TWÓJ KOKPIT
0

Gry

Powstaje LucasFilm Games

2019-03-20 14:33:29Starsi gracze, a także Ci ogrywający klasyki, kojarzą zapewne markę LucasFilm Games, później przemianowaną na LucasArts. Założone przez Lucasa studio, przez prawie trzy dekady tworzyło mniej lub bardziej udane tytuły spod szyldu Gwiezdnych Wojen i nie tylko. Wiele wskazuje na to, że znana marka powróci.

W ofertach pracy ogłaszanych przez Disney i Lucasfilm znajdują się w tej chwili stanowiska dla 83 osób, które miałyby pracować właśnie w Lucasfilm Games nad tworzeniem „interaktywnych produkcji” , otwarte są rekrutacje między innymi na stanowiska producentów, artystów, analityków czy kompozytorów. Studio ma pracować nad projektami w uniwersum Gwiezdnych wojen i innych światach należących do Lucasfilm.
Zwiastuje to nowy kierunek rozwoju gier z Odległej Galaktyki, przypomnijmy że Disney kilka lat temu zamknął własne studia zajmujące się elektroniczną rozrywką, skoro zdecydowano się na tak radykalny krok, to najwidoczniej współpraca z Electronic Arts nie układa się tak dobrze jak jeszcze niedawno twierdził Bob Iger.
KOMENTARZE (30)

Gry

Star Wars: Racer odtworzony przez fana

2019-03-20 07:30:04Star Wars Episode I: Racer to bodajże najlepiej kojarzony tytuł związany z Mrocznym Widmem, gra która pozwoliła nam wziąć udział w widowiskowych i pełnych adrenaliny wyścigach ścigaczy przez lata się jednak zestarzała i bynajmniej nie okryła się szlachetną warstwą patyny, dziś wygląda już zwyczajnie źle.
Pewien fan postanowił coś z tym zrobić i o ile nie należy liczyć na efekt finalny ponieważ prawnicy i dział ochrony własności intelektualnej Lucasfilm są już pewnie w drodze, to można sobie pozwolić na krótką nostalgiczną wycieczkę i popodziwiać Racer-a odtworzonego za pomocą Unreal Engine 4.
Poniżej możecie zobaczyć zwiastun produkcji:

a także fragment rozgrywki z dema, które przygotował autor:


KOMENTARZE (9)

Gry

Star Wars Battlefront II z zawartością na marzec

2019-03-18 07:30:46W lutym do Battlefront II trafił Anakin Skywalker i nowe stroje dla klonów, planowano także premierę nowego trybu gry, który jednak wymagał dodatkowych prac, przez co jego premiera się opóźniła. Jednak DICE nie zwalnia tempa, na marzec przygotowano kolejne atrakcje, między innymi obiecany tryb gry. W ramach pierwszej wiosennej aktualizacji gracze otrzymają także długo wyczekiwaną jedostkę Arc Troopera, znaną z Wojen klonów. Nowa postać posługuje się umiejętnościami Power Blast (mocny atak z pistoletów) oraz Helmet Scanner, który wyszuka pobliskich przeciwników.Drugą jednostką, którą zobaczymy w aktualizacji będzie BX Droid wyposażony w E-5 Blaster Rifle, walczący na dystans, korzystając z umiejętności Smoke Screen (rzut granatem dymnym) oraz Thermal Vision (wykrycie przeciwników).

Aktualizacja planowana jest na 26 marca.
KOMENTARZE (6)

Gry

Star Wars Jedi: Fallen Order zobaczymy już w kwietniu.

2019-03-04 11:02:10O Star Wars Jedi: Fallen Order wciąż nie wiemy zbyt wiele. W zasadzie do tej pory usłyszeliśmy tylko, że gra jest "fascynująca" i że powstanie na czas -to znaczy, że zostanie wydana zimą 2019 roku, około miesiąca przed premierą IX epizodu. Wygląda jednak na to, że już niedługo zasłona tajemnicy nieco opadnie.

Według oficjalnych zapowiedzi twórców, zwiastuna, a być może nawet pierwszych fragmentów rozgrywki możemy spodziewać się na nadchodzącym Celebration. Jest to logiczne posunięcie, biorąc pod uwagę, że Ellectronic Arts ponownie nie zamierza pojawić się na E3, a jak do tej pory nie potwierdzono kolejnej edycji EA Play. Gdyby jednak impreza miała się odbyć, to z dużym prawdopodobieństwem dopiero tam zobaczymy gameplay, a w Chicago może zostać pokazany tylko teaser.

Wartą uwagi informacją jest fakt, że przy grze pracował sam Chris Avellone, jeśli nawet jego nazwisko niewiele wam mówi, to już tytuły gier, w których maczał palce, na pewno znacie, a były to między innymi: Icewind Dale, drugie Neverwinter Nights, Fallout 2,Planescape: Torment i oczywiście Knights of the Old Republic II. Ostatnio współpracą z uznanym twórcą chwalił się Techland przy okazji prac nad Dying Light 2. Nic więc dziwnego, że jego obecność na pokładzie budzi z letargu nawet najbardziej zdeklarowanych antyfanów Electronic Arts.
A wszystko zaczęło się od pojedynczego Tweeta:Wygląda więc na to, że o scenariusz nowej gry możemy być w miarę spokojni.
KOMENTARZE (30)
Loading..