TWÓJ KOKPIT
0

Dla dzieci

Zrób Yodę

2004-10-31 11:25:00 StarWars.com

Jakiś czas temu prezentowaliśmy za stroną Star Wars Kids jak narysować Vadera. Okazuje się, że pomysł tego newsa przyjął się nie tylko u nas, więc teraz dostaliśmy drugą część kursu fanartowego. Tym razem pod pióro poszedł Mistrz Yoda, a lekcji rysowania udzielił Randy Martinem (o którym już w 2000 było głośno więcej >>>). Podobnie jak to było w przypadku rysowania Vadera, dostaliśmy kilka kolejnych kroków.
Kroki od 1 do 8 są rysowane lekko ołówkiem, głównie są to linie pomocnicze, które potem się wymaże lub zamaluje. Każdy krok składa się z podkroków oznaczonych kolorami zielonym (pierwszy), czerwonym (drugi) i niebieskim (trzeci).

Krok pierwszy – zaczynamy głowę

Zielony – narysuj okrąg na środku kartki papieru – to będzie główny kształt głowy Yody Czerwony – narysuj poziomą linię, przecinającą okrąg na pół Niebieski – narysuj pionową kreskę, przecinającą okrąg w pół, prostopadłą do poziomej.

Krok drugi – ciało i uszy

Zielony – narysuj łuk poniżej linii poziomej, tak by przedstawiał ciało i ramiona Yody. Czerwony - narysuj łuk po lewej stronie rysunku wychodzący znad poziomej kreski, a także drugi łuk, zaczynający się pod pierwszym, a kończący gdzieś w okręgu, w miejscu przecięcia się z łukiem ramion Niebieski – zrobić to samo co z czerwony, tylko z drugiej strony. Zauważ, że to łukowate „V”, w ten sposób mamy uszy

Krok trzeci – rysy na twarzy

Zielony – narysuj poziomą, kreskę na przecięciu okręgu głowy i łuku tułowia Czerwony – narysuj linię poziomą, dokładnie w środku pomiędzy dolną, a tą która przecina okręg na pół Niebieski – narysuj dwie pionowe kreski, po bokach względem pionowej osi okręgu. Postaraj się, by przecinały one środkową z poziomych kresek, w miejscu ich przecięcia z łukiem tułowia

Krok czwarty – rzeczy na twarzy

Zielony – narysuj kilka owali, które z czasem zamienią się na nos, oczy, podbródek, policzki. Oczy – to koła, których środek przebiega przez lewą i prawą pionową linię i górną poziomą. Nos – mniejsze elipsa, umiejscowiona między górną i środkową linią poziomą, a przecinająca środkową linie pionową. Policzki - tu trzeba po obu stronach narysować mniejsze owale. Powinny one przecinać się z dolną linią poziomą, a także stykać z dużym kołem oznaczającym twarz.
Podbródek – rysujemy owal mniej więcej wielkości oczu, powinien on przecinać środkową linię pionową i stykać się z krawędzią wielkiego koła. Czerwony – wpierw rysujemy czoło. To dość dziwny kształt, coś pomiędzy trójkątem a kwadratem (trapez?). Środkiem tego czegoś powinna być środkowa linia pionowa, dół powinien znajdować się na wyimagowanej linii górnej oczu. Małżowiny uszne – tu trzeba narysować ponownie kształt literki V, ale musi być mniejszy i znajdować się w środku oryginalnych V – kształt uszu.

Krok piąty – rysy twarzy

Zielony – oczy – narysuj spłaszczony owal w oczach, w sumie to powinny być dwa łuki, których pionowa maksymalna cięciwa wynosi około 1/3 cięciwy normalnego owalu oczu. Dzięki temu dostaniemy i oko i brwi. Nos – w środku owalu odpowiadającego za nos, narysuj mniejsze koło. Czerwony – Nos – narysuj dwie pionowe linie, biegnące od czoła, aż do nowego koła nosowego.
Usta – po środku narysuj łuk, lekko przypominający literę V, tak, by jego ramiona dochodziły do dolnej linii poziomej, a środek był mniej więcej w miejscu przecięcia pionowej lini środkowej i brody. Niebieski – narysuj brwi. Są to połowy literki C, zaczynające gdzieś przy uszach, a kończące przy brodzie. Zawieś też usta tuż przy policzkach.

