TWÓJ KOKPIT
0

Gry

Premiera patcha 3.2 w "The Old Republic"

2015-04-29 08:17:23 Oficjalna TORa

Wczoraj zadebiutował patch do gry "The Old Republic" zatytułowany "Rise of the Emperor", o którym pisaliśmy już kilka razy. Poniżej możecie zobaczyć jego trailer. Co ciekawe, twórcy donoszą, iż zakończenie historii Imperatora zobaczymy już 4. maja.

Przypominamy, że dotychczasowe newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

Temat na forum.
KOMENTARZE (16)

Gry

Wieści o Battlefront i devdiary #1

2015-04-27 21:35:17
Jak zapewne wszyscy pamiętają, Star Wars Battlefront pojawił się na Celebration Anaheim i wywołał skrajne emocje. Część fanów nadal nie darowała twórcom braku kampanii dla jednego gracza, innym przeszkadza zapowiedziane już DLC. Do dyskusji postanowił włączyć się producent gry, Jasper Nielsen. Twierdzi on, że gra nie została podzielona na części po to aby sprzedać przygotowaną wcześniej zawartość w formie DLC, a zapowiedziany dodatek Battle of Jakku dostaną przecież wszyscy gracze, bez dodatkowych opłat. Developer twierdzi też iż DICE robi wszystko aby sytuacja z premiery Battlefielda 3 oraz przede wszystkim, Battlefielda 4, nie miała już miejsca. Zespół pracuje w pocie czoła aby zapewnić możliwie kompletny produkt, którym będziemy mogli się cieszyć już od dnia premiery.

Ponadto Nielsen zapewnił, że brak kampanii nie oznacza braku możliwości gry offline. Gra będzie zawierać tryb "The Mission", w którym do wykonania będzie szereg misji dla jednego gracza przeciwko zaimplementowanej sztucznej inteligencji. Na obronę twórców trzeba przyznać, że ciekawe pojedyncze misje mogą się okazać lepszym rozwiązaniem niż zlepiona na siłę kampania. Gracze pamiętający kampanie z ostatnich Battlefieldów powinni o tym wiedzieć najlepiej. Takie rozwiązanie może także nieco uwiarygodnić grę, bohater kampanii w jednej misji sterujący myśliwcem, w drugiej maszyną kroczącą a w trzeciej podkładający ładunki wybuchowe mógłby wydawać się jednoosobową armią niczym B.J. Blazkowicz czy Duke. Rozproszenie rozgrywki na różne postacie pozwoli uniknąć takiej sytuacji, ponadto nie trzeba będzie szukać usprawiedliwienia dla ciągłego przerzucania jednego żołnierza po całej galaktyce. W tej części gry gracze będą mogli także brać udział w trybie split-screen na jednej konsoli. Na koniec dowiedzieliśmy się także, że po premierze będziemy mieli do dyspozycji więcej niż 8 map. Wieści o udostępnieniu dwóch map dla każdej z czterech planet są według Nielsena wyłącznie plotkami.

Informacjami na temat gry podzielił się także na Twitterze inny pracownik DICE, Niklas Fegraeus. Twierdzi on, że gra utrzyma obiecane 60fps przy rozdzielczości 1080p na wszystkich platformach. Dla przypomnienia, są to PS4, XONE i PC. Wydaje się to nieco karkołomnym zadaniem, zwłaszcza w sytuacji gdy włączymy wspomniany split-screen. Twórcy innych gier wielokrotnie wspominali, że konsole, a zwłaszcza nowy XBOX, nie są w stanie zapewnić takich wartości ze względu na zwiększoną ilość obliczeń jakie muszą być wtedy wykonywane. W listopadzie okaże się czy DICE świetnie spisało się przy optymalizacji tytułu.

Na koniec coś specjalnego. Do sieci trafił pierwszy odcinek "Developer Diary" poświęcony Battlefrontowi, w którym twórcy opowiadają o swoich inspiracjach, pokazano też grafikę koncepcyjną przedstawiającą różnice w widokach pierwszo i trzecioosobowym.


KOMENTARZE (5)

Gry

Wieści o "The Old Republic" z Celebration Anaheim

2015-04-23 09:55:07 dulfy.net

Wśród prelekcji i paneli na Celebration Anaheim 2015 znalazło się również miejsce dla "The Old Republic". Odbył się panel z twórcami, na którym przekazano wieści o patchu 3.2, o którym pisaliśmy w tym newsie, a który ma kończyć historię z dodatku "Shadow of Revan". Dodatkowo ujawniono, iż można będzie mieć twierdzę na Yavinie 4.Bardzo interesującą dla subskrybentów informacją może być to, że każdy z nich od 4. maja otrzyma ponownie możliwość szybszego o 12 razy zdobywania doświadczenia podczas misji klasowych. Tym razem jednak "będzie trwał tak długo, że sami nie wiemy kiedy się skończy" cytując wypowiedź twórców.

