TWÓJ KOKPIT
0

Dla dzieci

Bastionowy kurs rysowania

2012-12-16 21:27:08 Chewie z Wooczego Imperium

W okresie świątecznym dużo osób (zwłaszcza uczniowie) ma więcej wolnego czasu, a my mamy dla Was propozycję jak spędzić go w twórczy sposób.
Jak wiadomo, Bastion co jakiś czas organizuje konkursy rysunkowe. Bardzo często wielu użytkowników skarży się, że nie weźmie udziału, ponieważ nie umie rysować. Dlatego Chewie z Wooczego Imperium stworzyła dla wszystkich chcących rozwinąć się w tej dziedzinie prosty kurs rysowania. Kolejne lekcje pomogą Wam poznać tajniki tworzenia rysunków. Mamy nadzieję, że nie tylko początkujący artyści znajdą tam przydatne wskazówki. Przy okazji przypominamy, że w rysunkowym kąciku działu dla dzieci znajdziecie wskazówki jak narysować różne postacie ze świata Star Wars. Łapcie za ołówki i do dzieła!

Bastionowy kurs rysowania.

Pierwsza lekcja: początki.

Rysunkowy kącik w dziale dla dzieci.

KOMENTARZE (4)

Dla dzieci

Zrób to sam: Kalendarz adwentowy

2012-12-01 09:30:13 Oficjalny blog

Święta się zbliżają, warto pomyśleć o kalendarzu adwentowym. Dawno temu Bonnie Burton na oficjalnym blogu przygotowała przepis jak zrobić przykładowy.Potrzebujemy:
  • Białego notatnika
  • Kleju
  • Nożyczek
  • Starych kart świątecznych
  • Taśmy
  • Wydrukowanych numerków

Z tym, że z tymi numerkami jest jeden drobny problem. Mianowicie Bonnie pisała by przygotować numery od 1 do 31, tyle ile jest dni w grudniu. Wtedy otrzymalibyśmy kalendarz na grudzień. Kalendarz adwentowy, przynajmniej w tradycyjnym europejskim znaczeniu odlicza dni do świąt Bożego Narodzenia, przez cztery tygodnie. To okres zwany Adwentem, czasem oczekiwania. W tym roku Adwent rozpoczyna się 2 grudnia i potrwa aż do Wigilii (24 grudnia). I takie numerki potrzebujemy od 2 do 24. Oczywiście jak ktoś chce zrobić więcej, to może. Trzeba pamiętać, że Adwent co roku zaczyna się w inny dzień, ale łatwo go wyznaczyć. Zawsze zaczyna się czwartą niedzielą przed Świętami, czyli przed 25 grudnia. A kończy się zawsze 24 grudnia (to może być jednocześnie czwarta niedziela).

Instrukcja:1. Wytnij głowy swoich ulubionych postaci z Gwiezdnych Wojen, z magazynów, komiksów, okładek książek lub innych druków. Głów musi być tyle ile będziemy mieć dni w kalendarzu.2. Wytnij też literki, z których można ułożyć napis „Kalendarz Adwentowy”.3. Ze starych kartek i dekoracji świątecznych wytnij Mikołaja, elfy, choinkę, bałwana, renifery i inne świąteczne dekoracje. Połącz je z głowami postaci z Gwiezdnych Wojen, tworząc zabawne scenki. Sklej głowę z wyciętą postacią.4. Staraj się robić różne scenki i grupować postaci.5. Umieść scenki/postaci na kolejnych stronach notatnika.6. Wydrukuj numery dni, wytnij je i naklej do notatnika. Ew. możesz je narysować. Możesz też dodatkowo udekorować kalendarz np. brokatem.

Teraz można się już cieszyć gotowym kalendarzem. A jak komuś nie chce się robić, zawsze można kupić kalendarz od LEGO.
KOMENTARZE (9)
Loading..