TWÓJ KOKPIT
0

Dla dzieci

Świńskie rysunki

2004-11-11 12:00:00 StarWars.com

Kolejny odcinek w cyklu rysowanie samemu przedstawia nam jak namalować własnoręcznie Gamorreanina. W ośmiu krokach przedstawiła to Cyntia Cummens.

Krok pierwszy:

Narysuj ogólny kształt głowy, który trochę przypomina nerkę. Ponieważ, Gamorreańscy strażnicy mają większą paszczę niż mózg, dół powinien być szerszy niż góra. Lekko narysuj dwie poziome linie pomocnicze, które przydadzą się do rysowania oczu i nosa. Następnie narysuj kolejną linię pomocniczą, tym razem pionową. Powinna ona wychodzić ze środka głowy, ale skręcać tak mniej więcej w ¾ w prawym kierunku (jeśli rysujecie wg wzoru, bo potem można przecież rysować Gamorreana w obróconego w drugim kierunku.

Krok drugi:

Zaznacz miejsca, które będą rogami, rysując tam dwie linie, najlepiej wychodzące z czubka głowy. Narysuj też kształt „V” powyżej linii oczu, który będzie przodem hełmu. Narysuj lekki łuk, robiący za podbródek, a także długą zakrzywioną linię, poniżej poziomej linii pomocniczej dolnej narysuj zakrzywioną linię, która będzie robiła za usta,

Krok trzeci:

Nos jest łatwy do narysowania, po prostu duży świński nos, który znajduje nad dolną linią pomocniczą i przechodzi przez środek pomocniczej lini pionowej. Lewa strona nosa powinna być ciut większa od prawej, bo to właśnie z lewej strony widzimy twarz strażnika. Rozwiń trochę usta, rysując tam kształt przypominający trochę literkę „W”. Zacznij też rysować górę hełmu.

Krok czwarty:

Każdy Gamorreański strażnik ma wredne małe oczka. Narysuj więc malutkie okręgi na górnej linii. By podkreślić wyraz twarzy, naszkicuj łuki brwiowe. Podkreśl też wargi, ale pamiętaj, by zostawić miejsce na dorysowanie kłów.

Krok piąty:

Narysuj rogi, w miejscu, które zaznaczyliśmy w kroku drugim. By nadać charakteru postaci niech jeden róg będzie złamany, np. po bójce z innym sługusem Jabby. Ale to zależy od Ciebie. Dorysuj też kły, które wychodzą z dolnej wargi i idą ku górze. Dodaj też trochę śliny, jeśli potrafisz.

Krok szósty:

Narysuj hełm. Jest on trochę szerszy od kształtu głowy, przesunięty, ale z drugiej strony, zakrywa też część głowy. W kroku tym wymarz też linie pomocnicze.

Krok siódmy:

Narysuj oczy, podkreśl lepiej ich wgłębienie, narysuj malutką źrenicę. Narysuj też dziurki w nosie, powinny mieć kształt fasolek. Dorysuj też z prawej strony obrazka, brakujący fragment hełmu, trochę w kształcie litery V. Skończ wymazywać linie pomocnicze i popoprawiaj linie główne, nadając im kształt.

Krok ósmy:

Zakończ wymazywanie już wszystkich linii pomocniczych. Dodaj poprawki, wyrównaj kształty i podkreśl linie. To ostatni obrazek, następnie dodajesz już tylko szczegóły.

Krok dziewiąty:

Pogrub linię, przyciskając mocniej ołówek, albo popraw je markerem. Ucharakteryzuj strażnika dodając mu na twarzy krosty, zmarszczki, zamalowując na czarno dziurki nosowe czy usta. Dodaj szczegóły na hełmie, możesz też dodać fragment związany z ciałem. Użyj własnej wyobraźni, by nadać strażnikowi własny, charakterystyczny wygląd.

Swoje rysunki możecie wysłać do Bantha Tracks,
c/o Mary Franklin,
P.O. Box 10228,
San Rafael, CA 94912.

A być może zostaną one umieszczone w którymś z kolejnych Insiderów. Możecie tam też wysłać rysunki Yody czy Dartha Vadera.
KOMENTARZE (7)
Loading..