TWÓJ KOKPIT
0

Gry

Jade Raymond odchodzi z Electronic Arts

2018-10-24 07:53:27 cdaction.plŹle się dzieje w Electronic Arts. Przy okazji odejścia Amy Henning wspominaliśmy, że osierocony przez nią projekt ma przejąć i poprowadzić w stronę gry w otwartym świecie Jade Raymond, znana z pracy nad Serią Assassyn's Creed. Wygląda na to, że nie będzie miała takiej okazji. Podczas trwającej restrukturyzacji firmy Jade postanowiła rozstać się z korporacją i podążyć we własnym kierunku. Nie znamy szczegółów odejścia Jade, przedstawiciele Elektroników ograniczyli się tylko do kilku miłych słów na "do widzenia":

W trakcie naszej współpracy Jade pomogła zebrać doskonały zespół. Projekty, nad którymi pracujemy w Motive oraz innych studiach, pozostają bez zmian. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wysiłek, jaki Jade w nie włożyła, i życzymy jej powodzenia w kolejnych przygodach. Chcemy wprowadzić więcej kreatywności we wszystko, co tworzymy w naszych studiach. Nie możemy się doczekać, aż zdradzimy więcej w najbliższych miesiącach.


Nieco martwi fakt, że za studio EA Montreal pracujące nad niezapowiedzianą grą ze świata Star Wars, o kodowej nazwie Ragtag, prowadzić będzie teraz Samantha Ryan. Miała ona wcześniej pod opieką oddział gier mobilnych, Maxis oraz BioWare. Oczywiście przedstawiciele Electronic Arts są pełni optymizmu i wydają się wiedzieć czego chcą gracze, skoro w wątpliwym CV nowej szefowej uwypuklają prace nad tymi grami, które cieszyły się dobrym przyjęciem:

Samantha mogła się już wykazać, pomagając zespołom w realizowaniu ich wizji. Posiada ogromne doświadczenie w tworzeniu gier, a jej portfolio obejmuje takie produkcje jak The Sims, Batman: Arkham City, No One Lives Forever, aż po gorąco wyczekiwany Anthem.


Zaczyna to powoli wyglądać bardzo źle, Electronic Arts wydaje się tracić kontrolę nad tym co dzieje się z projektami. Nie pomaga też fakt, że przez pięć lat posiadania licencji na gry ze świata Star Wars, EA stworzyła tylko dwa tytuły, z których jeden nie tylko okrył się złą sławą, ale także przyczynił się do wybuchu afery z płatną zawartością w grach. Mało kto chce być kojarzony z taką statystyką. Pozostaje nam czekać i mieć nadzieję, że zarówno Ragtag, jak i zapowiedziane w zeszłym roku Star Wars: Jedi – The Fallen Order doczekają się premiery.
KOMENTARZE (30)

Gry

Star Wars: Project Porg

2018-10-23 07:30:19W oczekiwaniu na większe produkcje z cyfrowego świata Gwiezdnych Wojen, pozostaje nam skupić się na ciekawostkach. Taką ciekawostką jest niewątpliwie, zapowiedziany niedawno "Project Porg". Tytuł tworzony jest przez studio ILMxLAB, będzie połączeniem Tamagotchi i VR. Hodowane porgi trzeba będzie karmić, bawić się z nimi, sprzątać po nich i spędzać z nimi czas.
Pomocną dłonią przy wychowaniu zwierzątek ma być C-3PO, w którego wcieli się Anthony Daniels, to on da graczom wskazówki odnośnie godzin karmienia czy zabawy z małymi futrzakami.
Gra będzie darmowa, jednak wydana zostanie wyłącznie na mało znane gogle Magic Leap One, o których więcej możecie przeczytać na oficjalnej stronie.KOMENTARZE (14)

Gry

Nowa promocja w „The Old Republic"

2018-10-20 16:07:18

W „The Old Republic" pojawiła się nowa promocja. W grze mobilnej „Star Wars: Galaxy of Heroes" pojawiły się postacie z popularnej serii „Knights of the Old Republic". W związku z tym BioWare udostępnia za darmo dwa dodatki do TORa, czyli „Shadow of Revan" i „Rise of the Hutt Cartel". Aby je otrzymać wpiszcie kod REVANSFATE tutaj. Promocja trwa do 2. listopada.

Dodatkowo, we wspomnianej wyżej „Galaxy of Heroes”, od 18 do 25 października można będzie odblokować Revana. Jak to zrobić, dowiecie się tej stronie.
KOMENTARZE (7)

Gry

Wyprzedaż na GoG-u

2018-10-17 07:59:27Grający fani Gwiezdnych Wojen delikatnie mówiąc, nie są w ostatnim czasie rozpieszczani nadmiarem nowych tytułów, w najbliższych miesiącach nie czeka nas żadna duża premiera. W takiej sytuacji pozostaje zwrócić się ku klasyce. Z ciekawą propozycją wyszedł portal GoG.com, na którym przecenione zostały gry ze świata Gwiezdnych Wojen, oraz inne stworzone przez LucasArts.Wśród przecenionych tytułów znalazły się między innymi:
-Star Wars: Knights of the Old Republic
-Star Wars: Knights of the Old Republic: The Sith Lords
-Star Wars: Empire at War: Gold Pack
-Star Wars: Jedi Knight II: Jedi Outcast
-Star Wars: Jedi Knight: Jedi Academy
-Star Wars: Battlefront II
-Star Wars: Republic Commando


