TWÓJ KOKPIT
0

Dla dzieci

Zrób to sam: Dynia ala Yoda

2011-10-31 17:45:00

Kolejny przepis na lampion z dyni na Halloween. Tym razem jego autorem jest Lawrence Noble, ilustrator i rzeźbiarz wykonujący także prace związane z sagą.

Tym razem do zrobienia lampionu będą potrzebne dwie dynie oraz pomarańcze, a dokładniej ich skórki. Jedną dynię, dużą wydrążamy normalnie jak do zwykłych lampionów. Potrzebujemy jeszcze drugiej dyni, małej i podłużnej.Tę dynię należy przeciąć na pół, tak by zrobić z niej uszy Yody. Resztę twarzy - w tym oczy i nos - robimy ze skórek pomarańczy. Trzeba je umiejętnie ściągnąć.Następnie uszy lekko przycinamy.A w międzyczasie przygotowujemy właściwą dynię.Trzeba na niej zrobić nacięcia, między innymi na usta. Następnie nakładamy twarz Yody. Można ją przymocować za pomocą jakiś pinesek lub gwoździków, względnie kleju. Tej dyni nie jemy, więc można jej elementy przymocować materiałami, które normalnie nie powinny być mieszane z jedzeniem.Proces tworzenia twarzy jest trochę żmudny, ale im lepiej go zrobimy, tym lepszy osiągniemy efekt końcowy.Należy pamiętać, że musimy też mieć w dyni otwory na uszy.Na koniec montujemy wszystko, do środka wkładamy świeczkę lub latarkę i mamy wspaniałą dynię Yodę.
KOMENTARZE (0)

Dla dzieci

Zrób to sam: Lampion z dyni

2011-10-30 08:45:00

Halloween już za dwa dni. To najwyższy czas by zrobić lampion z dyni. Oczywiście można samemu spróbować zrobić starwarsowy, można też posłużyć się pomocą, którą zaoferowała Oficjalna Strona.Należy zrobić to w następujący sposób.

1. Ściągnąć plik PDF ze wzorem.
2. Wydrukować go. Drukarka nie musi być kolorowa, to tylko wzór.
3. Dobrać wzór do dyni rozmiarowo.
4. Wyciąć wzór.
5. Przyłożyć do dyni.
6. Delikatnie go przerysować.
7. Wycinać wzdłuż przerysowanych linii.
8. Wstawić do środka świeczkę lub latarkę i cieszyć się dynią.

Oczywiście należy pamiętać, by robić to pod okiem kogoś dorosłego, żeby się nie skaleczyć. Nie zapomnijcie też o wyścieleniu waszego warsztatu starymi gazetami, by łatwiej było potem usunąć brudy.

Sam wzór PDF znajduje się tutaj:
Wzory na dynię.
KOMENTARZE (0)

Dla dzieci

Zrób to sam: Maski na Halloween

2011-10-29 12:29:00

Znów bardziej dla Amerykanów niż nas. Ale jeśli ktoś przypadkiem wybiera się na imprezę z okazji Halloween, z pewnością powinien się przebrać. A jeśli nie udało się kupić stroju, można go sobie w miarę szybko zrobić, przynajmniej tak radzi oficjalna.Sam proces jest bardzo prosty. Wystarczy tylko:
1. Ściągnąć PDFa
2. Wydrukować go - niestety wymagana jest kolorowa drukarka
3. Ostrożnie wyciąć maskę.
4. Bardzo ostrożnie wyciąć dziurki na oczy i podwieszenie
5. Znaleźć jakąś gumkę i przewlec ją przez maskę. Można użyć kokardki lub czegoś innego.
6. Cieszyć się i bawić maską.

PDFy można ściągnąć stąd:
Epizod III
Klasyczne maski
Wojny klonów
KOMENTARZE (0)
Loading..