Podczas sesji pytań i odpowiedzi padły m. in.

Pytanie: Czy Mandalore [przywódca] odegra jakąś ważną rolę w grze? Odpowiedź: Nie chcemy zdradzać spoilerów, ale byłoby to fajne, prawda?

Pytanie: Czy dostaniemy więcej rozmów z kompanami oraz więcej ich historii? Odpowiedź: Towarzysze są ważną częścią gry. Nie chcę podawać szczegółów ale bardzo tego byśmy chcieli.

Pytanie: Czy będzie więcej towarzyszy? Odpowiedź: Stworzenie Treek było jednym z lepszych pomysłów, które wpadły nam do głowy i tak, zobaczycie więcej kompanów.

Pytanie: Czy Wookiee będą grywalni? Odpowiedź: Mamy tablicę, na której zapisujemy różne szalone rzeczy i to także się tam pojawiło. Udźwiękowienie gracza Wookieego jest mniej czasochłonne niż reszty ras.

Pytanie: Czy będzie arena do ćwiczenia gry w Huttball na statku lub w twierdzy? Odpowiedź: Huttowie żądają za to dużo pieniędzy, ale może coś wymyślimy.Pokazano też zdjęcie, na którym widnieje napis "Tajemnica pozostaje ukryta w ciemności galaktyki" oraz #FallenEmpire. Data na obrazku to 6 czerwca 2015 r. Póki co, nie wiadomo co może to znaczyć. Nowy dodatek? Nowy patch? Czas pokaże.Przypominamy, że dotychczasowe newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

Temat na forum.
KOMENTARZE (8)

Gry

Wieści ze świata gier

2015-04-20 22:02:31

Zakończone właśnie Celebration Anaheim było przeciętnie udane dla grających fanów Star Wars. Co prawda otrzymaliśmy garść informacji o nadchodzącym Star Wars Battlefront, ale nie dla wszystkich są one dobrymi wiadomościami. Brak kampanii dla jednego gracza wytykany jest twórcom zarówno przez graczy jak dziennikarzy, nasuwa się pytanie, co przez 3 lata tworzenia gry przygotowali panowie z DICE? Twórcy będą musieli bardzo się postarać aby pozostałe tryby rozgrywki zadowoliły fanów czekających na nową odsłonę serii. Ponadto ponownie nie zobaczyliśmy nawet fragmentu rozgrywki, bo wspomniany zwiastun nie ma z nią wiele wspólnego.

W obliczu braku konkretów pozostaje rozejrzeć się za innymi informacjami. Jedną z nich są wieści o kolejnych reedycjach klasycznych tytułów. Już niedługo na Playstation 3 będzie można zagrać w Star Wars: Starfighter i Star Wars: Jedi Starfighter oryginalnie wydane na Playstation 2. Na razie nie jest znana forma w jakiej gry zostaną wydane, nie potwierdzono nawet zwyczajowych zmian takich jak zmiany rozdzielczości czy dodanie trofeów.

Drugą informacją jest DLC do Star Wars Pinball. Odpowiedzialne za stworzenie gry Zen Studios ogłosiło, że trafią do niej stoły tematycznie związane z serialem Star Wars: Rebels. Dodatek dostępny będzie w grach Pinball FX2, Zen Pinball 2 i Star Wars Pinball, na konsolach, komputerach i urządzeniach mobilnych, już od 27 kwietnia.

W ostatnich dniach zmiany zaszły w drugim studiu odpowiedzialnym za tworzenie gry z Gwiezdnych Wojen, o której wiemy jeszcze mniej niż o Battlefroncie. Sze studia Visceral Games, Steve Papoutsis stracił swoją posadę, a jego miejsce zajął Scott Probst, syn szefa rady nadzorczej EA, Larry'ego Probsta. Na decyzję w tej sprawie mogło mieć wpływ chłodne przyjęcie Battlefield Hardline, któremu gracze i recenzenci zarzucają rutynę i wtórność względem poprzednich części serii.

Brak informacji na temat powstających tytułów może być spowodowany nadchodzącymi targami E3, na które szykują się wszyscy wielcy wydawcy. Z dużym prawdopodobieństwem można zakładać, że zobaczymy wówczas dopieszczony fragment rozgrywki z Battlefronta. Z powodu wstrzymania serii Battlefield i Medal of Honor, dla EA będzie to jedyny shooter, który wystawią w tym roku do walki przeciwko zapowiedzianemu już Call of Duty: Black Ops III.
KOMENTARZE (7)

Gry

Battlefront na Celebration Anaheim

2015-04-18 00:37:45
Celebration Anaheim trwa, a my otrzymujemy kolejne informacje. Po wczorajszym trailerze, dzisiaj przyszedł czas na kolejne nowości. O 19:30 polskiego czasu odbył się panel poświęcony Star Wars: Battlefront (2015), dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, ale przede wszystkim, wszyscy czekali na zwiastun i obiecane fragmenty rozgrywki. Można powiedzieć, że obietnice zostały zrealizowane, częściowo. Nie przedłużając, jeśli jeszcze ktoś nie widział, oto zwiastun:Zaprezentowany fragment trudno raczej nazwać gameplay'em, jest to kolejny teaser, być może fragment otwierający grę. Ważniejsze wydają się być informacje, które przy okazji trafiły do sieci.

