TWÓJ KOKPIT
0

Gry

Star Wars Battlefront II - recenzja kampanii

2017-11-30 12:45:53Premiera nowego Battlefront-a to duże wydarzenie, które świetnie wpisuje się w czas oczekiwania na Ostatniego Jedi, wielkiego święta dla wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen. Od premiery ogrywamy grę mając w pamięci wszystkie obietnice specjalistów od marketingu, ale także wszystkie afery związane z produkcją. Dzisiaj przygotowalismy dla was recenzję kampanii dla jednego gracza, starając się dojrzeć w grze jak najwięcej rzeczy istotnych zarówno dla fanów Gwiezdnych Wojen jak i dla graczy w ogóle, a jednocześnie nie patrzeć na tytuł wyłącznie przez pryzmat związanych z nim kontrowersji. Zapraszamy do przeczytania pierwszej części naszej recenzji.
KOMENTARZE (6)

Gry

Sprawa skrzynek w Battlefront II

2017-11-24 07:45:19Mikrotransakcje w Star Wars Battlefront II to temat rzeka. Najpierw miało ich nie być, później twórcy zapowiedzieli że będą, ale za to wszyskie DLC będą bezpłatne, a na czymś zarobić trzeba. Po testach beta okazało się, że system wymaga przemodelowania aby gra nie stała się produkcją Pay To Win. Na niewiele sięto zdało i w okolicach premiery gry interweniować musiał sam Bob Iger. Szef Disney'a uciął sobie pogawędkę ze swoim odpowiednikiem w Electronic Arts, po której Andrew Wilson stwierdził, że jednak na jakiś czas skrzynki zostaną całkowicie wyłączone.
Nie udało się jednak zamknąć tym sprawy. O ile gracze zostali chwilowo obłaskawieni, o tyle swoją szansę zwietrzyły rządy wielu krajów. W końcu w gry komputerowe grają miliony graczy, system płatnych lootboxów (czy to kosmetycznych, czy praktycznych) dostępny jest w niemal każdej grze sieciowej, czemu by więc na tym nie zarobić, albo chociaż nie zrobić kariery? I tak idąc za ciosem:
-Politycy w Belgii i Australii, chcą uznania lootboxów za element hazardu i zakazania ich w grach.
-Polityk francuski, Jérôme Durain chce objęcia tego elementu "regulacjami prawnymi" -czytaj, dodatkowymi zakazami i podatkami.
-Komisja europejska zastanawia się nad "okiełznaniem problemu"
-Nieznany dotąd nikomu senator stanu Hawaje -Chris Lee również wykorzystał swoją szansę, nie tylko nazwał nowego Battlefront-a "kasynem w świecie Star Wars" i stwierdził że jest to bezpośrednie zagrożenie dla dzieci, umieścił swoje charyzmatyczen przemówienie na Youtube, odezwę na Reddicie i wezwał wszystkich Amerykanów do wspólnej pracy nad tym problemem.

Lootboxy jakie są każdy widzi, mają swoich przeciwników, mają zwolenników, w niektórych grach powodują zakłucenie balansu, w innych nie. Używanie ich jest kwestią wyboru, o tym jakie są według nas w nowym Battlefroncie, przekonacie się już niebawem. Nie dajmy się tylko ogłupić i wciągnąć w grę polityczną która rozgrywa się na naszych oczach. W to że nikomu nie chodzi tutaj o dobro graczy czy wyrównanie szans podczas meczu sieciowego trudno byłoby uwierzyć nawet przy najlepszych intencjach. Stawką są jak zwykle popularność i pieniądze. Po prostu politycy uczą się nowych sztuczek i sięgają po głosy do internetu, a skończy sięto w najlepszym razie głębszym sięgnięciem do naszych portfeli. Gdyby system skrzynek miał upaść, musieliby przyczynić się do tego sami gracze poprzez masowe rezygnowanie z takich zakupów we wszystkich grach, a na to się raczej nie zanosi.
KOMENTARZE (17)

Gry

Dziś premiera Star Wars Battlefront II

2017-11-17 10:02:38Dzisiaj do sprzedaży w całej Polsce trafiła najnowsza gra studia DICE wydana przez Electronic Arts -Star Wars Battlefront II. Gra jest kontynuacją wydanej w 2015 roku części pierwszej, jednak już na starci poza dużó bardziej rozbudowanym trybem sieciowym oferuje także kampanię dla pojedynczego gracza. Tytuł dostępny jest na wszystkie wiodące platformy, czyli Playstation 4, Xbox One i komputery osobiste. Już wkrótce przeczytacie naszą recenzję gry.
Do zobaczenia na polu bitwy!


