TWÓJ KOKPIT
0

Dla dzieci

Świąteczne śnieżki

2011-12-24 08:58:15

Święta już właściwie się zaczynają. Pierwsza gwiazdka wstała, we Wrocławiu o godzinie 7:54. Niestety według tradycji trzeba poczekać na drugą, która najczęściej gwiazdą nie jest. Ale ten czas można poświęcić na przygotowanie zimowych ozdób domu, choćby płatków śniegu z Gwiezdnych Wojen. Jeden wzór opisaliśmy tutaj. Ale jeśli kogoś interesują tego typu ozdoby, to mnóstwo wzorów różnych wycinanek można sobie ściągnąć stąd. Poniżej tylko przykładowe.
KOMENTARZE (0)

Dla dzieci

Zrób to sam: kartki świąteczne

2011-12-23 19:59:15

Jak zrobić własne kartki świąteczne z motywami z Gwiezdnych Wojen? Oficjalny blog, palcami Bonnie Burton przygotował krótką instrukcję jak je można przygotować samemu. Wtedy z pewnością będą wyjątkowe.To co się nam przyda:
Kolorowy twardy papier, ew. kartonik
Nożyczki
Trochę kleju do papieru i troszkę lepszego też się przyda
Kolorowe pióra, ołówki, kredki, flamastry
Kolorowy tusz lub farbki
Stare magazyny Insider, komiksy lub cokolwiek innego, skąd można wyciąć postaciKrok 1.

Wytnij obrazki, które chcesz użyć do swoich kartek. Śmiało możesz wykorzystać też wydrukować obrazki np. z Starwars.com albo Bastionu, względnie starych magazynów czy komiksów. Wytnij też litery, bo przydadzą się, by wykleić tekst.Krok 2.

Zagnij kolorowy papier w pół, tak by zrobić kartkę. Porozkładaj na nim obrazki, spróbuj różnych konfiguracji. Nałóż na to napisy. Jak już osiągniesz satysfakcjonujący efekt, naklej obrazki i litery.Krok 3.

Udekoruj kartkę własnymi rysunkami.Krok 4.

Możesz dodać brokat, naklejki i inne elementy zdobiące do kartki. Nie zapomnij o życzeniach.


KOMENTARZE (0)

Dla dzieci

Yodowe ciasteczka

2011-12-20 17:16:15

Kolejny fanowski przepis, tym razem na ciasteczka do udekorowania choinki (coś jak nasze tradycyjne pierniczki).Składniki:

3 szklanki mąki
1 łyżeczka proszku do pieczenia
szczypta soli
1 łyżka matchy (japoński proszek z zielonej herbaty)
2 łyżeczki skórki z cytryny
1 szklanka miękkiego masła
1 szklanka cukru
1 jajkoMatcha, czyli japońska sproszkowana zielona herbata odpowiada za zielony kolor Yody, a nie ma większego wpływu na smak.

W średniej misce należy zmieszać razem mąkę, proszek do pieczenia, sól, matchę i skórki z cytryny. Te skórki są tylko do wyostrzenia smaku.

W drugiej misce za pomocą elektrycznego miksera należy ubić masło z cukrem. Gdy już się zmieszają, należy tam dodać jajko.

Następnie powoli należy dodać ubite masło do mąki, mieszając. Ciasto szybko się uformuje.Podziel ciasto na dwie części, owiń je plastikową folią.Należy ją schłodzić, aż będzie gotowe do użycia.

Rozgrzej piekarnik do 180 stopni C. Przygotuj blachy do pieczenia.

Rozwałkuj ciasto. Użyj cukru pudru zamiast mąki, tak by dodać ciastu słodki posmak. Rozwałkuj ciasto do mniej więcej pół centymetra.Użyj foremek do wycięcia kształtu Yody. W przepisie były użyte foremki ze strony Williams-Sonoma. Rozłóż je potem na blasze.

Do zawieszenia użyj małego wycinacza, który zrobi dziurki. Dziurki można przykleić jak na obrazku.

Piecz ciasto przez 8-10 minut, w zależności od piekarnika.Gdy ciastka ostygną, zawiąż wstążkę przez dziurkę i udekoruj choinkę.
KOMENTARZE (1)

Dla dzieci

Zrób to sam: Figurkowe mikołajki

2011-12-19 17:14:15

By w domu zapanował przedświąteczny nastrój, można spróbować przebrać swoje figurki za Świętego Mikołaja i elfów. Oczywiście cały strój może być trochę problemowy, ale z pewnością da się choć zrobić czapeczki. Oficjalny blog rękoma Bonnie Burton przygotował przepis jak to zrobić.Potrzebujemy:
1. Czerwony i zielony filc
2. Czerwony i zielony kartonik (lub inny utwardzony papier)
3. Czerwoną i zieloną wstążkę
4. Bawełnę (ew. watę)
5. Klej
6. Igłę z nitką
7. Spinacze
8. Zszywacze
9. Nożyczki
10. Taśmę
11. Czapkę mikołaja (dla dorosłej osoby)


Instrukcja:1. Wytnij małe okręgi różnej wielkości z kartonu. Wielkość musi być dopasowana do Twoich zabawek. Okręgi te będą służyć jako wzory do wycinania filcu, wstążek i innych materiałów.2. Zwiń okrąg tworząc z tego kształt stożka. Użyj spinaczy, by kształt się nie rozleciał, ale na razie nie używaj zszywacza czy kleju.3. Ustaw stożek na głowach różnych figurek. Dopasuj wielkość, ew. zmień figurkę lub popraw sam kształt stożka.4. Gdy dopasujesz już stożek, użyj kleju na rogach, tak by go sklepić. Trzymaj papier spięty, aż do zaschnięcia kleju. Można tu też (pod opieką dorosłego) zszyć stożek, zamiast używać kleju. Można też nakleić nałożyć filc na czapkę, albo użyć wstążeczki.5. By przygotować dół i czubek czapki rozwiń bawełnę tworząc z niej paski. Zrób też kulkę.6. Przyklej paseczki na dół czapki a małą kulkę na jej czubek. Wzoruj się na prawdziwej czapce Mikołaja. Można ją też mieć na głowie robiąc ozdoby.7. Załóż czapkę na figurkę i poczuj duch świąt.
KOMENTARZE (0)
Loading..