TWÓJ KOKPIT
0

Gry

Star Wars: Attack Squadrons anulowana

2014-05-26 18:49:36
To już niemal tradycja, że cyklicznie dowiadujemy się o anulowaniu jakiegoś projektu. Tym razem trafiło na przeglądarkową grę Star Wars:Attack Squadrons , o której pisaliśmy tutaj. Produkcja znajdowała się w fazie beta testów jednak twórcy postanowili ją zamknąć i zająć się innymi projektami. Podzielili się tą informacją z graczami uczestniczącymi w becie za pośrednictwem konta na facebooku oraz zamieszczając stosowną informacje w samej grze.

Chcemy podziękować wszystkim fanom, którzy brali udział w zamkniętej becie Star Wars: Attack Squadrons. Po dłuższych przemyśleniach zdecydowaliśmy się zawiesić tworzenie gry, aby skupić się na innych grach z serii Star Wars.

Produkcja nie miała może potencjału aby stać się następcą kultowego Tie-Fightera czyX-Winga, zapowiadała się jednak ciekawie i szkoda, że w nią nie zagramy.
Poniżej możecie zobaczyć czym mogła być gra.


KOMENTARZE (15)

Gry

Electronic Arts zamyka serwery 50 gier

2014-05-15 20:59:01 cdaction.plElectronic Arts to olbrzymia korporacja i od czasu do czasu musi posprzątać swoje podwórko. Często wiąże się to z zamknięciem nierentownych projektów, nie inaczej jest tym razem. Elektronicy podjęli decyzję o zamknięciu serwerów sieciowych 50 produkcji. W dużej części są to tytuły, w które nikt już dziś nie gra -jak na przykład FIFA i Madden NFL z 2008 roku, wydane na konsole Nintendo. Obecność niektórych pozycji budzi jednak kontrowersje. Na wielu forach zawrzało po tym jak na liście znalazły się Battlefield 2 czy Command & Conquer 3: Tiberium Wars. Wśród porzuconych tytułów są także bardzo popularne wśród fanów Gwiezdnych Wojen obie części Star Wars Battlefront. Przedstawiciel EA twierdzi, że wyłączenie serwerów ma związek z zamknięciem usługi GameSpy, która wspierała rozgrywki sieciowe.
Status najważniejszych tytułów z listy pozostaje jednak niejasny po tym jak pracownik firmy dodał, że pod wpływem nacisków fanów rozważa się utrzymanie przy życiu kilku najpopularniejszych pozycji i przekazanie ich w ręce graczy. Serwery mają zostać wyłączone już na początku czerwca, poniżej znajdziecie pełną listę gier.


Battlefield 1942 (PC i Mac) (w tym dodatki The Road to Rome i Secret Weapons of WW2)
Battlefield 2 (PC) (w tym dodatek Special Forces)
Battlefield 2: Modern Combat (PS2)
Battlefield 2142 (PC i Mac) (w tym dodatek Northern Strike)
Battlefield Vietnam (PC)
Bejeweled 2 (Wii)
Bulletstorm (PS3)
Command & Conquer 3: Tiberium Wars (PC i Mac) (w tym dodatek Kane’s Wrath)
Command & Conquer: Generals (PC i Mac) (w tym dodatek Zero Hour)
Command & Conquer: Red Alert 3 (PC i Mac)
Crysis 2 (PC)
Crysis (PC)
Crysis Wars (PC)
Dracula – Undead Awakening (Wii)
Dragon Sakura (NDS)
EA Sports 06 (PC)
F1 2002 (PC)
FIFA Soccer 08 (KOR) (Wii)
FIFA Soccer 08 (NDS)
FIFA Soccer 09 (NDS)
FIFA Soccer 10 (NDS)
FIFA Street 3 (NDS)
Full Spectrum Warrior: Ten Hammers (PS2)
Global Operations (PC)
GREEN DAY: ROCK BAND (Wii)
James Bond: Nightfire (PC)
Madden NFL 08 (NDS)
Madden NFL 09 (NDS)
Master of Orion III (PC)
Medal of Honor: Allied Assault (PC i Mac) (w tym dodatki Breakthrough i Spearheads)
MySims Party (Wii)
MySims Racing (NDS)
MySims SkyHeroes (Wii i NDS)
NASCAR Sim Racing (PC)
NASCAR Thunder 2003 (PC)
NASCAR Thunder 2004 (PC)
Need for Speed: Hot Pursuit 2 (PC)
Need for Speed: ProStreet (NDS)
Need for Speed: Undercover (NDS)
Neverwinter Nights 2 (PC i Mac)
Neverwinter Nights (PC, Mac i Linux) (w tym dodatki Hordes of the Underdark i Shadows of Undrentides)
SimCity Creator (Wii)
Skate It (NDS)
Sneezies (Wii)
Spore Creatures (NDS)
Spore Hero Arena (NDS)
Star Wars: Battlefront (PC i PS2)
Star Wars: Battlefront II (PC i PS2)
THE BEATLES: ROCK BAND (Wii)
Tiger Woods PGA Tour 08 (NDS)