Przede wszystkim dobra wiadomość, znamy datę premiery i platformy docelowe! Gra ukaże się 17 listopada na Playstation 4, Xbox One i PC. Według obietnic na wszystkich platformach ma działać w rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę, ale biorąc pod uwagę doświadczenia z ostatnimi Battlefieldami, nie należy się zbytnio przywiązywać do tej wiadomości, zwłaszcza w kontekście Xbox-a.
Kolejna, tym razem zła wiadomość jest taka, że w grze zabraknie trybu kampanii dla jednego gracza. Poza trybami sieciowymi w grze znajdą się tylko misje do kooperacji w parach, możliwe do rozegrania na jednym urządzeniu, czy to konsoli, czy komputerze. Prawdopodobny wydaje się scenariusz, w którym rolę towarzysza przejmie AI, ale to wszystko na co mogą liczyć gracze nie grający w sieci.

Pozostałe wieści:
- Misje i mapy zostały osadzone w sceneriach znanych z oryginalnej trylogii.
- W starciach uczestniczyć będzie do 40 graczy, co oznacza zespoły maksymalnie 20 osobowe.
- Gracze będą mogli opowiedzieć się po stronie Imperium bądź rebelii.
- W ramach premii za wyniki, znanej z Battlefront II, będzie można czasowo wcielić się w postacie specjalne, na razie ujawniono Bobę Fetta i Vadera.
- W grze pojawi się możliwość przełączenia między trybami FPP i TPP.
- Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, w grze nie będzie battleloga.
- Podczas starć lądowych gracze będą mogli zasiąść za sterami myśliwców i w naturalny sposób przenieść się do walki powietrznej, zabraknie jednak walk w przestrzeni kosmicznej, wszystkie starcia powietrzne będą miały miejsce w atmosferze planety, w której rozpocznie się dane starcie.
- W walkach uczestniczyć będą transportery oraz machiny jak AT-ST, a nawet AT-AT.
- Nie jest prawdą jakoby gra miała ukazać się wcześniej na Xbox-a, była to plotka.
- Postacie graczy będą do pewnego stopnia podatne na edycję, będzie można dobrać pewne części stroju czy maskowania.
- Dwa tygodnie przed premierą filmu udostępnione zostanie darmowe DLC, dzięki któremu będziemy mogli wziąć udział w bitwie o Jakku, której zabraknie w filmie, a której konsekwencje będą widoczne w początkowych scenach Przebudzenia Mocy

Poza tym udostępniono kilka zdjęć z zaprezentowanego zwiastuna, możecie je zobaczyć poniżej, tak jak ujawnioną przy okazji okładkę.

KOMENTARZE (27)

Gry

Visceral Games ujawnia tytuł swojej gry! [Prima Aprilis]

2015-04-01 07:38:54
Jakiś czas temu informowaliśmy, że studio Visceral Games pracuje nad nową grą ze świata Gwiezdnych Wojen czerpiąc z najlepszych wzorców takich jak GTA V, Assassin's Creed czy seria Batman Arhkam. Tak jak się tego spodziewaliśmy, zasłona tajemnic opadła wraz z premierą Battlefield Hardline i studio postanowiło podzielić się ze światem tytułem nowej gry.

Star Wars: Builders -tak nazywać się będzie gra twórców ostatniego Battlefielda. W grze wcielimy się w architekta przemierzającego świat w sposób znany z serii GTA. Naszym zadaniem będzie odbudowa zwiedzanych planet, zniszczonych po wydarzeniach opisanych w filmach. Przyjdzie nam się zmierzyć zarówno z konsekwencjami Wojen Klonów, Galaktycznej Wojny Domowej jak i wydarzeń, które dopiero zobaczymy w nadchodzącym filmie. Proces budowy będzie nieco podobny do tetrisa i popularnej Yengi, trzeba będzie tak ułożyć elementy aby budynek nie zapadł się pod własnym ciężarem. Aby ułożyć wyższe kondygnacje należy wspiąć się po rusztowaniach, zapewne w tym miejscu twórcy sięgną po umiejętności postaci rodem z serii o asasynach. Całość działać będzie na silniku graficznym Unreal Engine 4.

Pierwszy zwiastun gry jak i elementy rozgrywki ujrzymy ponoć już na nadchodzącym Celebration. Premiery należy wyczekiwać na początku przyszłego roku.

Update: Prima Aprilis. Ten news jest oczywiście żartem, nie znamy żadnych nowych faktów na temat gry, którą tworzy obecnie Visceral Games, ale gdy tylko się czegoś dowiemy, damy znać.
KOMENTARZE (13)
Loading..