TWÓJ KOKPIT
0

Dla dzieci

Narysuj Greeda

2019-11-26 18:55:35 YouTube

Dzisiaj Art Trooper Eric pokaże nam jak narysować naszego ulubionego rodiańskiego łowcę nagród, Greeda, w stylu chibi. Dlaczego akurat jego? Cóż, być może miał na to wpływ nagły wzrost popularności tej postaci, gdyż w nowej wersji Epizodu IV na Disney+ wygłasza wcześniej niesłyszaną kwestię: „Ma klounkee”, czyli po huttańsku coś w stylu: „To twój koniec”. Mówił tak też Sebulba do Anakina przed wyścigiem Boonta. Ale wszyscy i tak słyszą pocieszne (i nic nieznaczące) słowo „Maclunkey”. Bardzo memogenne.Kto narysuje pierwszy?
KOMENTARZE (1)

Dla dzieci

Zrób to sam: bębny Ewoków

2019-11-21 18:30:31 YouTube

Ewokom z pewnością nie można odmówić kreatywności, bo swoje bronie czy przedmioty codziennego użytku potrafiły zrobić ze wszystkiego, co oferował im leśny księżyc. My też możemy wykazać się pomysłowością i stworzyć własne ewockie bębny z prostych materiałów.Potrzebne będą: kartonowy pojemnik po płatkach/musli w kształcie tuby (od niedawna sprzedają takie w Polsce; zawsze można użyć zamiennika) lub małe pudło na kapelusz (okrągłe), duży balon, gumki-recepturki, zielony i pomarańczowy muślin (jest drogi, możecie wybrać zamiennik), pałeczki do bębnów, patyczki, sznurek, sztuczny mech, pinezki do bindowania, pędzle, farby w wybranych kolorach, gazety do opakowania, nożyczki i klej na gorąco.

Wykonanie:

1. Sean i Marissa robią dwa różne bębny, najpierw ten wyższy z pojemnika po płatkach. Pomaluj go na czarno, a potem w wybrany przez siebie wzór.

2. Gdy pojemnik wyschnie, oklej dół patyczkami, używając kleju na gorąco.

3. Przyklej podłużny pas muślinu nad patyczkami.

4. Zrób dwa równe rzędy dziur dookoła bębna i włóż w nie pinezki. Następnie zacznij oplatać sznurek od pinezki do pinezki, aż powstaną dwa przecinające się rzędy.

5. Rozciągnij balon, nadmuchując go. Następnie odetnij dół i z pomocą opiekuna nałóż go na górę bębna. Owiń go gumkami-recepturkami, by nie spadł.

6. Większy bęben pomaluj na brązowo. Następnie przyklej pomarańczowy muślin na środku.

7. Podobnie jak w punkcie 4, zrób dwa rzędy dziur pod muślinem, włóż pinezki i owiń sznurek w krzyżowym splocie.

8. Nałóż balon tak jak w punkcie 5 i udekoruj górę bębna mchem, przyklejając go na gorąco.

9. Pomaluj pałeczki tak, by pasowały do Twojego bębna. Następnie zgnieć gazety, owiń je muślinem i zawiąż na górze pałeczki. Gotowe!
KOMENTARZE (1)

Dla dzieci

Narysuj loth-kota

2019-11-12 22:40:57 YouTube

Dzisiaj wszyscy żyjemy Mando, lecz może dobrze będzie nieco ochłonąć - na przykład rysując sobie znanego z „Rebeliantów” uroczego loth-kota. Ale możecie dodać mu zbroję z beskaru.


KOMENTARZE (6)

Dla dzieci

Zrób to sam: model X-winga z tektury

2019-11-06 21:36:47 YouTube

W najnowszym odcinku „Let's Make Star Wars” Sean i Marissa podpowiedzą jak wykonać własny model X-winga. Kto wie, może będzie to dla Was wstęp do modelarstwa?Potrzebne będą: tuba na plakaty/dokumenty o długości ok. 35 cm z plastikowymi zatyczkami na końcach, taśma klejąca, tektura, cztery zatyczki od flamastrów, osiem nakrętek od butelek, cztery słomki, okrągła zatyczka od markera (może być problem z dostaniem takich w Polsce, zawsze można użyć zamiennika), skrawki z gazet, biały klej, miska, biała, czarna, czerwona i żółta farba akrylowa, pędzle i klej na gorąco.

Wykonanie:

1. Na tubie odmierz mniej więcej 28 cm i zaznacz, że w tym miejscu powinien zaczynać się nos myśliwca. Z drugiego końca odmierz 7,5 cm, narysuj jedną linię, a potem drugą nieco bliżej końca. Z ostatnio namalowanej linii dorysuj literę „v” biegnącą w stronę przeciwległego końca. Zrób to samo po drugiej stronie tuby. Narysuj dwie równoległe linie przy końcu, który wskazuje litera.

2. Wytnij ostatnie 7,5 cm oraz fragmenty przy literach „v” - tuba powinna zacząć przypominać stożek. Sklej ją taśmą.

3. Natnij dwa prostokąty przy drugim końcu.

4. Wytnij cztery skrzydła (dwa, jeśli masz naprawdę grubą tekturę). Sklej je tak, byś miał dwa. Natnij je i włóż jeden z drugi, by wyszła z nich litera „x”. Włóż ją do niesklejonej części tuby, tam gdzie naciąłeś prostokąty. Przyklej plastikową zatyczkę klejem na gorąco.

5. Narysuj na tekturze kształt kokpitu i wytnij go. Sklej go, a następnie doklej do głównego kadłuba.

6. Włóż zatyczkę od markera w dziób myśliwca i przyklej ją.

7. Rozrób wodę z klejem w stosunku 1:1 i oklej statek skrawkami gazety.

8. Weź nakrętkę i odmierz nią odległości na tekturze tak, by ta mogła ją w pełni opleść. Wytnij cztery prostokąty i przyklej nakrętki po obu końcach - to będą silniki. Wytnij cztery małe prostokąty i przyklej je do środka nakrętek.

9. Pomaluj statek, silniki i słomki na biało.

10. Przyklej silniki do kadłuba oraz zatyczki od flamastrów do skrzydeł. Do zatyczek doklej słomki.

11. Pomaluj swojego X-winga tak jak na filmiku lub wymyśl własne kolory. Gotowe!
KOMENTARZE (1)
Loading..