TWÓJ KOKPIT
0

Dla dzieci

Narysuj Bobę Fetta

2005-03-14 22:06:00

W kolejnym odcinku poradnika młodego rysownika, Joe Corroney wyjaśnił jak w łatwy sposób narysować Mandaloriański hełm.

Krok pierwszy: Narysuj linię poziomą, a następnie w połowie jej narysuj prostopadłą, tak by wyszedł krzyż. Pozioma przecięta jest w swojej połowie przez pionową. Ponad linią poziomą jest 1/3 poziomej, a poniżej niej 2/3. Dodatkowo narysuj okrąg, który przecina linię pionową w 1/3 wysokości od samego dołu i przechodzi przez końce linii poziomej. Pamiętaj by linie te były delikatnie naszkicowane.Krok drugi: Narysuj cztery połączone linie, które nadadzą kształt hełmu Boby Fetta. Z miejsca, gdzie pozioma łączy się z okręgiem narysuj pod kątem do pionu w kierunku zewnętrznym linię skierowaną w dół. W pewnym momencie (poniżej okręgu) powinna się ona skończyć i zacząć kolejna tym razem skierowana do wewnątrz. Zrób tak z obu stron. Na samym dole dorysuj linię pomocniczą łączącą pionową linię i dwie dolne ukośne.Krok trzeci: Skoncentruj się na narysowaniu charakterystycznego kształtu litery T na hełmie. Pamiętaj, że jest on lekko zwężający się po górnych bokach litery T.Krok czwarty: Narysuj zakrzywione linie i pół elipsy po bokach hełmu, tak by nadać mu charakterystyczny kształt. Jak Ci nie wyjdzie, usuń fragment lini i spróbuj jeszcze raz.Krok piąty: z boku narysuj panele i atenkę wychodzącą z hełmu.Krok szósty: wykasuj linię pomocnicze. I zacznij cieniować hełm, nadając mu charakterystyczną barwę.Krok siódmy: dodaj kilka szczegółów w stylu pęknięć, wgnieceń, czy odprysków.Krok ósmy: Dokończ malowanie i cieniowanie. Właśnie ukończyłeś hełm Boby Fetta.Krok dziewiąty: z hełmu Boby Fetta można też zrobić hełm jego ojca – Jango Fetta, wystarczy tylko do zarysu hełmu nie dodawać pęknięć, wgnieceń, a skoncentrować się na świeżości i nowości.
KOMENTARZE (1)

Dla dzieci

Narysuj Sokoła

2005-03-05 11:13:00

W kolejnym odcinku poradników dla początkujących artystów, tym razem pojawił się Sokół Millenium. Lekcji, jak go rysować udzielił Chris Trevas. W poszczególnych krokach, nowo dorysowane elementy są zaznaczone kolorem czerwonym.

Krok pierwszy: narysuj dwie elipsy jedna ponad drugą. Muszą one być nałożone na siebie, zupełnie jak dwie kromki. George Lucas dawno temu, określał Sokoła mianem „Latającego Hamburgera”. To dokładnie coś w tym stylu.Krok drugi: tuż nad środkiem górnej elipsy narysuj kolejną, ale mniejszą. Z jej środka narysuj linię prostą skierowaną pod kątem w prawą stronę w dół.Krok trzeci: narysuj dwie linie pomocnicze, wychodzące z przeciwległych boków górnej dużej elipsy i łączące się w miejscu, gdzie kończy się linia prosta narysowana w poprzednim kroku. Następnie zrób to samo z dolną elipsą.Krok czwarty: obetnij trochę trójkąt, który wyszedł z linii wychodzących z boków elipsy. Narysuj tam pod kątem prostokąt, podzielony na trzy mniej więcej równe części.Krok piąty: Narysuj dwie proste linie wychodzące z góry, aż do środka nowego prostokąta. Poniżej prawej linii, narysuj kolejną równoległą, ale poniżej. Narysuj też po bokach „hamburgera” dwie kreski, które posłużą potem za podstawy kolejnych prostokątów – przejść w Sokole.Krok szósty: narysuj prostokąty, tak by zaznaczyć fragment frontu Sokoła, oraz boczne korytarze. Te z końca trzeba trochę zaokrąglić łukami, by było wrażenie obciętego boku. Statek musi nabrać kształtów.Krok siódmy: bardzo ważną częścią Sokoła jest kokpit. Kreskami wychodzącymi z góry do jednego z boków narysuj korytarz prowadzący. Potem narysuj kokpit, to cylindryczny kształt, który trochę przypomina oliwkę.Krok ósmy: narysuj szczegóły i wymarz niepotrzebne linie pomocnicze. Na samym sokole narysuj kilka elips, równomiernie umieszczonych, oraz na końcu linie proste, by ukazać spad z tyłu sokoła. Jedna z elips powinna być dorysowana po to, by zrobić z niej później antenę Sokoła.Krok dziewiąty: dorysuj jeszcze kolejne szczegóły do Sokoła, i zacznij jego malowanie.Krok dziesiąty: Sokół jest już prawie skończony, pocieniuj go i nadaj mu finalny szlif.
KOMENTARZE (0)
Loading..