TWÓJ KOKPIT
0

Humor

Szczery trailer „Obi-Wana Kenobiego”

2022-06-29 20:37:07

Twórcy kanału Screen Junkies tradycyjnie już po wyjściu kolejnej produkcji ze świata Gwiezdnych Wojen wypuścili materiał z nią związany. Tym razem humorystyczny „szczery trailer” dotyczy serialu „Obi-Wan Kenobi”.


KOMENTARZE (5)

Humor

BitCoin Polskich Fanów NFT [PRIMA APRILIS]

2022-04-01 01:11:16 http://marcingora.pl/

Witam serdecznie!

Na wstępie bardzo chciałbym Wam podziękować, że wchodzicie na moją stronę tak regularnie i ochoczo już od ponad 20 lat! Jest mi z tego powodu niezmiernie miło - ale chciałbym zarobić.

Dlatego przekształcam Nasz-Bastion Bastion Polskich Fanów Star Wars w BitCoin Polskich Fanów NFT, który znajdziecie również pod nowym adresem: NOWY ADRES.

Poniżej prezentuje pierwszą kolekcję NFT związaną oczywiście z Gwiezdnymi Wojnami, która prezentuje nowego Właściciela.

Zapraszam do licytacji!


Kolekcję chciałbym zadedykować mojemu przyjacielowi Pawłowi z Bielska (mam nadzieję, że kupisz pierwszy!).


To był żart, ale zdjęcia moje i do tego prawdziwe. Wybaczcie ;-)
KOMENTARZE (21)

Humor

„Honest Trailers” o przygodach Fetta

2022-03-05 11:12:10

Na popularnym kanale Screen Junkies po raz kolejny pojawił się materiał związany z Gwiezdnymi Wojnami. Tym razem jego autorzy w swojej humorystycznej serii „Honest Trailers” nagrali własną wersję trailera The Book Of Boba Fett.


KOMENTARZE (1)

Humor

„The Inconvenient Return of Rey Skywalker”

2021-11-06 14:18:21 adult swim

Premiera każdego filmu Star Wars to okazja to tworzenia parodii przez fanów, a twórcy „Robot Chicken” do tej grupy należą. W serwie Youtube na kanale tego programu można znaleźć publikowane od czasu do czasu materiały powiązane z ostatnimi produkcjami. Jedną z nowszych jest animacja poklatkowa „The Inconvenient Return of Rey Skywalker” w której ujrzymy dalsze losy Rey na Tatooine.


KOMENTARZE (7)

Humor

„Honest Trailers” o serialu „Star Wars: Visions”

2021-10-17 12:19:40

Autorzy kanału Screen Junkies kolejny raz wzięli na tapet temat związany z Gwiezdnymi Wojnami. W tym miesiącu do ich humorystycznej serii „Honest Trailers” trafił filmik będący ich wersją trailera najnowszego serialu animowanego z naszego ulubionego uniwersum, czyli Star Wars: Visions.


KOMENTARZE (1)

Humor

Polinezyjskie spa – memy

2021-07-22 07:52:33

Ciepło, więc wygrzewanie w SPA to dobry sposób na wypoczynek. I tu dochodzimy do inforamcji, o tym, że Temuera Morrison zarkelamował SPA w Nowej Zelandii. Wspomnieliśmy to jakiś czas temu. Obecnie tamta reklama stała się obiektem żartów w Internecie, czyli memów. Dziś kilka z nich, bazujące na kinowych „Gwiezdnych Wojnach” i bonusowy z Ewanem McGregorem.
KOMENTARZE (2)

Humor

Star Wars Na Wesoło - Wydanie Specjalne

2021-07-07 13:56:09Z niewiadomych powodów seria filmów Szybcy i Wściekli doczekała się serii memów łączących ją z Gwiezdnymi Wojnami. Czy chodziło o zestawienie dwóch mocnych marek Science-Fiction? Czy o fakt, że oba uniwersa mają ze sobą coraz więcej wspólnego? A może zdecydowało coś jeszcze innego? To wszystko się nie liczy, liczy się tylko Rodzina!
Miłego oglądania ;)

KOMENTARZE (7)

Humor

Twarzowa historia Wielkiej Republiki

2021-04-23 10:55:58

Od premiery „Wielkiej Republiki” minęły ledwie cztery miesiące, a bohaterowie serii zostali zilustrowani już wielokrotnie - przy okazji szkiców koncepcyjnych, okładek, książek, komiksów czy nawet krótkich filmach animowanych. Nieraz ich portrety różnią się znacząco, czasem do tego stopnia, że trudno poznać, że to ta sama osoba. Wprawdzie nie jest to zjawisko rzadkie, ani w przypadku szkiców koncepcyjnych, ani w świecie komiksu, ale warto spojrzeć na to, w jaki sposób prezentują się różnią się postacie rodem z Wielkiej Republiki.


Avar Kriss
Zacząć należałoby od postaci znajdującej się na pierwszym planie okładki „Światła Jedi”, która, mimo, że nie jest główną postacią powieści i całej serii, to na pewno pojawia się regularnie w pierwszej fazie ery. Jest to też postać, której wizerunek zmienia się tak często, że trudno rzec, który z nich jest najbliższy wyobrażeniom twórców. Jak widać na grafikach, jej aparycja przedstawiona na pierwszym z konceptów jest bardzo odległa od tego co możemy zobaczyć w komiksie Cavana Scotta czy chociażby na jednym z alternatywnych wariantów okładki „The High Republic”. Co ciekawe, różni się również diadem na głowie Avar. Gdyby ktoś na siłę szukał wyjaśnienia tej nieścisłości, mógłby powiedzieć, że Mistrzyni posiada pokaźną kolekcję biżuterii na każdą okazję.


