TWÓJ KOKPIT
0

Dla dzieci

Przygotuj się do Halloween

2008-10-30 19:17:09 Star Wars.Com

Halloween jest niezwykłym świętem. Jest takie bardzo amerykańskie, często potępiane w naszym kraju, bo raczej krzywo patrzy się na przenoszenie obcych świąt na nasze warunki. Jednak przecież nie powinniśmy się specjalnie wzbraniać przed dobrą zabawą, najważniejsze to nie zapominać o tym, co powinno nastąpić 1 listopada, oraz w dzień zaduszny.

Już chyba zdążyliśmy się przekonać, że Star Wars nie omija żadnej dziedziny życia, więc i przy okazji tak ważnego wydarzenia jak Halloween powinna istnieć możliwość zrobienia czegoś w stylu SW. Dziś spróbujemy opowiedzieć jak dobrze przygotować się do gwiezdnowojennego Halloween.

Jak wie każdy sprzedawca warzyw, podstawowym elementem Halloween są rzeźbione dynie, do których wkłada się światełka. Dawniej symbolizowały one dusze zmarłych, obecnie są fantastyczną ozdobą. Jak stworzyć swoją własną "starwarsową" dynię? Sposobów jest kilka. Można na przykład kupić specjalny zestaw do rzeźbienia, o którym pisaliśmy we wrześniu. Można z kliku dyń zrobić prawdziwą rzeźbę, a jak osiągnąć całkiem udany efekt zaprezentował na oficjalnej Lawrence Noble, którego rzeźby zdobią siedzibę Lucasfilm.

Wreszcie można sobie dynię wyrzeźbić samemu. Potrzebne są do tego: dobre chęci, dynia, nożyk, no i oczywiście jakieś wzory do wycinania. Tu z pomocą też przychodzi oficjalna: z tego miejsca można ściągnąć wyśmienite wzory do wycinania dyni. Dodatkowe rady jak dobrze wyciąć dynię zaprezentował fan na stronie poświęconej Bobie Fettowi.

Ponadto na Halloween konieczne jest przebranie. Najchętniej przebierają się dzieci, a że Halloween to także czas tajemnic i chowania się, bardzo popularne są maski. Tu z pomocą przychodzi sklep oficjalnej StarWarsShop.Com, który udostępnił do sprzedaży kostiumy z najnowszego tworu SW: z nowego serialu Wojny Klonów.
Ale przecież i dorośli lubią się przebierać w różne stroje. Jednakże ostrzegamy: miecze świetlne nie są w zestawie.Jeżeli ktoś nie ma czasu na kupowanie lub wypożyczanie drogich strojów, zawsze może zrobić sam swój strój. Z kolei maski, tak ważne przy stroju, który ma straszyć, można znaleźć wszędzie, również w internecie. W tym miejscu jest zbiór masek z Zemsty Sithów, a tu można znaleźć maski z klasycznej trylogii SW.

O odświętności Halloween podyskutować można na forum.
KOMENTARZE (22)
Loading..