TWÓJ KOKPIT
0

Dla dzieci

Zrób to sam: Róża z komiksów

2014-03-19 06:59:37 Oficjalny blog

Ponieważ wciąż nie wiemy jaka przyszłość spotka EU, warto pomyśleć nad alternatywnym wykorzystaniem książek i komiksów, gdy okażą się już bezwartościowe (nie licząc wartości kolekcjonerskiej). Dziś mamy przykład, co można zrobić z komiksami, gdy przestaną być kanoniczne, można z nich zrobić sztuczną różę (lub inny kwiat). Autorką pomysłu jest Amy Ratcliffe.

Potrzebujemy:
- kleju
- ołówka
- linijki
- nożyczek
- taśmy kwiatowej
- płatków sztucznej róży
- drucik
- komiksy, albumy, książki z obrazkami lub magazyny Star Wars
- szpikulec, kołek lub pręt
- cienki kartonik zwykły lub w kształcie róży, może być twardy papier

Dodatkowo mogą się przydać:
- pędzelek
- błyszczyk
- wstążkaNajpierw trzeba narysować kształt płatków róży na kartoniku. Jak ktoś nie ma zdolności to powinien to odrysować, albo od sztucznych płatków róży, albo z wzoru, który jest dostępny choćby tutaj. Potem należy wyciąć te płatki.Następny krok to komiks, trzeba sobie wybrać odpowiedni kadr, by róża była ładna i kolorowa. W tym wypadku jest to „Star Wars: Legacy #50”, komiks, który ma minimalne szanse przetrwać w kanonie po zmianach Disneya. Oczywiście można wybrać sobie coś innego, choćby ze względu na kolorystykę. Przykładamy nasz wzór do kadru, obrysowujemy go a następnie wycinamy.

Kolejny krok to nawleczenie płatków na drucik. Można też posiłkować się klejem lub taśmą.

Dalej praca jest trudniejsza, bowiem trzeba odpowiednio zgiąć płatki, do tego może przydać się nam klej, taśma czy nawet jakieś inne utrwalacze. To zdecydowanie najtrudniejszy element roboty, dlatego warto powycinać trochę więcej płatków z komiksów. Przydadzą się też patyczki do zawijania płatków. Pamiętajcie, żeby część płatka wygiąć w jedną, a część w drugą stronę. Można znaleźć też inne metody wygięcia płatków.

Na koniec trzeba wszystko jeszcze raz skleić i zabezpieczyć, tak by się nie rozpadło. I można cieszyć się kwiatkiem z komiksów.


KOMENTARZE (20)
Loading..