KOMENTARZE (23)

Gry

Star Wars: Battlefront II. Gameplay z polskiej wersji językowej

2017-11-15 07:51:16 ppe.plDo premiery Star Wars Battlefront II pozostały już tylko dwa dni. W ostatnim czasie mieliśmy okazję zobaczyć i usłyszeć tutaj itutaj próbki głosu polskich aktorów, reklamę aktorską zachęcającą do wybrania się do Odległej Galaktyki, a wcześniej zwiastun otwierający grę.
Dzisiaj prezentujemy zapis wideo z drugiej misji kampanii fabularnej w polskiej wersji językowej. W roli głównej oczywiście Aleksandra Szwed, która wciela się w postać Iden Versio, ułsyszymy także Michała Żebrowskiego oraz Anotoniego Pawlickiego, którzy służą w tym samym oddziale jako Gideon Hask oraz Del Meeko. Film możecie zobaczyć poniżej. Zwyczajowo w takich sytuacjach warto pamiętać, że mogą się w nim pojawić mniejsze bądź większe spoilery.


KOMENTARZE (30)

Gry

Star Wars Battlefront II z reklamą aktorską

2017-11-14 15:41:52Premiera Star Wars Battlefrot II już za kilka dni, nic więc dziwnego, że kampania reklamowa trwa w najlepsze. Już w 2015 roku,przy okazji pierwszego Battlefront-a od DICE, Electronic Arts nawiązało współpracę z Sony w celu stworzenia reklam aktorskich dla nowej gry. Otrzymaliśmy wówczas poniższe spoty:

W 2017 roku, przy okazji premiery Battlefront II współpraca trwa najwyraźniej w najlepsze, czego dowodem jest udostępniona niedawno reklama:


KOMENTARZE (14)

Gry

Battlefront II -zamieszanie z grindem i szybka reakcja Electronic Arts

2017-11-14 07:46:00 ppe.plW ostatnich dniach w pewnych zakątkach Internetu odezwały się głosy krytyki związane z ilością czasu potrzeną do odblokowania niektórych rzeczy w nadchodzącym Star Wars Battlefront II. Gracze biorący udział w becie zgłaszali, że aby pozyskać Skrzynkę Szturmowca trzeba bawić się przez 3 godziny. By dorwać się do Karty klasy epickiej trzeba grać przez ok. 20 godzin. By odblokować nowego Bohatera należy grać przez... 40 godzin, zachowując na ten cel wszystkie pieniądze otrzymane z wcześniejszych rozgrywek. EA odpowiedziało początkowo na ten zarzut bardzo zachowawczo, twierdząc, że tak długi proces pozyskiwania postaci, miał dać poczucie satysfakcji graczom którym uda się to osiąnąć, ale że prace przy systemie nagród i awansów ciągle trwają.
Dla graczy było to jednak za mało. Niemal cały branżowy internet rzucił się na twórców i niejako zmusił ich do zmian, które zostały ogłoszone wczoraj wieczorem.
Do dnia wczorajszego wykupienie Luke'a Skywalkera i Dartha Vadera kosztowało 60 000 kredytów. Od dzisiaj postacie kosztują kolejno:
Luke Skywalker i Darth Vader po 15 000 kredytów
Imperator Palpatine, Chewbacca i Leia Organa po 10 000 kredytów
Iden Versio 5000 kredytów

Gracz osiągneli więc zamierzony cel, po raz kolejny wymuszając zmiany w grze. Będzie więc szybciej, łatwiej i krócej. Pozostają tylko dwa pytania -czy to dobrze? I kto tu jest twórcą, a kto odbiorcą?


KOMENTARZE (21)

