy"

2013-04-10 08:56:37 SWtor.com

W dniu wczorajszym w grze "The Old Republic" wprowadzono patch o numerze 2.0, który wprowadza wiele nowości, w tym Operację "Legions of Scum and Villainy", o której szerzej pisaliśmy tutaj. Dziś ukazał się trailer, pokazujący jej wygląd. Na filmiku dostrzec można również jedną z nowinek, a mianowicie odblokowanie jednego z osiągnięć (achievement), o których przeczytacie (w języku angielskim) tu.Przypominamy, że dotychczasowe newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

Temat na forum.
KOMENTARZE (6)

Gry

Czego nauczyły nas gry od LucasArts?

2013-04-06 20:15:43

Wśród fanów Gwiezdnych Wojen wciąż można wyczuć ponure nastroje związane z zamknięciem studia LucasArts. Jedni opłakują niedokończone produkcjie, inni zastanawiają się co przyniesie przyszłość i czy zobaczymy jeszcze jakieś dobre gry pod szyldem Star Wars. Wśród wielu wylewających łzy znalazło się kilku, którzy zebrali siły i podeszli refleksyjnie do tego tematu. Poniżej prezentujemy jeden z efektów takich przemyśleń. Pewien fan zebrał w jednym filmie nauki jakie można wynieść z wielu produkcji studia. Nie sposób nie uśmiechnąć się na widok tych znanych i lubianych postaci. Zobaczcie co starzy znajomi mają do powiedzenia na do widzenia.


KOMENTARZE (11)

Gry

Star Wars 1313 -przygody Boby Fetta?

2013-04-05 21:29:22Zamknięcie LucasArts wciąż odbija się echem w sieci, światło dzienne ujrzały kolejne informacje na temat anulowanych projektów. Tym razem mowa o bardzo dobrze zapowiadającej się Star Wars 1313. Garść informacji dostarczył nieznany informator serwisu Kotaku.
Ponoć już w momencie prezentowania gry na ubiegłorocznych targach E3 nie miała ona być tym co pokazano fanom. Wszystko miało zacząć się w połowie maja ubiegłego roku, kiedy to George Lucas zażyczył sobie aby gra nie opowiadała losów anonimowego łowcy nagród a właśnie Boby Fetta. Wymagało to oczywiście fundamentalnych zmian w fabule jak i samej rozgrywce oraz przyczyniło się do zresetowania części prac. Na targach pokazano poprzednią wersję gry.

Po zamknięciu studia wydaje się, że los niedokończonych tytułów jest przesądzony, jednak przedstawiciel LucasFilmu twierdzi, że wciąż są szanse na stworzenie Star Wars 1313 przez inną firmę, której zlecono by dokończenie projektu. Czas pokaże czy są to tylko obietnice palcem po wodzie pisane, czy może jest w nich ziarno prawdy. Co byście powiedzieli na SW od RockSteady, twórców Batmana? A może Epic -kto lepiej niż oni zna Unreal Engine?
KOMENTARZE (20)

Gry

Raven udostępnia kod źródłowy Jedi Outcast i Jedi Academy

2013-04-04 12:07:47Wczoraj informowaliśmy o zamknięciu studia LucasArts. Dzisiaj studio Raven Software postanowiło dać fanom prezent i uczcić w ten sposób pamięć studia, z którym współpracowali.

"Raven is sad to hear about the closing of LucasArts today, we respected them and enjoyed working with them over the years. We wish the best for all the talented people who were let go and hope they find good work in studios in the industry. We loved and appreciated the experience of getting to make Jedi Knight II: Jedi Outcast and Jedi Academy for LucasArts. As a gift to the persistently loyal fanbase for our Jedi games and in memory of LucasArts, we are releasing the source code for both games for people to enjoy and play with.""Zasmuciła nas wieść o zamknięciu LucasArts, szanowaliśmy ich i cieszyliśmy się z wieloletniej współpracy. Życzymy wszystkiego najlepszego wszystkim utalentowanym pracownikom i mamy nadzieję, że znajdą zatrudnienie w innych studiach w naszej branży. Doceniamy doświadczenie jakie udało nam się zdobyć podczas pracy z LucasArts nad "Jedi Knight: Jedi Outcast" i "Jedi Knight: Jedi Academy". Jako prezent dla naszych fanów udostępniamy kody źródłowe obu gier dla ludzi, którzy chcą się nimi pobawić."