KOMENTARZE (16)

Gry

Nowe wieści o The Old Republic

2014-05-13 21:10:49


Na oficjalnym forum The Old Republic pojawiły się informacje związane z nadchodzącymi aktualizacjami do TOR-a. Należy się ich spodziewać 10 czerwca. Aktualizacja oznaczona numerkiem 2.8 zostanie udostępniona pod hasłem "Summer of SWTOR Update" i wprowadzi kilka ciekawych nowinek, oto najważniejsze z nich:

Kasyno na Naar Shaddaa -po raz pierwszy gracze zostaną zaproszeni do kasyn na Nar Shaddaa aby spróbować szczęścia w grach losowych. Za kredyty będzie można kupić sztony, którymi zagramy w maszynach. Zwycięzcy otrzymają certyfikaty, które będą mogli wymienić na unikatowe nagrody dystrybuowane wyłącnie podczas wydarzeń „Nar Shaddaa Nightlife event”.

Podwójne nagrody -przez trzy tygodnie wypłacane będą podwyższone nagrody. Za udział w Warzones i Galactic Warfighter gracze otrzymają podwójną liczbę punktów i dodatkowe kredyty

Usprawninone wyszukiwanie grup -wyszukiwarka będzie teraz bardziej przyjazna graczom wyskokopoziomowym. Skuteczniej będą wyszukiwani gracze spełniający wymagania danej operacji.

Nightmare Mode Dread Palace -nowe wyzwanie, graczom przyjdzie się zmierzyć z Przerażającymi Mistrzami w ich pałacu w nowym trybie Nightmare z nowymi mechanizmami rozgrywki. Po wykonaniu tego wyzwania gracze otrzymają unikatowy tytuł.

Nightmare Dread Fortress update -zwiększony poziom trudności z trybu Nightmare Mode Dread Palace zostanie usunięty, w trybie tym pozostaną nowe mechanizmy. Po wyjsciu tego update’u niemożliwe będzie uzyskanie unikalnego tytułu przyznawanego po przejściu wyzwania w trybie podwyższonego poziomu trudności.

Dwa nowe warianty myśliwców -dla pilotów obu stron konfliktu udostępnione zostaną nowe maszyny: pełniący rolę "snajpera" The Skirmisher Gunship oraz ciężki myśliwiec The Assault Bomber.

Pomniejsze zmiany mają wpłynąć na poprawienie płynności rozgrywki i grafiki.

W okresie między pathe 2.8 i 2.9 planowane są zwyczajowe wydarzenia takie jak Weekend podwójnego XP czy tydzień z kontraktami –„Bounty Contract Week”.
Update 2.9 planowany jest obecnie na 19 sierpnia jako wczesny dostęp dla płacących abonament –wprowadzi on wspomniane apartamenty.
KOMENTARZE (8)

Gry

Szkice koncepcyjne z anulowanej gry o Maulu

2014-05-11 01:00:34 gameinformer

Jakiś czas temu informowaliśmy, o wycieku informacji na tematu anulowanej gry z Darthem Maulem w roli głównej. Tytuł powstawał w studiu Red Fly i został anulowany jeszcze przed sprzedażą marki Star Wars korporacji Disney’a. W rozmowie z serwisem Gameinformer jeden z twórców gry opisał burzliwy proces jej powstawania.

