TWÓJ KOKPIT
0

Dla dzieci

Narysuj świąteczne droidy

2019-12-24 14:36:36 YouTube

Dziś wielu z Nas obchodzi najbardziej rodzinne święta w roku - wigilię Bożego Narodzenia. Pewnie u większości stoły już nakryte, dania przygotowane, a choinka lśni światełkami. Ale oczekiwanie na kolację można też spędzić twórczo. Trójka znanych nam Art Trooperów stworzyła z okazji świąt wspólny rysunek przedstawiający BB-8, R3 i D-O. Może i Wy narysujecie coś podobnego z rodziną? Albo ozdobicie etykietki prezentów?


KOMENTARZE (2)

Dla dzieci

Zrób to sam: Chewbaccowy wieniec i droidzie drejdele

2019-12-20 17:22:50 YouTube

Święta już tuż, tuż, czas najwyższy przygotować dekoracje. W tym tygodniu Sean i Marissa pokażą nam jak zrobić wieniec na drzwi a'la Chewbacca i drejdele przypominające droidy. To drugie pewnie będzie wymagało trochę wyjaśnienia: są to małe bączki, które służą do gry podczas Chanuki. Na każdym boku wypisana jest litera z alfabetu hebrajskiego, w zależności co wypadnie, gracze robią różne rzeczy z pulą nagród na stole - są to zazwyczaj drobne monety czy cukierki.Potrzebne będą:

Na wieniec: wieniec ze styropianu lub pianki, brązowe futerko, wstążka z juty i brązowa, dzwoneczki, nożyczki, miarka, klej na gorąco.

Na drejdele: drewniane drejdele, glina modelarska, pędzle, farby w kolorach: białym, niebieskim, czerwonym, czarnym, srebrnym i w trzech odcienie złotego (żółty, brązowy i „antique gold”).

Wykonanie wieńca:

1. Zmierz obwód i szerokość wieńca, a następnie wytnij kawałek futra (pamiętaj, by dodać nieco zapasu).

2. Podziel futro na mniejsze paseczki i przyklej je klejem na gorąco dookoła wieńca. Postaraj się, by włosy były zwrócone w jedną stronę.

3. Wytnij wstążki z juty i brązową na tyle długie, by objęły wieniec. Przyklej brązową do jutowej, a następnie doklej powstały właśnie bandolier do wieńca.

4. Wytnij pasek ok. 35 cm z jutowej wstążki i sklej go, by powstał pierścień. Potem wytnij pasek ok. 12,5 cm i przyklej go w poprzek pierścienia - powstanie kokardka.

5. Przyklej kokardkę na górze wieńca, a wzdłuż pasa dzwoneczki. Gotowe!

Wykonanie drejdela:

1. Aby zrobić Artoo, pomaluj drejdel na biało.

2. Uformuj kopułę z gliny modelarskiej i pomaluj ją na srebrno.

3. Posiłkując się zdjęciem droida, narysuj niebieskie elementy na kopule i korpusie. Dodaj srebrne detale i nogi, a następnie czarne i czerwone „oczy”

4. Threepio trzeba pomalować w całości na jeden z odcieni złotego, Sean i Marissa wybrali żółte złoto.

5. Namaluj brązowym złotym oczy, a odcieniem „antique gold” panel z tyłu głowy oraz detale. Dodaj czarne „źrenice”.

6. Na każdym z boków drejdela dodaj hebrajską literę - warto posiłkować się na przykład Wikipedią lub zobaczyć je na filmiku. Gotowe!

A co Wy przygotujecie na święta?
KOMENTARZE (3)

Dla dzieci

Narysuj D-O

2019-12-10 22:13:30 YouTube

„Skywalker. Odrodzenie” już za tydzień w kinach. Nic dziwnego, że tym razem w szkole rysunku Star Wars Kids Art Trooper Adam postanowił narysować bohatera najnowszego filmu - małego droida D-O, który zaprzyjaźni się z BB-8 i będzie go podziwiał. W filmiku instruktażowym możecie sami zobaczyć jak powołać go do życia na papierze.Spróbujecie narysować D-O przed premierą Epizodu IX?
KOMENTARZE (4)

Dla dzieci

Zrób to sam: kula śnieżna z Hoth

2019-12-05 21:23:19 YouTube

Za oknami może jeszcze nie wszędzie jest śnieg, ale to nie znaczy, że nie możemy pogodzie trochę pomóc, wystarczą nam słoik i trochę materiałów, a stworzymy sobie kulę śnieżną z miniaturową bitwą o Hoth.Potrzebne będą: słoik, sypki brokat, gwiazdki lub innego rodzaju plastikowe konfetti, łyżeczka, styropian, zdjęcie krajobrazu Hoth, laminat, gliceryna, klej na gorąco, woda oraz starwarsowe figurki, a jeśli ich nie masz - wykonane z odpornej na wodę modeliny.

Wykonanie:

1. Narysuj kółko na styropianie tak, aby przeszło przez gwint słoika. Odetnij nożem lub łyżką resztki.

2. Przyklej styropian klejem na gorąco do spodniej strony pokrywki od słoika. Następnie poprzyklejaj figurki/zabawki do styropianu i koniecznie pozostaw, by dobrze wyschły.

3. Napełnij słoik wodą niemal do końca. Bardzo ważne jest, by była zimna - inaczej brokat może się pozbrylać. Zakręć słoik, by sprawdzić, czy wszystko pasuje.

4. Odkręć słoik i dodaj kilka kropli gliceryny - sprawi, że brokat będzie wolniej opadać. Dodaj brokatu i gwiazdek (tylko nie, jak sugeruje filmik, dużo; najlepiej zrobić to z umiarem, bo jeśli będzie go zbyt wiele, pozbryla się).

5. Zalaminuj zdjęcie Hoth i przyklej je z jednej strony słoika. Gotowe!

Słoiki czy butelki sensoryczne to świetna zabawa, bo można zrobić je nie tylko z motywem zimowym. Jakie Wy macie pomysły?
KOMENTARZE (2)
Loading..