TWÓJ KOKPIT
0

Gry

Celebration Europe II: Gry

2013-07-31 22:59:19

Celebration Europe okazało się wyjątkowo "skromne" jeśli chodzi o rozrywkę multimedialną związaną z Gwiezdnymi Wojnami. Na konwencie nie pojawili się żadni przedstawiciele Electronic Arts ani studiów, które w pocie czoła pracują nad nowymi tytułami. Z braku "większych" produkcji pozostało skupić się na tym co zastaliśmy na imprezie.

Pierwszym tytułem jest Star Wars: Angry Birds II -sama gra nie była niestety obecna na Celebration, wyświetlano tylko pokazany już wcześniej trailer. Na stoisku poświęconym Wściekłym Ptakom można też było przyjrzeć się telepodom, które wykorzystywane będą w drugiej części gry. Cena pojedynczych zestawów nie została ujawniona, natomiast gwiezdny niszczyciel widoczny na zdjęciu (zawiera komplet 10 figurek, w tym 6 wyjątkowych) to koszt 60 euro.Drugim tytuł to skierowana do młodszych graczy Star Wars: Penguin Party w której za pomocą serii prostych minigierek polegających na pilotowaniu myśliwca czy strzelaniu do szturmowców na Tatooine (z pistoletu na śnieżki!) pokonywali oni Imperium. Proste zasady i rysunkowa grafika zachęciła do zabawy wielu potencjalnych odbiorców. Przez trzy dni stanowiska z tą produkcją cieszyły się sporym zainteresowaniem. Pozostała aktywność w grze to opcje społecznościowe pozwalające na dodawanie znajomych, wspólny czat i zmianę wyglądu wybranego bohatera w zamian za walutę zdobytą podczas zabawy. Warto też zwrócić uwagę logo gry, które jest chyba jednym z pierwszych przypadków połączenia napisu Star Wars z charakterystycznym znaczkiem Disney'a.KOMENTARZE (12)

Gry

20 anulowanych gier

2013-07-31 22:08:40 PS4lifePowyższa fotografia trafiła wczoraj do sieci i wywołała niemałe zamieszanie. Przedstawia ona logotypy 20 anulowanych gier ze świata Gwiezdnych Wojen. Skasowanie tych produkcji nie jest jednak wynikiem krwiożerczej polityki ze strony Disneya. Sfotografowane strony pochodzą z wydanej w 2008 roku książki " Rogue Leaders: The Story of LucasArts" a zainteresowanie wywołały głównie ze względu na dwie gry.
Wśród niewiele mówiących tytułów znalazło się kilka, o których fani nie mogą zapomnieć. Najbardziej w oczy rzuca się oczywiście "Episode VII: Shadows of the Siths" -wynika z tego, że już dobrych kilka lat temu planowano stworzenie nowej trylogii. Czy powstający Epizod VII będzie miał podobny tytuł? Skoro projekt anulowano ponad pięć lat temu to szanse na to są raczej niewielkie.
Kolejną grą, której skasowanie gracze przyjęli z ciężkim sercem jest oczywiście Jedi Knight III -trzecia część serii o przygodach Kyle'a Katarna. Inne tytuły pozostają w mniejszym bądź większym stopniu tajemnicą, można się oczywiście domyślać jakie historie opowiedziałyby "Star Wars: Vader" czy "Star Wars: Han Solo", wszystkie zostały jednak anulowane przez LucasArts.

Dzisiaj sprawa wygląda nieco inaczej niż pięć lat temu. LucasArts już nie istnieje, nowa trylogia powstanie i zapewne otrzymamy powiązane z nią gry. Może przejęcie praw do nich przez Disneya oraz umowa z EA pozwolą na powstanie przynajmniej niektórych z tych tytułów.
KOMENTARZE (21)

