TWÓJ KOKPIT
0

Dla dzieci

Zrób to sam: Ozdóbka walentynkowa

2014-02-13 20:12:39 Oficjalny blog

Zbliżają się Walentynki, czyli w komercyjnej tradycji święto zakochanych, dlatego prezentujemy jak można zrobić prostą „lalkę” jak to określono na oficjalnej, dekorację walentynkową ze spinaczy do bielizny. Czyli prawie za darmo. Są dwie możliwe wersje do zrobienia, dwie pary zakochanych, pierwsza to Padmé Amidala i Anakin Skywalker a druga księżniczka Leia i Han Solo. Kto wie, może już niedługo będzie można pomyśleć i o trzeciej parze? Autorką przepisu jest Tessa Brown.

Czego potrzebujemy:
- Spinaczy do bielizny/ubrań, najlepiej klasycznych drewnianych
- ołówka
- farby akrylowej
- pędzelka
- kleju najlepiej takiego łatwo nakładalnego
- małego guzika
- czarnego pióra / mazaka
- czegoś na włosy (może być rzemyk)
- małego metalowego kółeczka

Najpierw bierzemy spinacz i rysujemy na nim ołówkiem kreski, granice w których będziemy malować.Potem trzymając się tych linii malujemy ubrania danej postaci.

W tym przypadku tworząc Padmé i Anakin za wzór ubrań użyto scenę z pastwiska shaaków na Naboo. Padme ma tam złotą suknię, a Anakin prosty, brązowy płaszcz Jedi. W przypadku drugiej pary jest łatwiej, bo Leia ma cały strój biały, a Han nosi ciemno szare ubranie.

Dalej przechodzimy do szczegółów. Pierwszy z nich to włosy Amidali. Tutaj można je zrobić z różnych rzeczy, na przykład poskręcanego rzemyka. Trzeba je tylko odpowiednio upleść.Następnie przyklejamy rzemyk do spinacza. Dlatego dobrze mieć tu odpowiedni klej, by się za bardzo nie upaćkać. Dodatkowo przydadzą się mosiężna lub blaszane kółeczka, które można czasem znaleźć w różnych sprzętach domowych.Włosy Lei są łatwiejsze, zwłaszcza te jej charakterystyczne baranki. Wystarczy wziąć guzik i odpowiednio go pomalować, a potem przykleić.Kolejny krok to wygładzenie wyglądu i dodanie szczegółów na ubraniach, tak by bardziej przypominało to postaci z sagi.Następnie rysujemy zakochane oczęta.I mamy dwa przykłady gwiezdnych, zakochanych par na Walentynki złapanych w wiecznym uścisku miłości. Spróbujcie ich rozdzielić, zobaczycie jak lgną do siebie.


KOMENTARZE (8)
Loading..