TWÓJ KOKPIT
0

Humor

Cinema kontratakuje

2002-07-31 11:32:00 Eartha Endogan

Cinema w swym sierpniowym wydaniu popisała się po raz kolejny. Tym razem redaktorzy postanowili porównać Petera Parkera (Spider-man) z Anakinem Skywalkerem, oraz ogólnie porównać oba te dwa filmy. Ponadto jest porównanie wątku miłosnego z AOTC do brazylijskich seriali (może na tym redakcja Cinemy się zna :) ). I jak zwykle artykuł taki trzeba traktować trochę przez palce.
KOMENTARZE (0)

Humor

Politycy na wakacjach

2002-07-27 10:38:00 BT

Okazuje się, że niektórzy polscy politycy podczas kręcenia „Mrocznego Widma” dorabiali sobie jako dublerzy. Oto dwa dowody:
prezydent Aleksander Kwaśniewski
ex premier Jerzy Buzek

KOMENTARZE (0)

Humor

Cicha Moc

2002-07-25 12:27:00 Anakinsky za Gazeta.pl

Ujawniał Wojciech Staszewski (23-07-02 17:44), rys. Andrzej Zaręba
W Warszawie można już podobno wszystko. Zagrać w bingo, zjeść ćwierćfunciaka z serem, wypożyczyć limuzynę, zostać gangsterem albo skończyć studia ekonomiczne. Ale czy można wykształcić się na rycerza Jedi?
Tajemnicza świątynia Mocy w centrum stolicy. Dostaję identyfikator gościa, wchodzę przez elektroniczną bramkę. Wnętrze olśniewa. Szklane drzwi rozsuwają się z sykiem: blask luster i aluminium rozświetlonych dyskretnymi halogenami. Wysoki na cztery piętra hol przypomina świątynię z dalekiej planety. Pod przeszklonym dachem cienka kładka - taka sama, na jakiej w "Nowej nadziei" lord Vader walczył z Obi Wan Kenobim. Na górę wjeżdżam przeszkloną windą jak z "Ataku klonów".
Wszystko tryska tu Mocą.
Nasza Moc jest rozproszona
- Jaką mocą się tu dysponuje? - pytam człowieka na korytarzu. - To raczej ciemna strona Mocy - odpowiada. - Nasi mistrzowie od mocy to osobna kasta, trudno się tam dostać. Trzeba wysokich kwalifikacji i odpowiednich predyspozycji psychicznych. Wie pan, praca podobna do kontrolera lotów. Muszą szybko reagować. Jeżeli w systemie nastąpi awaria, trzeba wymyślić obejście, żeby nie dopuścić do spadku mocy. Od decyzji mistrza zależy, czy nagle w jakiejś części Republiki nie zrobi się ciemno. Albo czy nie staną się gorsze rzeczy, bo w niektórych miejscach nawet jednosekundowa przerwa w dostawie energii mogłaby grozić katastrofą.
Nie mogę zwiedzić serca budowli pełnej Mocy. Wejścia strzegą drzwi z pancernego szkła i kolejny strażnik.
- To nie jest ta sama Moc co w "Gwiezdnych Wojnach". Tam chodzi o koncentrację mocy w jednym miejscu, a nasza moc jest rozproszona po całej Republice - wyjaśnia zwierzchnik (wicekról) świątyni Jerzy Dudzik. - Dzisiaj Moc to po prostu Energia.
Wyłączenia w czasach Imperium
Dawniej, w czasach rządów Imperium, codziennie w radiu podawano komunikat Głównego Dyspozytora Mocy. Ogłaszał stopień zasilania na cały dzień - od dziesiątego do dwudziestego. Im wyższy stopień zasilania, tym więcej groziło wyłączeń Mocy - najpierw na ulicach, potem w domach, a na końcu w fabrykach.
Od początku lat 90. komunikaty znikły. Dlaczego?
Dawniej ciągle brakowało Mocy. Teraz rezerwa w systemie jest całkiem spora. Nie ma potrzeby jej odłączać, raczej trzeba szukać chętnych do jej kupienia. Energożerne zakłady przemysłowe w większości są już zamknięte, ludzie oszczędzają energię, królują ekonomiczne żarówki. Polskie elektrownie mogą dziś wytworzyć 30 tys. megawatów, a krajowi potrzeba tylko 20 tys. megawatów mocy. Mamy więc nieustający dziesiąty stopień zasilania.
Za czasów Republiki alarm zdarzył się tylko raz. W grudniu 1999 r. strażnicy Mocy panikowali, że przy zmianie daty na rok 2000 komputery odmówią posłuszeństwa. Mistrzowie - dyspozytorzy Mocy, nie dopuścili jednak do nieszczęścia.
Jedi dostaje dreszczy
Błądzę po korytarzach w poszukiwaniu rycerzy Jedi. Nie ma tu nikogo w charakterystycznej opończy z kapturem. Trochę mi smutno.
- Proszę poczekać, mam tu coś ciekawego - rzuca nagle Włodzimierz Lewandowski z Krajowej Dyspozycji Mocy. Wybiega do sąsiedniego pokoju, a po chwili przynosi miniaturkę machiny kroczącej z "Imperium kontratakuje". Machinę na swoim komputerze trzyma Rafał Bańkowski. Nie ma go dziś w pracy, ale czuję, że jestem na dobrym tropie.
Następnego dnia pytam Bańkowskiego przez telefon: - Czy Pan jest Jedi?
- Nie - zaprzecza. - Chociaż można poczuć się Jedi, kiedy zwiedza się stację transformatorów. Energii nie widać, ale słychać charakterystyczny szum. Dostaje się od tego dreszczy na plecach.
Nie byłem na dobrym tropie. Wychodzę z budynku. Rozglądam się. Wciąż jestem w socrealistycznym zaułku miasta. W sąsiednim domu w czasach Imperium mieścił się Urząd Kontroli Publikacji i Widowisk. Tu cenzorzy decydowali m.in., jakie teksty mogą zostać opublikowane w gazetach, a jakie zostaną zatrzymane.
Dziś nie ma cenzury. I nie ma już takiej mocy, która powstrzymałaby "Gazetę na Plażę" przed ujawnieniem całej prawdy o Krajowej Dyspozycji Mocy przy ulicy Mysiej w Warszawie.

