Dla dzieci

Narysuj porgi

YouTube
2

W szkole rysowania Star Wars Kids przechodzimy do trudniejszych tematów, czyli rysowania istot żywych. Art Trooper Eric pokaże jak stworzyć sobie własne stadko porgów przy pomocy ołówków i mazaków.

Zrób to sam: koła do roweru a'la BB-8

YouTube
2

Macie już kaski rowerowe? Jeśli tak, to przyszedł czas na ozdobienie samego jednośladu. A któż będzie lepiej wyglądał na kołach niż BB-8? Sean i Marissa pokażą Wam jak go zrobić.Potrzebne będą: biała bibuła, pomarańczowe kartki tekturowe, talerzyk papierowy, taśma malarska, przezroczysta taśma klejąca, czarny, szary i pomarańczowy marker, linijka i nożyczki.

Wykonanie:

1. Urwij kawałek bibuły mniej więcej długości obwodu koła. Zaczep początek o szprychę i przyklej ją małym kawałkiem taśmy. Następnie przekładają ją pomiędzy pozostałymi szprychami tak, by zatoczyła pełen okrąg. Nie zapomnij o przyklejeniu jej taśmą. Potem wypełnij w taki sam sposób środek koła. Zrób to samo z drugiej strony.

2. Odrysuj taśmę malarską wewnątrz i na zewnątrz na pomarańczowym papierze. Na powstałych kółkach narysuj dwie przecinające się w środku okręgu linie. W wewnętrznej części dorysuj po cztery trapezy, wysokie mniej więcej na 2 cm.

3. Wytnij duże kółka i ich środki (bez trapezów). Musisz mieć ich osiem, po cztery na każdą stronę koła. Przyklej je.

4. Przetnij papierowy talerzyk na pół. Ozdób obie połowy tak, by wyglądały jak głowa BB-8. Przyczep je na ramie nad kołem po obu stronach. Gotowe!

Narysuj hełm żołnierza-klona

YouTube
3

Czy chcieliście kiedykolwiek zaprojektować swój własny hełm żołnierza-klona? Od dzisiaj będziecie mogli. Art trooperka Kristin (która, notabene, zdradza, że jest animatorką w nowym sezonie TCW) pokazuje jak w prosty sposób narysować ów element ekwipunku szeregowców Republiki. Jest też oczywiście wersja w wykonaniu R3.

Zrób to sam: kaski z R2-D2 i BB-8

YouTube
1

Na dworze nie jest już za ciepło, ale pogoda jeszcze sprzyja aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. To zatem doskonały moment, by ozdobić swoje kaski rowerowe motywami z R2-D2 i BB-8. Jak zwykle pokazują Sean i Marissa.Potrzebne będą: kaski (biały dla BB-8, srebrny dla R2, ale w ostateczności można je pomalować), taśma malarska, farby w odpowiednich kolorach (prawdopodobnie pokazane tutaj to akrylowe), diody LED, różne guziki czy przełączniki, klej na gorąco, pędzle i nożyczki.

Wykonanie:

1. Zaznacz taśmą malarską wzór droida - przy czym uwaga, będziesz malował tam, gdzie taśma nie jest przyklejona.

2. Pomaluj niezaklejone elementy. Prawdopodobnie będzie potrzebnych kilka warstw. Po wyschnięciu zedrzyj taśmę, nanieś ewentualne poprawki i dodaj detale.

3. Doklej guziki i światełka LED. Lepiej, by pomógł Ci w tym dorosły.

Teraz możesz już bezpiecznie i stylowo jeździć!

Narysuj „Sokoła Millennium”

YouTube
1

Po kilku lekcjach rysunku stworzenie własnego „Sokoła Millennium” nie powinno być trudne. A nawet jeśli, to pamiętajcie o regularnych ćwiczeniach. W końcu dojdziecie do wprawy.