Według zdobytych informacji, pierwotna wizja gry opierała się na przedstawieniu trudnych początków młodego Zabraka zmuszonego do przyjęcia nauk Sithów. Mieliśmy poznać losy Maula porwanego przez Imperatora i towarzyszyć mu w procesie szkolenia, aż do momentu gdy zostanie potężnym Lordem Sithów jakiego znamy z filmu. Proszący o anonimowość developer twierdzi, że miała to być pierwsza gra, w której poznalibyśmy proces kształtowania Sitha w czasie treningu. Miało to być nowe, odmienne doznanie, z którym nie zetknęliśmy się jeszcze w świecie Gwiezdnych Wojen. Należy przy ty pamiętać, że gra powstawała w 2010 roku, ponad dwa lata przed tym gdy mieliśmy okazję zagrać w The Old Republic i zwiedzić świątynie na Korribanie. Historia Maula miała się rozwijać w cieniu intryg Imperatora, uczeń zyskujący coraz większą władzę nad Mocą miał dążyć do konfrontacji z mistrzem, jak przystało na Sitha.Co Ciekawe, wygląda na to, że gra nie skończyłaby się na etapie Mrocznego widma. Z relacji developera wynika, że już w 2010 roku twórcy otrzymali informację, że Maul przetrwał konfrontację z Kenobim, przygotowano nawet model postaci z mechanicznymi nogami. Nie zapoznano ich jednak z dalszymi planami dotyczącymi The Clone Wars i wykorzystania postaci.
Developer narzeka też, że całemu procesowi produkcji towarzyszył chaos komunikacyjny i brak zaangażowania ze strony LucasArts jak i całego Lucasfilmu. Kilkukrotnie zmieniano platformy docelowe, początkowo gra miała ukazać się wyłącznie na Nintendo Wii, jednak już w czasie prac podjęto biznesową decyzję aby zwiększyć grupę docelową rozszerzając ją o posiadaczy PC-ów, Playstation 3 i XBox-a 360.
Nieco światła na sprawę rzuciła dopiero późniejsza wizyta na ranczu Skywalkera, podczas której przedstawiciele Red Fly poznali plany związane z obecnością Maula w The Clone Wars. Wizja Maula z pajęczymi nogami wstrząsnęła studiem i zmusiła do zmiany scenariusza gry, co doprowadziło do przedłużenia prac i zmiany koncepcji. Kolejne spotkania z przedstawicielami LucasAtrs skutkowały dalszymi komplikacjami i próbami stworzenia jednej spójnej wizji gry. Ustalono także wstępny tytuł produkcji, która odtąd miała się nazywać „Battle of the Sith Lords” .Jedyne spotkanie z samym Lucasem zaowocowało jego wizją stworzenia pary przyjaciół i współpracowników z Maula i Darth Talon. Niezrażony dzielącą ich według kanonu różnicą 170 lat, George zaproponował, że ostatecznie mógłby to być potomek Maula lub nawet jego klon. Doprowadziło to po raz kolejny do przemodelowania całej gry i snucia nowych pomysłów, narodziła się nawet wizja, zgodnie z którą, ów potomek miał być szkolony przez ducha właściwego Maula. Dla zespołu złożonego z zaledwie 80 osób ciągłe zmiany miały zgubny wpływ, ponieważ prowadziły do powtarzania tych samych etapów produkcji i nie pozwalały na uczynienie kroku naprzód.
W pewnym momencie, ktoś w LucasArts widocznie zdał sobie z tego sprawę, bo jak relacjonuje były pracownik studia, kontakt po prostu ustał. 24 czerwca 2011 roku, po dwóch tygodniach absolutnej ciszy na linii Red Fly - LucasArts, niedoszli twórcy otrzymali list z informacją o anulowaniu tytułu. Zamknięcie jedynego projektu skutkowało zwolnieniem 70% osób zatrudnionych w Red Fly .

