TWÓJ KOKPIT
0

Gry

Obszerny materiał z Battlefront II

2017-09-26 19:23:55Star Wars Battlefront II zbliża się wielkimi krokami, gra będzie oczywiście częścią wielkiej machiny promocyjnej związanej z premierą Ostatniego Jedi jednak sama w sobie również wyrasta n a sporą atrakcję. Można to zobaczyć na udostępnionym właśnie materiale promocyjnym, w którym przez niemal pięć minut John Boyega opowiada o elementach gry. Z filmu dowiadujemy się, że gra będzie pod każdym względem większa od poprzedniczki -dostaniemy między innymi:
-18 lokacji z trzech trylogii -to sporo w porównaniu do czterech planet w premierowej edycji pierwszego Battlefronta.
-14 różnych bohaterów, w poprzedniej części było ich początkowo sześciu.
-39 pojazdów -znów, dużo więcej niż w "podstawce" części pierwszej -tam było ich 11.

Po więcej szczegółów zapraszam do filmu:Nie wiem jak wy, ale ja na pewno dam grze szansę gdy trafi do sprzedaży 17 listopada.
KOMENTARZE (29)

Gry

Weekend 40-lecia – „Imperium kontratakuje”: Gry elektroniczne

2017-09-15 19:20:53

Imperium Kontratakuje, podobnie jak Nowa Nadzieja, doczekało się wielu gier bazujących na licencji filmu, mniej lub bardziej związanych z samą fabułą. Zwyczajowo, gry o tym samym tytule ukazywały się w różnym czasie, na różnych konsolach. Trudno się w tym połapać, spróbujmy więc wyodrębnić te najbardziej znane.

Star Wars: The Empire Strikes Back (1982)

Pierwsza z gier w tej serii stworzona została w 1982 roku przez zapomnianą już firmę Parker Brothers i wydana na wiekową konsolę ATARI 2600 i pozwalała stoczyć walkę z machinami kroczącymi AT-AT podczas bitwy o Hoth. Framgent gameplay’u poniżej.
Star Wars: The Empire Strikes Back (1985)

W 1985 roku powstała wersja na automaty, z mocno umowną grafiką, pozwalającą jednak stoczyć bitwę o Hoth z czegoś co od biedy można by nazwać perspektywą pierwszej osoby. Mimo umiarkowanej urody gra odniosła sukces i w 1988 roku została wydana na wiele platform “domowych”: ZX Spectrum, Amstrad CPC, Commodore 64, BBC Micro, Atari ST i Commodore Amiga.
Star Wars: The Empire Strikes Back (1992)

Wydana w 1992 przez firmę JVC gra jest kontynuacją oryginalnej gry pod tytułem “Star Wars”. Tytuł stworzony na platformę NES jest zręcznościówką w miarę ściśle podążającą za fabułą filmu, pozwala więc polatać nad Hoth, zmierzyć się z Wampą a w finale gry nawet z Darthem Vaderem, którego tutaj udaje się jednak pokonać. W tym samym roku gra zostaje wydana przez niewielką wtedy firmę Ubisoft na przenośną konsolkę Gameboy.
Super Star Wars: The Empire Strikes Back

Nie mogło tu oczywiście zabraknąć gry z serii Super Star Wars wydanej w 1993 roku przez firmę JVC kontynuacji udanej gry arcade na konsolę SNES. Gra osiągnęła spory sukces i do dziścieszy się popularnością wśród fanów. Na Playstation Store można dziś zakupić grę przeniesioną na Playstation 4.
Star Wars Rebel Assault

Gra z 1993 roku z całkiem niezłą jak na tamte czasy grafiką, pozwalała doświadczyć Bitwyo Endor w bardzo dobrej wówczas oprawie. Była to jednak kolejna gra na szynach, która nie stanowiła dla graczy wyzwania jednocześnie nie będąc zgodną z wydarzeniami z filmu.
Star Wars Shadows of the Empire

Wydana w 1997 roku gra była częścią projektu, który w samym Lucasfilmie nazywaną “Filemm bez filmu” -powstała gra, książka, komiksy a ścieżka dźwiękowa. Każdy element projektu przedstawiał wydarzenia z perspektywy innego bohatera. Dzisiaj gra mocno się zestarzała, jednak wśród fanów ma miano kultowej. Swoją obecność tutaj zawdzięcza oczywiście bitwie o Hoth, która się w niej znalazła.
LEGO Star Wars II: The Original Trilogy

Druga część serii LEGO od Travelers Tales opowiada historię Oryginalnej Trylogii, nie mogło więc w niej zabraknąć wątków znanych z Imperium kontratakuje. Jest więc bitwa o Hoth, jest wizyta na Dagoba czy wizyta w mieście w chmurach.
Star Wars Trilogy Arcade