Zrób to sam: kapela z łyżek

YouTube
4

Zawsze chcieliście, by Figrin D'an and the Modal Nodes z kantyny w Mos Eisley zagrali na Waszej imprezie? Cóż, ci, których zrobili w tym tygodniu Sean i Marissa może nie muzykują, ale na pewno świetnie wyglądają. I sami też możecie sobie takich sprawić.Potrzebne będą: drewniane łyżki (jeśli macie ograniczony budżet, sprawdzą się też plastikowe), beżowy, szary i czarny filc, druciki kreatywne, rzepy (ewentualnie taśma dwustronna), czarne koraliki, klej na gorąco, nożyczki, opcjonalnie igła i czarna nić.

Wykonanie:

1. Przyklej dwa czarne koraliki klejem na gorąco (lepiej zlecić to zadanie dorosłemu) - to będą oczy.

2. Wytnij mały kwadrat z czarnego filcu i przyklej go poniżej oczu - to z kolei usta. Wytnij dwie beżowe „fale”, które będą bithańskimi fałdami oddechowymi. Przyklej je nad ustami i pod nimi.

3. Wytnij czarną koszulę z rozłożonymi ramionami, składając filc na pół - w ten sposób będzie dwustronna. Możesz użyć jej jako szablonu, jeśli planujesz stworzyć więcej członków kapeli.

4. Owiń drucik kreatywny dookoła „szyi”, tworząc ramiona. Przyklej do nich koszulę. Jeśli chcesz, możesz ją zszyć, będzie lepiej się trzymać.

5. Wytnij z beżowego filcu dłonie i przyklej je na końcu drucików.

6. Czas na instrumenty: możesz zwinąć szary filc i skleić go, a następnie dodać srebrny drucik, który posłuży jako tuba. Możesz też wymyślić własne instrumenty! Przyklej rzep lub taśmę dwustronną na brzuchu muzyka, a następnie doczep do niego instrument. Gotowe!

Narysuj CB-23 i BB-8

YouTube
1

W dniu dzisiejszym kontynuujemy lekcje rysunku. Tym razem Art Trooper Kristin pokaże jak łatwo narysować dwa podobne droidy - CB-23 z „Ruchu Oporu” i BB-8.

Zrób to sam: starwarsowe przybory do szkoły

YouTube
3

Dla niektórych jeszcze trwają ostatnie dni wakacji, za to nauczyciele już powoli szykują nowy rok szkolny. Nieważne jednak czy pożegnaliście już na dobre szkolne progi, czy dopiero na Was czekają, zawsze dobrze mieć pod ręką porządne przybory biurowe. A jak do tego byłyby z ghwiezdnowojennym motywem, to w ogóle super. Sporo takich można kupić, ale najlepiej wykonać je samemu. Dziś Sean i Marissa pokażą jak zrobić zeszyt z loth-kotem, ołówki-miecze świetlne oraz pojemnik na nie w kształcie Choppera.Loth-koci zeszyt

Potrzebne będą: brązowy kołozeszyt, czarny, biały, kremowy i brązowy papier tekturowy, tektura, nożyczki, brązowy i ciemnobrązowy filc, folia samoprzylepna/z laminatem, klej (najlepiej introligatorski).

Wykonanie:

1. Naszkicuj pysk loth-kota, najlepiej używając do tego zdjęcia z serialu jako odniesienia.

2. Z kremowego papieru wytnij dolną szczękę i okolice oczu. Możesz lekko je postrzępić, by wyglądały jak futro. Następnie z czarnego papieru wytnij oczy i przyklej je.

3. Z brązowego papieru wytnij wzory na sierści, a z białego zęby, zaznaczając wyraźnie kły. Wytnij półkolisty kształt z czarnego papieru - to będzie jama ustna. Doklej do niej zęby, a następnie wytnij cienkie paski z brązowego papieru, by zrobić usta.

4. Przyklej folię samoprzylepną z przodu, by ochronić zeszyt przed uszkodzeniem w plecaku. Odetnij nadmiar.

5. Zrób z tektury dwa szablony na uszy, a następnie użyj ich, by wyciąć z filcu cztery identyczne kształty. Przyklej je z obu stron tekturki, a następnie doklej po wewnętrznej stronie okładki, z góry. Z ciemniejszego filcu wytnij mniejsze, trójkątne kształty i ozdób nimi uszy.