Pełny artykuł znajdziecie tutaj , a poniżej możecie zobaczyć pozostałe grafiki koncepcyjne z anulowanej gry.

KOMENTARZE (13)

Gry

Raport finansowy i plan wydawniczy Electronic Arts

2014-05-08 20:54:32 cdaction.pl, ppe.plFirma Electronic Arts podzieliła się kilkoma wartościowymi informacjami i kilkoma, które mogą stać się powodem plotek.
Pierwszą informacją jest raport finansowy za ostatni kwartał roku 2013 i za cały ubiegły rok fiskalny. Z grubsza przedstawia się to w następujący sposób:

-przychody za czwarty kwartał 2014 roku fiskalnego wyniosły 1,12 miliarda dolarów (7,1% mniej niż rok wcześniej)
-w całym roku przychody oscylowały na poziomie 3,58 miliarda dolarów (spadek o 6% - rok wcześniej suma ta wyniosła 3,8 miliarda dolarów)
-EA w ubiegłym roku fiskalnym zarobiło 2,23 miliarda dolarów (dwanaście miesięcy wcześniej 2,41 miliarda dolarów).

Z punktu widzenia gracza ważniejszy wydaje się jednak wstępny plan wydawniczy na obecny rok, udostępniony przy tej samej okazji. Nie obeszło się bez niespodzianki jaką jest brak nowego Need For Speed -jest to pierwsza taka sytuacja od 13 lat gdy EA rezygnuje z zarobku na tej znanej marce. Zabieg ten ma ponoć dać czas studiom pracującym nad nową grą na dopracowanie tytułu. Biorąc pod uwagę, że nowy tytuł ze świata Gwiezdnych Wojen również powstaje pod egidą Elektroników, pozostaje cieszyć się z takiej polityki. Nie brakuje jednak głosów, że jest to zagrywka mająca zminimalizować koszty. Nowy NFS musiałby wejść na rynek w okolicach września lub października a na ten okres zapowiedziane są już dwie gry wyścigowe, których kampanie marketingowe trwają od dawna, są to odpowiednio Project C.A.R.S i DriveClub -Need For Speed mógłby po prostu nie sprostać konkurencji. Sam plan wydawniczy wygląda następująco:

EA Sports UFC – 17 czerwca
Madden NFL 15 – lato
FIFA 15 – lato
NHL 15 – lato
The Sims 4 – wrzesień
Dragon Age III: Inquisition (Dragon Age: Inkwizycja) – październik
NBA Live 15 – III/IV kwartał
Gra golfowa – I kwartał 2015
Nowa Marka -Tytuł zostanie zaprezentowany na E3 – III kwartał

Jak widać, w powyższym zestawieniu brakuje gry z Gwiezdnych Wojen. Co prawda znajduje się tam "Nowa Marka", ale nie należy raczej oczekiwać że jest to gra z naszego Uniwersum. Powstający w studiu DICE Battlefront planowany jest na jesień roku 2015, poza tym został już zapowiedziany na zeszłorocznych targach E3, a jak wyraźnie zaznaczono, przedstawiony tytuł ma być czymś nowym. Jesień 2014 roku wydaje się także terminem zbyt wczesnym na premierę niezapowiedzianego tytułu, nad którym pracuje Visceral Games. Należy się raczej spodziewać shootera konkurującego z nadchodzącym Call of Duty: Advanced Warfare. Nie będzie to zapewne Medal of Honor, które po klęsce ostatniej części zostało odstawione "na półkę", nie powstaje też na razie nowy Battlefield -a jeśli tak to ze względu na niedawne poszukiwania nowego studia które zajmie się marką, należałoby go wypatrywać raczej w 2016 roku.