Pełną listę przecenionych gier znajdziecie tutaj.
KOMENTARZE (3)

Gry

Fanowski remake KotOR-a skasowany

2018-10-15 13:38:06Sami nie wiemy, ile takich informacji przekazywaliśmy na przestrzeni lat, ale widocznie za mało. Kolejny fanowski projekt gry ze świata Gwiezdnych Wojen został skasowany. Apeiron to powstający od dwóch lat, remake kultowego Knights of the Old Republic, tworzony przez grupę zapaleńców w oparciu o Unreal Engine 4. Tytuł miał zawierać nowe misje, nowe postacie i planety, ale to wszystko już nieważne, ponieważ Lucasfilm zakazał dalszego tworzenia gry. Lucasfilm wystosował oficjalny list, który zakazuje dalszych prac nad rimejkiem. Dodatkowo twórcy mają usunąć wszystkie własności intelektualne Lucasfilmu oraz zniszczyć cały kod i wszelkie materiały związane z Apeironem. Reakcja firmy była łatwa do przewidzenia i nie powinna dziwić. Tak samo jak nie zdziwimy się, jeśli twórcy w krótkim czasie pojawią się na kickstarterze, czy innym Crowdfunding-owym portalu z informacją, że tworzą "nowatorskie rpg w klimatach science-fiction w oparciu o doświadczenie zebrane przy tym projekcie", ale nie będziemy o tym pisać.
Poniżej możecie zobaczyć treść oryginalnego tweet-a , w którym zaskoczeni twórcy dzielą się sytuacją ze światem, oraz link do listu przesłanego przez Lucasfilm.

I na koniec ostatni zwiastun Apeirona:

KOMENTARZE (21)

Gry

Pierwsze wieści o nowym patchu do „The Old Republic"

2018-10-12 08:56:17W grudniu w „The Old Republic" pojawi się nowy patch, którego akcja rozgrywać się ma m. in. na Ossusie.

Planeta została niemal doszczętnie zniszczona przez supernowe Sithów. Znajduje się tam jedynie mała kolonia Jedi, którzy przetrwali wydarzenia na Zakuul. Wśród mieszkańców znajdziemy m. in. Doca i Nadię Grell. Pojawią się również Khem Val (jeśli w pewnym momencie historii inkwizytora Sithów uwolniliśmy go spod wpływu pewnej postaci) oraz Jaessa (zarówno w wersji Jasnej jak i Ciemnej strony). W jej przypadku, a także Nadii, dostępna będzie opcja romansowa dla obu płci.

Dodatkowo, jeżeli w poprzedniej historii przyłączyliśmy się do przeciwnej frakcji, będziemy mieli możliwość pracować dla niej jako podwójny agent.

Ossus stanie się miejscem codziennych zadań, tzw. daily, po ukończeniu głównego wątku. Będziemy mieli także możliwość odkrycia 3 datakronów, pokonania dwóch bossów a także znalezienia skarbów za pomocą ulepszonego droida i lornetki znanych z poprzednich części.Na planetę będziemy mogli udać się na poziomie 70, z możliwością automatycznego zakończenia poprzednich dodatków.

Na koniec nowa promocja. Na tej stronie do końca roku wpiszcie kod SWCANTINA2018 a dostaniecie nową ramkę na portret.

Temat na forum
KOMENTARZE (14)

Gry

Star Wars: Vader Immortal

2018-10-09 07:48:38Kilka dni temu swój debiut w internecie miał zwiastun nowego projektu z interaktywnego świata Gwiezdnych Wojen. Vader Immortal - bo tak się ów projekt nazywa, to doświadczenie na granicy mediów, które powstaje w oddziałach Lucasfilmu od trzech lat. Twór ma być serialem w rzeczywistości wirtualnej, przeznaczonym do oglądania na goglach VR. Za zapewnienie tych wyjątkowych doznań odpowiada zespół ILMxLAB, ta sama grupa, która przygotowała wcześniejsze "wirtualne doświadczenia " w świecie Gwiezdnych Wojen, Trials on Tatooine oraz Secrets of the Empire. Za scenariusz i produkcję odpowiada David S. Goyer. Serial zaplanowano na trzy odcinki osadzone między Zemstą Sithów i Nową Nadzieją. Podczas akcji odwiedzimy na pewno znany z Łotra 1 zamek Vadera na Mustafar, inne lokacje nie zostały ujawnione. Serial przeznaczony jest na drugą generację gogli Oculus Rift i tym sprzętem trzeba będzie dysponować aby cieszyć się zabawą. Na razie nie wiadomo jaki będzie stopień interaktywności serialu, ani czy widz (gracz?) będzie miał wpływ na rozwój fabuły.


KOMENTARZE (7)
Loading..