KOMENTARZE (0)

Humor

Sponton w Radiu Zet

2002-07-24 22:29:00 Krzycho z magic-eye.prv.pl

Krzycho z magic-eye.prv.pl podesłał nam fajny pliczek mp3 z audycją, którą można było dziś usłyszeć w Radiu Zet, gdzie od poniedziałku do piątku o godz. 11.55 (i powtórka o 16.55) leci Sponton!

Dzisiejszy "odcinek" Szymona Majewskiego został poświęcony "Atakowi Plonów" pod wodzą Lorda Od Wiader Leppera ;)
KOMENTARZE (0)

Humor

Nowe Pice!

2002-07-24 20:05:00

Już bardzo dawno była ostatnia aktualizacja w galerii piców - humorystycznych obrazków. Dzis prezentujemy dwa. Zmartwionego Yodę i Imprezę u Larsów. Zapraszam też do galerii, gdzie można zobaczyć wcześniejsze "produkcje".
KOMENTARZE (0)

Humor

Pytania do znawcow "Gwiezdnych wojen"

2002-07-23 11:50:00 :-) za pl.rec.film

Tak sobie kiedys dyskutowalismy ze znajomymi na temat SW i zwrocilismy uwage na kilka wymienionych nizej problemow. Jesli to mozliwe to prosze o uswiadomienie nas w temacie:
- Czy Jedi ogladaja Malysza???
- Kto dalej szkoczy na nartach: Jedi czy Malysz?
- Jakiej sieci komorkowej uzywaja Jedi?
- A kto ich namówił do tej sieci komórkowej?
- I kto ich ubezpiecza? Czy Jedi uzywaja Windows?
- Czy Jedi jezdza na motorowerach?
- Czy Twoj Jedi jadl juz Whiskas?
- A jesli Jedi nie ma to co z ciebie za szatan?
- "...bo jak miał w jednym kochac sie, gdy ujrzal park z tysiacem Jedi?"
- Ile ciosow pufa jest w stanie wytrzymac dobry Jedi?
- Czy dobry Jedi potrafi wstac o 5:40?
- Czy niedobry Jedi smierdzi stęchlizna?
- A jesli tak, to jakie sa sposoby konserwowania Jedi?
- Niedobry Jedi to Sith. "Kiepscy" z Polsatu to Sith-Com (nie shit). Czy Waldek Kiepski to Jedi?
- Ile bramek Norwegom mógłby strzelić Jedi? A ile, gdyby to był kiepski Jedi?
- Czy wystarczyloby Jedi zeby zorganizowac turniej pilki noznej?
- Czy Jedi swieci w formalinie?
- Czy Jedi swieci w ciemnosci? A jesli tak to czy by sie wkurwil gdyby mu podarowac zegarek ze swiatelkiem?
- Czy Jedi moze robic za podwodne swiatelko fluorescencyjne?
- Jak gleboko moze zanurkowac Jedi? A jesli moze naprawdę głeboko zanurkować to czy jakis Jedi zagrał w "Wielkim błekicie"?
- Czy Jean Marc Barr to Jedi?
- Czy Jedi wystapli w jakims filmie oprocz SW?
- Jaki jest odsetek bezrobotnych Jedi?
- Czy Jedi ogladaja Big Brothera?
- Czy Jedi-Slowianin ma wyzsza tolerancje na alkohol od Jedi- nieslowianin?
- Czy Jedi maja duzo czasu wolnego?
- Z Praw Murphy`ego: "Jedi właczony do pradu dziala lepiej". Jak duze zuzycie mocy ma przecietny Jedi?

