TWÓJ KOKPIT
0

Humor

Wyczesana Amidala

2010-08-31 20:14:34 KMF

Na stronie Klub Miłośników Filmu opublikowany został bardzo zabawny artykuł, w którym autor Rafał Donica - DUX podjął się zadania scharakteryzowania wszystkich fryzur, które Padme Amidala nosiła na swej królewskiej, a później zaś senatorskiej głowie w Nowej Trylogii Star Wars. Trudno się bowiem nie zgodzić z faktem, iż spośród głównych bohaterów wszystkich sześciu epizodów to właśnie Padme może poszczycić się największą różnorodnością uczesań. Autor opisał każdą koafiurę Amidali z olbrzymią dawką ironii i humoru. Jak pisze we wstępie swojego artykułu:

Królowa Amidala zawsze znajdowała czas na układanie sobie na głowie dzieł sztuki. Jeśli ktoś by mnie spytał co najbardziej irytowało mnie w pierwszym epizodzie "Gwiezdnych Wojen", zapewne, podobnie jak miliony innych fanów Star Wars wskazałbym Jar-Jar Binksa, mistrza międzygalaktycznych wszech wag w skutecznym oddziaływaniu na uzębienie samą tylko obecnością na ekranie. O otwieraniu dzioba w jego wykonaniu i odzywaniu się w ogóle nie wspomnę, bo mi się otworzy nóż w kieszeni. Ale obok Binksa bez chwili namysłu stawiam stylizacje Amidali. Starej, dobrej, poczciwej Lei Organie wystarczyły na głowie wielkie obwarzany w epizodzie IV i klasyczne uczesania z epizodów V i VI. Dobrze, że nie poszła w ślady matki, która nawet postawiona pod ścianę w celu rozstrzelania, musiałaby najpierw udać się do fryzjera i makijażystki, w celu zbudowania sobie na głowie nowej, wypasionej, niepraktycznej konstrukcji. Jeśli miałbym w dwóch słowach określić to, co wyprawia Amidala w epizodach I-III, użyłbym słów... Lady GaGa?

Cały artykuł DUXa znajdziecie tutaj.KOMENTARZE (22)

Humor

Owen Wilson jako Luke Skywalker

2010-08-29 22:21:00

Spokojnie, na razie castingu nie ma, ale gdyby był pomysł na trzecią trylogię, a Mark Hamill nie mógł to mamy zastępczego aktora. Zwłaszcza gdyby robiono adaptację klasycznych marvelowskich komiksów.


KOMENTARZE (0)

Humor

Demotywatory SW #17

2010-08-19 21:26:27 Demotywatory.pl

Dzisiaj bardzo tematycznie w kolejnych demotywatorach Star Wars. Słowa „I am your father!” wypowiedziane przez Dartha Vadera do Luke’a w „Imperium kontratakuje” odcisnęły w kulturze masowej swoje piętno. To też nie sposób było je pominąć podczas tworzenia demotywatorów. Tekst „I am your father!” jest w końcu jednym z bardziej rozpoznawalnych motywów Star Wars, który po dziś dzień szeroko się wykorzystuje. No ale czy poniższe demoty są bardziej dołujące niż trauma Luke’a z Epizodu V?

KOMENTARZE (19)

Humor

Co by było gdyby Luke i Leia mieli dziecko

2010-08-18 15:54:38 The Inbred Jedi.com

Na Youtube ukazał się pierwszy epizod z serii "Gree-Morr, The Inbred Jedi", w którym dochodzi do niespodziewanego wydarzenia w życiu Luke'a i Lei. Jak sobie z nim poradzą?Twórcy pracują obecnie nad kolejnymi epizodami i poszukują animatorów, speców od grafiki itp. Jeśli chcecie spróbować szczęścia, odwiedźcie ich stronę.
KOMENTARZE (19)

Humor

Demotywatory SW #16

2010-08-02 21:37:16 Demotywatory.pl

Za nami już połowa wakacji! Dla wielu osób jest to początek końca wolności, nauczycieli powoli łapie depresja, a ci, którzy wpadli już w nieprzerwany wir pracy, powracają z urlopów lub czekają na swoje 2 tygodnie zasłużonego odpoczynku. Nadejście sierpnia większości kojarzy się z nieuchronnym końcem najpiękniejszego okresu roku. Żeby pogłębić tą ogólnonarodową depresję wśród fanów Gwiezdnych Wojen, zarzucamy kolejne 5 demotywatorów Star Wars, niekoniecznie o tematyce wakacyjnej.

KOMENTARZE (36)
Loading..