Gry

Nowa zawartość w Battlefront II już w grudniu

2017-11-13 07:29:44Kilka dni temu informowaliśmy was tutaj i tutaj o polskich aktorach, którzy udzielą głosów bohaterom w nadchodzącym Star Wars Battlefront II Dzisiaj mamy kolejne informacje z tego niewysychającego ostatnio źródełka.
Electronic Arts i DICE ogłosiły już podczas produkcji, że gra nie będzie miała przepustki sezonowej a wszystkie dodatki dostępne będą za darmo, teraz podano ifnormację o pierwszym darmowym rozszerzeniu. Już w grudniu, w ramach kampanii reklamowej Ostatniego Jedi otrzymamy zawartość dodatkową do gry, powiązaną z nowym filmem. Wszystko rozpocznie się 5 grudnia kiedy to przyjdzie nam oficjalnie wybrać stronę konfliktu. Zależnie od tego na którą ze stron się zdecydujemy, otrzymamy określone korzyści (na tą chwilę nie wiadomo jakie). Już 13 grudnia akcja wkroczy w nowy etap. Po stronie Ruchu Oporu jako postać specjalna pojawi się Finn, do Najwyższego Porządku dołączy Kapitan Phasma. W tym samym dniu pojawić się ma także nowa mapa do rozgruwek sieciowych, umiejscowiona na planecie Crait oraz jeszcze jedna D’qar dla trybu Starfighter Assault. Oprócz tego gracze otrzymają nowy pojazd kosmiczny Tallie Lintra’s RZ-2 A-wing. Z kolei T-70 X-wing będzie wzbogacone o nową umiejętność zainspirowaną nowym filmem.
I na koniec jeszcze jedna informacja - 13 grudnia ma się też pojawić kolejny rozdział fabularny, w którym ponownie wcielimy się w Iden Versio. Tym razem bohaterka będzie brała udział w wydarzeiach które doprowadzą do w umocnienia się Najwyższego Porządku w galaktyce.

Premiera gry już w ten piątek, 17 listopada. Jeśli jednak macie dostęp do usług EA Access lub Origin Access to w grę możecie zagrać już teraz. Więcej informacji znajdziecie tutaj.
KOMENTARZE (2)

Gry

Battlefront II -ciąg dalszy obsady głosowej

2017-11-10 21:35:53Newsów o Battlefroncie ciąg dalszy. Jakiś czas temu pisaliśmy o polskich aktorach, którzy użyczą swoich głosów w nowej grze DICE. W tym tygodniu polski oddział Electronic Arts podzielił się kolejną porcją informacji na ten temat. W grze pojawią się więc Aleksandra Szwed, Antoni Pawlicki i znany szczególnie fanom przygód Geralta, Michał Żebrowski. Poniżej możecie zobaczyć i usłyszeć próbki umiejętności całej trójki.
Premiera gry oczywiście bez zmian, 17 listopada.


KOMENTARZE (6)

Gry

Promocja w "The Old Republic"

2017-11-10 10:09:02

W związku ze zbliżającą się premierą "Star Wars Battlefront II", BioWare ma dla graczy "The Old Republic" nową promocję. Po wpisaniu kodu SPECIALFORCES na w tej stronie otrzymamy zbroję oddziału Inferno z "Battlefronta" i książki Christie Golden z nim powiązanej, w komplecie z latającym przy niej droidem obserwacyjnym. Promocja trwa do poniedziałku, 20. listopada.Temat na forum
KOMENTARZE (15)

Gry

Star Wars Battlefront II -twórcy wprowadzają nowy system lootbox-ów

2017-11-06 07:31:18 pssite.comPremiera Statr Wars Battlefront II już za niecałe dwa tygodnie, ostatnio mieliśmy okazję zobaczyć świetnie wyglądający zwiastun otwierający grę a wcześniej pograć w trybie wieloosobowym w otwartej becie. PRzytej okazji pojawiło się wiele kontrowersji związanych z systemem płatnych paczek. Wielu fanów miało obawy, że nowy Battlefront za sprawą tych boxów zmieni się w grę pay-to-win. Wygląda jednak na to, że wsłuchano się w te głosy krytyki, niedawno zaprezentowany został nowy system paczek. Poniżej przedstawiamy listę najistotniejszych zmian.

-Epic Star Cards - najwyższe rangą karty zostały wyeliminowane ze skrzynek. Będziemy je zdobywać głównie poprzez system tworzenia przedmiotów. Wyjątkiem są tutaj karty dodawane do zamówień przedpremierowych, edycji deluxe i pakietów startowych.
-Od teraz będziemy musieli wbić określony poziom zanim możliwe będzie tworzenie ulepszonych kart. Zniknie możliwości kupienia zawczasu większej ilości skrzynek, aby szybko zdobyć potrzebne materiały i przerobić je na potężne karty. Tworzenie kart wyższych rangą zostanie uzależnione od poziomu grającego.
-Bronie odblokujemy za osiągnięcie ustalonych celów wewnątrz gry. Kilka z nich nadal znajdziemy w skrzynkach, ale cała reszta będzie dostępna jedynie poprzez samo granie.
-Uzbrojenie dla określonych klas będzie odblokowywane poprzez ganie daną jednostką. Podczas zabawy osiągniemy po czasie ważne cele, które nagrodzą nas przedmiotami i obdarują skrzynkami klasowymi. Ich otworzenie da nam dostęp do mieszanki kart i materiałów, aby przyspieszyć rozwój naszej ulubionej postaci.

Przypominamy, że gra trafi do sprzedaży już 17 listopada.


KOMENTARZE (9)
Loading..