Na jedno pytanie zdolalismy odpowiedzieć:

Ilu Jedi potrzeba do wkrecenia zarowki?
Czterech:
- Jeden sie koncentruje
- Drugi wyglasza madre sentencje
- Trzeci wkreca zarowke.
- Czwarty wlacza ja do mocy.

I na koniec wierszyk o Jedi. Mozna ciagnac dalej.

Jedi pija, lulki pala,
Tance, hulanka, swawola
Ledwie knajpy nie rozwala
Cos tam, cos tam hejze hola!

Autor - Quentin

KOMENTARZE (0)

Humor

Kolejne dowody dbałości o szczegóły w JO

2002-07-23 11:39:00 Darth Mikus

Oto kolejna seria dowodów, jak LucasArts dba o to by gry były realistyczne. Kolejna porcja screenów z Jedi Outcast.
Screen 1
Screen 2
Screen 3
Screen 4
Screen 5
Screen 6
Screen 7

KOMENTARZE (1)

Humor

Gwiezdne Wojny w Polskiej Polityce

2002-07-21 00:19:00 Anakinsky

Anakinsky podesłał nam skan felietonu prof. Witolda Orłowskiego, doradcy prezydenta, nt. Grzegorza Kołodki. Myśl przewodnia to: "Czy powrót Grzegorza Kołodki to "Nowa Nadzieja", "Mroczne Widmo", czy "Powrót Jedi". Skan dostępny jest tutaj.
KOMENTARZE (0)

Humor

Władca Wojny!

2002-07-20 13:50:00

Na stronie Esensja.pl zamieszczono bardzo ciekawe, i śmieszne opowiadanie nafaszerowane po prostu odniesieniami do Gwiezdnych wojen. A więc wyruszamy aby ukraść plany Góry Przeznaczenia razem z Obi-Gan-Dalfem. Bezpośrednio do tekstu można się dostać klikając tutaj. Niech śmiech będzie z Wami!
KOMENTARZE (0)

Humor

Nieznane życie Yody

2002-07-19 11:57:00

Przedstawiamy rysunek z nieznageo życia Yody na Dagobah. Teraz wiadomo, czemu tak szybko się zestarzał. I wiemy co robił w jaskini, do której nie chciał wpuścić Skywalkera :)


KOMENTARZE (0)

Humor

Popatrz i pośmiej się!

2002-07-18 21:05:00 Marcin Kuczera

Marcin Kuczera podesłał dwa humorystyczne obrazki. Oto Dobra rada dla Maula. Następnym obrazkiem jest Yoda mający cos do ukrycia. Naprawdę spadłem z krzesła (ze śmiechu) gdy to zobaczyłem! Dzięki Marcinie!
KOMENTARZE (0)

Humor

Starwarsowy kawał

2002-07-17 13:18:00 Twórca opowiadania o Zigacie

Twórca opowiadania o Zigacie podesłał nam taki kawał:
Na otoczonej przez Siły Galaktycznego Imperium planecie, na której znajduje się główna baza Rebeliantów ląduje kosmiczna furmanka zaprzężona w koniokształtnego droida. Nagle powożąca furmanką babcia ścigą z głowy swą chustkę i oczom zdumionej księżniczki Lei ukazuje się... uśmiechnięty Han Solo.
- Ale się pan zamaskował, kapitanie!
- Ja to jeszcze nic! Teraz proszę wyprzęgnąć Skywalkera!

