TWÓJ KOKPIT
0

Gry

Celebration Europe 2016: Stanowiska z grami na halach wystawowych

2016-07-22 09:19:25 Celebration Europe 2016

O panelu poświęconym grom komputerowych pisaliśmy już tutaj. Informowaliśmy także o zmianach nadchodzących w The Old republic i ciekawym eksperymencie z wirtualną rzeczywistością.

Ale gry komputerowe były na Celebration dostępne także dla szerszej publiczności. W przestrzeni dla wystawców nie zabrakło stanowisk, na których można było zagrać w aktualne produkcje ze świata Gwiezdnych Wojen.

Największe stanowisko, niemal w centrum południowej hali miało Electronic Arts, na stoisku giganta można było zagrać w znane tytuły. Do dyspozycji graczy oddano więc Star Wars: Battlefront z dodatkami Outer Rim i Bespin oraz Star Wars: The Old Republic. Kolejki oczekujących wydają się świadczyć o wciąż sporym zainteresowaniu tymi tytułami.Kawałek dalej rozstawiło się Lego Star Wars: The Force Awakens. W tym miejscu poza możliwością pogrania w najnowszą grę studia Traveller's Tales można też było obejrzeć materiały opowiadające o procesie powstawania gry.Na ostatnim z multimedialnych stanowisk Sony dało możliwość ogrania kilku klasycznych gier z Gwiezdnych Wojen na platformie Playstation 4.


KOMENTARZE (7)

Gry

Celebration Europe 2016: ILM X LAB

2016-07-20 23:01:11 Celebration Europe 2016Jedną z ciekawszych atrakcji jakie można było zobaczyć w ogólnodostępnych halach tegorocznego Star Wars Celebration było "ILM X LAB -A Cinematic Virtual Reality Experiment" -doświadczenie wirtualnej rzeczywistości pozwalające na chwilę niemal przenieść się do Odległej Galaktyki. Za zamkniętymi drzwiami pokoju wystawowego można było korzystać z zestawu wirtualnej rzeczywistości HTC Vive i przejść scenariusz "Trials on Tatooine". O zainteresowaniu atrakcją niech świadczy fakt, że impreza zaczynała się o 10:00 a już o 10:10 obsługa stanowiska informowała o rozdaniu wszystkich 800 biletów na dany dzień.Jeśli jednak dostaliśmy się na stanowisko to czekało nas bardzo intensywne 10 do 15 minut. Najpierw grupa 16 szczęśliwców słuchała wstępu o śmiałku obdarzonym Mocą, który pomaga w odbudowie planet Nowej Republiki po wojnie z Imperium, następnie każdy wchodził do pomieszczenia gdzie czekał na niego zestaw HTC Vive opracowany we wsółpracy z firmą Nvidia. Po obowiązkowym szkoleniu z używania zestawu na około 8 minut lądowaliśmy na Tatooine aby doświadczyć tego co dotąd wydawało się poza zasięgiem. Wrażenie pobytu na Tatooine jest pełne. Gdy na Tatooine ląduje Sokół Millenium i przychodzi nam zresetować przegrzane elementy hipernapędu wydaje się, że zabawa ograniczy się do "dotykania" kontrolerem konkretnych przycisków, jednak gdy na horyzoncie pojawia się prom Imperium, a R2-D2 wręczy nam miecz świetlny, staje się jasne, że czeka nas bardzo intensywne kilka minut. Nacierający szturmowcy zasypują nas blasterowym ogniem a nam przychodzi odbijać nadlatujące strzały. Od kąta odbicia i naszej dokładności zależy czy uda nam się tylko sparować strzał czy także odesłać go wprost do przeciwnika i zakończyć jego karierę szturmowca. Złudzenie walki mieczem świetlnym jest doskonałe, pozostaje nam życzyć sobie aby ten sprzęt się upowszechnił.

Nie będzie to jednak takie proste. Europejska cena zestawu została ustalona na około 800 euro. Do tego należy oczywiście doliczyć koszt mocnego komputera gamingowego, który pozwoli całość uruchomić:
System operacyjny: Windows 7 64-bit z SP1 lub nowszy,
Procesor: Intel Core i5-4590 3,3 GHz lub AMD FX-8350 4,0 GHz,
Pamięć RAM: 4 GB,
Karta graficzna: GeForce GTX 970 lub Radeon R9 290, ewentualnie mocniejsza z minimum 4 GB pamięci,
Złącza USB: 1 gniazdo USB 2.0,
Wyjścia wideo: HDMI 1.4 lub DisplayPort 1.2.

Jeśli jednak macie już HTC Vive to od poniedziałku możecie pobrać "Trials on Tatooine" całkowicie za darmo ze Steam-a.KOMENTARZE (1)

Gry

Celebration Europe 2016: Panel o grach komputerowych

2016-07-19 22:24:01 Celebration Europe 2016W sobotni wieczór na Celebration w Londynie odbył się panel poświęcony grom komputerowym „Meet the creators: The Minds Behind EA’s Star Wars Games. Gośćmi byli przedstawiciele studiów Electronic Arts, Dice i Visceral.