Najważniejsza wydaje się jednak informacja o samym Battlefroncie - przedstawiciel Electronic Arts zapowiedział, że podczas konferencji na tegorocznych targach E3 dowiemy się więcej na temat tytułu. Nie wiadomo czy będzie to kolejny trailer czy może fragment gameplay'u. Z obietnic złożonych kilka miesięcy temu wynikało, że większa część zespołu DICE pracuje nad grą, ale ciągłe problemy z czwartym Battlefieldem mogły spowodować przetasowania i opóźnić proces produkcji gry. Wszystko stanie się jasne już 9 czerwca około godziny 22.00 czasu polskiego, bo wtedy rozpocznie się wspomniana konferencja.
Tymczasem, przyjrzyjmy się jeszcze raz teaserowi, który rok temu narobił nam tak wielkiego apetytu.


KOMENTARZE (10)

Gry

Promocje dla graczy z okazji Dnia Gwiezdnych Wojen UPDATE 2

2014-05-01 17:11:44 ppe.plZ okazji nadchodzącego święta fanów Gwiezdnych Wojen, które zwyczajowo przypade na 4 maja, wszyscy posiadacze Xboxów, którzy posiadają złote konta Xbox Live, mogą nabyć w promocyjnych cenach kilka tytułów. Czy oferta jest wystarczająco atrakcyjna aby z niej skorzystać? Na to pytanie sami musicie sobie odpowiedzieć. W nawiasach podano ceny przed promocją.

LEGO Star Wars: The Complete Saga - 49,99 zł ( 99,99zł)
LEGO Star Wars III: The Clone Wars - 34,99 zł (69,99 zł)
Star Wars: The Force Unleashed - 49,99 zł (99,99 zł)

Promocyjne ceny dodatków:
Star Wars: The Force Unleashed Tatooine Mission Pack - 8,74 zł (34,99 zł)
Star Wars: The Force Unleashed Jedi Temple Mission Pack - 8,74 zł (34,99 zł)Stosowną promocję przygotowała także firma Electronic Arts. Przez cały weekend od 2 do 5 maja grający inkasują podwójną liczbę punktów doświadczenia. Dodatkowo, logując się już dziś, można otrzymać nowego peta do swojej kolekcji. Każdy kto zaloguje się w czasie promocji uzyska stały dostęp do droida MT-4T. Promocja dotyczy zarówno użytkowników opłacających abonament jak i graczy korzystających z opcji Free-to-Play.
Ostatnia nowość dotyczy dodatku Galactic Strongholds, w którym gracze będą mogli zdobyć swoje własne pałace. Każdy kto posiada subskrypcję przed 11 maja otrzyma dostęp do luksusowego pałacu z pięcioma pokojami, którego wartość wyceniona jest na 4 000 000 kredytów. Gracze opłacający abonament otrzymają dostęp do nowej zawartości 19 sierpnia.Jak donosi FoolECK specjalną ofertę przygotował także sklep Playstation Network, w promocyjnych cenach można tam zakupić między innymi:

-The Force Unleashed [PSP/PSV] -19,90zł
-Battlefront II [PSP/PSV] -19,99zł
-The Clone Wars: Republic Heroes [PSP/PSV] -19,99zł
-Star Wars Pinball [PS3/PS4] -19zł/21zł

Szczegółową ofertę znajdziecie na stronie Sony.

Redaktor ogór - UPDATE #2
Również gracze komputerowi mogą cieszyć się z promocji z okazji Dnia Gwiezdnych Wojen. W serwisie Steam w ramach oferty weekendowej do 5 maja można kupić pakiet 14 gier za 30,59€. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy w to miejsce, gdzie można także znaleźć promocje na pojedyncze gry Star Wars takie jak np.:

Star Wars Republic Commando 3,05€/8,99€
Star Wars The Clone Wars: Republic Heroes 5,09€/14,99€
Star Wars Empire at War: Gold Pack 6,79€/19,99€

KOMENTARZE (10)
Loading..