Gry

10 lat Knights of the Old Republic

2013-07-19 23:03:58Kilka dni temu minęło okrągłe 10 lat od premiery gry Star Wars Knights of The Old Republic. 15 lipca 2003 roku świat Gwiezdnych Wojen stał się bogatszy o historię opowiedzianą 4000 lat przed Bitwą o Yavin. Do naszej świadomości wkroczyli Revan, Malak, Bastilla, czy niezapomniany HK-47. Czy ktoś sobie dzisiaj wyobraża bez nich to uniwersum? Gra powstała dzięki studiu BioWare i ukazała się początkowo tylko na pirwszym Xboxie, dwa miesiące później trafiła do posiadaczy tej konsoli w Europie, a po pół roku, 5 grudnia, swoją wersję otrzymali także posiadacze komputerów osobistych. Produkcja odniosła ogromny sukces, zebrała wiele nagród, a dwa lata później doczekała się równie dobrej kontynuacji stworzonej przez Obsidian Entertainment. Doświadczenie wyniesione przez BioWare z prac nad KotOR-em zaprocentowało później w Mass Effect, którego mechanika zbliżona była do przygód Rycerzy Starej Republiki.
Mimo upływu lat, historia opowiedziana w grze pozostaje jedną z najlepszych przygód jakie można przeżyć w świecie Gwiezdnych Wojen a kultowy już zwrot akcji pozostaje na długo w pamięci wszystkich, którzy zagrali w KotOR-a. Każdy komu nie dane było poznać tej historii powinien czym prędzej nadrobić zaległości. Dzisiaj jest to tym łatwiejsze, że gra trafiła niedawno w pełnej, niezmienionej wersji na urządzenia mobilne firmy Apple, niepotwierdzone plotki mówią też o pracach nad wersją na urządzenia z Androidem.

KotOR ma już więc 10 lat, na razie nie wiadomo nic o ewentualnej kontynuacji, wiadomo jednak że jego twórcy nie próżnują. Jak potwierdził na Twitterze Casey Hudson z BioWare’u, ludzie odpowiedzialni za stworzenie pierwszego KotOR-a i trylogii Mass Effect pracują nad zupełnie nową marką, o której na razie nic nie wiadomo. Tytuł został już ponoć poddany pierwszym testom, co może świadczyć o wysokim zaawansowaniu prac, nie wiadomo jednak na czym wspomniane testy polegały.

Na koniec zerknijcie jeszcze na trailer KotOR-a zaprezentowany na targach E3 w 2003 roku.

KOMENTARZE (14)

Gry

Wieści o "Tygodniu łowców nagród" w "The Old Republic"

2013-07-07 19:29:59 SWtor.com

Gra "The Old Republic" nadal się rozwija. W tym newsie zapowiadaliśmy comiesięczne wydarzenie zwane "Tygodniem łowców nagród". Dziś mamy dla was więcej informacji na ten temat. Oto co na oficjalnej stronie piszą twórcy:

Raz w miesiącu organizacja Bounty Broker’s Association publikuje listę kontraktów na Bazarze Kartelu na flocie Imperium i Republiki. Każdy kontrakt opisuje ogólnie parametry nagrody, jaka została wyznaczona na jednej z wielu planet galaktyki, w tym informacje kontaktowe do klienta, który ją wyznaczył oraz listę kontaktów w podziemiu, które mogą być przekonane w ten czy inny sposób, aby pomóc łowcy. Cele to np. członkowie syndykatów zbrodni, gangów itp. Największe szychy, zwane "Kingpinami" mogą być łapane tylko po zdobyciu kontraktów, które powierzane są najbardziej godnym zaufania BBA profesjonalistom.

Kontrakty pozwolą wam podróżować blisko i daleko w poszukiwaniu celu, jednak terminale Bounty Broker’s Association pozwalają wybrać planetę, na której chcecie polować. Każdego dnia możecie zapisać się na jeden zwykły i na jeden "kingpinowski" kontrakt, a każdy z nich może zaprowadzić was na różne planety. Wypełnienie kontraktu wymagać będzie zabicia lub schwytania celu, ale także oceniane będą wasze zdolności śledcze i umiejętności przekonania kontaktów do współpracy.Bounty Broker’s Association jest niezrzeszonym konglomeratem, który istnieje aby usprawnić proces umieszczania i realizowania kontraktów dla łowców nagród. Kontrakty będą przeznaczone dla graczy od poziomu 15 i chociaż kontrakty na niektórych planetach mają minimalny wymagany poziom, każdy z nich dostosuje trudność i nagrody do poziomu gracza.


A w najbliższej przyszłości, bo już 15. lipca, obchodzić będziemy dziesięciolecie powstania gry "Knigths of the Old Republic". W tym dniu zatem twórcy "The Old Republic" przygotowali kilka prezentów dla graczy. Będą to: okolicznościowy artykuł Jamesa Ohlena, który opowie o KotOR i jak gra wpłynęła na powstanie "The Old Republic"; za niewielką kwotę 10 monet Kartelu przez 24 godziny można będzie kupić tytuł "Dziedzica Revana" (Revan's Heir); zaś na oficjalnej facebookowej stronie gry przez cały dzień rozdawane będą monety Kartelu.Przypominamy, że dotychczasowe newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

Temat na forum.
KOMENTARZE (1)
Loading..