TWÓJ KOKPIT
0

Gry

Nowe wieści o dodatkach do Battlefronta

2016-01-27 07:35:35W poniedziałek pisaliśmy o zamieszaniu wokół dodatków do nowego Battlefront-a i związanych z nim wyciekiem informacji. Dzisiaj oficjalne stanowisko w sprawie zajęło Electronic Arts ujawniając informacje o nadchodzących dodatkach.

Już dzisiaj powinna być dostępna do ściągnięcia aktualizacja, która nie przyniesie nowych map, ale survivalowa plansza Tatooine będzie dostępna teraz w trybach multiplayerowych (Ładunek, Pogoń za droidami, Strefa zrzutu, Łowy na bohatera, Bohaterowie i złoczyńcy) pod nazwą "Raider Camp". Dodano również specjalne stroje dla postaci Luke'a i Hana w klimacie mroźnego Hoth, dzienne wyzwania, wydarzenia społecznościowe i możliwość stworzenia prywatnych gier.

Kolejna darmowa aktualizacja zostanie udostępniona w lutym i przyniesie ze sobą nową misję survivalową na Hoth, nową mapę na Hoth do większych trybów (Atak AT-AT, Supremacja, Eskadra, Punkt zwrotny) oraz sprawi, że tryb Punkt zwrotny będzie grywalny na wszystkich mapach wliczających się do Ataku AT-AT.

Darmowa aktualizacja w marcu doda nową "dużą" mapę na Endorze (dostępną w trybach Atak AT-AT, Supremacja, Punkt zwrotny) i kolejną survivalową mapę na Tatooine.

Kalendarz płatnych DLC wygląda następująco:
marzec 2016: DLC Zewnętrzne Rubieże - walki między fabrykami na Sullust i w pałacu Jabby na Tatooine,
lato 2016: DLC Bespin - Miasto w Chmurach na gazowej planecie Bespin
jesień 2016: Gwiazda Śmierci - to nie księżyc!
początek 2017: rozszerzenie nr 4 - na razie bez konkretów.

KOMENTARZE (14)

Gry

Darmowy dodatek do Star Wars Battlefront, którego nie będzie.

2016-01-25 08:13:36W zeszłym tygodniu sieć obiegła informacja o styczniowej aktualizacji dla Star Wars Battlefront. Źródłem przecieku był brazylijski oddział Electronic Arts, który zbyt wcześnie udostępnił informacje o zawartości najnowszej aktualizacji.
Według podanych przez studio informacji, w styczniu mieliśmy otrzymać darmowy dodatek w skład, którego miałaby wejść jedna nowa mapa na Tatooine oraz alternatywne stroje dla Luke'a i Leii. Oprócz tego w styczniu do sprzedaży miałaby trafić również pierwsza paczka DLC.

Głos w sprawie zabrał jednak pracujący w DICE Oscar Carlén i za pośrednictwem Twitter'a oświadczył:

Przepraszamy, ale styczniowa aktualizacja nie zawiera nowej mapy. Do materiału zakradły się błędy i dlatego go ściągnęliśmy. Jednak styczniowa aktualizacja to wciąż świetna sprawa, na pewno nie będziecie zawiedzeni.


W styczniu darmowego dodatku nie będzie, co nie oznacza, że nie otrzymamy go w późniejszym terminie.
KOMENTARZE (15)

Gry

Rozgrywka z anulowanego Battlefront III

2016-01-22 07:30:47 kotaku


O anulowanym Battlefront III studia Free Radical pisaliśmy już wielokrotnie. Pojawiały się pojedyncze screeny i krótkie materiały z powstawania gry. Nigdy jednak nie dane nam było zobaczyć jak w produkcję gra ktoś niezwiązany ze studiem, w którym ta powstawała. Jak głosi plotka, w chwili anulowania gry w 2008 roku, była ona gotowa w 99%, wymagała poprawek i solidnych testów, na premierę można było więc liczyć w 2009 roku. Na drodze do sukcesu stanęł problemy finansowe LucasArts i spowodowane tym cięcie kosztów. Opóźniany Battlefront wciąż wymagający sporych nakładów do ukończenia gry i przygotowania kampanii reklamowej, trafił pod topór jako pierwszy. W efekcie na powrót marki musieliśmy czekać do 2015 roku.
Tym razem do sieci wyciekł kod źródłowy oraz fragmenty gotowej gry umożliwiające uruchomienie jej na konsoli XBOX 360 z oprogramowaniem dla developerów. Całość pojawiła się na portalu Reddit, została jednak szybko usunięta przez moderatorów w ramach walki z piractwem.

Ponieważ jednak w internecie nic nie ginie, poniżej możecie zobaczyć zapis rozgrywki użytkownika ProtoFaggot, który pobrał pliki i uruchomił produkcję.