Krok szósty
Zielony – narysuj kształt głowy Yody, łuk u góry głowy Czerwony – dwiema pionowymi kreskami zaznacz fragment tuniki Yody. Powinny one być delikatnie skierowane ku środkowi.
Niebieski – narysuj łuk, poniżej ust, który będzie dolną wargą Yody.

Krok siódmy – prawie gotowe

Zielony – tęczówki – narysuj małe kułka w oczach, oparte na zewnętrznych pionowych liniach.
Czerwony – źrenice – w tęczówkach narysuj jeszcze mniejsze kółka.
Niebieski – kołnierz – narysuj poniżej głowy łuk, z lekko wygiętym fragmentem, zębem, który ma przypominać potem trochę krawat – zapięcie.
Ucho – lewe ucho Yody ma zakrzywienie na końcu – uwypuklij to rysując na jego końcu kształt zbliżony do litery V.

Krok ósmy

Yoda właśnie powinien tak wyglądać. Nie ma jeszcze żadnych ciemnych lini.
Krok dziewiąty
Teraz zaczyna się zabawa w rysowanie Yody. Piórem, flamastrem lub czymś mocniejszym, zaznacz elementy twarzy Yody, już ostatecznie, bez linii pomocniczych.

Krok dziesiąty

Zacznij dodawać szczegóły – zmarszczki, dziury w nosie, krosty na twarzy, włosy, brwi. Pomaluj źrenice na czarno, acz zostaw tam białe fragmenty na górze, by pokazać, że Yoda jednak żyje.

Krok jedenasty

Wymaż wszystkie linie pomocnicze i masz już prawie skończony obrazek.

Krok dwunasty

Jak już się bardziej podszkolicie w rysowaniu, można na obrazku dodać cienię i tak dalej. No i jeszcze podpis.

Swoje rysunki możecie wysłać do Bantha Tracks,
c/o Mary Franklin,
P.O. Box 10228,
San Rafael, CA 94912.

A być może zostaną one umieszczone w którymś z kolejnych Insiderów.
KOMENTARZE (7)

Dla dzieci

Narysuj Dartha Vadera

2004-10-05 15:58:00 StarWars.com

Jeśli chcieliście kiedyś narysować postać z Gwiezdnej Sagi jak prawdziwy rysownik komiksu, to Star Wars Kids opublikowało dla Was szybki kurs. Autorem kursu jest Thomas Hodges, który niejednokrotnie rysował postaci z Gwiezdnej Sagi. Do kursu potrzeba ołówków i papieru.

Krok 1: Narysuj okrąg, a także dwie linie. Pierwszą poprowadź przez środek okręgu z góry na dół, a drugą prostopadle acz gdzieś blisko dołu okręgu.

Krok 2: W oparciu o linię u dołu narysujcie łuki "brwiowe". Podkreślcie też górę hełmu, a także jego dół (boki jak w trójkącie ściętym, a u dołu łuk). Pamiętajcie, iż hełm Vadera nie jest okrągły.

Krok 3: Między oczami narysujcie mały prostokącik, a pod nim kółeczko.

Krok 4: Narysujcie drugie kółko tym razem większe od pierwszego i przecinające się w jego połowie. Będzie to miejsce, w którym rozpoczniecie rysować trójkąt, który posłuży za przód maski Vadera. Na pozostałych dwóch dolnych kątach trójkąta narysuj małe kółka.

Krok 5: Dodawanie linii do podkreślenia maski Vadera. Są to łuki przy oczach, dolny trójkąt przy masce, a także linie podkreślające kształt hełmu, oraz zaokrąglenia przy bokach trójkąta głównego. Dodaj też podwójną linię na hełmie.

Krok 6: Zacznij wymazywać zbędne linie i skup się na samym wyglądzie Vadera. Dorysuj szyję, i popraw brzegi hełmu.

Krok 7: Na razie mamy szkic hełmu, a nie kolor. Dokończ szkic, a następnie weź pod uwagę, że hełm Vadera jest czarny. Wpisując drobne literki "x" zaznacz obszary, które chcesz zamalować na czarno. Jest to sztuczka powszechnie wykorzystywana przez autorów komiksów.

Krok 8: Zamaluj obszary na czarno, wymaż zbędne linie i popraw szczegóły. I hełm jest gotowy.

Tutaj możecie zobaczyć gotowego Dartha Vadera.
KOMENTARZE (17)
Loading..