6. Wytnij ogon z jaśniejszego filcu, a z ciemniejszego kropki. Sklej je razem, a następnie doczep z tyłu zeszytu.

Pojemnik na ołówki z Chopperem

Potrzebne będą: pojemnik na ołówki, filc w kolorach pomarańczowym, żółtym, zielonym, niebieskim, szarym, ciemnoszarym, czarnym, białym i czerwonym (lepiej wziąć cieńszy), nożyczki i klej na gorąco.

Wykonanie:

1. Wytnij pasek z pomarańczowego filcu i przyklej go na górze pojemnika klejem na gorąco (to zadanie najlepiej zlecić dorosłemu). Następnie wytnij pasek z szarego filcu i przyklej go na dole tak, by lekko nachodził na pomarańczowy.

2. Czas na nogi: wytnij jedną z białego filcu, a drugą z zielonego. Z białego wytnij prostokąt, a z zielonego i żółtego małe kwadraty. Z szarego wytnij małe trapezy, które będą stopami. Przyklej białą nogę po prawej, a zieloną po lewej.

3. Wytnij długi pasek z żółtego filcu, który będzie wyglądać jak litera „t” z małą nóżką. Przyklej go pod pomarańczową częścią do góry nogami. Wytnij małe niebieskie kółka i doklej je na lewo, gdzie kończy się „t”. Z ciemnoszarego filcu wytnij cztery prostokąty, małe kółko i ramię. Przyklej je z przodu, a kółko na górze (to będzie fotoreceptor).

4. Wytnij prostokąt i kwadrat z zielonego filcu i przyklej je na nogi, wraz z małymi kwadratami z wcześniej. Na koniec wytnij mały czerwony prostokąt i doklej po prawej stronie „twarzy”.

Ołówki-miecze świetlne

Potrzebne będą: ołówki w różnych kolorach, czarna i srebrna taśma.

Wykonanie:

1. Tu wykonanie jest bardzo proste. Wytnij pasek ze srebrnej taśmy i przyklej go koło gumki.

2. Wytnij dwa cieńsze paski i naklej je na srebrny. Gotowe!

Narysuj Choppera

YouTube
2

W dzisiejszym, najdłuższym jak do tej pory odcinku szkoły rysunku Star Wars Kids, Art Trooper Adam pokaże nam coś trudniejszego - a konkretnie gburowatego, ale niezwykle lojalnego Choppera, bohatera „Rebeliantów”.Spróbujecie narysować własnego?

Zrób to sam: logo rebelii z włóczki

YouTube
2

Dzisiaj dowiecie się jak udekorować ścianę swojego pokoju własnoręcznie wykonanym logiem rebelii z włóczki.Potrzebne będą: mała drewniana deska, małe gwoździe, młotek, ołówek, szablon z logiem rebelii (można ściągnąć go tutaj), farba akrylowa, nożyczki i włóczka.

Wykonanie:

1. Odrysuj logo od szablonu na desce. Następnie narysuj kropki, które oznaczą gdzie będą przybite gwoździe. Nie muszą być symetryczne, ale wtedy lepiej wyglądają.

2. Poproś dorosłego, by powbijał gwoździe.

3. Pomaluj deskę farbą. Dobrze jest dobrać kolor kontrastowy do włóczki, bo wtedy całość będzie ładnie się prezentowała.

4. Przywiąż włóczkę do pierwszego gwoździa i obetnij wystającą część. Potem przeprowadź ją wzdłuż gwoździ, by stworzyć zarys loga.

5. Zacznij przeciągać włóczkę od gwoździa do gwoździa, by „wypełnić” środek. Im więcej włóczki, tym lepiej będzie wyglądać ostatecznie Twoje dzieło, lecz nie należy też przesadzać w drugą stronę.

Gotowe!

Archiwum wiadomości dla działu "Dla dzieci"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.