O nowościach dotyczących Star Wars: The Old Republic mogliście przeczytać już tutaj, dlatego teraz skupimy się na pozostałych tytułach, o których wspomniano na konferencji.
Pierwszy do głosu doszedł przedstawiciel studia DICE. Dowiedzieliśmy się przede wszystkim, że już w tym tygodniu dostępna będzie duża aktualizacja, która umożliwi nam rozgrywanie starć w trybie single. Było to potwierdzenie plotki, która krążyła po sieci już od zeszłego tygodnia.
Kolejną ważną informacją dotyczącą Star Wars Battlefront było ujawnienie tytułu i zawartości trzeciego planowanych dodatków DLC. Nowy dodatek, którego spodziewać się możemy jeszcze tego lata nazywać się będzie Death Star. Poniżej możecie zobaczyć teaser tego dodatku:Postaciami specjalnymi, którymi dane nam będzie pograć w nowym dodatku są Bossk I Chewbacca! Ujawniono również termin ukazania się ostatniego z dodatków. W czwarte DLC do Battlefronta zagramy w grudniu, tuż przed premierą Rogue One, dodatek zatytułowany będzie „Rogue One: Scarif” a postaciami specjalnymi z nim udostępnionymi będą Jyn Erso i dyrektor Orson Krennic.
Kolejny przemówił twórca mobilnej gry Star Wars: Galaxy of Heroes, tutaj nie dowiedzieliśmy się w zasadzie nic nowego, poza przypomnieniem na czym polega gra usłyszeliśmy tylko o tym, że wciąż dodawane będą nowe postacie z nowego kanonu, także z nadchodzących filmów.
Ostatnia głos zabrała Amy Henning, obecnie pracująca z Visceral Games, wcześniej miała znaczący udział we wszystkich częściach znanego graczom konsolowym Uncharted. Niestety, dowiedzieliśmy się tylko tyle, że gra jest w tak wczesnej fazie produkcji, że nie ma co pokazać. Udostępniono tylko kilka grafik koncepcyjnych, które możecie zobaczyć poniżej. Nieco mało jak na niemal dwa lata pracy. Na dodatek dowiedzieliśmy się, że gra powinna ukazać się w 2018 roku.


KOMENTARZE (21)

Gry

Celebration Europe 2016: Zapowiedź nowego dodatku do "The Old Republic"

2016-07-16 22:37:54

Dziś na Celebration Europe ujawniono tytuł nowego dodatku, który pojawi się po "Knights of the Fallen Empire", w jesieni. Nazywał się będzie "Knights of the Eternal Throne" i zaprezentowano jego krótki teaser:oraz grafikę promocyjną:


W grudniu natomiast gra będzie miała już 5 lat. Z tej okazji pokuszono się o garść statystyk. I tak:

- Gracze stworzyli 87 milionów postaci, z czego:

42,175,031 wybrało Republikę ( i tak: 28% grało klasą Jedi Consular, 33% Rycerzami Jedi, 19% przemytnikami zaś 20% żołnierzami) zaś 43,710,711 Imperium Sithów (29% inkwizytorami, 30% wojownikami Sithów, 19% agentami, 22% łowcami nagród).

- Gracze spędzili w grze 1.5 biliona godzin.

- Nagrano 340 godzin scenek mówionych, co równa się oglądaniu wszystkich siedmiu filmów SW 22 razy.

- Najchętniej rekrutowanymi kompanami były Lana Beniko i Vette.

- Jeśli chodzi o pojazdy, największą popularnością cieszyły się tauntauny (49 %), dalej speedery (32%), rancory (8%), barki (7%), banthy (3%) oraz walkery czyli pojazdy w stylu AT-AT (1%)

W sierpniu zaś planowana jest specjalna promocja na Cartel Markecie. Przez pięć miesięcy pięć wybranych przedmiotów będzie miało 55% zniżki. Początek od 2. do 9. sierpnia.

Z okazji pięciolecia przedstawiono też okolicznościowy, wspominkowy filmik.Temat na forum
KOMENTARZE (20)

Gry

LEGO Star Wars: The Force Awakens -recenzja

2016-07-12 20:16:1528 czerwca miała miejsce premiera Przebudzenia Mocy w wersji LEGO. Po długich godzinach spędzonych z tytułem, polowaniu na rathary, walce ze szturmowcami, walkach kosmicznych i rozwiązywaniu zagadek, przygotowaliśmy dla was recenzję najnowszej gry z logo Gwiezdnych Wojen. Jeśli chcecie wiedzieć co sądzimy o najnowszym dziele Traveller's Tales, zajrzyjcie do naszej recenzji.
KOMENTARZE (7)
Loading..