Gra wydana w 1998 roku przez Segę na zlecenie Lucasfilm, przy okazji powrotu do kin Oryginalnej Trylogii. Tytuł jest typową dla tamtych czasów “grą na szynach”, w której pojawiają się także przerywyniki filmowe. Poza sekwencjami z Imperium pojawiają się tam także bitwy z pozostałych dwóch epizodów. Można jednak śmiało powiedzieć, że była to w najlepszym razie “umiarkowanie udana” produkcja.
Sama bitwa o Hoth jako jedna z największych bitew przedstawionych w sadze znalazłe się w wielu tytułach, często bez związku z ich fabułą. Gracze mogli w niej wziąć udział między innymi w serii gier Star Wars Rogue Squadron, dwóch pierwszych Battlefrontach czy ostatnio w Star Wars Battlefront od DICE, a to zapewne nie koniec.
KOMENTARZE (6)

Gry

Przepustka sezonowa do Battlefronta za darmo

2017-09-12 13:46:17Jeśli do tej pory gracie w Star Wars Battlefront na PS4 a nie posiadacie dodatków, to udajcie się szybko PS Store -wszystkie dostępne są za darmo.
Trudno powiedzieć czy to efekt błędu w sklepie, czy kampania promocyjna przed premierą Battlefront II, ale wszystkie cztery dodatki wchodzące w skład przepustki sezonowej można teraz pobrać za darmo.
Podobna promocja dotyczyła kiedyś Battlefield 4 i Hardline, więc może to nie przypadek. Tak czy inaczej, nie ma na co czekać.[UPDATE]
Promocja dostępna jest także w sklepie Xbox Live, wygląda więc na to, że nie jest to przypadek.
KOMENTARZE (15)

Gry

Wraca tryb multi w Empire at War

2017-09-05 07:46:30Tego tytułu fanom Gwiezdnych Wojen nie trzeba chyba zbyt dokładnie przedstawiać. Wiekowy RTS przez wielu uznawany jest za najlepszą strategię w naszym uniwersum i nie bez powodu stał się kultowy. Dla porządku dodajmy jednak kilka słów wprowadzenia dla fanów młodszych stażem:
„Star Wars: Empire at War” to gra strategiczna stworzona w 2006 roku przez studio Petroglyph, pozwalająca na poprowadzenie do boju wojsk Republiki bądź Imperium w starciach na powierzchniach planet a także w przestrzeni kosmicznej. Tytuł odniósł spory sukces i dorobił się dodatku „Forces of Corruption” wprowadzającego do konfliktu przemytników. Niestety w 2014 roku po zamknięciu usługi gamespy fani rozgrywek sieciowych musięli obejść się smakiem. Aż do teraz!
Od kilku dni w Empire at War można znowu zagrać po sieci korzystając z serwerów Steam, na które udało się migrować grę na mocy porozumienia odpowiednich organów. Dodatkowo zestaw Empire at War + Forces of Corruption dostępny jest teraz w Steam Workshop ze sporą zniżką wynoszącą aż 50%.
Dla fanów ważne jest też zapewne wsparcie dla modów jakie oferuje teraz gra w wersji ze Steam-a.
Do zobaczenia na polach bitew.
KOMENTARZE (15)

Gry

Lenovo uruchamia projekt Jedi challenges

2017-09-01 07:49:19

Rynek wirtualnej rzeczywistości mimo dość powolnego startu wydaje się rozrastać. Najwięksi gracze wciąż rozwijają swoje produkty, a nowe marki powoli zdobywają teren. Jedną z nich jest firma Lenovo, która robi to z użyciem licencji na Gwiezdne Wojny.
Właśnie wystartowała oficjalna strona projektu Jedi Challenge, w którym Lenovo zachęca użytkowników swoich gogli do zmierzenia się z kosmicznym wyzwaniem. W grze (lub raczej doświadczeniu VR) będzie można spróbować walki na miecze świetlne, holoszachów i sprawdzić się w nieskomplikowanej grze strategicznej jako dowódca wojsk Rebelii.
Ci, którzy chcą spróbować swoich sił, muszą zaopatrzyć się w google od Lenovo, system śledzenia lokalizacji, a także w kontroler miecza świetlnego.
Całość można zakupić jako zestaw, w skład którego wchodzą:
Zestaw okularów do rzeczywistości rozszerzonej Lenovo Mirage AR, kontroler miecza świetlnego, system śledzenia lokalizacji, podstawka pod telefon, przewód micro-USB ze złączem lightning, kabel USB-C do mikro-USB, kabel micro-USB do mikro-USB, bateria AA x2, ładowarka ścienna 5V/1A, kabel zasilający, podręcznik szybkiego startu.

Tanio nie będzie - zestaw w brytyjskich sklepach jest teraz wyceniany na około 250 funtów, co przy obecnym kursie daje około 1250 złotych, choć trzeba się liczyć z tym, że w naszym kraju będzie to jednak nieco więcej. No i cena nie uwzględnia telefonu zdolnego obsłużyć zestaw.


KOMENTARZE (5)
Loading..