KOMENTARZE (0)

Humor

Więcej o South Parku

2002-07-14 13:44:00 Darth Rhaziel

Darth Rhaziel (bywalec Kantyny i Forum) miał szanse zobaczyć fragmenty tego odcinka serialu South Park, o którym pisaliśmy niedawno. Oto co napisał:.
Przede wszystkim jest postać Lucasa (obowiązkowo we flanelowej koszuli). Mamy także przedstawioną jego posiadłość – Skywalker`s Ranch. W pewnym momencie akcja przenosi się do pokoju, w którym pełno jest najrozmaitszych gadżetów związanych ze SW. Są modele różnych pojazdów, hełmy szturmowców oraz zdjęcie, na którym Lucas oraz Jar Jar obejmują się jak starzy przyjaciele i szczerzą zęby w głupim uśmiechu.
W pewnym momencie między chłopcami, a Lucasem wywiązuje się dziwnie znajomy dialog :) Jeden z bohaterów mówi coś w rodzaju "George, wiemy, że jest jeszcze w tobie dobro". Na to Lucas odwraca się do nich plecami i mówi: "Dla mnie jest już za późno, chłopcy...".
Kolejną aluzją do SW są relacje pomiędzy Lucasem a Stevenem Spielbergiem. To Spielberg jest głównym czarnym charakterem, niczym Imperator Palpatine, natomiast Lucas musi słuchać jego rozkazów stojąc po jego prawicy, lecz waha się, zupełnie jak Vader.
Jakby ktoś z Was widział cały odcinek i jeszcze coś mu się przypominało, to prosimy, by podzielił się z nami tą informacją na Forum. Ponadto w South Parku nie raz znalazła się aluzja do Gwiezdnych Wojen. Z tego co pamiętam najczęściej pojawiał się tam Chewbacca.
KOMENTARZE (1)

Humor

SW w Warcraft III

2002-07-13 18:35:00 pl.rec.fantastyka.starwars i Nifhelm

Kto w grze Warcraft III znajdzie wypowiedź postaci zwiazaną z SW?

Odpowiedź: Chodzi zapewne o teksty Grunt`a Orków ("Me no sound like Yoda, do I?" oraz Akolity Nieumarłych ("Kiedy raz podążysz ciemną ścieżką, na zawsze zdominuje ona twe przeznaczenie" - czy coś w tym stylu). Ten tekst Akolity po angielsku brzmi tak: When you will find the dark path, forewer it will dominate your destiny.
KOMENTARZE (0)

Humor

Poznański Fanklub Andrzeja Żyto im. A. Leppera

2002-07-13 00:36:00 Master Jackson

Koniec Świata się zbliża. Nie mamy w zwyczaju pisać o nowo postwałych stronach, lecz tym razem trzeba zrobić wyjątek. Powtał pierwszy oficjalny fanklub Andrzeja Żyto. Tak to ten osobnik, który kiedyś mocno dał się nam w kość na sondach, wyrównując wyniki, pisząc bzdurne komentarze opatrzone naszymi ksywkami. To akurat zostało usunięte. Potem ten osobnik przeniósł się na Forum gdzie swoim postępowaniem albo narobił sobie jeszcze większych wrogów, albo swoją specyficzną głupotą powodował bezradny śmiech. Trzeba jednak przyznać, że Żyto podesłał nam kilka newsów, normalnych, a swoją działalność na Forum zakończył jakiś czas temu. Teraz oficjalnie ruszyła strona jego "fanklubu", którą znajdziecie pod tym adresem. Są tam też cytaty i teksty stylizowane (nie gramatycznie i ortograficznie, ale intelektualnie) na Andrzeja Żyto. Jak ktoś ma dość duże poczucie humoru to polecamy zajrzeć na tę stronę. Jak nie to niech sobie lepiej podaruje, nie tylko tę stronę, ale i jej oficjalny wątek na forum, dostępny tutaj.
KOMENTARZE (0)

Humor

Mother Goose & Grimm

2002-07-09 22:33:00 TFN

To już chyba nasza mała świecka tradycja, że za TFN podajemy wam kolejny komiks z seri Mother Goose & Grimm. Ten naprawde powala !!!
Strip3
KOMENTARZE (0)

Humor

Nowe wcielenie Sy...