KOMENTARZE (13)

Gry

Ruszyła Polska Liga Playstation: Star Wars Battlefront

2016-01-12 10:16:19Liga Playstation to stosunkowo nowy projekt, który zakłada rywalizację graczy w miesięcznych przedziałach czasu, w tym okresie walczą oni o nagrody wśród których znajdują się między innymi subskrypcja Playstation Plus, dedykowane pady i inne gadżety do konsoli. Co miesiąc może to być inna gra, w styczniu padło na Star Wars: Battlefront.< br/> Aby wziąć udział w turnieju, musicie posiadać konsolę Playstation 4, grę Star Wars Batlefront i być subskrybentem Playstation Plus.
Więcej dowiecie się z poniższego filmu.


KOMENTARZE (6)

Gry

Gra niezależna w uniwersum Star Wars [UPDATE]

2016-01-08 09:13:07Chociaż trudno w taki pomysł uwierzyć, to nie jest on tylko plotką. Pewien jak samo o sobie mówi "niezbyt dobry programista" postanowił zebrać fundusze na stworzenie gry RPG w klimacie Gwiezdnych Wojen, bo jak twierdzi, dawno dobrej nie zrobiono.

Cały ten projekt został stworzony całkowicie przeze mnie, Devina Trippa. Nie mam pozwolenia Disneya na stworzenie tej gry w tym momencie. Na razie Disney nie bierze w tym żadnego udziału. Otrzymałem od nich odpowiedź i kazali mi zapytać Lucas Films.
Potrzebuję waszej pomocy. Nie jestem zbyt dobrym programistą, jeszcze gorszy ze mnie artysta. Chcę więc przekazać ten projekt profesjonalistom, ale żeby to zrobić, potrzebuję pieniędzy, żeby ich móc zatrudnić.


Jeśli jesteście zainteresowani, możecie śledzić projekt na jego stronie na kickstarterze, w chwili pisania tego tekstu udało się zebrać kwotę 18 325 dolarów.


[UPDATE]

Cała akcja okazała się jednak tylko żartem, a przynajmniej tak twierdzi autor, Devin Tripp, który anulował już zbiórkę. Przyznał, że chciał zainspirować innych do realizacji marzeń.
KOMENTARZE (13)

Gry

Wyniki finansowe Battlefronta

2016-01-04 11:04:18Początek roku to czas podsumowań. Na takie podsumowania jest też czas w branży gier komputerowych. Analityk Michael Pachter z Wedbush Securities ocenił, że najnowsze dzieło studia DICE -nowy Battlefront, sprzedał się w okresie listopad-grudzień 2015 w liczbie 12 milionów egzemplarzy, przynosząc łączny przychód na poziomie 660 milionów dolarów.
Przypomnijmy, że na podstawie dużego zainteresowania tytułem podczas beta-testów, dyrektor Electronic Arts przyjął w listopadzie uważany wówczas za bardzo optymistyczny scenariusz sprzedaży 12 milionów egzemplarzy gry. Zakładał jednak że wynik ten uda się uzyskać dopiero po pół roku od premiery. Gra jest więc kolejnym przykładem na to jak dobrze sprzedającą się franczyzą są Gwiezdne Wojny, w związku z tym możemy się zapewne spodziewać dużej partii płatnych dodatków oraz kolejnych części gry.

Ponadto DICE i Electronic Arts ujawniły, że do Battlefronta nie są planowane żadne dodatki wnoszące treści znane z nowego filmu, a wszystkie przyszłe DLC będą się skupiały wokół Klasycznej Trylogii.
KOMENTARZE (10)

Gry

Wyniki Konkursu "Miesiąc Battlefronta"

2016-01-02 16:36:04
W listopadzie razem z portalem gamedot.pl przygotowaliśmy dla was akcję "Miesiąc Battlefronta", na zakończenie której zaproponowaliśmy wam konkurs plastyczny. Dziś ogłaszamy listę zwycięzców.
Do wyboru były trzy tematy:
-Wybrana bitwa ze Star Wars Battlefront.
-"Bohaterowie okiem szeregowca" -przedstaw moment pojawienia się na polu bitwy postaci specjalnej, z perspektywy zwykłego żołnierza.
-Plakat propagandowy zachęcający do walki po stronie Imperium lub Sojuszu Rebeliantów.

Nagrodą był model x-winga:Nagrody otrzymują:

1. Jakub Lehman
2. Jacek Slociak
3. Michał Inglowski

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Poniżej możecie zobaczyć wyróżnione prace:
Ze zwycięzcami skontaktujemy się drogą mailową.
Za przesłanie nagród odpowiada sponsor konkursu, portal gamedot.pl.


KOMENTARZE (10)
Loading..