TWÓJ KOKPIT
0

Humor

Gwiezdne Wojny i filozofia

2011-04-27 06:58:23

Co by było, gdyby bohaterowie "Nowej Nadziei" wygłaszali filozoficzne kwestie zamiast normalnych dialogów? Francuscy fani podłożyli fragmenty pism Jeana Paula Sartre'a (pisarz, filozof i eseista żyjący w latach 1905-1980) pod dubbing w tym języku. Co z tego wyszło i jakie dylematy mają Darth Vader albo Luke możecie przekonać się oglądając poniższy filmik. Podpisy są w języku angielskim.
KOMENTARZE (10)

Humor

''xkcd'' o Sokole Millennium

2011-04-25 17:45:14 xkcd

Xkcd to popularny webkomiks opowiadający o "romansie, sarkazmie, matematyce i języku" autorstwa Randalla Munroe. Dziś ukazał się pasek poświęcony szczególnemu aspektowi pierwszych kinowych "Gwiezdnych wojen", a konkretnie pewnej kultowej wymianie zdań w kantynie Mos Eisley:Uzupełnieniem paska jest komentarz autora: "For some reason, my childhood suspension of disbelief had no problem with the fact that this ancient galaxy is full of humans, but was derailed by language. There's no Asia OR Europe there, so where'd they get all the Indo-European roots?".

To rzecz jasna nie pierwsza wzmianka o Gwiezdnych Wojnach w xkcd, pojawiły się one już przy kilku róznych okazjach.
KOMENTARZE (10)

Humor

Ham Solo

2011-04-23 07:26:00

Tym razem fanowska gra skojarzeń. Ham to po angielsku szynka. A czym zatem mógłby być Ham Solo? Odpowiedź na obrazku poniżej.Od razu zrobiło się świąteczniej.
KOMENTARZE (0)

Humor

Darth Vader jakiego nie znacie

2011-04-12 21:38:16 Gadżetomania

Serwis Gadżetomania zebrał 20 zdjęć z sieci prezentujących różne wariacje stroju Dartha Vadera. Niektóre z nich to nawet nie stroje, ale skrzętne wykorzystane maski przez noszących je osobników. Każda fotografia z tej zbieraniny ma swój urok, choć nie zabrakło prawdziwych wynalazków takich jak: biały czy australijski Vader. Czyż pop-kulturowe spojrzenie na Mrocznego Lorda Sithów nie jest kolejnym etapem odzierania go z legendy?

Zawczasu uprzedzamy, że niektóre ze zdjęć przewijały się przez Bastion w przeszłości lub są powszechnie znane opinii publicznej fanów Gwiezdnych Wojen.Nie taki Lord straszny jak go w filmach pokazują.
KOMENTARZE (11)

Humor

''Troopers'' #4 i #5

2011-04-05 11:52:00 CollegeHumor.com

Internetowy serial komediowy "Troopers" stara się nie kopiować wymyślonych przez George'a Lucasa kosiutmów i postaci, aż do imion i nazw organizacji. Stąd w czwartym odcinku więziona księżniczka przesłuchiwana jest przez żołnierza Międzygwiezndego Legionu, aby uzyskać informacje o ukrytej bazie Insurekcji:Obejrzeć można też piąty odcinek o różnorodności klimatycznej rodzinnych planet głównych bohaterów: wystarczy kliknąć tutaj.
KOMENTARZE (11)
Loading..