Udostępniony został kod źródłowy dwóch ostatnich części serii Jedi Knight. Dotyczy to co prawda tylko części gry dla pojedynczego gracza, a uruchomienie go wymaga kilku zabiegów, ale jest to duży prezent dla moderów, którzy zapewne docenią jego wartość. Kod żródłowy Jedi Outcast można pobrać tutaj a Jedi Academy tutaj.
KOMENTARZE (23)

Gry

Disney zamyka LucasArts

2013-04-03 21:01:57 Kotaku


Od momentu, gdy Disney przejął Lucasfilm i oficjalnie potwierdzono, że będą nowe filmy spod znaku Gwiezdnych Wojen (zarówno Epizody jak i spin-offy) nie było tak bardzo szokującej wiadomości jak ta o zamknięciu LucasArts. Zwolniono 150 osób a dwa bieżące projekty takie jak Star Wars 1313 oraz Star Wars: First Assault zostały anulowane a sami pracownicy dowiedzieli się o tym prawdopodobnie dziś rano (tj. 03.04.2013). Disney nadal będzie używać nazwy LucasArts do gier, ale studia już nie ma, choć teoretycznie oba projekty mogą trafić do innego wydawcy.

"Po ocenie naszej pozycji w branży gier video, zdecydowaliśmy się na zmianę modelu developera wewnętrznego LucasArts na licencjonowany, minimalizując ryzyko podczas powiększania portfolio gier Star Wars - pisze w swoim oświadczeniu właściciel LucasArts, "spółka-matka" LucasFilm. Rezultatem tej zmiany stały się anulacje wewnątrz całej firmy. Jesteśmy pełni dumy i szacunku dla teamów które pracują nad naszymi nowymi tytułami. "

Studio LucasArts zostało nabyte w ubiegłym roku jako część mega-fuzji, kiedy to Disney nabył Lucasfilm i pozostałe firmy Lucasa. We wrześniu LA zamroził wszystkie zatrudnienia, co dla wielu pracowników oznaczało początek końca firmy. W lutym zaczęły dochodzić do nas słuchy, że studio może zostać zamknięte. Dzisiaj jest to już oficjalne - kultowe studio developerskie jest stracone przestaje istnieć.

Najlepsze czasy dla LucasArts to lata 90-te, kiedy to zostały wydane takie starwarsowe gry jak Dark Forces, X-Wing i Rebel Assault oraz pozostałe tytuły jak Afterlife, seria Sam & Max oraz Schafer's Full Throttle. W 2000 roku firma stała się bardziej zależna od swoich gwiezdnowojennych produktów i licencjach sprzedawanych innym deweloperom. Największymi sukcesami ostatniej dekady były takie tytuły jak Star Wars: Knights of the Old Republic i Star Wars: Battlefront, które tworzone były odpowiednio przez BioWare oraz Pandemic Studios. Ostatni "wielki" sukces LucasArts to gra Star Wars: The Force Unleashed wydana w 2008 (niestety sequel wydany w 2010 nie sprostał oczekiwaniom). Ostatnią grą wydaną przez LucasArts był Kinect Star Wars w wersji na Xbox 360, który trafił na półki sklepowe w ubiegłym roku, została szeroko skrytykowana przez krytyków.

Temat na forum
KOMENTARZE (116)

Gry

Aktualizacja w Angry Birds

2013-04-01 21:38:07W Wielkanocną Niedzielę fani Angry Birds otrzymali mały prezent od studia Rovio. W aplikacji pojawiło się 20 nowych poziomów, tym razem osadzonych w mieście w chmurach. Następne 20 etapów zostało oznaczonych podpisem "coming soon", można się więc spodziewać kolejnej aktualizacji w krótkim czasie. Zwyczajowo wprowadzono kilka nowych postaci, z których najważniejszą jest Boba Fett. Dla tych, którzy zdecydują się wydać równowartość około jednego dolara, twórcy przygotowali dodatkowe poziomy z łowcą nagród.
Poniżej możecie zobaczyć trailer z fragmentem gameplay'u z nowych etapów.KOMENTARZE (8)
Loading..