TWÓJ KOKPIT
0

Dla dzieci

Bajka o banthusiu

2011-01-25 17:46:56 Urthona

Nowopowstały dział Dla dzieci, jest w dużej mierze skierowany do rodziców młodych fanów Gwiezdnych Wojen, oraz fanów którzy doczekali się już własnych pociech, a teraz chcą zarazić je swoją pasją. Mamy nadzieję, że prezentowane propozycje na spędzenie czasu z Gwiezdnymi Wojnami, zadowolą młodszych i starszych fanów.
Chcemy, żeby ten dział był dla Was jak najbardziej atrakcyjny, dlatego przygotowaliśmy małą sondę (znajdziecie ją w menu po prawej stronie), która pozwoli nam dowiedzieć się jakie atrakcje i gry interesują Was najbardziej.

Tymczasem prezentujemy dziś kolejną bajkę, w sam raz do czytania młodym fanom przed snem. "Bajkę o banthusiu", który zgubił się wśród piasków Tatooine, napisał Urthona, a znajdziecie ją w tym miejscu.

Serdecznie zapraszamy do lektury!

Pozostałe bajki znajdziecie tutaj, natomiast wszystkie opowiadania fanów tutaj.
KOMENTARZE (33)

Dla dzieci

Papierowe płatki śniegu

2011-01-12 17:18:00

Kolejna zabawa dla dzieciaków, w sam raz na zimę. Jakby komuś było za mało śniegu za oknem, może sobie zrobić okolicznościowe ozdoby, w dodatku związane z Gwiezdnymi Wojnami. Wystarczy tylko wziąć kwadratową kartkę papieru. Narysować sobie pomocnicze linie i zgiąć to zgodnie z instrukcją:Zgiąć w górę w zaznaczonym miejscu.Zagiąć z lewej na prawą stronęZginać i odginać
a na koniec wydrukować sobie pomocnicze szablony:i można na ich podstawie wyciąć śnieżki. Efekt poniżej:
KOMENTARZE (0)

Dla dzieci

Nowy dział - ''Dla dzieci''

2011-01-06 16:54:10 BA5-10N

Dziś, przy okazji kolejnych urodzin Bastionu, mamy przyjemność przedstawić Wam drodzy czytelnicy zupełnie nowy dział: Dla dzieci. Nie będzie to jednak zwykły kolejny dział na łamach Bastionu, to będzie miejsce wielu gier i zabaw, miejsce licznych minikonkursów i mnóstwa ciekawych zajęć, a także - mamy taką nadzieję - miejsce częstych odwiedzin. Jednakże przede wszystkim jest to dział, który jako pierwszy w historii Bastionu posiada dwóch specjalnych gospodarzy prowadzących: droida astromechanicznego Ba-pięć Ten-en, oraz dość tajemniczego bezimiennego Jawę.


To właśnie oni zapraszają Was do kącika rysowniczego gdzie można nauczyć się samemu rysować najpopularniejsze postaci ze świata Gwiezdnych Wojen, albo ściągnąć specjalne bastionowe kolorowanki i pokolorować je na własne wymarzone kolory. Możecie też zajrzeć do kącika konstruktorskiego gdzie w prostych krokach wyjaśniane jest jak zrobić najprzeróżniejsze przedmioty, od ślicznych zakładek do książek, po gwiezdnowojenne pierniczki. Jak wiadomo Jawowie najbardziej na świecie lubią sobie opowiadać bajki, dlatego nasz Jawa szczególnie cieszy się kiedy może z przyjaciółmi zasiąść do lektury i szczególnie chętnie zaprasza do kącika bajkowego. Z kolei droid 10-N uwielbia wymyślać i rozwiązywać przeróżne zagadki, dlatego kącik łamigłówek to jego ulubione miejsce, to tam znaleźć będzie można zagadki dla znających tajemniczy aurebesh, albo tych najbardziej spostrzegawczych.

A wszystko to dopiero początki działu dla dzieci. Na dobry początek i rozgrzewkę zapraszamy właśnie do pierwszej trudnej łamigłówki - wykreślanki: znajdź 20 postaci ze Star Wars. Kto pierwszy zakreśli wszystkich dwadzieścia postaci ten oficjalnie wygrywa pierwszą łamigłówkę działu Dla dzieci! :)
KOMENTARZE (45)
Loading..