TWÓJ KOKPIT
0

Gry

Powstaje fanowski KotOR III

2014-02-27 07:53:33 cdaction.plKnights of the Old Republic to gra wielka, to kwestia bezsporna. Bardzo dobry RPG oraz kamień milowy dla rozwoju tego okresu w Expanded Universe. Wielu fanów do tej pory żałuje, że światła dziennego nie ujrzała nigdy trzecia część serii.
Teraz może się to zmienić ponieważ grupa fanów skupiona pod nazwą "Project Black Light" zamierza stworzyć pełnoprawną kontynuację gry w oparciu o dostępne materiały takie jak plany i notatki z pochodzące z przerwanego w 2005 roku procesu preprodukcji.
Z fragmentów rozmowy z jednym z członków ekipy, opublikowanych tutaj, wynika, że zespół ma dostęp do oryginalnej wersji fabuły, którą mieliśmy otrzymać w grze. Zawiera ona ponoć ostateczne rozwiązanie kwestii Revana i zamknięcie jego historii. Stałoby to zapewne w sprzeczności z wersją przedstawioną między innymi w The Old Republic, tego jednak nie udało się potwierdzić.
Pozostaje zatem czekać, trzymać kciuki za twórców i mieć nadzieję, że ten ambitny projekt uda się zrealizować.


To jednak nie koniec dobrych informacji dla fanów KotOR-a. Być może doczekamy się reedycji pierwszej części serii. Phil Spencer, wiceprezes Microsoft Game Studios zamieścił na Twitterze listę swoich ulubionych produkcji, znalazły się na niej Fallout, Morrowind, Baldur's Gate i wspomniany KotOR. Zapytany przez jednego z fanów o możliwość odświeżenia gry, przyznał że to Ciekawy pomysł:

Podoba mi się ten pomysł. Nie mam pojęcia, jak wyglądałaby sprawa z prawami do gry ze względu na konieczność wprowadzanych zmian. Poddam to jednak pod głosowanie.Nie jest to na pewno zapowiedź wydania gry, ale na pewno informacja, którą warto śledzić.
KOMENTARZE (33)

Gry

Star Wars Disney Infinity

2014-02-06 22:45:12 pssite.comWiele wskazuje na to że przynajmniej do czasu premiery nowego Battlefronta nastały ciężkie czasy dla fanów gier spod znaku Star Wars. Wciąż nie otrzymaliśmy żadnych oficjalnych informacji o nowych tytułach, o Battlefroncie wiadomo w zasadzie tylko że powstaje. Sytuacji tej nie zmieni też informacja o planach Disneya włączenia marki Star Wars do platformy Infinity.

Disney Infinity to produkcja kierowana do młodszych graczy, w której przemierzają oni bajkowe światy wcielając się w superbohaterów znanych z produkcji Disneya. W zależności od wybranych postaci produkcja jest platformerem lub prostą grą wyścigową, zdażają się także gry logiczne. Każdy z bohaterów posiada wyjątkowe umiejętności i raz odkryty może przemierzać wszystkie krainy do których dostęp ma użytkownik.
W tym miejscu czai się jednak haczyk. Aby zagrać wymarzonym bohaterem należy go najpierw kupić, każda postać ma przypisany świat bazowy związany z bajką, w której wystąpiła. W pakiecie startowym z płytą, otrzymujemy bowiem tylko czytnik i dwie podstawowe figurki. Aby zagrać kolejnymi bohaterami i zwiedzić przeznaczone dla nich światy, należy zakupić specjalne zestawy figurek, które postawimy na czytniku i "teleportujemy" postać do gry. Figurki sprzedawane oddzielnie to wydatek rzędu 50 złotych. Zestawy to nawet trzykrotnie większa kwota. Platforma bazuje na pomyśle zaczerpniętym z gry Skylanders i generuje spore zyski, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych gdzie cena figurek nie wydaje się tak wygórowana.

Przejdźmy jednak do tego co najważniejsze. Według redakcji The Wall Street Journal, studia Disney'a pracują właśnie nad częścią platformy Infinity poświęconą uniwersom Star Wars i Marvela. Jeśli okaże się to prawdą to będzie to pierwsza produkcja, którą ramię w ramię będą przemierzać kaczor Donald, Anakin Skywalker i Tony Stark.
KOMENTARZE (16)

Gry

Premiera dodatku "Galactic Starfighter" w grze "The Old Republic"

2014-02-04 09:27:53 SWTOR.comJuż dzisiaj swoją premierę będzie miał zapowiadany już przez nas kilkakrotnie nowy dodatek do "The Old Republic" zatytułowany "Galactic Starfighter". Co prawda subskrybenci i gracze preferowani mogli grać wcześniej, jednak oficjalna premiera odbędzie się dzisiaj. Otrzymamy także nowy flashpoint pt. "Kuat Drive Yards". Na tej stronie znajdziecie dokładny opis jego przejścia.Ale to nie wszystko. Twórcy gry ujawnili część planów na rok 2014. I tak:

- Od 14 do 17 marca będziemy mogli cieszyć się kolejnym weekendem z podwójnym doświadczeniem.

- w kwietniu, w łatce o numerze 2.7 otrzymamy nowe flashpointy na Tythonie i Korriban, podczas których bezpośrednio spotkają się przedstawiciele Republiki i Imperium. Mają trwać cały rok, a także zapoczątkować zupełnie nową historię.

- Pozostając dalej przy kwietniu, dostaniemy operację Dread Fortress w trybie Nightmare (a co za tym idzie, nowy tier zbroi), nową mapę do Huttballa, mieszczącą się na Quesh, a także nową strefę do walki w Galactic Starfighter.

- Największy update (o numerze 2.8) ma pojawić się w czerwcu. Ma on zawierać m. in. tryb Nightmare dla operacji Dread Palace i nowe statki w Galactic Starfighterze.

Twórcy obiecują też, że w tym roku doczekamy się kolejnych nowych flashpointów, operacji, czegoś dla miłośników PvP, kilku zmian w klasach a także dwóch dodatków. Jeden ma mocno przypominać Rise of Hutt Cartel zaś drugi w ogólnym zarysie Galactic Starfighter. Oczywiście plany te mogą ulec zmianie.


Przypominamy, że dotychczasowe newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

Temat na forum.


KOMENTARZE (16)
Loading..