2002-07-09 15:29:00 Marcin Kuczera

Marcin Kuczera podesłał nam fajny obrazek:


KOMENTARZE (1)

Humor

Dostawa komiksów

2002-07-08 23:20:00 TFN

Kolejne dwa komiksy o Gwiezdnych Wojnach, a dokładniej o samym Vaderze, lecz niestety oba w egliszu :(
Strip1
Strip2
KOMENTARZE (0)

Humor

SW Drinking Game

2002-07-08 23:12:00 Valorum

Oto gra, która sprawi że nudne wakacyjne wieczory przestaną być już tak nudne. Pliki gry w dwóch częsciach do pobrania poniżej:
SWDG1
SWDG2
Uwaga: Przed pobraniem zaopatrz się w dużą ilośc twojego ulubionego, bezalkocholowego :))
KOMENTARZE (0)

Humor

Kronika policyjna

2002-07-08 22:06:00 NowyPompon

Prestiżowy serwis informacyjny NowyPompon zamieścił obszerną relację z wydarzeń, które rozegrały się w czrewcu tego roku w zakładzie tokarskim Andrzeja Migarczuka w Nowym Sączu. Tekst możecie znaleźć tu. Ostrzegam jednak, że zawiera on opis scen brutalnych i nie powinien być czytany przez osoby poniżej 18 lat ;))
KOMENTARZE (0)

Humor

Żarowka 2

2002-07-07 18:39:00

Pamiętacie zapewne filmik Żarówka, który miał swoją premierę na Bastionie już jakiś czas temu.
Postanowiliśmy wyjść na przeciw fanom i przygotować następną część. Tytuł "Żarówka 2" jest zdecydownia roboczy. Zdjęcia już się odbyły, a tutaj można zobaczyć bohatera negatywnego tego filmu - Lorda Dartha Abażura, który zapewne NIE pojawi się w filmie. (Może będzie go można podziwiać w Making Of lub w osobnym obrazie...). Niech Moc będzie z Żarówką!
KOMENTARZE (0)

Humor

Jak LucasArts dba o szczegóły UPDATE

2002-07-05 08:30:00 Kirtan Loor

Kirtan Loor, jeden z aktywniejszych użytkowników forum jak i bywalec na naszczych spotkaniach w Kantynie o 18.00, podesłał nam bardzo ciekawą rzecz. Mam okazję zobaczyć jak LucasArts dba o szczegóły, przynajmniej w swej najnowszej produkcji - Jedi Outcast. Przyjżyjcie sie tym zdjęciom:
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Jeśli nic nie zauważyliście to zobaczie jeszcze te zdjęcia:
Beznoga kreatura z trzema rękoma
Co dwie głowy to nie jedna
Chyba, że w galaktyce SW mieszkają aż tak dziwne stwory ;)
Update 7.07.2002
Master Jackson z Star Wars Links, podesłał nam kolejnego mutata z Jedi Outcast. Tym razem mutant ma coś z rękoma i można to zobaczyć tutaj.
KOMENTARZE (0)

Humor

Gwizdne Wojny!

2002-07-04 00:02:00

Pliczek, który dziś wam prezentujemy jest śmieszny. Przygotował go niejaki Karczoch, a nosi tytuł Gwizdne Wojny!. Pobierz go z tąd (MP3; ok. 6 MB).
KOMENTARZE (0)

Humor

Detektyw Inwektyw

2002-07-03 09:46:00

Już dwa razy prezentowaliśmy odcinki Detektywa Inwektywa, w jego Starwarsowych przeżyciach. (W styczniu i w lutym. Dziś prezentujemy, chyba nie aż tak śmieszny, ale mimo wszystko starwarosowy, kolejny fragment o Analizie Mocy... Dostępny jest on tutaj.
KOMENTARZE (0)
Loading..