Stellan Gios
Stellan to postać, która, póki co, nie miała jeszcze szansy zaistnieć w nowej serii na większą skalę, ale wydaje się być postacią istotną dla całej inicjatywy. Jego przedstawienie jest dużo bardziej spójne, ale nie obyło się bez różnic. Na jednym z konceptów Gios nie ma swojej bujnej brody. Można jednak przyjąć, że Stellan czasem pozbywa się zarostu i tak właśnie się prezentuje po bliskim spotkaniu z golarką.


Reath Silas
Bohater powieści Claudii Gray „Into the Dark” również rysowany jest na różne sposoby. Na pierwszym kadrze mamy spokojnego, zrównoważonego Padawana, który preferuje pobyt w bibliotece otoczony masą książek od walki mieczem świetlnym na pograniczu. Drugi kadr (pochodzący z okładki książki) przedstawia już zgoła inną osobę - zawziętego Jedi z rozwichrzoną czupryną, gotowego do walki przeciwko czyhającym wrogom. Kto wie, może wydarzenia z książki przekonają go do zmiany przyzwyczajeń?


Keeve Trennis
Protagonistka głównej serii komiksowej, Keeve Trennis, jest portretowana zaskakująco spójnie. Mimo, że powyższe rysunki różnią się stylistycznie, to przedstawiają postać o podobnej charakterystyce - dłuższe włosy zaczesane na lewo, prawa strona wygolona prawie do zera. Na każdym rysunki widać również jej niepokorny uśmiech.


Bell Zettifar
Czarnoskóry Jedi również należy do tych postaci, które są przedstawiane konsekwentnie. Podobna fryzura, rysy twarzy, nawet ubiór często jest bardzo zbliżony. Wspomnianą konsekwencję widać również w umiejscowieniu padawańskiego warkoczyka, który na każdym obrazie zwisa po lewej stronie... poza tym z okładki „The Rising Storm”, ale może to wcale nie błąd?


Sskeer
Na koniec Sskeer, charyzmatyczny Trandoshanin, jeden z głównych bohaterów komiksu Cavana Scotta. Wystarczy spojrzeć w te rozbrajające ślepia i od razu wiadomo, że to właśnie on. Najwidoczniej wszyscy rysownicy doskonale czują tą postać, bo gdzie się nie pojawia, to wygląda tak samo. Z drugiej strony, może po prostu wszyscy Trandoshanie wyglądają tak samo. Może poza Seevorem z Rebeliantów. Tamten Trando nie bardzo pasował do archetypu potężnego przedstawiciela swojej rasy.

Minęły cztery miesiące od premiery. Trudno sobie wyobrazić jak za parę lat odmienieni będą bohaterowie na grafikach z okładek, komiksów czy materiałów promocyjnych, ale ostatecznie nie o wygląd chodzi, a o wnętrze, prawda? Avar Kriss może wyglądać inaczej na każdym koncepcie, Stellan może często zmieniać fryzurę, ale finalnie to z fabuły „Wielka Republika” będzie rozliczana przez fanów.
KOMENTARZE (8)

Humor

Premiera „Star Wars Reimagined: Return of the Jedi”

2021-03-13 20:19:56 YouTube

Myślicie czasem, że pod wpływem wydarzeń z nowych produkcji oryginalne filmy tracą na logice? Weźmy chociażby otwarcie „Nowej Nadziei”. Przecież z „Łotra 1” wiemy, że dosłownie chwilę wcześniej Tantive IV uciekł Vaderowi sprzed nosa. Czy Leia naprawdę wierzyła, że Lord Sithów kupi jej historyjkę o misji dyplomatycznej? Nad tym i innymi nieścisłościami zastanawiali się Craven Moorhaus i Zak Koonce, znani na YouTubie jako Auralnauts. Jak piszą, „zasadniczo robimy to, na co mamy ochotę”, i tym razem mieli ochotę zmienić filmy z oryginalnej trylogii „Gwiezdnych Wojen” tak, aby lepiej pasowały do nowszych produkcji: nie tylko trylogii sequeli, ale również prequeli czy serialu „The Mandalorian”. Nie skąpią przy tym humoru. Kilka dni temu premierę miała „poprawiona” wersja „Powrotu Jedi”:Jeśli nie mieliście okazji obejrzeć, co Auralnauci zrobi z „Nową Nadzieją” i „Imperium kontratakuje”, służę pomocą:

Twórcy zapowiedzieli, że w związku z ciepłym przyjęciem ich produkcji rozpoczęli pracę nad trylogią sequeli. Widać lubią wyzwania.
KOMENTARZE (5)

Humor

„Honest Trailers” o drugim sezonie „The Mandalorian”

2021-02-13 09:48:05

Autorzy popularnego kanału Screen Junkies przygotowali kolejny filmik związany z Gwiezdnymi Wojnami. Tym razem najnowszy odcinek humorystycznej serii „Honest Trailers” dotyczy drugiego sezonu „The Mandalorian”. Zachęcamy do zapoznania się z tym jak wyszła ich wersja „zapowiedzi” drugiego sezonu przygód Dina Djarina, Grogu i reszty kompanii.


KOMENTARZE (4)
Loading..