TWÓJ KOKPIT
0

Gry

Gry od EA wzorowane na serii Arkham

2014-03-25 21:56:11 cdaction.pl
Jakiś czas temu Electronic Arts informowało, że nie powstaną gry związane bezpośrednio z nowym epizodami. Informacja ta została przyjęta z ulgą przez wielu fanów pamiętających wcześniejsze dzieła bazujące na takich licencjach.
Tym razem dyrektor generalny Electronic Arts, Andrew Wilson w rozmowie z serwisem Fortune zdradził z jakich wzorców chce czerpać przy tworzeniu gier.

Warner Bros. wziął korzenie Batmana i przedstawił je wewnątrz Gotham City, dostarczając interaktywnych wrażeń, które są naprawdę bliskie temu, co można byłoby zobaczyć w filmach lub przeczytać w komiksach. Jednocześnie żyją własnym życiem, dzięki głębokiej i wciągającej fabule. Tak właśnie patrzymy na Star Wars. Nie próbujemy stworzyć gry, która kopiuje historię któregoś z filmów.Nie jest to oczywiście zapowiedź żadnej nowej gry, a jedynie zdradzenie koncepcji z jakiej chcą korzystać w EA. Rodzi to oczywiście ryzyko dalszego burzenia kanonu, ale daje też szanse na opowiedzenie ciekawych historii. Miejmy nadzieję, że takie podejście przyniesie skutek nie gorszy niż ten jaki osiągnęło Rocksteady z gackiem. Mimo kilku kontrowersyjnych z punktu widzenia fanów rozwiązań, gry z Batmanem pozostają jedną z najlepiej sprzedających się serii ostatnich lat.

Na koniec informacja z podwórka Disney'a. Po zamknięciu LucasArts korporacja zaczęła sprzątać we własnych studiach. Jak donosi New York Times, pracę straciło około 700 osób, co stanowi około 26% wszystkich pracowników z działu multimediów. Redukcje dotknęły głównie zespoły pracujące nad produkcjami mobilnymi i społecznościowymi. Może to oznaczać, że Disney zamierza w szerszym zakresie realizować strategię użyczania praw do marki, tak jak miało to miejsce w przypadku Electronic Arts i Gwiezdnych Wojen.
KOMENTARZE (15)

Gry

Galactic Strongholds

2014-03-20 18:02:26

Firma BioWare, producent gry „The Old Republic” oficjalnie ogłosiła, że najnowszy dodatek będzie się nazywał „Galactic Strongholds”. Podobnie jak poprzedni dodatek, „Galactic Starfighter”, tak i ten będzie dostępny za darmo dla wszystkich graczy.

Sam dodatek będzie zawierał, coś o co wielu graczy prosiło od dawna, domy, a raczej twierdze, które będzie można samemu zdobyć, dekorować, upiększać, rozwijając własny, indywidualny styl.

W ramach promocji nowego dodatku, wszyscy abonenci, którzy będą mieli wykupioną subskrypcję w dniu 2 kwietnia 2014 dostaną dodatkowe 500 CC (Cartel Coins). Akcja zostanie powtórzona także 4 maja 2014, kiedy to aktywni abonenci dostaną dodatkowy 1000 CC.

Warto też mieć aktywny abonament 11 maja 2014, wtedy bowiem zostaniemy zakwalifikowani do wcześniejszego dostępu do nowego dodatku. Nastąpi to 24 czerwca 2014 (wraz z wersją 2.8, opóźnioną o około 2 tygodnie względem pierwotnego terminu), ale też dostaniemy luksuowy apartament w Sky Palace na Nar Shaddaa z odblokowanymi trzema pokojami (które kosztują 1500000 kredytów). Dodatniemy także tytuł „The Illustrious” oraz Nazwę twierdzy: „Galactic Stronghold”. Ci, którzy będą abonentami gry 24 czerwca 2014 nie dostaną już wszystkich pokoi w apartamencie.

Preferowani gracze dostaną swój wcześniejszy dostęp dopiero 29 lipca, natomiast osoby grające za darmo dostaną go wraz z oficjalną premierą dodatku w sierpniu. Tytuł i nazwa twierdzy także przysługują preferowanym graczom.

W nowym dodatku gracze będą mogli mieszkać i wybierać apartamenty na różnych planetach, Nar Shaddaa oraz stolicach obu frakcji. Będzie można mieć też kilka twierdz. Gracze będą mogli wybierać z pośród setek unikalnych dekoracji, a także zdobywać punkty prestiżu, dzięki którym zostanie zbudowany ranking twierdz. Będzie można zapraszać przyjaciół do swoich domów. W sierpniu dodatkowo Gildie będą mogły uruchomić potężne okręty Gildyjne, gdzie będą się spotykać ich członkowie.

Istotnym elementem twierdz będzie to, że znajdzie się tam schowek na rzeczy dla wszystkich postaci gracza. Więcej szczegółów zostanie podanych bliżej premiery dodatku.Przypominamy, że dotychczasowe newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

Temat na forum.
KOMENTARZE (23)

Gry

Kilka nowych wieści z "The Old Republic"

2014-03-02 22:05:22 SWTOR.com

Niedawno w Atlancie odbyło się kolejne spotkanie z twórcami "The Old Republic" z cyklu Cantina Tour. Ujawniono na nim nieco informacji odnośnie patcha 2.7, o którym pisaliśmy tutaj a konkretnie krótko opisano flashpointy z Korribanu i Tythonu, nową bitwę kosmiczną w "Galactic Starfighter" i arenę Huttballu na Quesh. Dowiadujemy się też, iż wspomniany patch nosił będzie tytuł "Invasion".

- Flashpointy, o których wspominaliśmy, zapoczątkują historię zatytułowaną "Forged Alliances", w której Imperium i Republika zetrą się ze sobą bezpośrednio. Poznamy kilka postaci, między innymi Lorda Sithów, panią Lanę Beniko, której pasją jest ujawnianie sekretów wrogów Republiki oraz znanego z komiksu "Zaginione słońca" i książki "Zagłada" Therona Shana.- Bitwa w "Starfighterze" rozegra się na planecie Denon. Dzięki światłom miast na planecie mogącej równać się pod względem wielkości z Coruscant, obejrzymy nowe efekty wizualne.- Jeśli chodzi o Huttball na Quesh, dodatkowym utrudnieniem mają być obiekty, na które trzeba będzie się wspinać aby zdobyć punkty. Będzie można zdobyć specjalne "wspinaczkowe blastery" dzięki czemu łatwiej będzie dostać się na szczyt.- Zapowiedziano również nowe paczki z Cartel Market, Space Jockey i Hot Shots Starfighter.

Poniżej wprowadzenia filmowe do ww. flashpointów:

Przypominamy, że dotychczasowe newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

Temat na forum.


KOMENTARZE (21)
Loading..